Annelerin Güncesi

Bizde de boğazında kızarıklık vardı ve biliyorsun ateşi hep yüksekti. 4. Gün düştü 5. Gün normale döndü ve akabinde nezle oldu burun çeşme gibi 2 gündür. Sen iştemi olacaksın eğer öyleyse kv ateşini çok kontrol etsin canım.
Viral enfeksiyon ateşi ara ara çıkıyor şükür bugün iyi biraz ama fitil ishal yaptı bir de kusuyordu ne yese, bugün öğleden sonra toparladı biraz

Çok geçmiş olsun canım, bütün bebeler hasta oluyor gerçekten:KK43: Acil şifa versin Allah, bir daha çıkmaz inşallah atesi öyle:KK43:

Ne güzel akıl etmiş maşallah oğluna. Ben de yaparım öyle genelde boşluğa göre bardak , kase:)) Aile kalabalık olmayınca çok yapamıyorum ben zaten mecbur alternatif bir çözüm üretmek zorundayım:KK66:

iyiki doğmuş yakışıklı nice güzel yaşları olsun :KK200:

geçmiş olsun canım çabuk atlatır inşallah

iyiki doğmuş prenses nice yaşalara :KK200:

fayika fayika gecmis olsun. Simdi nasil oglun?.
S Sunset5 @nsy5555 kizlar yavrularinizin dogum gunu kutlu olsun:KK200:
@ozser35 acaiippp özendim. Ayni aydinlanma icin eylulu bekliyorum insallah

Sağolun kızlar

Tüm hasta bebeklere cok geçmiş olsun bizde bu ara en arka disleri cikariyoruz ara ara ishal ve hafif ates bol bol huysuzluk var yine hepsi ayni anda cikariyorlar galiba

Kızım hala çok istahsiz tüm gün bir omletle durdu akşam sadece bir kase yoğurt yedi birkaç tane hurma yedi kesinlikle yediremedim 4 defa az az ishal gibi kakasini yaptı bol bol gaz çıkarıyor yarına düzelir inşallah duzelmezse doktoru arayacagim tekrar ateş yok

Birde ayagim acıyor demişti ayak bileğinin hemen ustunde iki tane birşey çıkmış sinek ısırığı gibi ama değil sanki şiş gibi kardeşim bence birşey dokunmuş dedi ama birşey dokunsa tüm vücutta olurdu ne oldu anlamıyorum Dr a ayagim acıyor diyor dedim olur arada önemli birşey değildir dedi

Birde kızlar kizim icine basıyor kardeşim ortopedik ayakkabı al dedi benim giydirdigim ayakkabı ortopedik ayakkabı diye satilanlardan ama Dr un verdiği bilgi kağıdından okudum onlar ortopedik değil anatomik yani çocuğa uygun ayakkabiymis ortopedik ayakkabı sadece drlarin verdiği özel ayakkabilarmis ve 3 yasında yürüme şekli düzeliyor diyor ne yapsam bilemedim bayramdan sonra çocuk ortopedisine gotursemmi bende de var içine basma ama kizimda geçici birşey mi ya da duzelebilirmi off ya kafam karman çorman oldu

Herkes tahlil yaptryo bnde yaptiriyim cok oldu yaptirali. Doktorumz tatilde. Saglik ocagi evimin karsisisnda orda yapiyolarmi acaba yaptiran varmi
Bizim sağlık ocağı yapıyor tahlil ama kardeşimin gittiği sağlık ocağı yapmıyor bir sor istersen canım sağlık ocağına bizim hemşire bir dahaki kontrolde yapalım dedi eylülde
Kizlar agustosta tatile gitcez insallah.Bayramda da kacariz belki:KK76:sorum su: Daha once tatile gidenler mayo ve gunes kremi tavsiyeleriniz var mi?bi de neler goturdunuz yaninizda bebisler icin?
canım mayo bez,bol kıyafet gündüz ve akşam için, güneş kremi, şapka,mayo,havlu,ben şurup alıyorum ateş dusurucu, geçen sene bol miktarda meyve mamaları almıştım aralarda yedirdim hepsini, birde bu sene havuz için kaydirmayan patikler varya ondan alcam kaymasın diye ,ince penye battaniye, yastığını falan da goturmustum iyi olmuştu

Kızım hala çok istahsiz tüm gün bir omletle durdu akşam sadece bir kase yoğurt yedi birkaç tane hurma yedi kesinlikle yediremedim 4 defa az az ishal gibi kakasini yaptı bol bol gaz çıkarıyor yarına düzelir inşallah duzelmezse doktoru arayacagim tekrar ateş yok
Canım hastayken yemiyorlar. Benim kız ilk defa böyle hastalandı ağır geçirdi çocuk cuma günü biraz toparladı kendini diş sıkıntımızda var tabi. Dün akşam ilk defa maşallah iştahlandı kirazı sevmez ama tabağımdan dört tane alıp nam nam diyerek yedi nasıl sevindim anlatamam tam 8 gün sonra kusmadan isteyerek boğazından bişey geçti. Demekki dişleri birlikte hastalıkda olunca bide sıcaklar iştahlarını aldı götürdü. Düzelir kızın inşallah yememesini şimdilik kafaya takma canım

Canım hastayken yemiyorlar. Benim kız ilk defa böyle hastalandı ağır geçirdi çocuk cuma günü biraz toparladı kendini diş sıkıntımızda var tabi. Dün akşam ilk defa maşallah iştahlandı kirazı sevmez ama tabağımdan dört tane alıp nam nam diyerek yedi nasıl sevindim anlatamam tam 8 gün sonra kusmadan isteyerek boğazından bişey geçti. Demekki dişleri birlikte hastalıkda olunca bide sıcaklar iştahlarını aldı götürdü. Düzelir kızın inşallah yememesini şimdilik kafaya takma canım
Maşallah kızına canım ne güzel uzuldugum nokta birgun öncesi daha iyiydi yemesi ishal yoktu sonraki gün olmasına üzüldüm iyice halsiz kaldı bizimde hastalıkla beraber diş mi var acaba canım göremiyorum da
Ayrıca inşallah kizinin yoğurda alerjisi geçmiştir canım

Yikanirken kiyameti kopartan kiz bugn havuzdan cikmamak icin agladi. Ben yikancam diyo bide. İnsallah alisir tekrar suya yikanmaya. Butun kis cok zorlandm yikarken uc kisi yikadik hep

Yikanirken kiyameti kopartan kiz bugn havuzdan cikmamak icin agladi. Ben yikancam diyo bide. İnsallah alisir tekrar suya yikanmaya. Butun kis cok zorlandm yikarken uc kisi yikadik hep
Benim kizimda doğduğunda suyu çok seviyordu bir tek suda sakinlesiyordu ama ne olduysa geçen kış oldu avaz avaz ağladı hep şimdi aglamiyor geçen sene denizden cikmiycam diye aglamisti inşallah yine öyle olur banyoda aglayinca kotu oluyor

Burası yanıyor resmen kızlar gölgede bile durulmuyor iki gündür klima açıyoruz benimde reglim başladı oruç değilim ama çok alismisim birşey yiyemedim başım agriyor yine:KK43:

Birde ayagim acıyor demişti ayak bileğinin hemen ustunde iki tane birşey çıkmış sinek ısırığı gibi ama değil sanki şiş gibi kardeşim bence birşey dokunmuş dedi ama birşey dokunsa tüm vücutta olurdu ne oldu anlamıyorum Dr a ayagim acıyor diyor dedim olur arada önemli birşey değildir dedi

Birde kızlar kizim icine basıyor kardeşim ortopedik ayakkabı al dedi benim giydirdigim ayakkabı ortopedik ayakkabı diye satilanlardan ama Dr un verdiği bilgi kağıdından okudum onlar ortopedik değil anatomik yani çocuğa uygun ayakkabiymis ortopedik ayakkabı sadece drlarin verdiği özel ayakkabilarmis ve 3 yasında yürüme şekli düzeliyor diyor ne yapsam bilemedim bayramdan sonra çocuk ortopedisine gotursemmi bende de var içine basma ama kizimda geçici birşey mi ya da duzelebilirmi off ya kafam karman çorman oldu
Kardeşimin oğlu 3 yaşında oda içe basıyor. Dr götürdüler tabanlık yaptırdılar. 6 ay sonra tekrar kontrole gidecekler. Basit bişey yani.

Kardeşimin oğlu 3 yaşında oda içe basıyor. Dr götürdüler tabanlık yaptırdılar. 6 ay sonra tekrar kontrole gidecekler. Basit bişey yani.
Öyle mi canım benim daha öncede dikkatimi çekmişti zaten götüreyim diye dusunmustum bayramdan sonra götüreyim tabanlik iyiymis inşallah düzelir

X