Anneannem ve düğün takım

Ben dayanamaz yüzüne söylerdim sanırım diğer kuzene en üst seviye yaparken size min seviyesi takması değersizliği gösteriyor. Diğer türlü belki de maddi durumu kötüleşti derdim saydığınız kadarıyla öyle bir durum yok. İnsanlar böyle iste aynı durum değil ama benim annem de teyzemin çocuklarına evlenirken (ki biz 4 kardeşiz yani 4 cocuk büyütürken) bilezik taktı, ben 1.5 sene önce evlendim teyzem emekli durumları iyi bana sadece çeyrek taktı😄

Haklısınız ben olsam annane ben senden takı istemiyorum deyin ve kesinlikle almayın bakın vetmek zorunda değil ama madem diğer torunlarından daha az degerliyim bende ona göre davranirim

Haklısınız ben olsam annane ben senden takı istemiyorum deyin ve kesinlikle almayın bakın vetmek zorunda değil ama madem diğer torunlarından daha az degerliyim bende ona göre davranirim
Bence de boyle yap...Bırak gelsin düğüne , takı töreninde sadece anane anons edilsin, daha da kendi gorusmez zaten , pislik
..

Evet ama abimle araları hiç yok benimle yine as çok konuşuyor anneannem. Abimin düğününe gitmediği halde teyzemden bilezik yolladı. Üstüne bebeği olduğunda da hediye yolladı. Bilmiyorum belki hata bende beklenti içinde olarak
Malesef.

Görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin ama sebebini öncesinde açıklayın ki arkanızdan sırf altın için görüşmek istemiyormuşsunuz gibi lanse edilmeyin -annane bana kendimi çok değersiz hissettirdin aynı anneme hissettirdiğin gibi mesele kesinlikle altın gram değil nişanlımın yanında çok mahçup oldum utandım bu saatten sonra en kalın bileziği bile taksan benim için bitmiştir annem haklıymış diyerek konuyu kapatın kırıldığınız noktayı iyi izah edin belkide hatasını anlar bu vesileyle annenizdende özür diler gerçi dayı -yenge ablukası altında bu çokmümkün görünmüyor ama bilemedim

Merhaba. Benim önümüzdeki ay düğünüm var. Geçen anneannemin yanına gittim. durup dururken düğünümde gram takacağını ama bunu tam altın olarak söyletmek istediğini söyledi. Ben de düğünümde söyletme olmayacak dedim( takı da söylüyorlar ya kim ne taktı. Ben onu söyletmeyeceğim) o da güldü o Zaman sorun yok diye. Anneannesi gram altın taktı dedirtmem kimseye dedi.

çok bozuldum çünkü bu ay erkek kuzenimin düğünü oldu. Ona 2 bilezik bir de altınlı zincir aldığını biliyorum. Zaten onlar uzun süredir hazırdı. Çok garip hissettim. Anneannemin durumu çok iyidir. Kolu altın bilezik dolu. Markete kiralık dükkanı var. O kadar para içinde bana 2500 TL ayırmış çok gücüme gitti. O torunu da ben torunu değil miyim? Bu yüzden benim düğünüme gelsin istemiyorum. Anneannem annemle konuşmuyor. Annem dedemin cenazesine bile gitmemiş birisi. Ama bizim aramız iyidir. Sürekli beni çağırır. Sevgilimi de çağırır. Sürekli beni de arar. Zaten ilk adımı da anneannem attı çocukken görüşmüyorduk.

Bir de bana bankasını açtı. Gözlüğüm yanımda değil şu hesaba yardım parası gönder diye. Orda da diğer kuzenime her ay 6-7 bin TL gönderdiğini gördüm. Üniversite okuyor. Bana hiç maddi bir hediyesi olmadı. çocukken manevi de olmamıştı. Artık görüşmesi düşünmüyorum. düğünüme de çağırmak istemiyorum. Haksızlık mı yapıyorum bilmiyorum. Takılmadan edemedim :KK43: siz olsanız ne yapardınız
Sizde anneannenin imkanı da varken bayağı ayırım varmış.Gram nedir çok komik gerçekten.Ayıp etmiş.Bunu görmeden sizi suçlayan takar tabi vb diye yorum yapanlarada hayret ettim Yarın onlara yapılsa ne yaparlar acaba. Bence

Çağırın düğüne utanır belki.Bu arada ben sana hiç gram yakıştıramadım takma yarın bana sorarlar ben asla yalan söyleyemem diyeceksiniz....Gram takarken size yalan söyletmek istemeside çok çok ayıp.

Görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin ama sebebini öncesinde açıklayın ki arkanızdan sırf altın için görüşmek istemiyormuşsunuz gibi lanse edilmeyin -annane bana kendimi çok değersiz hissettirdin aynı anneme hissettirdiğin gibi mesele kesinlikle altın gram değil bu saatten sonra en kalın bileziği bile taksan benim için bitmiştir annem haklıymış diyerek konuyu kapatın kırıldığınız noktayı iyi izah edin belkide hatasını anlar bu vesileyle annenizdende özür diler gerçi dayı -yenge ablukası altında bu çokmümkün görünmüyor ama bilemedim
Yaşı çok değil ama eski kafalı geldi bana o yüzden laftan alacağını sanmam

Dugunune cagir anannesinden gelin hanima gram altin hediye diye sadece onunkini anons ettir :KK70:
Burada olay para degil. Verilen deger insan ister istemez kiriliyor haklisin

Annem yüzünden çok şanslıyım. Ama ara ara ona kızardım bu yüzden. Annemin kin tutma özelliği var çünkü herkese karşı böyle diye. Meğer travması olmuş bunu fark ettim. Keşke annem görüşme deseydi
Kadına kizip onu anlamamissiniz . Yok herkese kin tutar bilmem ne . Annem ne yaşamış diye düşünmemissiniz . Şimdi kendinize gelince anlamissiniz . Iyi de olmuş size .

Kim size ne kadar değer veriyorsa siz de o kadar değer verin. Mis gibi. Mesafeli olmak her zaman çok önemli aile bireyleri arasın da bile.

Merhaba. Benim önümüzdeki ay düğünüm var. Geçen anneannemin yanına gittim. durup dururken düğünümde gram takacağını ama bunu tam altın olarak söyletmek istediğini söyledi. Ben de düğünümde söyletme olmayacak dedim( takı da söylüyorlar ya kim ne taktı. Ben onu söyletmeyeceğim) o da güldü o Zaman sorun yok diye. Anneannesi gram altın taktı dedirtmem kimseye dedi.

çok bozuldum çünkü bu ay erkek kuzenimin düğünü oldu. Ona 2 bilezik bir de altınlı zincir aldığını biliyorum. Zaten onlar uzun süredir hazırdı. Çok garip hissettim. Anneannemin durumu çok iyidir. Kolu altın bilezik dolu. Markete kiralık dükkanı var. O kadar para içinde bana 2500 TL ayırmış çok gücüme gitti. O torunu da ben torunu değil miyim? Bu yüzden benim düğünüme gelsin istemiyorum. Anneannem annemle konuşmuyor. Annem dedemin cenazesine bile gitmemiş birisi. Ama bizim aramız iyidir. Sürekli beni çağırır. Sevgilimi de çağırır. Sürekli beni de arar. Zaten ilk adımı da anneannem attı çocukken görüşmüyorduk.

Bir de bana bankasını açtı. Gözlüğüm yanımda değil şu hesaba yardım parası gönder diye. Orda da diğer kuzenime her ay 6-7 bin TL gönderdiğini gördüm. Üniversite okuyor. Bana hiç maddi bir hediyesi olmadı. çocukken manevi de olmamıştı. Artık görüşmesi düşünmüyorum. düğünüme de çağırmak istemiyorum. Haksızlık mı yapıyorum bilmiyorum. Takılmadan edemedim :KK43: siz olsanız ne yapardınız
bızım toplumda maalesef böyle. en pahalı hediye, erkek torunlara alınır. sız de bızdensınız... uzulmeyın ve kabul edin. bu saatten sonra ne anneannenız degısır ne bızım toplum yapısı

Anneniz kendi annesiyle görüşmezken haklı sebepleri vardır diye düşünüyorum. Siz bunu ayrı tutup anneannenizle iletişim kurmuşsunuz şimdi sırf takı takmıyor diye iletişimi kesmeniz saçma. Evet ayrımcılık yapıyor belli ki annenizden dolayı ama siz zaten görüşüyorken sırf takı için iletişimi kesmeniz saçma.

Böyle şeylerde şov, böbürlenme, para pul verme varsa oğul ve onun çocukları (tercihen erkek) makbuldür. Ama elden ayaktan düşülür, banyo yaptırma olur, doktora götürme olur kızlar ve onun kızları aranır. Benim babanem de böyle halalarımın çocuklarına el der beni pohpohlar dururdu. Bana sürekli bir şeyler alırdı ihtiyacımız olmamasına rağmen. Halam da üç kuruş dul maaşıyla çocuk okutur, geçinmeye çalışırdı. Ne zaman ki yaşladı hastalandı hiçbir kızı bakmadı (başka nedenler de var) o zaman da ölene kadar babam baktı.

Düğüne çağırırsınız çağırmazsınız o ayrı ama bundan sonra ameliyatıymış, bakımıymış, drama yapması ağlaması onlara hiç girmeyin. İletişiminizi minimuma indirin.

X