Anneannem ve düğün takım

Allah aşkına bir daha işi düşerse insanlık bende kalsın, büyüğümdür demeyin, vicdan yapmayın, asla halletmeyin bakimini da yapmayin. Baksin kayirdigi torunlari. Yuzune "boyle boyle ayrim yapiyorsun" deseniz arkanizdan para yuzunden kavga etti benimle der. En guzeli aramayin, sormayin. Aglamalari, iyi davranmalari hasta oldugunda bakacak bi kizi, torunu olsun kenarda diye, kanmayin. Nefret ediyorum cinsiyet ayrimi yapan insanlardan.
Evet zaten tek kız torunu da benim. Ben başka şehirde üniversite okurken evime de gelmişti kalmıştı aramizin iyi olduğunu düşünür. Ona çok üzülürdüm. Hata yapmışım

Eee bebişim annen biliyor da uzak duruyor sen de bakıp feyz alacaksın
Anneme de çok kızardım saçma sapan sebeplr yüzünden annenle konuşmuyosun kin tutuyorsun diye. Anneannem çok küçük yaşta evlenmiş. Anneme hep küçükmüş seni çocuk yaşta doğurmuş derdim. O da kedi köpek bile anne oluyor anneannen o benim evladım demedi derdi. Başım ağrıyor kaç gündür üzüntüden. Onun takacagı altına mı kaldım. Ama işte üzüldüm :KK43:

İçerlediysen çağırma. Kendisine de söyle açık açık.
İçinde tutma.
Annene daha çok üzüldüm.
Benim annem de 2 sene ona baktı ama hiç kıymetini bilmedi. Hep evlat ayrımı yaptı rahmetli.
Kendi annenden yana şanslıysan şükret, boşver.
Annem yüzünden çok şanslıyım. Ama ara ara ona kızardım bu yüzden. Annemin kin tutma özelliği var çünkü herkese karşı böyle diye. Meğer travması olmuş bunu fark ettim. Keşke annem görüşme deseydi

Bazı annenanneler böyle. Erkek toruncu. Benimki yol uzak diye benim nikâha bile gelmemişti, takı bir yana. Ama erkek torunlarına koşarak geldiğini biliyorum. Çözüm beklentiye girmemek. Umrumda değil açıkçası. Yani kısaca beklentisizlik=huzur
Bir de ben tek kız torunum ya. Küçükken teyzem vs beni gizli gizli götürür görüştürürdü. Hep ağlardı suratıma suratıma. Artık ben de görüşmek istemiyoum

Kadının kendi parası istediğine istediği ölçüde verir. Anneanne sonuç olarak harcadığı kadar mı değer görecek. Kuzenlerinizi mi kıskandınız..
Sırf bilezik takmıyor diye düğüne gelme demek bana saçma.
Bu kadar aleni bir haksızlığı nasıl böyle savunursunuz gerçekten ama gerçekten aklim almıyor nutkum tutuluyor hiç adalet duygunuz gelişmedi mi
Mesela deseniz ki konu sahibine tatlım bosver ya herkes ettiğinden utansın hiç üzülme deseniz tamam

Konu sahibi zaten malını mülkünü benim üzerime yapsin demiyor
erkek toruna böyle yapmışken bana böyle yapıyor diyor ortada çok bariz bir haksızlık var ve sizde bundan hayli keyif almış bir sekilde konu sahibini üzüldüğü yetmezmis gibi birde kışkırtmak için kuzenini mi kiskandin gibi anlamsız absürt kalbinizin kapkaraligini ortaya koyan bir cümle kuruyorsunuz ben size soruyorum bekar misiniz konu sahibinin evleniyor oluşunu mu kiskandiniz
Ya da evlisiniz ama değer görmüyor berbat bir evlilik yürütüyorsunuz bu sebepten konu sahibini kıskandınız
Nasil hoş mu
Hoşunuza gitti mi ?

Bir de ben tek kız torunum ya. Küçükken teyzem vs beni gizli gizli götürür görüştürürdü. Hep ağlardı suratıma suratıma. Artık ben de görüşmek istemiyoum
Bosver yavrum siz onun takacagi altına mi kaldınız aleni olarak haksızlık etmiş kendine nasıl yakistirmis yazık diyecek bir şey yok
Düğüne çağırın gelsin ama ben olsam taktiği altını geri veririm çok ciddiyim ya da öncesinde düğüne gel ama altin istemiyorum teşekkür ederim deyin içine oturur belki
Gerçekten üzücü ama bosver en mutlu zamanlarını üzülerek geçirme kafana takma müstakbel esine ve kendine odaklan
Ömür boyu mutluluklar dilerim

Bosver yavrum siz onun takacagi altına mi kaldınız aleni olarak haksızlık etmiş kendine nasıl yakistirmis yazık diyecek bir şey yok
Düğüne çağırın gelsin ama ben olsam taktiği altını geri veririm çok ciddiyim ya da öncesinde düğüne gel ama altin istemiyorum teşekkür ederim deyin içine oturur belki
Gerçekten üzücü ama bosver en mutlu zamanlarını üzülerek geçirme kafana takma müstakbel esine ve kendine odaklan
Ömür boyu mutluluklar dilerim
Anneme bile anlatmadım daha. Çok sinir oldum. Bir de gözüme gözüme sokar gibi diğer kuzenime gönderdiği paraları göstermiş. Oldu. Zaten annem de istemiyordu gelmesini. Bir daba konu gelirse söyleyeceğim. Bir de hep kuzenimin nasıl evleneceğini söylerdi işte her şey pahalı diye. Benim de düğünüm varken hiç beni dert edinmedi. Birine üni okurken para yolluyor annesi öğretmen dayımın da maaşı iyi olduğu hâlde. Ben okurken de yanıma gelmişti değil bir şey vermek parayı ben harcamıştım. Hastaneye götürmüştüm. Ne kadar saflık ya. Yarandım sanki :KK70: teşekkür ederim

Anneme bile anlatmadım daha. Çok sinir oldum. Bir de gözüme gözüme sokar gibi diğer kuzenime gönderdiği paraları göstermiş. Oldu. Zaten annem de istemiyordu gelmesini. Bir daba konu gelirse söyleyeceğim. Bir de hep kuzenimin nasıl evleneceğini söylerdi işte her şey pahalı diye. Benim de düğünüm varken hiç beni dert edinmedi. Birine üni okurken para yolluyor annesi öğretmen dayımın da maaşı iyi olduğu hâlde. Ben okurken de yanıma gelmişti değil bir şey vermek parayı ben harcamıştım. Hastaneye götürmüştüm. Ne kadar saflık ya. Yarandım sanki :KK70: teşekkür ederim
Olsun senin başının gözünün sadakası olsun yavrum
Ama sakın o altını kabul etme derim ben

Takıya gerek yok annene üniversite okuyan torununa gönder annem düğüne gelmeni istemiyor de onun içinde otursun senin oturacagina

Takıya gerek yok annene üniversite okuyan torununa gönder annem düğüne gelmeni istemiyor de onun içinde otursun senin oturacagina
O an söylerdim ama kalabalık olunca düşündüm kesin herkese saçma sapan konuşurlar. Özellikle dayımın eşi. Daha önce bir kavga oldu kendisiyle benim aramda. Teyzeme anlattım o da gelininin ağzına bakıyor kendi aklı mı var. Parayı da onlar gönderir ne kadar aldığını mı bilir anneannen dedi. Bir de sürekli ağlar yüzüme yüzüme. nasıl manipüle edilmişim ya. Annemin konusu açılınca da annen haklıydı yüzüme bakmıyor hiç der. bakalım bir daha aradığında söyleyeceğim sanırım gelme diye.

Olan olmuş hayat tecrübesi acı şekilde aydınlanma yaşamışsınız.
Muhtemelen takılma şaka vs yok gayet ciddi. Aslında bir kaç kez belli etmiş fark etmemişsiniz. Zararın neresinden dönersen kardır. İçinde kalmasın ne söylemek istiyor isen söyle ya da muhattap hiç olma..
Yap düğününü bak keyfine canını sıkan bir duruma da katlanmak zorunda değilsin. O kadar masrafı el için yapmıyorsun. İstemiyor isen çağırma, bitti. Gerisi kimseyi ilgilendirmez. Düğün senin düğünün yaptığın doğru veya yanlış kime ne, nasıl istiyorsan öyle yap. Sinirle hatırlayacağın detaylar olana kadar mutlu anıların olduğu anlar olsun

Olsun senin başının gözünün sadakası olsun yavrum
Ama sakın o altını kabul etme derim ben
Zaten etmem parası olmasa neyse. Bi an şaka yaptığını bile düşündüm. Ciddi ciddi içimden gelmiyor artık görüşmek. Ama kendisi her hafta mutlaka çağırır. O gün de sevgilime bir yemek yapmış yöresel o yüzden çağırdı gelemem dedim. Gel işte gel dedi aldım gittim. Oraya gidince dayım ve eşini gördüm hiç sevmediğim halde. Nişana da çağırmamıştım dayımla anneannemi. Kuzenim gelmişti sadece

O an söylerdim ama kalabalık olunca düşündüm kesin herkese saçma sapan konuşurlar. Özellikle dayımın eşi. Daha önce bir kavga oldu kendisiyle benim aramda. Teyzeme anlattım o da gelininin ağzına bakıyor kendi aklı mı var. Parayı da onlar gönderir ne kadar aldığını mı bilir anneannen dedi. Bir de sürekli ağlar yüzüme yüzüme. nasıl manipüle edilmişim ya. Annemin konusu açılınca da annen haklıydı yüzüme bakmıyor hiç der. bakalım bir daha aradığında söyleyeceğim sanırım gelme diye.
Kendi aklı da gayet iyi var :KK70: teyzen de bie alem. Elalem için gramı tam diye anons ettirecek kadar zeki. Aylık burs gönderecek kadar zeki

Bu kadar aleni bir haksızlığı nasıl böyle savunursunuz gerçekten ama gerçekten aklim almıyor nutkum tutuluyor hiç adalet duygunuz gelişmedi mi
Mesela deseniz ki konu sahibine tatlım bosver ya herkes ettiğinden utansın hiç üzülme deseniz tamam

Konu sahibi zaten malını mülkünü benim üzerime yapsin demiyor
erkek toruna böyle yapmışken bana böyle yapıyor diyor ortada çok bariz bir haksızlık var ve sizde bundan hayli keyif almış bir sekilde konu sahibini üzüldüğü yetmezmis gibi birde kışkırtmak için kuzenini mi kiskandin gibi anlamsız absürt kalbinizin kapkaraligini ortaya koyan bir cümle kuruyorsunuz ben size soruyorum bekar misiniz konu sahibinin evleniyor oluşunu mu kiskandiniz
Ya da evlisiniz ama değer görmüyor berbat bir evlilik yürütüyorsunuz bu sebepten konu sahibini kıskandınız
Nasil hoş mu
Hoşunuza gitti mi ?
Dedi, devletin hak gördüğü lojmanı bahçesinde oynayan çocukların sesinden rahatsız olduğu için böylelerine lojmanı verilmesin diyen çok bilmiş üye.
Bi kere o ağzını topla yoksa yırtarım. Kışkırtma falan sen hayırdır. Fikrimi istediğim gibi açık açık yazarım sana mı sorcam. Sen kimsin de benim vicdanımı sorguluyosun.Bana göre diye yazmışım zaten sana ne oluyor. Sen önce eleştiri yağmuruna tuttuğun konulara bak.
Evliliğim çok kötüymüş bilmem neymiş varsayımlara bak gecenin bu saati senle mi uğraşcam bide ayarsız. SANA NE
HADDİNİ BİL SENİ BİDAHA UYARMAM UZA.
Kendin mutsuz hayatını birilerine çemkirerek geçiriyosun da alırsın ağzının payını. Defol.

Olan olmuş hayat tecrübesi acı şekilde aydınlanma yaşamışsınız.
Muhtemelen takılma şaka vs yok gayet ciddi. Aslında bir kaç kez belli etmiş fark etmemişsiniz. Zararın neresinden dönersen kardır. İçinde kalmasın ne söylemek istiyor isen söyle ya da muhattap hiç olma..
Yap düğününü bak keyfine canını sıkan bir duruma da katlanmak zorunda değilsin. O kadar masrafı el için yapmıyorsun. İstemiyor isen çağırma, bitti. Gerisi kimseyi ilgilendirmez. Düğün senin düğünün yaptığın doğru veya yanlış kime ne, nasıl istiyorsan öyle yap. Sinirle hatırlayacağın detaylar olana kadar mutlu anıların olduğu anlar olsun
Evet annem zaten çok istemiyordu da. Ama bana da hep bizim mesele seni alakadar etmez sen görüş derdi. Hasta olunca git bak derdi. Gelmesin ya uyanmayacak mı hiç. Anons edilmeyecekse kimse takmaz dedi. Madem utanıyorsun bana gelip neden büyük altın söylettir diyorsun ya. Hani parası olmasa neyse. Bir faydasını görmedim yıllardır. Sadece bir kere doğum günüm için altın kolye almıştı. O da hep koptu.

Dedi, devletin hak gördüğü lojmanı bahçesinde oynayan çocukların sesinden rahatsız olduğu için böylelerine lojmanı verilmesin diyen çok bilmiş üye.
Bi kere o ağzını topla yoksa yırtarım. Kışkırtma falan sen hayırdır. Fikrimi istediğim gibi açık açık yazarım sana mı sorcam. Sen kimsin de benim vicdanımı sorguluyosun.Bana göre diye yazmışım zaten sana ne oluyor. Sen önce eleştiri yağmuruna tuttuğun konulara bak.
Evliliğim çok kötüymüş bilmem neymiş varsayımlara bak gecenin bu saati senle mi uğraşcam bide ayarsız. SANA NE
HADDİNİ BİL SENİ BİDAHA UYARMAM UZA.
Kendin mutsuz hayatını birilerine çemkirerek geçiriyosun da alırsın ağzının payını. Defol.
Seviyene inemeyecegim
İmkansiz çünkü

Evet annem zaten çok istemiyordu da. Ama bana da hep bizim mesele seni alakadar etmez sen görüş derdi. Hasta olunca git bak derdi. Gelmesin ya uyanmayacak mı hiç. Anons edilmeyecekse kimse takmaz dedi. Madem utanıyorsun bana gelip neden büyük altın söylettir diyorsun ya. Hani parası olmasa neyse. Bir faydasını görmedim yıllardır. Sadece bir kere doğum günüm için altın kolye almıştı. O da hep koptu.
Annenle husumeti sen ne kadar iyi olursan ol yansımış ayrım var. Sen de ayrım yap, boşver. Nasıl olsa hayırlı torun olmayacaktın. İş yaptıracak adam arıyor millet, annenin yerine seni kafalamış sen de seviyor sanmışsın

Hiçbir şey demedim. Neden söyletmeyeceksin dedi ben de sevmiyorum dedim. O da iyi o zaman gramı takar geçerim dedi. Ben de gerek yok onu da istemem dedim. Hemen kalktım ordan zaten
İyi bari söyletme yoksa 100 tl ye dönmemiş... Şu erkek cocuk erkek torun sevdası nedir ya , sizi de yaşlanınca mı iletişim kurmaya basladı merak ettim? Çünkü kendisin e bakcak kız cocuk ve kız toruna ihtiyacı oluyo olabilir

Kendi aklı da gayet iyi var :KK70: teyzen de bie alem. Elalem için gramı tam diye anons ettirecek kadar zeki. Aylık burs gönderecek kadar zeki
Yok o gelinini çok sever onun sözünden çıkmaz. O anlamda söyledi onun aklı değil dayının eşinin aklı diye. Küsme sebepleri de o zaten. İkisi de gelmesinler. Kesin karar verdim. Bi an dedim aman altın derdine mı düştün diye ama. Yok yani çok üzüldüm

İyi bari söyletme yoksa 100 tl ye dönmemiş... Şu erkek cocuk erkek torun sevdası nedir ya , sizi de yaşlanınca mı iletişim kurmaya basladı merak ettim? Çünkü kendisin e bakcak kız cocuk ve kız toruna ihtiyacı oluyo olabilir
Anneannem çok genç. 60 yaşında vs. Benimle de 11-12 sene önce iletişime geçti küçükken teyzemin götürmelerini saymazsak. Şuan da yaşlı değil hiçbir sağlık sorunu yok bir kere ameliyat oldu sadece kadınsal durumlardan. Teyzemle de görüşüyor. Ama ikimiz de bakmayiz. Dayımın tek oğlu ismi de dedemin. Dayım da tek. Şehzade gözüyle bakıyor işte. Ben yeni araba aldım. Ailemin desteğiyle. Anneannemlerde konuşurken keşke 500-600 verip daha iyisini alsaydın dedi. Ben de 500 bin senin için kolay bir para herhalde dedim. 1.3ü olanın 500 bini de olurmuş. Sonra o da aldı. Kredi çektim dedi ama biliyorum çekmediğini. Kuzenim 20 bin bile almıyomuş çünkü. Ama 500 binden az para olarak bahsediyor

Son düzenleme:
X