Anneannem ve düğün takım

Anneniz kendi annesiyle görüşmezken haklı sebepleri vardır diye düşünüyorum. Siz bunu ayrı tutup anneannenizle iletişim kurmuşsunuz şimdi sırf takı takmıyor diye iletişimi kesmeniz saçma. Evet ayrımcılık yapıyor belli ki annenizden dolayı ama siz zaten görüşüyorken sırf takı için iletişimi kesmeniz saçma.
Annem kendi istemişti görüşmemi. Ve bu zamana kadar bu ayrımcılığı görmemiştim

Gecem99 Gecem99 annen neden görüşmüyordu annesi ile?
Ya çok uzun mesele. Fi tarihinden başlarsak anneannem 13 yaşında annemi 14 yaşında dayımı doğurmuş. Annem bebekken annemi babannesi dedesi almış anneannemden çok severlermiş. Halası babam tepesinden indirmezdi der. Anneannem bakamaz demişler emzirmemiş bile. Buradan başlıyor kedi köpek bile annelik yapıyor emzirmemiş diyor. Dayımı emzirmiş. Dayım çok sıska birisi annem de uzun boylu küçükken kiloluymuş. Çok kavga ederlermiş. Annem çok huysuz bir çocukmuş. Sürekli başkalarıyla kavga edermiş. Lisedeyken sırf mahkemelik oldu diye okuldan almış dedem. Annem de cahillik kocaya kaçmış babama. Sonra barışılmış. Ki bizde çok zor bir şey bu kaçma olayları. Sonra babamla arası bozulmuş. Ailesinin evine dönmüş. Dedemin tekstil atölyesi varmış orda çalışmış hep. Dayım ve diğer teyzemler çalışmamış. Abime anneannem bakıyormuş. Bir gün dayımın oğluyla kavga etmişler. Dayımın eşi de ayırırken abime vurmuş. Annem de bunu görünce yengemi evire çevire dövmüş. Bu olayda da annemi suçlu bulmuşlar. Sonra babamla barışmış. Arada yine konuşmayı kesmişler. En son dedem anneannem kapıya gelmişler barışmak için barışmışlar. Sonra da kuzenim abim kavga ederken yine dedem abime vurmuş ayırmak için. O son nokta olmuş. Annem hepsiyle kavga etmiş. Dedem ben 5 yaşındayken öldü abim 5 yaş büyük. Yani 20 senedir dayımla anneannemle konuşmuyor annem. Cenazeye de gitmemiş. Bir de miras konusunda anlaşmıyorlar. Ama kuzenim ve abim şuan çok yakın büyürken de öyleydi. Kuzenim bizden çıkmazdı şehzade olan. Yani çocuk kavgası ama çocuklar konuşuyor. Kuzenim evlenirken de düğün sabahı geldi karısıyla annemi ikna etti düğününe gitmesi için. Ben dayımla yengemle denk geldikçe konuştum ama. Annemler 4 kardeş 3 kız 1 erkek. Teyzemin eşi ve dayımın eşi kardeş. Annemin teyzesinin çocukları. Ama anneannem kimseyle konuşmuyor ailede. Herkesle kavgalı

Benim de var maalesef böyle bir anım . Hayatımda ilk ve son kez anneanne ve babannemden para istedim . Mezuna kaldım ve o sene birden dedem hastalandı ve babam maddi olarak sıfırı tüketti. Ananem bana şey dedi okuyunca ne yapacaksın teyzemin oğullarına verdiği parayı ve o eve harcadığı paraları anlattı . Ananem iki maaş alan bir kadın ve istediğim para 150 tlydi. O torunlara verdiği harcligin dörtte biri . Simdj hala annem vicdan yaptirtmaya çalışıyor ananeni ara sürekli yanına git. Tüm bunlar haric kız çocuk olduğumuz için bizim bulunduğumuz ortamda oturmamizdan rahatsız olurdu sürekli çalıştırdı. Almanya'dan gelen kız torunlarına bunu da yapmazdi tabi 🥲
Allah'ım ya. Elinize muhtaç kalmazlar umarım. Acımasızlar. Bizde de teyzemin oğluna yolluyor parayı. Ki ihtiyaçları yok. Bana bu zamana kadar 1 kere altın küpe aldı bir kere altın kolye hediye. Bir kere de annemle konuşmuyorken ben ortaokuldaydım. Pasta alıp okuluma gelmişti kutlamak için

Ya bunu da yarın hastane postane yatalak olursa işimi gücümü yapsın diye pışpışlamış. Erkek torunların karıları baksın. Damada da şirin görünmeye çalışıyor tipik Anadolu anneannesi/babaannesi. Yarın çağırınca damat işimi yapsın diye
3 kızı var. 1 kızının eşi damat gelme kendi yeğeni. Yalakadır kendisi o yapar zaten her işi.

Bunlar hep tecrübe,annenizi dinlemeden anlamadan on yargılı davranmış, koşup anneanneye sarilmişsiniz( matah bir şey yapmış gibi,burda size çok kızdım)Şimdi gerçekleri gördünüz,umarım artık hayatınızda bunu kullanır,kendinizi boş beleş insanlar için yormazsınız........
Annemi çok dinledim hak da verdim gereksiz kin tutuyorsun da dedim. Annem kendi istedi zaten görüşmemi. Ayrıca anneanneme ben hep çok üzüldüm. 13 yaşında ırz düşmanı 30 yaşındaki dedemle evlenmiş. Şiddet görmüş. Annem yaramazlık yaptığında düştüğünde anneannemi dövermiş. Anneannem bana bu kadar adım stmasa ben onunla hiç konuşmazdım. Bilmiyorum çok üzülüyorum. Babaannem de diğer kuzenlerimle bilezik taktı. Ama bana takamıyor. Sorun değil dedim o gücüme gitmiyor. Ama anneanneme içim üzüldü

Evet ama abimle araları hiç yok benimle yine as çok konuşuyor anneannem. Abimin düğününe gitmediği halde teyzemden bilezik yolladı. Üstüne bebeği olduğunda da hediye yolladı. Bilmiyorum belki hata bende beklenti içinde olarak
Yerinizde olsam çağırmazdım.
Imkanı olmasa birşeyde takmasın,gelsin yeter denir ama abiniz dahil herkese yapmış, kuzeninize her ay para yollamış,siz ona bakmışsınız üstelik ona rağmen gram takması sevimsiz. Açık açık ayrım yapıyor. Madem öyle diğer kuzenleriniz,abiniz falan ilgilensin bir sorunu olduğunda da. Zaten hep yumuşak,iyi huylu,iyi niyetli bulduklarına yapıyorlar bunu. Açık açık söyleyin,anneanne zahmet etme sen düğüne, kuzenime yollarsın gramın parasını diye. Ben olsam söylerdim.
Annenizle konuşmuyor olabilir,sizinle görüşmeyi de kendisi istemiş. İmkanı dahilinde eşitlik gözeterek yapmalı yani neden size gram? Annenize kızgınlığından olsa gerek diye düşünüyorum.

Bir de sizinle konuşmak istemesi "elalemin" suçu annenizde bulması için ortam hazırlaması ile ilgili. Aralarındaki iletişimsizliği "suç bende değil bakın ben torunum ile bile görüşüyorum" mesajı vererek bastırıyor.
Anneannem ailede kimseyle konuşmuyor ki. Annemin dayıları teyzeleri halaları amcalarıv vs kimseyle konuşmuyor. Dayım ve teyzemin eşi ablasının çocukları. Ablasıyla konuşmuyor. Yengem ve teyzemin eşi dayım dahil konuşmuyor aileleriyle. Annemin arası da herkesle iyidir yani. Babannemin annesine bile annem bakmış son zamanlarında. Kansermiş yaraları varmış. Kendi çocukları torunları bakmamış kokuyor diye annem bana hamileyken gider yıkarmış.hepsi ortak çevre biliyorlar yani. Babamın ailesi de ortak çevreden. Annemin tek kötü özelliği cadı olması.

3 kızı var. 1 kızının eşi damat gelme kendi yeğeni. Yalakadır kendisi o yapar zaten her işi.
Caaağnım elden ayaktan düşünce herkes öf sıkıldık senelerdir biz bakıyoruz diye kaçıyor :) sonra tepenize nur topu gibi parasız yaşlı bir birey kalıyor

Çocuk ayırt edip dövme olayına ben de kızarım annen haklı açıkçası (kaçma kısmı hariç)

Anneannem ailede kimseyle konuşmuyor ki. Annemin dayıları teyzeleri halaları amcalarıv vs kimseyle konuşmuyor. Dayım ve teyzemin eşi ablasının çocukları. Ablasıyla konuşmuyor. Yengem ve teyzemin eşi dayım dahil konuşmuyor aileleriyle. Annemin arası da herkesle iyidir yani. Babannemin annesine bile annem bakmış son zamanlarında. Kansermiş yaraları varmış. Kendi çocukları torunları bakmamış kokuyor diye annem bana hamileyken gider yıkarmış.hepsi ortak çevre biliyorlar yani. Babamın ailesi de ortak çevreden. Annemin tek kötü özelliği cadı olması.
Sülalenin var bir bildiği uzak dur bacım

Yerinizde olsam çağırmazdım.
Imkanı olmasa birşeyde takmasın,gelsin yeter denir ama abiniz dahil herkese yapmış, kuzeninize her ay para yollamış,siz ona bakmışsınız üstelik ona rağmen gram takması sevimsiz. Açık açık ayrım yapıyor. Madem öyle diğer kuzenleriniz,abiniz falan ilgilensin bir sorunu olduğunda da. Zaten hep yumuşak,iyi huylu,iyi niyetli bulduklarına yapıyorlar bunu. Açık açık söyleyin,anneanne zahmet etme sen düğüne, kuzenime yollarsın gramın parasını diye. Ben olsam söylerdim.
Annenizle konuşmuyor olabilir,sizinle görüşmeyi de kendisi istemiş. İmkanı dahilinde eşitlik gözeterek yapmalı yani neden size gram? Annenize kızgınlığından olsa gerek diye düşünüyorum.
Bilmiyorum teyzeme anlattım. Şaka yapıyordur o dedi. Geçen bana gösterdi bu bileziklerden birini eceme takıcam demiş. Ben de bana böyle dedi dedim. Gelinin ağzıyla hareket ediyordur o halde dedi. Ben sorayım bakalım dedi. Ama bilmiyorum. Çağırma isteğim sıfır. Düğünüm de yemekli yani o kadar masrafa değmiyor anneannem. Babaannem de takmıyor ama onun durumu yok. Abim de takamıyor abimin yerine babam aldı. Ama onların durumu yok ve kötü hissettirmedi. Anneannemin böyle yapması mideme dokundu :KK43:

Sülalenin var bir bildiği uzak dur bacım
Miras dövüşü yüzünden konuşmuyor anneannem. Annemin amcasının evinin arazisinin 0.27 metresi annemin mesela. Böyle saçmasapan şeyler. Sürekli davalık yıllarca sürüyor

Bilmiyorum teyzeme anlattım. Şaka yapıyordur o dedi. Geçen bana gösterdi bu bileziklerden birini eceme takıcam demiş. Ben de bana böyle dedi dedim. Gelinin ağzıyla hareket ediyordur o halde dedi. Ben sorayım bakalım dedi. Ama bilmiyorum. Çağırma isteğim sıfır. Düğünüm de yemekli yani o kadar masrafa değmiyor anneannem. Babaannem de takmıyor ama onun durumu yok. Abim de takamıyor abimin yerine babam aldı. Ama onların durumu yok ve kötü hissettirmedi. Anneannemin böyle yapması mideme dokundu :KK43:
Dediydim bak şakaya döndürecek lafı diye:KK70:

Babasının mezarına gitmeyecek kadar ne yaşandı merak etmedim değil gerçekten?
Yazdım aslında. Annemi liseden almışlar. Annem biriyle kavga etmiş mahkemelik olmuş. Sürekli böyle asi olduğu için dedem okuldan almış anneannem engel olmamış. Bir de annem kocaya kaçmış bu yüzden. Sonra annem babasının evine geri dönmüş. Dayımın eşi abime vurmuş diye annem yengemi dövmüş. Sonra başka zaman da kuzenimle abim kavga ederken dedem abime vurmuş. Ondan sonra konuşmamışlar

Yazdım aslında. Annemi liseden almışlar. Annem biriyle kavga etmiş mahkemelik olmuş. Sürekli böyle asi olduğu için dedem okuldan almış anneannem engel olmamış. Bir de annem kocaya kaçmış bu yüzden. Sonra annem babasının evine geri dönmüş. Dayımın eşi abime vurmuş diye annem yengemi dövmüş. Sonra başka zaman da kuzenimle abim kavga ederken dedem abime vurmuş. Ondan sonra konuşmamışlar
Anneniz de çok asiymiş. Allah kimseyi evladıyla ve evlatları da anne babalarıyla imtihan etmesin.

X