Anneannem ve düğün takım

Benim baba tarafı bu. En son sen bana ne dedelik yaptın da torunluk bekliyorsun diyince kesti sesini. Bu tarz olayların maddi boyutları ayrı manevi boyutları apayrı, asla unutulmuyor.
Evet ya asla unutamıyorum hayatımda en nefret ettiğim şeydir maddi birsey istemek babamdan bile istemezdim ilk defa zorda kaldım ve aldığım cevabı unutmuyorum

Ya çok uzun mesele. Fi tarihinden başlarsak anneannem 13 yaşında annemi 14 yaşında dayımı doğurmuş. Annem bebekken annemi babannesi dedesi almış anneannemden çok severlermiş. Halası babam tepesinden indirmezdi der. Anneannem bakamaz demişler emzirmemiş bile. Buradan başlıyor kedi köpek bile annelik yapıyor emzirmemiş diyor. Dayımı emzirmiş. Dayım çok sıska birisi annem de uzun boylu küçükken kiloluymuş. Çok kavga ederlermiş. Annem çok huysuz bir çocukmuş. Sürekli başkalarıyla kavga edermiş. Lisedeyken sırf mahkemelik oldu diye okuldan almış dedem. Annem de cahillik kocaya kaçmış babama. Sonra barışılmış. Ki bizde çok zor bir şey bu kaçma olayları. Sonra babamla arası bozulmuş. Ailesinin evine dönmüş. Dedemin tekstil atölyesi varmış orda çalışmış hep. Dayım ve diğer teyzemler çalışmamış. Abime anneannem bakıyormuş. Bir gün dayımın oğluyla kavga etmişler. Dayımın eşi de ayırırken abime vurmuş. Annem de bunu görünce yengemi evire çevire dövmüş. Bu olayda da annemi suçlu bulmuşlar. Sonra babamla barışmış. Arada yine konuşmayı kesmişler. En son dedem anneannem kapıya gelmişler barışmak için barışmışlar. Sonra da kuzenim abim kavga ederken yine dedem abime vurmuş ayırmak için. O son nokta olmuş. Annem hepsiyle kavga etmiş. Dedem ben 5 yaşındayken öldü abim 5 yaş büyük. Yani 20 senedir dayımla anneannemle konuşmuyor annem. Cenazeye de gitmemiş. Bir de miras konusunda anlaşmıyorlar. Ama kuzenim ve abim şuan çok yakın büyürken de öyleydi. Kuzenim bizden çıkmazdı şehzade olan. Yani çocuk kavgası ama çocuklar konuşuyor. Kuzenim evlenirken de düğün sabahı geldi karısıyla annemi ikna etti düğününe gitmesi için. Ben dayımla yengemle denk geldikçe konuştum ama. Annemler 4 kardeş 3 kız 1 erkek. Teyzemin eşi ve dayımın eşi kardeş. Annemin teyzesinin çocukları. Ama anneannem kimseyle konuşmuyor ailede. Herkesle kavgalı
Annenizle aynı şeyleri yapardım . Kimse çocuğuma vuramaz

Annenizle aynı şeyleri yapardım . Kimse çocuğuma vuramaz
Evet benim annemin de kırmızı çizgisi. Baya dövdüm öldürecektim diye anlatır zor almışlar elinden yengemi. Gözüm döndü dua etsin yaşadığına der. He şimdi ne oldu kuzenim ve abim çok yakın. Üniversitede aynı evde kaldılar. Popoyla dön gibiler. Çocuk kavgasına sen ne karışıyorsun. Biz amcamın çocuklarıyla çok kavga ederdik ne annem ne yengemler bir şey demezdi. Ayırırlardı ama sen benim çocuğuma vurdun diyip ne annem ne yengem vurmadı. Ki çocuk kavga eder 3 ek sonra barışır oynar. Bayramda paraların tarihine bakar kavga ederdik yani. Çocuk bu

Bende şimdi şimdi istemediğim insanlarla gorusmemeye basladim. Bir yandan diyorum ki acaba yanlış mı yapıyorum diğer tarafım diyor ki en doğrusu bu .
Benim babam bunu 70 sene yaptı 40 yaşında görünüyor annem hiç yapamadı 50 yaşından beri hasta🙄 demek ki gamsız olmak lazım.

Kendimi bildim bileli nefret ederim zaten akraba eş dost zoraki muhabbetlerden, eşimi de kendim gibi seçtim. Mis gibi sıfır problem huzur içinde yaşıyoruz.

Ben böyle konularda “yapmak zorunda değil”ciyimdir. Ama burada net ayrımcılık var. Bir de elaleme ayıp olmasın derdinde. O eşit davranmak zorunda değilse siz de görüşmek zorunda değilsiniz. Başı sıkışınca da kuzeninizi arasın.
Aynenn öyle !!!
Kayrılan, imkanlarını önüne altın tepsiyle sundukları evlatlarından/torunlarından bekleyecekler karşılığını.

Merhaba. Benim önümüzdeki ay düğünüm var. Geçen anneannemin yanına gittim. durup dururken düğünümde gram takacağını ama bunu tam altın olarak söyletmek istediğini söyledi. Ben de düğünümde söyletme olmayacak dedim( takı da söylüyorlar ya kim ne taktı. Ben onu söyletmeyeceğim) o da güldü o Zaman sorun yok diye. Anneannesi gram altın taktı dedirtmem kimseye dedi.

çok bozuldum çünkü bu ay erkek kuzenimin düğünü oldu. Ona 2 bilezik bir de altınlı zincir aldığını biliyorum. Zaten onlar uzun süredir hazırdı. Çok garip hissettim. Anneannemin durumu çok iyidir. Kolu altın bilezik dolu. Markete kiralık dükkanı var. O kadar para içinde bana 2500 TL ayırmış çok gücüme gitti. O torunu da ben torunu değil miyim? Bu yüzden benim düğünüme gelsin istemiyorum. Anneannem annemle konuşmuyor. Annem dedemin cenazesine bile gitmemiş birisi. Ama bizim aramız iyidir. Sürekli beni çağırır. Sevgilimi de çağırır. Sürekli beni de arar. Zaten ilk adımı da anneannem attı çocukken görüşmüyorduk.

Bir de bana bankasını açtı. Gözlüğüm yanımda değil şu hesaba yardım parası gönder diye. Orda da diğer kuzenime her ay 6-7 bin TL gönderdiğini gördüm. Üniversite okuyor. Bana hiç maddi bir hediyesi olmadı. çocukken manevi de olmamıştı. Artık görüşmesi düşünmüyorum. düğünüme de çağırmak istemiyorum. Haksızlık mı yapıyorum bilmiyorum. Takılmadan edemedim :KK43: siz olsanız ne yapardınız
Garip hissetmekte çok haklısın annem bana yıllar evvel bir ata altınlı kolye almıştı her model farklıdır ya eşi benzeri yoktur çok pahalı bişey değildi ama ben annemden bana hediye diye çok sevmiştim bana almıştı bende düğün hazırlıkları içindeydim kuzenim benden 6 ay önce evlenmişti düğünde o bana aldığı kolyeyi kuzenine takalım mi dedi ben tabi çok kötü hissetim kendimi annem bana almıştı hediye sen kalkıp kızından alıp yeğenine takacaksın asla vermedim. Çokta kızmıştım aklıma geldi birden ..neyse içimi döktüm 🤭

Bak sana tavsiye Annenenin durumu iyi olsa da bazen torun veya yeğen arasında ayrımcılık yaptıkları oluyor ben senin yerinde olsam takı hakkında hiç konuşmazdım senin bileceğin iş der çekilirdim kenara zaten hayat kısa ve anneanne diyorsun yaşlı bırak mürvetini görmeye gelsin yanında olsun yeter bu senin için rahat kıymetli olsun.

Benim anneannemde erkeğe düşkündür. Özellikle torunlar arasında. Bende ona göre davranırım. Gerçi annemi üzdugu için aynı şekilde hiç gorusmuyorum bilene. Etme davet.

X