Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Du daha karnımdaki üç ay bu. Eli, ağzı falan vardır artık diye düşündüm. Yok mudur ahshshjs
Oluşsun o kadar ya doğmaya hazır olsun tabi bizim gibi önden plan yapar bu çocuk ben şimdiden organlarımı geliştireyim de ne olur ne olmaz.. belki iyi doktora denk grlmem falan rahat rahat görsin her şeyimi...

Benim de corona başından beri ara ara bazı dişlerim yokluyor. Bir süre ağrı oluyor. Geçiyor. Bazen diş eti kanaması oluyor. Gitsen gidilmez. Anamın evine gidemiyorum dişçiye nasıl gideyim dedim bıraktım onu da. Tuzlu karbonatlı suyla ağzımı çalkalıyorum arada

bence ağrılara artmadan git canım sonra tedavi süreci daha uzun oluyor benim de stresten ağzımda hep yaralar çıktı bişi yiyemiyorum
Canım ben gebeyim
aaa hayırlı olsun canım soru cevap bekliyoruz senden o zaman :)

Soldan yumurtluyorsun derken o ay mı soldan yoksa sağda hiç yumurta folikülü yok mu onu anlamadım ben
Ah ah minseo canım, keşke ben de anlayabilsem... No Bilgi, No Rapor... Tıkalı dediğine göre vardır herhalde, ilk denemelerimde ultrasonda sağda 1 tane görmüştü. Bak o kadar Almanca anlıyorum her ne kadar günlük konuşmayı başarsam da tıp terimini anlamışım :)
Klomen ilk denememde 1 hafta sonra progesteron vs vermiştim, telefonla Türk sekreteri aradım, nasıl dedim sonuçlar süper demişti... bence bunlar ne yaptığını bilmiyor...Boşa ümit neden veriyorlar ki..Süpermiş... gördük süperi

Avrupa'nın sağlık sistemine sabaha kadar sövebilirim gerçekten. Bir gün bana kahveye gelin size uzun uzun anlatayım yaşadığım rezillikleri. Akrabalarım da çekiyor bu sistem yüzünden. Hala oraları göklere çıkarıyorlar ya bir şey de diyemiyorum

Reactions: niw
Tr daha güzel ama malesef Almanyaya göre 60 yıl geriden geliyor... Burada insan hakları yardımlar, destekler, Hayvan hakları vs çok iyi... Dolandırıcılık yok denecek kadar az, yolda yürüken kendini güvende hissediyorsun. AMbulansı ara zırt kapında. Araba kullanırken stres olmuyorsun, hata yapsan da arabadan söven inip döven yok...Herşey kalite kokuyor, doğaya saygı var yerde 1 çöp göremezsin, Çoğu insan saygılı, sesler yükselmez... Ama trnin doğal güzelliklerini ve sağlık sisteminde bilgi verici yaklaşımı, misafirlik dostluk ilişkileri bambaşka...Ha bir de yemekleri :))))

Yazılı bi döküman olmaması cidden çok saçma ya mesela başka bi doktora gitmek istesen elinde ne ile gideceksin? O ay soldan yumurtlamış olabilirsin ama diğer aylar sağdan da yumurta gelebilir. O zaman senin sürekli doktor takibinde olman lazım sadece soldan yumurtladığını ayları değerlendirmen lazım

Yazılı doküman yok evet bilgisayarda kayıtlıymış o rapora kod veriliyor, o kodla diğer doktor sistemden rapora bakabiliyormuş. Peki dedim nerede hastanın açıkça bilgilendirilmesi? Yok.. Hasta ölsün, sussun bizi dinlesin Kuzum bu yumurtlama sisteminde senin dediğini sordum, yok dedi, klomen tedavimde ultasonda baktı ya hep solda yumurta görmüş... peki ben klomen kullanmasam acaba soldan yumurta verecek miyim ki... Sanırım bu bebek işi yapay yollardan olacak gibi...

sleepy05 'den haberi olan var mı? Dün histereskopi randevusu vardı. Akşam sordum ama görmedi galiba

dün gece 23.56 da girmiş en son. sleepy05 canım bizi güncelle merak ediyoruz
Selam kızlar, daha iyiyim bugün, dün çok bel ağrım vardı. Ağrı kesici serum ve totomdan yediğim iğneye rağmen geçmedi valla. 4 gibi falan çıktık hastaneden, uyudum bütün gün. Şöyle bir bakıp çıktım buraya da gece.
Operasyon başarılı geçmiş, birkaç tane daha varmış filmde görünmeyen onları da temizlemiş. Tertemiz oldu diyor fotoğraf falan çekmiş onları gösterdi.
Antibiyotik kullanacağım birde ağrı kesici gerekirse. Operasyondan önce gece hem içtiğim hemde fitil olarak attığım bir hap almıştım. Bel ağrım operasyon öncede vardı, sabah sordum ilaç yüzündenmiş. Rahim kanallarını falan gevşeten bir ilaç mahvetti beni. Doğum sancısıda böyle başlıyor dedi.
Korunma olayını sordum hiç gerek yok dedi, yollar tertemiz bir bakarsın hamile kalırsın bu ay dedi. Bakalım eşimin değerleride düşük ama nasip artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…