Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya çok sinir bozucu gerçekten ben sonuçlarım e nabıza 1 gün geç yüklenince sinir oluyorum orda olsam sinir krizleri geçiririm. Tüp yaptırırsanız almayada mı yapacaksınız?
Ohh hadi gelmiş geçmiş olsun canım, sıfırdan başlıyormuş gibi denemelerde devam ben bu ay kendimi sanki yeni denemeye başlayacakmış gibi hissediyorum. İnşallah güzel haberlerini alırız eşin de takviyelere yüklensin bu ay

Ne alaka ya sağda hiç mi yumurtan yok. Ay sinir oldum bu nasıl iş ya. Eline yazılı bir şey versin kendin burdaki doktorlara danışabil bari uzaktan da olsa

Ne alaka ya sağda hiç mi yumurtan yok. Ay sinir oldum bu nasıl iş ya. Eline yazılı bir şey versin kendin burdaki doktorlara danışabil bari uzaktan da olsa
Ben de onu anlamadım tamam bi taraf daha iyi oluyor ama illa ki sağdan da yumurta geliyordur her ay soldan yumurtlanmıyodur bence sonuçta sağda da yumurtalık var ve o da folikül atıyor

Yaa çok şükür çok sevindim. Gözün aydın. Doktorun da ne tatlıymış Hadi doğum sancısı hazırlığı da yaptın, sen de hamile sayılırsın. Güzel haberler alırsın inşallah en kısa zamanda

Ben de onu anlamadım tamam bi taraf daha iyi oluyor ama illa ki sağdan da yumurta geliyordur her ay soldan yumurtlanmıyodur bence sonuçta sağda da yumurtalık var ve o da folikül atıyor
İşte soldan gelenleri değerlendir demişler herhalde. Sanki diğer tüm koşullar hazır hamile kalmaya da töbe ya ne biçim bir mantık

Ya çok sinir bozucu gerçekten ben sonuçlarım e nabıza 1 gün geç yüklenince sinir oluyorum orda olsam sinir krizleri geçiririm. Tüp yaptırırsanız almayada mı yapacaksınız?
Buradaki drla bir konuşacağız, tıkanıklığa takıldı aklım, Uzay ın dediği gibi Hidrosalpinks sıvısı varsa tüp yapsan boşa gider, bebek düşer... Sıvı olmadığından eminse Tüp için görüşeceğiz. Burada eşimden sigortalıyım, araştırmalarıma göre devlet %50 kadar karşılıyor, ilaç dahil 1500-2000 Euro arası birşey tutuyor. TR de yaptırmayı düşündük fakat bu ara istiyoruz çok da gecikmeden yapmak...Amh 0,67 azalma ihtimali çok fazla; koronanın geçmesini de bekleyemeyiz.

Birkaç ay önceki klomen tedavimde ultrasonda probu sağa sola çeviriyor ya siz ekrandan bakıyorsunuz, bir yumurta solda işaretledi, mm ölçtü sonra sağa çevirdi oo dedi burada da var... bildiğim bu yani... Danışamam kuzum, sadece kan testi sonucum var, hatta bu kan testlerini de ben istedim elimde kalsın dosyalıcam diye.. Ultrason raporu verilmiyecek mi dedim sekreter oralı olmadı bana yaptıkları kan testlerinin sonuçlarının yer aldığı bir rapor verdi ... Ben de sıkıldım sormaktan, arkada bir ton insan kuyrukta bekliyordu, usandım.

Anladım canım o zaman bi deneyin şansınızı inşallah her şey yolunda ilerler şu avrupada yaşayanların yazdıklarını okudukça cidden canım atamın "beni Türk hekimlerine emanet ediniz" sözünü çok daha iyi anlıyorum.

Valla sinir bozucu cidden adamlar üreme işini ciddiye almıyorlar bence o yüzden bu rahatlıkları
Kesinlikle öyle canım; eşime anlatıyorum, o da işyerinde onların mesai saatlerinde arayıp soramıyor, arasa da kadın üreme organları ve takip vs terimlerinin adlarını bilmiyor soramaz.. Evde kendi çapımızda gerginlik oluyor.. sonra ben arıyorum evden sekretere soruyorum, yok içiniz rahat olsun endişelenecek bir durum yok bla bla..

Biz çocuk konusunda çok duygusal düşünen bi toplumuz. Avrupa da çocuk çokta önemli değil olmazsa olmaz olarak düşünülmüyor. Sanırım o yüzden yaklaşımlar bu tarzda

Kesinlikle haklısın canım; gerçi birkaç hekime görünmek da gerekebiliyor TR de ama sonucta hasta hakları çok, hekim seçebiliyorsun da, detaylı bilgi veriliyor... ben hastanede çalışmıştım, birçok doktor amerikaya almanyaya gitti ... Buradaki sorun şu yeterli sayıda dr yok... sistem çok yavaş... Acillik olsan yandın, beklemelisin.

Ya deme öyle ben de çok kaygılıyım beybi. Ama gebelikte bu kesin artacak yani o kesin. E bu salgının azalacağı da yok. Ben de kimseyle görüşmüyorum dışarı çıkmıyorum gerçekten 1 yıldır evdeyim ama hamile kalırsam bu diş beni mahvedecek yani bu sefer kuruntu değil bilimsel bir gerçek. Mutlaka diş bakımlarınızı yaptırın gebelik öncesi diyorlar. O dediğin geçici çözüm ama gebelikte artarsa ne doktora gidebiliriz ne ilaç alabiliriz doğru düzgünn
Doğmadan kafayı oynatmasın be. Bu bakımdan bize benzemesinler
Oynatabilebilirler bizimle çok mümkün
bence ağrılara artmadan git canım sonra tedavi süreci daha uzun oluyor benim de stresten ağzımda hep yaralar çıktı bişi yiyemiyorum

aaa hayırlı olsun canım soru cevap bekliyoruz senden o zaman :)
Evet canım ben de korkuyorum sonra yaptıramam diye. Yollar buz olmazsa gideceğim sanırım aft mı çıktı canım benim de çok çıkar tuzlu su yap dediği nealstreet in dediği gibi. Ama ben yıllarca çok çektim en iyi gelen şey oralmedic diye bir ilginç asidik ürün. Daha iyisi yok bak yakıyor ama anında çözüm üretiyor iyileşmeyi de hemen hızlandırıyor teması kesiyor o bölgenin

Çok teşekkür ederim canım, eşimde diyor ne bulursak içelim bu ay
Ben yine birkaç gün bekleyeceğim tabi ağrılarım bitene kadar, aslında sadece bel ağrım kaldı, biraz hassas bi

Bende hamile sayılırım artık bir kısmı bende gerisini bekliyorum. Yalnız başlangıcı buysa sancının gerisini düşünemedim.
Hepimiz güzel haberlerle gelelim inşallah en kısa zamanda

evet canım stres olunca bağışıklığım düşüyor, bağışıklık düşünce de aft çıkıyor benim ilacım B12 1-2 tane B12 hapı içiyorum direk geçiyor. aft ilaçları hiç bi işe yaramıyor bende. aft ilaçları ağrıyı acıyı azaltmaya yönelik ama b12 hemen toparlayıp tedavi ediyor.

Çok teşekkür ederim canım, eşimde diyor ne bulursak içelim bu ay
Ben yine birkaç gün bekleyeceğim tabi ağrılarım bitene kadar, aslında sadece bel ağrım kaldı, biraz hassas bi
acele etme kuşum, eşine ginseng+bal+polen+arısütü içerikli macunlardan alabilirsin canım. sperm sayısını falan iyi artırıyormuş

Yok biliyorum. Hani keşke onu yapsalar bari sen de kendi başının çaresine bakabilsen manasında dedim :/

Reactions: niw
Yok canım sen o kadar rahatsız ediyorsa git zaten. Ben her yerimi kurcalatmaktan bıktım o yüzden öteleme stratejisine geçtim. Kendi cahilliğim yani sen bana bakma. Düzgün tedbirler alan bir yere gidersin. O kadar da riske atmazlar herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…