Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
2019 da gıtmısım 2020 dondurmusum kayıt yenılemedm

Devam et derim imkanın varken ben baktım çocuk yapamadım okuyum bir işe yarar belki dedim zevkli geldi hatta şuan 9 dersim var üstten de aldım. Bakalım ne olacak çok kopya çekiyorlar can düşüyor biraz ama napalım. Ayy ne güzel çalışmak için şansın varsa beni şimdi çağırsalar giderim. Şuan ki işim sevmiyorum pek

Şmdide çağırmıyorlar dhsbsb senın acıktanmı normalmi

Sağol canım aynen 3.deneme olacak rahim filminden sonraki de 4.aya giriyorum hadi bakalım. Aynen yazalım bir daha anca doğumda falan gösteririm herhalde

Yok canım bence senin normal gibi. Ama hangi ilacı aldığına da bağlı folbiolun dozu çok yüksek. Diğerleri kullanılabiliyor her gün. Gebeliğin ilk 3 ayı bitene kadar da devam. Şu an sen bunu takma canım normal senin yaptığın zaten sorarsın tüpçüye gidince de
Oyş senin doktor da senin gibi çıktı ha detaycı maşallah valla çok güzel ilgilenmiş. Bence de öyle canım şimdi açıldı 3ay dene ben 3 aya bile gerek kalmayacağını düşünüyorum
Doktor bey şey hanım ben Folidays kullanıyorum. Ben de mi kullanmayayım? Ben de mi bırakayım? Hamileysem de mi almayayım? Şu an hamile sayılırım ama tam değilim, yine mi de bırakayım? Tşk.
Afsfsg kullan sen kullan
Senin normal uzaya baksana 9 ay gün atlamadan içmiş inanmışlık seviyem
Valla yaa en son doktor azalt diyene kadar her sabah istisnasız içiyordum
Aynen doktoru da kendine göre söylemiş valla aynen radyasyon o anlık bir şey o an döllenme olmadığı için de sorun yok. Rahat olun bence o konuda canım minseo
Sen bilirsin canım tabi ama bence yine de kullanılmalı. Çünkü yine de bebek için çok gerekli bilemedim ama tabi ben öyle bir riske girmek istemem
Bence sıkıntı olmaz canım bu çok uzun süre ve yüksek doz kullananlar için geçerli. Ama normal doz zaten hamileliğin 3 ayı bitene kdr kullanılmalı. Çünkü vücutta birikmediği için bebişin sinir sisteminin ilk taslağı biz hamileliği farkında olana kadar oluşuyor zaten. Ona bağlı düşük ve ağır hasarlar olmasındansa kullanmak daha iyi bence. karadenizkizi1982 Jane Jetgil .Hatta dünya sağlık örgütü gebelik düşüncesi olmasa bile üreme çağındaki her kadın kullansın kazara hamile olursa çok büyük risk oluyor diye.
Sen bi sakin ol ya ben rahatlatayım diye yazmıştım halbuki doktordan ilk defa fırça yedim gerildim ya bunu mu tartışçaz şimdi dedi ben de kıvırdım hemen yok yok diye o nedenle fazla şaapmayalom bence herkes doktorunun dediğine devam etsin
başka topiklere bakıyorum ne güzel dua zincirleri falan yapıyolar hep iyi dilekler ovülasyon testleri. bizim topik bilim kurulu anasını satim
Qfaffss bizim bir farkımız olsun yaa AA bu kadar manyağı bulamazsın bak kıymetimizi bil
Aynen kızlar kaçırdım kimin yazdıpını sanırım Yusra-61 sormuştu. ovulasyonu benim bünye gayet yalanladı doktor kontrolüyle. Yumurtam çok büyümüş olmasına rağmen ovulasyonda pik gözükmedi. Her vücutta farklı değerde pik gösteyor ve o nedenle muhtemelen geç veya erken gösteriyor. En doğrusu doktor kontrolünde ultrason
ben cook rehatımm yeaa . hıcbıse kullanmıyorum folik asiti bende terelelli gibi ilk aydan hamıle kalcagım ıcın almıstım D:D bıtınce bıdaha almadım.
Kız kullan bak yukarda yazdım
Solgarınki normal alınması gereken dozdur canım. Bak 6 7 ay kullanmana rağmen vücutta birikmemiş bu öyle bir şey. O nedenle bence sende bir sıkıntı yok kafanı karıştırma hiç. Benim doktorun dediği yüksek doz folik asit kullanımı
Folik asit farklı yerlerden alıyorsan sıkıntı canım bence toplu multivitaminleri değil de ayrı ayrı almak lazım bu durumlarda. Arkadaşımın sırf bu nedenle içinde a vitamini olan bir vitamin kullandığı için preeklampsi riski oldu. Allah korusun çok korkuttu bizi. Ama demir 4. 5. Aydan itibaren fiks mutlaka yazılıyor diye biliyorum çünkü bebiş tamamen bizim depoları o dönemden itibaren sömürüyor ve doğumda da demir depolarımızın dolu olmasını istiyoruz mutlaka o nedenle değere bakılmaksızın veriliyor diye biliyorum. Banu çiftçinin bir videosunda izlemiştim. Sadece sen hepsinde aynı içerik olan şeyleri tekrar gündeme getir doktoruna mesela. Folik asit de 3.aydan sonra bırakılıyor artık sanırım.
Al işte yaptığınızı beğendiniz mi hamile kızı bile bıraktığı folikten şüpheye düşürdünüz.
Mellcim sen bunlara bakma. Yok bir şey. Kapa gözünü kapa
Ya bildiğimizi söylemek de mi yasak

Ben de 5. haftadan sonra folik asite başladım, 12. haftanın sonunda bıraktım. Kontrole 10 gün gibi bi zaman var. İkinci trimester da bitecek 5. aya girdim, hala kan tahlillerini tekrarlayalım bakalım diye yok. Ya ben niye hep ilgisiz doktorlara düşüyorum.

Merhabalar. Bat'a 3 gün kaldı. Sol göğsümün yan tarafı ağrıyor koltuk altına doğru, daha çok sızı gibi, sürekli de değil ara sıra gün içerisinde oluyor, gece olmuyor. Çok fazla şişkinlik ve hazımsızlık sıkıntısı çekiyorum. Böyle bişey yaşayan var mı? Özellikle şu göğüs ağrısı ilk defa oluyor ama sadece sol göğüs.

Evet işte arkadaşım da öyle oldu pik ve çatlama olmuştu daha sonra doktoradan geldiği günün sabahı tam pik oldu. Dedim doktor yalan demez ya neyse ya hepsi önemsizleşti benim için ben bu ay aşılama olacaktım nasip olmadı nasipse bir dahaki ay aşılama olacam

Yasak kardeşim. Propagandanızı ilerde köşede yapın. Kavga çıkıyor sonra. Herkes kendisiyle kavga etmeye başlıyor

Kızlar siz bana çok önceden bebek hazırlıkları yaptığım için laf ediyorsunuz ya size şimdi bomba bir şey anlatıyorum minseo @NealStreet

Eşimle hastaneye gidiyorduk gayet normal normal pek konuşmadan. Sana şimdi bir soru sorcam dedi (demek o sırada bir şeyler düşünüyormuş). Diyelim ki doğuma gidicez ama bir sebepten arabamız o sırada bozuk kullanılamıyor ya da farklı bir yerdeyiz falan. Araba iptal yani öyle düşün dedi. Tamam dedim. Şimdi ambulans falan çağırınca çoğunlukla çok geç geliyormuş ve bizim istediğimi* yere götürmeyebiliyor falan ya öyle bir durumda taksiyi çağırmak daha mı mantıklı dedi. Ha bir de öyle hani taksici ortalık batacak diye kabul etmeyebiliyor ya (öyle bir haber okumuştuk) ben çarşaf havlu o gibi bir şey mi hazırlayayım alayım yanımızda dursun dedi.

Neyse biz planı yaptık öyle gittik hastaneye bu kadarını ben bile düşünmemiştim kızlar ne güzel bulmuşuz birbirimizi dimi

Tam benimki. Ben hamile kalsam, "bundan sonra bir daha doktora doğumda gitsek olmaz mı" diyebilir mesela. Olayla alakası o kadar yok

Olsun normal gidiyor senin şimdilik inşallah kistin de sorun çıkarmadan sağ salim devam edeceksin valla doktor meselesi çok şans meselesi ya. İyisini bulana kadar çok doktor değiştiriyorsun o da iyi olmuyor hep aynı kişi takip etsin iletişim güçlensin güven olsun istiyorsun. Ben şimdilik seviyorum ama vajinal bakmıyor işte sen doktorun söylemediği merak ettiğin şeyleri bize söyle araştırma ekibimiz minseo fiona13 ve ben hemen birkaç saat içinde dönüş yapacaktır
Aynen öyle ben de 6 ay sırf ovulasyon testleriyle denedim. Fazla testim vardı sırf doktor kontrolüyle deneme yapmak için yumurta ölçümü yapılan gün ve öncesi sonrası test yapmıştım. Baya farklı çıkınca benim güvenim de baya sarsıldı. İnşallah gelecek ay güxel haberler verirsin çok heyecanlı
Yasak kardeşim. Propagandanızı ilerde köşede yapın. Kavga çıkıyor sonra. Herkes kendisiyle kavga etmeye başlıyor
Hallaallaa yaa çok beğenmiyorsan bir özellik var o kişinin mesajlarını görmüyorsun karşına çıkmıyor. Onu yap istersen ama kıyamazsın aklın kalır biliyorum

İnşallah alırım testlerim de var doktorla deneyeceğim. Bakalım benim tutacak mı? Doktorumla yaptığım. Aşılama odaklıyım inşlh istediğim olur burada öyle olup hamiş kalan olmuş okudum yazısını ama en son girişi baya olmuş birde hamiş olunca kaleyi terk edenler var ben olursam kaçabilir miyim

Tam benimki. Ben hamile kalsam, "bundan sonra bir daha doktora doğumda gitsek olmaz mı" diyebilir mesela. Olayla alakası o kadar yok
Hahaha bazen o kafaya da geliyor bu kadar gerek var mı yaa falan
Onu yaparsam monolog yapmaya başlamam lazım. Ncık almayayım kalsın
Hepimiz deliyiz yani
O değil de U Uzaygemisi35 senin kocan benden daha hazır çıktı. Demek ki o da seni hamile sanıyor ahshsjnsndndn
Adwffwfw evet canım biz her gün çocukla ilgili bir durumu canlandırıyoruz evde mutlaka baya sağlam sıyırdık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…