Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İlk tedavi olarak mı aşılama yaptıracaksınız? Daha önce ne kadar denediniz diğer testleriniz rahim filmi spermiyogram hormonlar normal mi?

Sizin karı koca A-B-C planlarınız mutlaka olur doğum kodu da belirlersiniz kesin, şeftaliiii deyince doğum başlamış olur, duruma göre plan seçersiniz

Harika olaymış

sleepy05 yarın mıydı operasyon ? Çok kolay gelsin inşallah güzel geçsin su gibi dualarım senle
Evet canım çok teşekkür ederim

İlk tedavi olarak mı aşılama yaptıracaksınız? Daha önce ne kadar denediniz diğer testleriniz rahim filmi spermiyogram hormonlar normal mi?
Ben 3 yıldır evliyim İlk korumamdım 1 yıl sonra hamiş oldum 8 haftalıkken kalbi durdu. Ardından kürtaj oldum 4 ay korundum. Devam ettim çalışmalara ama bu sıralarda baya doktora gittim hepsi hormon testleri yaptı eve yolladı ilgilenmediler pek olur dediler. Bundan 5 ay önce kimyasal oldu geçti gitti doktora gittim o da yaptı bütün testleri eşimi de iki kere götürdüm temiz çıktı sonra doktorum dedi sana hsg çekelim tek tüp açıktır hamiş kalmışssındır dedi çekti temiz çıktı tüplerde. Sonra dedi sen git 3 ay dene gel dedi birde aşılama yaparız dedi. Klomenle filan takip olamadım bir ay oldum onda da yumurtam çatlamamıştı. Doktor düzenli yapıyor musunuz filan dedi hiç yapmasak o kadardan biri mi tutmaz doktorum bu soru muydu dedim neyse bu arada 3 ay bitti doktorum yoktu bende adetin 5.günü gittim onlar adetin 2.günü gelmeliydin aşılama o zamana başlıyoruz dedi şansıma hafta sonuna geldi adetim ondan oldu birde doktorum yoktu ameliyathane olur diye gitmedim. Sekreter de olsun sen gel ben burada olurum yaparım testlerini dedi onu yeni öğrendim doktor olmasa da olacağını araştırmada tedavi alıyorum. Özel olsa bunu yaşamam belki ama imkanım ona el vermiyor. Sebepsiz interfilite tanısı koydular hiç sorun yok ama bebek de yok

Sizin karı koca A-B-C planlarınız mutlaka olur doğum kodu da belirlersiniz kesin, şeftaliiii deyince doğum başlamış olur, duruma göre plan seçersiniz
Afsffs olur olur aynen öyle suyum patladı provası, işyerinde doğum başladı provası, gece uykuda oldu provası.. sizden de olası durum seçeneklerini alırız ola da aklımıza gelmeyen seçenek olursa diye
Kizlar benim amh 2.03 çıkmış sizce nasil.
Gayet iyi cnm yaş kaçtı?
Harika olaymış

Evet canım çok teşekkür ederim
İkimiz de çok önden temkinliyiz her konuda

Bizi bilgilendir canım çıkınca uygun olu olmaz. inşallah rahat geçer
Herılt

Doğum simülasyonu mu ahshhsjs
Yok doğum simülasyonu değil direkt doğduktan sonra her yaşa özgü çeşitli simülasyonlarımız mevcuttur

Yaşım 34

Senin dediğini söyledim demin. Kocanla diyalogunuzu yani. Diyor ki "su geldikten sonra yine de biraz vakit oluyor di mi?" Uyuyacak herhalde ahsnnsjsjd

Kaybınız için çok üzgünüm. Genetik pıhtılaşma testlerinizi falan yaptırdınız mı kayıptan sonra? Sonra da bir kimyasal olmuş, yaptırsanız iyi olur bence belki gebelikte kan sulandırıcı falan kullanmanız gerekebilir. Araştırma Hastanesi'nde 2 düşük oldu derseniz araştırırlar diye düşünüyorum. Tıbbi genetik bölümüne yönlendiriyorlar ya da hematoloji bölümü falan da olabilir. Bir daha kayıp yaşama riski olmadan inşallah daha sıkı takip edilirsiniz hem bilinirse. Onda da vardır bir hayır o ay denk gelmemiş doktor belki bu ay daha iyi olacak inşallah 3 yıl olunca devlet karşılıyor tüp bebeği diye biliyorum aşılama şartı var sanırım. İnşallah bir an önce kavuşursunuz bebişinize. Klomenle çatlamadıysa aşılama iğneleri ve çatlatma iğnesi daha iyi olabilir ama bir kere denemişsinzi zaten. Bir de doktor biraz haklı olabilir çünkü ayda sadece birkaç gün hatta tam anlamıyla 24 saat döllenme için uygun oluyoruz yani tesadüfen yıllarca ilişki olsa bile denk gelmeme olasılığı malesef yüksek. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah güzel haberler gelsin
Bence gayet iyi değeriniz. Benim yaş 30 amh 1.36 çıktı ağustosta. Bana bile kötü demedi Dr ama benimki azalmaya başlamış sizin daha p durumda değil.

Senin dediğini söyledim demin. Kocanla diyalogunuzu yani. Diyor ki "su geldikten sonra yine de biraz vakit oluyor di mi?" Uyuyacak herhalde ahsnnsjsjd
Afsgsgsg ben de onu dedim filmlerdeki gibi paldır küldür doğum başlamıyor genelde hatta hastanede bile saatler sürebiliyor doğum süreci. Ama acil bir durum olursa bebek için risk olabiliyor o nedenle yine de hesaplayalım bunu dedim

Duş Muş alırım son sakin kafayla oyun oynarım diye düşünmüştür benim babam da annem kardeşimi doğuracağında oyunun başından kalkamamış

Ya benim gastrocu bana verdiği ilaçlar için "bitince şikayetlerin geçmezse gel endoskopiyle bakalım" demişti. Ekimde kullandığım bir antibiyotik vardı o gastriti tetiklemiş olabilirmiş. Zaten ondan sonra böyle oldum ama kaygı ve stres de yapabilirmiş. İlaçlar başta etki ediyor gibiydi ama sonra strese girince yine cozuttu ilaçlara rağmen. Sürekli bir gaz sancısı ve şişkinlik var. Reflü bitti gibi. Bir de yutkunma güçlüğü de var. Bu da ara ara artıp azalıyor. Günler yaklaştıkça mide bulantısı ve bağırsak hareketleri de iyice arttı. Bana tamamı kaygıdanmış gibi geliyor çünkü sürekli midemi ve başka yerlerimi takip ediyorum ama gitmezsem de "Ya bir şey var da gözden kaçırıyorsam" diye kuruyorum kafamda. Endoskopiden de acayip korkuyorum. Her çekildiğimde aşırı stres yapıyorum kötü bir şey çıkacak diye. Bir de şimdi corona var. Muhtemelen çektirdikten sonra iki hafta "Corona mı oldum? Olur muyum?" diye kafayı sıyırmış bir şekilde gezeceğim. Napsam ya huni de işe yaramıyor artık

Evet yazdıktan sonra geldi aklıma. Uyumaz, oyun oynar benimki de

Teşekkür ederim. Size doktor az demedi ise bence sıkıntı yapmayın. Adetim kirk gün geçmişti öyle yapıldı umarım sağlıklı bir sonuçtur

Yaptırma endoskopiyi. Beslenmeyle destekle. "Beyinde ararken bağırsakta buldum" kitabını oku. Stres çok etkiliyor. Endoskopide benzer bir şey çıkacak ve tedavisi yine aynı olacak. Huzursuz bağırsak vs de olabilir yani hepsi stres ve beslenmeyle çok alakalı tetikleniyor. Bence hiç girme o işlere stresi baltala. Probiyotik yoğurt dışında diğer kaynaklardan destekle. Şekerli yağlı hamurişi karbonhidratları çıkarmaya çalış. Bebiş gelince ondan sonraya sakla mide sorunlarını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…