Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
:KK70::KK70::KK70::KK70: ulayn acık konusun aranızda sağlıkçı varda söylemiyorsa top olsun :KK70:
Sağlıkçı karısı var Binnaz. Tek başına 55 sağlıkçıya bedel ama kendi kafası hafif şey. Benden duymuş olma, baş harfini yazayım mı? Tamam ama aramızda kalsın bak kimseye söyleme. Baş harfi minseo minseo ayy ağzımdan kaştııııııııı

Sonra folik asit muhabbeti oldu kullanıyorsun dimi dedi evet ama fazlası zarar dediniz azalttım zarar mı gerçekten ne açıdan zararlı falan dedim. Otizmde şüpheli dedi. Ben de o açıdan hani fazla mı yükleniliyor folik asite fln bişiler dedim tam ne dediğimi bilemedim ama karşı çıkıyormuşum gibi oldu. O da sen kullanmak mı istiyorsun fazla şimdi bunu mu tartışçaz yani riskli dedi biraz gerildi ortam 🙈
Doktor bana demir ilacı verdi, onda folik asit var, vitamin verdi, onda da folik asit var. Zaten ilk üç ay kullandım, doz aşımı mı olur bilemedim. Ayrıca kan değerlerim iyiydi, vitaminimde de demir vardı. Sonuçlarıma bakmadan demir ilacını yapıştırdı, ne yapsam kullanmasam mı demiri?

Ben gebelikten önce solgarın folik asitini kullandım kızlar 2 kutu, ki bir kutuda 100 tane var, 6-7 ay içtiö gibi bişey. Sonra bıraktm kullanmayı o ay hamile kaldım. Sağlık ocağında beta baktırken tüm değerlerine de bakalım demişti. Folic asite de bakmış. Değerim normal çıkmıştı, atıyorım oran 0-20 arası ise benim 12 gibi bişey çıkmıştı. Folik asitin markası ya da mg ı ile de alakalı olabilir bilmiyorum ama benim değerim tam ortadaydı. Benim de kafam karıştı şimdi 🧐
Al işte yaptığınızı beğendiniz mi hamile kızı bile bıraktığı folikten şüpheye düşürdünüz.
Mellcim sen bunlara bakma. Yok bir şey. Kapa gözünü kapa

İnce ince işliyorlar. Ruhun bile duymaz. Bir gece ansızın bakarsın gördüğün çift çizgiye inanmayıp 80 tane test yapmışsın
Çift çizgiyi 2 sene önce gördüm çift çıksın artık belli miktarda test yapmaya söz verdim ben 😂😂😂😂Ayrıca ben silik çizgi çıksın diye bir gecede 3 test yapmışlığım var 😂😂😂bütçem o kadarına yetiyor Allahtan 😂😂😂yoksam varya ahhh ahhh 😂

Doktor bana demir ilacı verdi, onda folik asit var, vitamin verdi, onda da folik asit var. Zaten ilk üç ay kullandım, doz aşımı mı olur bilemedim. Ayrıca kan değerlerim iyiydi, vitaminimde de demir vardı. Sonuçlarıma bakmadan demir ilacını yapıştırdı, ne yapsam kullanmasam mı demiri?
Hop diğer hamişi de şüpheye düşürdüler. Yusra-61 Yusra-61 gör bunları

Çift çizgiyi 2 sene önce gördüm çift çıksın artık belli miktarda test yapmaya söz verdim ben 😂😂😂😂Ayrıca ben silik çizgi çıksın diye bir gecede 3 test yapmışlığım var 😂😂😂bütçem o kadarına yetiyor Allahtan 😂😂😂yoksam varya ahhh ahhh 😂
He sen de ben kendi imkanlarımla tırlatıp geldim diyorsun 🤣

Al işte yaptığınızı beğendiniz mi hamile kızı bile bıraktığı folikten şüpheye düşürdünüz.
Mellcim sen bunlara bakma. Yok bir şey. Kapa gözünü kapa
Ay kuzu hamile kalınca yine solgardan devam ediyorum 😅 cumartesi kontrol var sorcam doktora bırakayım mı artık diye 😂😂 bu aylarda da bıraktırıyolarmış. Başlaması bi olay bitirmesi bi olay 😅😅

nese bu ay olmazsa alırım bi folik:sus:. bana devlet hastanesını kıstım ıcın gıtmsıtım cunku erıdıgıne emın olmak ıstıyodum bıkac doktora gıttıgım ıcın ozamanlar:KK70: ınfolıc ombı alabılırsn demstı almamıstım keske alaydım bende de bı pısmanlık olusmadı degıl suan :KK70:

ben kendimi biliyorum ona göre alırım değerlerden de anlıyorum tıbbı dokümantasyon okuyorum 😂😂herkes kendi doktorluğunu yapsın buradan işine geleni alsınnn 😂baktı kafalar karışıyor ya burayı sessizce terk etsin ya da doktorunu 😂😂😂😂
bende açıktan tıbbi dökümantasyon okuyorum ama dondurdum bu sene son sınıfım :KK70: ulan bi dk ben de mı sımdı sağlıkcı oluyorum shfsakdhfsakjdf :KK70:D: ama benım açıktan çok sayılmaz:KK70:

Geldim kızlar daha şimdi çıktım hastaneden arabadayım hızlı özet geçeyim. minseo minseo @NealStreet

Klomene devam. Vücudun Güzel yanıt veriyor değerlerin de gayet iyi sen panik yapıyorsun stres oluyorsun dedi gerek yok daha çok yeni dedi. Normalde eskiden 2 yıl denenirdi ondan sonra başlanırdı kısırlık tedavisi öyle bir durum yok sende dedi. Sonra aşılama vs konuşulur ama daha erken dedi yine ben daha ileri tedavilerle seni yormak germek istemiyorum dedi. Haftaya kontrole gidicem yine. Sarı yeşil akıntı var ona fitil yazarız sıkıntı değil dedi. Smear bir yıl oldu dedim onu da öneririm dedi bir dahaki geldiğinde alalım dedi. Bir dr d vitaminim benim hep düşük çıkardı dedim ona da bakabilir miyiz dedim bakalım o önemli dedi bir de östrojene bakalım dedi ayrıca. Yarın sonuçlar için ara beni dedi.

Sonra folik asit muhabbeti oldu kullanıyorsun dimi dedi evet ama fazlası zarar dediniz azalttım zarar mı gerçekten ne açıdan zararlı falan dedim. Otizmde şüpheli dedi. Ben de o açıdan hani fazla mı yükleniliyor folik asite fln bişiler dedim tam ne dediğimi bilemedim ama karşı çıkıyormuşum gibi oldu. O da sen kullanmak mı istiyorsun fazla şimdi bunu mu tartışçaz yani riskli dedi biraz gerildi ortam 🙈 Folbiol kullandığımı deyince o çok onu bir tane falan kullan haftada dedi o çok dedi. Hatta gebeliği de hızlandırcak bi folik asit vereyim sana bunu her gün kullanabilirsin dedi bakmadım tam inofolic combi verdi sanırım.

Bu konuda benim hep kafam karışıyordu kızlar nasılsa vücuttan fazlası atılıyor otizm bulguları da şüpheli diye ama doktordan fırça yiyince hak verdim 🙈 üstelik benim doktor genelde rahatlatan hastaları stresi sokmayan bir doktor diğer doktorlara göre daha rahat genelde o nedenle riskli diyorsa risklidir diye konuyu kapattım. Durum budur arkadaşlar bir yıla tamamlayacağız sanırım böyle böyle. Çok stres oluyormuşum doktorun yanında eşim de öyle dedi dışardan kendini bir görsen dedi😬 doktor da her gittiğimde sakin ol diyor çok mu kafaya takıyorsun diyor. Bir de bilgisayarda geçen ay kalbe de gittiğimi çarpıntım olduğunu gördü ya iyice adım çıktı stres machine e 🙈 eşim diyor adam bile anladı senin evham machine olduğunu 😬
süper o zaman canım 🌸 bu ay o zaman klomensu yada klomencan gelsin artık. benim adı femaragül yada femaraege olcaktı. ama nasip olmadı 🥶

bende açıktan tıbbi dökümantasyon okuyorum ama dondurdum bu sene son sınıfım :KK70: ulan bi dk ben de mı sımdı sağlıkcı oluyorum shfsakdhfsakjdf :KK70:D: ama benım açıktan çok sayılmaz:KK70:
Neden sayılmaz yarın birgün kadın doğum yanına denk gelmek var sağlıkçı olarak 😂 😂 😂 ben araştıra araştıra her sözü okula gitsem o kadar öğrenezdim üniversiteyi okuldada gördüm 2 yıl ziraat okudum. 2.üniversite olarak bu sene ilk senem 😂😂 bütün dersleri geçiyorum temel teknolojiden az daha kalıyordum 😂devam etsen tam zamanı neden dondurdun? 🤔

süper o zaman canım 🌸 bu ay o zaman klomensu yada klomencan gelsin artık. benim adı femaragül yada femaraege olcaktı. ama nasip olmadı 🥶
Benimki bugün mutfağa gelip dedi ki "İçinde tüp geçen bir isim var mı? Ona göre koyarız ismini" ahahshjsjsj ben de ciddi bir şey soracak diye dönüp dinledim ne diyor diye

Neden sayılmaz yarın birgün kadın doğum yanına denk gelmek var sağlıkçı olarak 😂 😂 😂 ben araştıra araştıra her sözü okula gitsem o kadar öğrenezdim üniversiteyi okuldada gördüm 2 yıl ziraat okudum. 2.üniversite olarak bu sene ilk senem 😂😂 bütün dersleri geçiyorum temel teknolojiden az daha kalıyordum 😂devam etsen tam zamanı neden dondurdun? 🤔
aynen canm benı ortopedıst ve haftada bırgun kadın dogumcuya asıstan olarak cagırmıslardıda bı hastanede calsıcaktımda evlılık zmanımdı gıdemedım. :KK70: ben gecen sene dondurdum dugun zamanı sınavlar vardı . devam edıcem ama . aynen acıktan okuyan daha cok arastırdıgı ıcın daha cok bılgı sahıbı oluyor. okadar bebek olayına takılmısımkı okulu arka plana atmsm:KK70: dusundumde 2 senemı olmus donduralı ya anlayamadm dur bu bahar devam edeyım kayıt yenıleme nezamansa

ben başka topiklere çok bakıyodum ya hepsını takıpten cıkmısım beni tatmin etmıyor oralar:KK70:
Ee oralarda bulamadın tabii bu kadar kafadan kontak bir arada. Parayla getirsen durmaz zaten. Herkes gönüllü ahshndnsjs
nese bu ay olmazsa alırım bi folik:sus:. bana devlet hastanesını kıstım ıcın gıtmsıtım cunku erıdıgıne emın olmak ıstıyodum bıkac doktora gıttıgım ıcın ozamanlar:KK70: ınfolıc ombı alabılırsn demstı almamıstım keske alaydım bende de bı pısmanlık olusmadı degıl suan :KK70:
Alanlar aldığına pişman sen de almadığına mı pişman oldun şimdi 🤣

X