Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kendin kaşındın
Jane Jetgil 'ya hak vereceğim aklıma gelmezdi ama meme konusunda haklı kız ahahhajsjs Prolaktin ah prolaktin yaktı bizi

97'deki yağışı hatırlamıyorum da 2002 ve 2004'teki mükemmeldi. 2002'dekinde bir anda dize kadar yağmıştı. Okuldan eve giderken yokuş aşağı yeri öpmüştüm

Canım sen o zaman reglinin 3. Günü bi hormonlarıma baktır doktora bakma neden geç kalasın ki ayları çöpe atasın ben ona katılmıyorum benim ilk gittiğim doktor da bana aynı şeyi yaptı insülin direncimin olduğunu 6 ay sonra öğrendim.

Meme club maşallah yağsa da gözümüz gönlümüz açılsa yav

Hepimizin inşallah. Bize de aynılarını demişti doktor denemeye başlamadan önce. Folik asit kullanıyor muydun kaçırdım orayı? Tahlilleri reglin 2. ya da 3. günü gidip kendin de isteyebilirsin. Eşlerde herhangi bir tetkik yapılmadan takviye alınması bana çok doğru gelmiyor aslında ama doktor kullansın dediyse kullansın tabii. Korunmayı ilk bıraktığı ay herkeste aynı psikoloji oluyor sanırım. Ben de hemen hamile kalacağımı düşünmüştüm. Regle 9 gün kala test yapıp pozitifi görenlerin gazına gelip erkenden bir sürü test alıp yapmıştım. Hepsinde hayal kırıklığı oldu. Olumsuz bir şey düşünme hemen. Korunmayı bırakınca vücudun adaptasyon süreci de var. Hemen olanlar istisna yani aslında, onlara bakıp bizde mi sorun var diye düşünme sen. Yine de tedbirin sakıncası yok. Kafanızı çok kurcalayacaksa ikiniz de gider baktırırsınız

aynen yakında günde kaç doz klomen içtiğimizi ilişki günlerimizi falan rapor etcez
Ahhahaa calisirken cok zormus kizlar bu isler. Ben evden calisiyorum bi sekilde oluyo. Ama covid olmasaydi tup bebek calisirken cok zor.
Mesela iki gune bir sabahin korunde kalkip ultrason oluyosun, bide kan tahlili. Ondan sonra, gun icinde seni ariyo doktor nasil devam edicegini anlatiyo. Ben evde oldugum icin kolay. Iste olsam kostur kostur dusunemiyorum nasil yapardim

Bişi dicem ben de gebelik öncesi 3 ay kullanmıştım kimyasaldan sonra da bi süre kullandım folik sonra bıraktım folat depolarım baya iyiydi 3 ayda olmuyorsa bırakılması gerekiyormuş galiba acaba içmeye başlasam mı doktora da sormak aklıma gelmedi hiç

Senin çok iyi zamana denk gelmiş o zaman kuzu

Ben de üç ay kullanıp bıraktım. Doktora sordum. Haftada iki üç gün al en azından dedi. Haftada iki alıyorum şimdi

yaptırayım dimi aynen ben o zaman önümüzdeki adette hormon testi için gideyim sonrada yumurtlamaya yakın bir cumartesi giderim. Kafamdaki soru işaretleri kalksın tedbirimi alayım gerisi Allah'tan diyelim. Doktorlara hava hoş zaten ki benim doktor ekstra rahat bir kadın onun rahatlığı sayesinde vajiden kurtuldum ama bebekte işe yarar mı bu rahatlık bilemedim

Canım sen hormon değerlerini bilmek istediğini söyle yani bu en doğal hakkın, reglken muayne de olursun yumurtalarına bakar o zaman daha iyi belli oluyor. Lh/fsh/e2/prolaktin/ins direnci bunlara baktır

Baştan kendimi linçleyecek videoyu ekleyip yeni bir spekülasyona girmek istiyorum:
Şimdi benim vücut kitle indeksim 18'in altında ve kanamalarım çok az oluyor. Kiloyla bağlantılı olabiliyormuş ama benimki yaştan mı zayıflıktan mı bilmiyorum. Acaba kilo alamadığım için de zorlaşıyor mudur hamilelik ihtimali :/

Yaptır yaptır sen canım genelde hisler hakkında böyle yorumları olmaz birden hissediyorum diyince insan inanmak istiyor inşallah doğru bir histir genelde benim 6.hissim kuvvetlidir her konuda hatta müneccim misin nesin sen der bakalım Allah kısmet ettiyse görcez bu ay biraz da günler birbirini kovalasa.. Aa bugun günlerden neydi diye sorsak zaman nasıl da geçiyore desek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…