Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

sağol canım neden fazla olasın aksine mutlu olurum bende aşkın gözyaşlarınıda şuan okuyorum
öncedende Elif Şafak'ın Aşk diye kitabını okumuştum oradada Şemsden bahsediyordu zaten bu kitabın yazımında Cemalnur Sargutta Elif Şafaka yardımcı olmuş onuda tavsiye ederim
risale-i nur külliyatı okumadım elimdeki kitapları bitirnce okurum dili beni zorlamaz canım felsefi tarzı kitaplara bayılıyorum zaten
gerçek hikayeleri okumak gerçekten banada iyi geliyor ibret alıyor insan
hayata şükrediyor insan
romanlardada biyoğrafilerede bayılıyorum mesala
canım Aşk böyle yaşanırın içeriği gerçek aşkımı anlatıyor yoksa inansın Yaradanına duydugu aşkımı anlatıryor
sanada hayırlı akşamlar

aşk böyle yaşanır iki insanın aşk hikayesini anlatıyor cnm.tertemiz günahsız saf duygularla yaşanan bir aşk hikayesi.aynı yazarın secdede son nefes kitabı var süper bir kitap.iki kere okudum tekrar okuyacam inşlhh .doyamadım yani ağlaya ağlaya okudum inanki. bu yazar okuyucularından gelen gerçek hayat hikayelerini kitap haline getirmiş,okumaya başlayınca yazarın bağımlısı olacaksın garanti veriyorum:))

eklemeyi unutmuşum:))elif şafak aşk kitabını bende merak ediyorum ama inşlh okuyacam en kısa zamanda,elimdekiler bitsinde sıra da o kitap var.

aşk böyle yaşanır iki insanın aşk hikayesini anlatıyor cnm.tertemiz günahsız saf duygularla yaşanan bir aşk hikayesi.aynı yazarın secdede son nefes kitabı var süper bir kitap.iki kere okudum tekrar okuyacam inşlhh .doyamadım yani ağlaya ağlaya okudum inanki. bu yazar okuyucularından gelen gerçek hayat hikayelerini kitap haline getirmiş,okumaya başlayınca yazarın bağımlısı olacaksın garanti veriyorum:))

eklemeyi unutmuşum:))elif şafak aşk kitabını bende merak ediyorum ama inşlh okuyacam en kısa zamanda,elimdekiler bitsinde sıra da o kitap var.

canım bende elimdeki kitapları bitirince hemen alıp okucam bende merak ettim
ama baya akıllıca bişe yapıyormuş yazar
sonuçta yeni hikaye aramaya gerek yokki Allah herkese çok güzel hikayeler yazmış heryerde bir roman var sonuçta
Aşk kitabınıda öneririm seveceğine eminim

meraba arkadaşlar ben 2007 de mide ve bağırsaklarımla ilgili bi rahatsızlık arkasından anksiyete geçirdim o yıldan bu yana uğraşıyorum en son gittiğim psikiyatr distimi anksiyete teşhisi koydu, ozamanlar yalnızlıktan çok yakınıyordum, üniversite bittince bütün arkadaşlarımla çok daha az görüşür olmuştum , soora bi kaç kötü ilişkin yaşadım duygularımı çok yoğun yaşıyordum, yalnız kalmak istemiyrdum, o yüzden evlendim. Şimdi iki yıldır evliyim. Eşim çok iyi, sessiz sakin ve beni çok seviyor. Ancak ben onu fiziksel olarak beğenmiyorum, diyeceksiniz nie evlendin ozaman die, o kötü zamanlarımda bana sahip çıktı ayrılığı kaldırabileceğimi düşünmedim. Ama şimdi fiziksel olarak beğenmediğimi farkediyorum, ayrıca çok sessiz sakin biri, sürekli evde bilgisayar oynuyor, çokta asosyal. halbui ben dışarı çıkmayı, arkadaşlarımal olmayı seven, aktif biriyim. bu aralar gene düşüncelre dalmaya başladım hayatım düzene girince. onun bu sessiz sakin hali, hiçbişi yapmaması beni sinir ediyor. hayat enerjimi emiyor, herşeyi benden bekliyor. akşamları hiç bişi yapmıyoruz, ben erkeneden uyuyorum oda tv yada bilgisayar oynuyor soora yatıyor, cinselliktende tam anlamıyla keyif alamıyorum...

Kısacası acaba bu anksiyete acaba hayatımızı istediğimiz gibi yaşamadığımız için miş oluyor? yani belki ben sevdiğim gerçekten aşık olduum iriyle evlenseydim ve memur diilde daha aktif bir iş hayatım ve aktif bir sosyal hayatım olsaydı anksiyete olmazmıydı acaba? Çünkü eğer böyleyle ne kadar ilaç içersek içelim hayatımızı değişitrmedikten sora bir anlamı yokmu? acaba hayatımızı değiştirmek ve herşeye yeniden başlamak için o cesareti gösteremiyormuyuz? Siz neler düşünüyorsunuz siz ce ne yapmalıyım? ondan ayrılır hayatımı değiştirmeye çalışırsam da daha kötü olucam die korkuyorum...beni bu kadar seven birini daha bulabilirmiyim die?

meraba arkadaşlar ben 2007 de mide ve bağırsaklarımla ilgili bi rahatsızlık arkasından anksiyete geçirdim o yıldan bu yana uğraşıyorum en son gittiğim psikiyatr distimi anksiyete teşhisi koydu, ozamanlar yalnızlıktan çok yakınıyordum, üniversite bittince bütün arkadaşlarımla çok daha az görüşür olmuştum , soora bi kaç kötü ilişkin yaşadım duygularımı çok yoğun yaşıyordum, yalnız kalmak istemiyrdum, o yüzden evlendim. Şimdi iki yıldır evliyim. Eşim çok iyi, sessiz sakin ve beni çok seviyor. Ancak ben onu fiziksel olarak beğenmiyorum, diyeceksiniz nie evlendin ozaman die, o kötü zamanlarımda bana sahip çıktı ayrılığı kaldırabileceğimi düşünmedim. Ama şimdi fiziksel olarak beğenmediğimi farkediyorum, ayrıca çok sessiz sakin biri, sürekli evde bilgisayar oynuyor, çokta asosyal. halbui ben dışarı çıkmayı, arkadaşlarımal olmayı seven, aktif biriyim. bu aralar gene düşüncelre dalmaya başladım hayatım düzene girince. onun bu sessiz sakin hali, hiçbişi yapmaması beni sinir ediyor. hayat enerjimi emiyor, herşeyi benden bekliyor. akşamları hiç bişi yapmıyoruz, ben erkeneden uyuyorum oda tv yada bilgisayar oynuyor soora yatıyor, cinselliktende tam anlamıyla keyif alamıyorum...

Kısacası acaba bu anksiyete acaba hayatımızı istediğimiz gibi yaşamadığımız için miş oluyor? yani belki ben sevdiğim gerçekten aşık olduum iriyle evlenseydim ve memur diilde daha aktif bir iş hayatım ve aktif bir sosyal hayatım olsaydı anksiyete olmazmıydı acaba? Çünkü eğer böyleyle ne kadar ilaç içersek içelim hayatımızı değişitrmedikten sora bir anlamı yokmu? acaba hayatımızı değiştirmek ve herşeye yeniden başlamak için o cesareti gösteremiyormuyuz? Siz neler düşünüyorsunuz siz ce ne yapmalıyım? ondan ayrılır hayatımı değiştirmeye çalışırsam da daha kötü olucam die korkuyorum...beni bu kadar seven birini daha bulabilirmiyim die?

Merhaba canım. anksiyete genetik yükü fazla olanlarda ve dediğin gibi istediği hayatı yaşayamayıp bunu kafaya takanlarda, yani olumsuz olan herşeyi bulup onun üzerinde duranlarda boy gösteriyor. stres, yalnızlık, ayrılık vs bi sürü şeyde var tetkileyen.
Bence hayatındaki güzellikleri görmeye çalışmalı fazla değiştirmekle uğraşmamalısın. öyle kabul edip mutlu olmayı başarmalısın. yani sessizse eşin sen konuşucaksın. sosyal değilse sen biraz sosyal çevreye ya da aktivitelere yönelticeksin. belki ilk başlarda soğuk gelebilir eşine yapmak istediklerin. ama azar azar başlarsan oda alışıp mutlu olabilir bu değişikliklerle. ona bu durumu anlatabilirsin sıkıldığını ve biraz sosyalleşmek istediğini seni anlayacaktır mutlaka.
Onu beğenmemene gelince. o senin hayat arkadaşın. belki istediğin gibi olmadığı için senin gözüne öyle geliyordur. senin değerini bilen sessiz sakin bi insandan hayatını değiştirme hevesi ile ayrılma. sonra pişman olursun. aşılamayacak hiç bişi yok bence aranızda. gerçek kötülüklerden uzak durmak hakkımız, bizi inciten sağlığımızı bozan stresli bi ortam veya bizi yaralayan bi kişi,yer vs bi sürü örnek çıkabilir. ama seninki farklı bişey gerçek bi sorun değil iyi biri ile evlisin sadece sıkılmışsın anladığım kadarıyla. seni bu kadar seven birini bir daha bulabilirmisin bilemem tabi ki ama bu sessiz sakin ve huzurlu hayatı özleyeceğine eminim. huyumuzu değiştirmeli hayata farklı bi pencereden bakmayı öğrenmeliyiz biz anksiyeteli insanlar.

Merhaba canım. anksiyete genetik yükü fazla olanlarda ve dediğin gibi istediği hayatı yaşayamayıp bunu kafaya takanlarda, yani olumsuz olan herşeyi bulup onun üzerinde duranlarda boy gösteriyor. stres, yalnızlık, ayrılık vs bi sürü şeyde var tetkileyen.
Bence hayatındaki güzellikleri görmeye çalışmalı fazla değiştirmekle uğraşmamalısın. öyle kabul edip mutlu olmayı başarmalısın. yani sessizse eşin sen konuşucaksın. sosyal değilse sen biraz sosyal çevreye ya da aktivitelere yönelticeksin. belki ilk başlarda soğuk gelebilir eşine yapmak istediklerin. ama azar azar başlarsan oda alışıp mutlu olabilir bu değişikliklerle. ona bu durumu anlatabilirsin sıkıldığını ve biraz sosyalleşmek istediğini seni anlayacaktır mutlaka.
Onu beğenmemene gelince. o senin hayat arkadaşın. belki istediğin gibi olmadığı için senin gözüne öyle geliyordur. senin değerini bilen sessiz sakin bi insandan hayatını değiştirme hevesi ile ayrılma. sonra pişman olursun. aşılamayacak hiç bişi yok bence aranızda. gerçek kötülüklerden uzak durmak hakkımız, bizi inciten sağlığımızı bozan stresli bi ortam veya bizi yaralayan bi kişi,yer vs bi sürü örnek çıkabilir. ama seninki farklı bişey gerçek bi sorun değil iyi biri ile evlisin sadece sıkılmışsın anladığım kadarıyla. seni bu kadar seven birini bir daha bulabilirmisin bilemem tabi ki ama bu sessiz sakin ve huzurlu hayatı özleyeceğine eminim. huyumuzu değiştirmeli hayata farklı bi pencereden bakmayı öğrenmeliyiz biz anksiyeteli insanlar.

:KK9::KK9::KK9:
ruhancığım ne güzel cevap vermişsin
bahargulleri83 senin yaşadıklarının bir benzerinide ben yaşıyorum sana şunları diyebilirimki eşinden ayrılıp başka birisiyle tabiki olabilirsin demişsinki ondan ayrılırsam kötü olurum eğer ayrılırsan bir süre kötü olursun sonra alışırsın sonuçta insanın yaradılış itibariyle herşeye alışabilme gibi bir genetik kodu vardır alışırsında sonrasında hayatına alacağın yakışıklı ve sosyal adamın seni daha mutlu edebileceğine inanabiliyormusun
ben sana cevabını vereyim hayırr ondanda bir süre sonra sıkılacaksın çünkü aradığın ilgiyi tam olarak bulamayacaksın belki başka kadınlarla uğraşmak zorunda kalacaksın çünkü gözde adamların çevresinde çok kadın oluyor al sana yeni bir stres sebebi
bence eşinle konuş kendini değiştirmeye çalışsın veya bir süre ayrı yaşayın başka insanlarla vakit geçir bak bakalım eşini özlüyormusun
ben bunları biraz yaşadım ama o şikayet ettiğim eşimden başkasında huzuru bulamadım
ankseyite hastalarının sakin ve düzenli stressiz hayatları olmalı
bide canım haline şükür etmelisin hayatının iyi ve güzel taraflarına bakmalısın mesela kadrolu memurmuşsun bu zamanda bulunmaz bir nimet diğeri eşin sakin biride olsa evinde senle ve seni seviyor ya seni aldatsaydı ya eve geç gelmeler bir sürü saçma şeyler yapıp seni üzseydi bunları düşün ve kararını ver
vereceğin kararda sana sağlık mutluluk diliyorum geçmiş olsun

bende anksitiye hastasıyım,gerçekten çok zor bir hastalık, panik atakta varsa daha ağır bir rahatsızlık oluyor ama ben 1,5 senedir ilaç kullanıyorum ve yararını çooook gördüm ve yan etkisini hiç yaşamadım, kendi kendime yenmeyi çok denedim ama başaramadım şimdi ilaç tedavisiyle daha sağlıklı bi şekilde düşünüp bu rahatsızlığımı yendim Allaha şükür... şimdi ilacı bırakma aşamasındayım... Allah bu tür rahatsızlıkları yaşayanlara acil şifalar versin

Herkese selam arkadaşlar. anksiyete mağdurları olarak neden hiç burda sık sık görüşmüyoruz. ben gerçekten dertleşebilecek beni anlayan birilerini arıyorum. yazın çok yoğun çalışıyorum fazla giremiyorum. ama her fırsatta yalnız olmadığımı buraya gelip hatırlamak istiyorum. bu aralar o kadar karışık ki beynim saçma sapan düşünceler bi türlü gitmiyor. içimde bi sıkıntıyla yaşıyorum sanki artık. anlamsızlaştırıyor hayatımı. çok yoruyor çok. güzel hayaller yerine bu hastalıkla uğraşıyorum. benim korktuğum şeyler bana bile saçma geliyor. aklıma nerden geliyor böyle şeyler bilemedim. kurtulmak istiyorum tamamen önüme bakmak istiyorum. en güzel yıllarımı ona harcamak istemiyorum. ne saçma bi hastalık bu Rabbim dermansız dert vermesin hepimize şifalar versin :nazar:

Merhaba bende de anksiyete (kaygı bozukluğu) var.doktor bana ilç yazdığında öğrendim depresyon mu dedim hayır anksiyete demişti.
Yalnız uyku düzenim şimdi iyide köprülerden ve üstgeçitlerden geçemiyorum.sizde de aynısı oluyor mu?

slm arkadaşım.öncelikle şunu belirtmek istiyorum.hepimiz büyük umutlarla yuva kurarız.evlendiğimiz gün yeni bir dünya içine gireriz.çok geçmeden evliliğin zorlukları ortayaçıkar.hatalı bir evlilik yaptığımızı düşünürüz.tıpkı senini gibi yanlış adamlamı evlendim die düşünürüz.hayır.yanlışlık bizde değil davranışlarımızdadır.bakış açımız bencilleşiyor.herşeye kendi çıkarımıza göre yaklaşıyoruz.bunun yerine olayın dışına çıkıp objektif bakmaya çalışmalıyızayrıca .incimnazın dediklerine katılıyorum.eşin görsel olarak daha iyi olsa mutlaka başka sorunlarla uğraşıyor olurdun şu an.sen eşini yeterince sevmediğin için beğenmiyorsun.insan güzeli sevmez,sevdiği insana güzel gelirmiş.sorunsuz hayatın var bunun tadını çıkar.eşinde seni çok seviyor.sende onun güzel yönlerini görmeye çalış ve mulu ol bence.mutlaka cemil tokpınar-ömür boyu aşk1-2 okumanı tavsiye ederim.çok faydasını göreceksin.mutluluklar diliyorum ....

Merhaba arkadaşlar bende anksiyete hastasıyım artı bende panikatakta var. Nerden yakalandım bu illete bilmiyorum 7/24 saat hep korku endişe bayılma fobisi vs.Dışarı çıkarken kırk kere düşünüyorum hiçbişeyin tadını çıkaramıyorum.Son 4-5 aydır cehennemi yaşıyorum resmen.İlaç tedavisine başladım inş.etki eder.Yoksa kafayı sıyırıcam yakında

çok geçmiş olsun bende aynı dertten muzdaripim terapi inşallah iyi gelir bendede bu sıra ankseyite dorukta inanırmısınız demin eşim 5 dk sokağa çıktı bende 6. dakka kaygı ve panik başladı yaşayanada onla olanada çok zor bir durum Allah yardımcımız olsun
aslında benimde artık ilaç ve terapiye başlamam gerek ama devletteki psikiyatrlarada gitmedim hep özele gittim oda parasal açıdan insanı baya zorluyor
siz devletteki psikiyatra gittinizmi ?

ben yeni başaldım ilaca.erenköye gidiyorum .devlet.doktor ilgili.hastane güzel.acil için sürekli doktor var.pek sıra yok.baya doktor var acilde bile.eşim yıllardır panik hastası.erenköyü beğeniyor.doktor seçme şansın var.eşim doktoru sevemezsen değiştirmek iyi fikir diyor.birde kadın doktorlar daha duyarlı dedi.erkekler biraz daha basite alabiliyor dedi.bende kadın doktora gittim memnun kaldım bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende yeni ilaç almaya başladım.şikayetlerim şunlar oldu.
bir ara sırt ağrım oldu.
gaz sorunum oldu.
en önemlisi kalp çarpıntısı.
keyifsizlik.
insanlara karşı iyi niyet kuşkuculuğu.
sıkılmak çoğu insandan.
her gün görüştüğüm arkadaşlarım var.
eşimlede önemli sorunum yok.meğer içten bir çöküş olmuş.
uykularımda düzensizdi.

her daim kalbim çarpıyor,şimdi bile.bazen kalp ağrısıda oluyor.
hepimize geçmiş olsun.umarım olumlu düşünmeyi ,hayattan keyif almayı başarabiliriz.
sanki şu üç günlük dünyada kendimize bunu niye yapıyoruz.

bir ara sırt ağrım oldu.
gaz sorunum oldu.
keyifsizlik.
sıkılmak çoğu insandan.
uykularımda düzensizdi.

hepimize geçmiş olsun.umarım olumlu düşünmeyi ,hayattan keyif almayı başarabiliriz.

yazdığınız sorunların çoğu bende de var :/
doktorum da bana bu teşhisi koymuştu yaşım küçük olduğundan -18- ilaç tedavisine başlamak istemedi ama son günlerde kendimi çok daha kötü hissediyorum en ufak bişeyde sinirlerimi kontrol edemiyorum bağırıp çağırıp sonrasında ağlama nöbetlerine giriyorum

bir ara sırt ağrım oldu.
gaz sorunum oldu.
keyifsizlik.
sıkılmak çoğu insandan.
uykularımda düzensizdi.

bende aynen bunları hissediyorum. ben birde sosyal yaşamdan yavaş yavaş uzaklaştım artık. ben ilaç 3 aylık bir ilaç tedavi gördüm doktorumun isteğiyle bıraktım daha da kötü oldum. sanırım herşeyimi ilaçlara bağlamışım. umarım ilaçsız kendimizi iyileştirmeyi başarabiliriz. geçmiş olsun

X