Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

O çarpıntıyla uyuyabilmek bile büyük mesele benim için..

Merhaba kizlar sizde kalp carpintiyla sicrayarak uyamiyormusunuz ? Cok zor bianda aayaga kalkiyorum elimi kalbime koyuyorum oyle hızlı atıyorki sonra elim ayagim uyusuyor atak geçiriyorum artik uyumaya korkar oldum :KK43: anksiyee bozuklugu agir derecede atlatiyorum bazen aglama krizi aglarken bianda gülme krizi cok yoruldum herseyi kafaya takmaktan

Mide bulantısı halsizlik ara ara üşüme sürekli uyuma isteği şikayetleri ile doktora gidip efexor kulnmaya başlayan varmı,yada kaç yıldır kullanıyorsunuz,uzun yıllar kullanıp bıraktıktan 1 ay sonra yine şikayetler nüksettimi,sonuç?

Ne güzel yazmışsın.. Ben son 1 senenin artarak gelen stresi yüzünden çok kötü bir duruma geldim. Sanırım anksiyete ve paniğe depresyonda eklendi. Bendeki fark şu, kendime takıntı haline getirecek yanlışlar buluyorum. Düşünmek istemedikçe daha da fazla düşünüyorum. Çok fazla şeyi üst üste yaşadım ve bedensel etkilerini daha belirgin hissetmeye başladım. Yüzümün sağında karıncalanma oldu geçen hafta ve özellikle akşamları daha cok oluyodu. Dün dr.a gittim tahlil vs derken ilaçlı beyin filmi de istedi. Perşembe randevum var. Off psikolojimi anlatmama gerek yoktur heralde dahada
Benim de yüzümün sağ tarafında uyuşma oluyordu son iki üç gündür de kafamın sol tarafı karıncalanma oluyor kendimi sıkıyorum karanlığa boguyorum diye böyle oluyor farkındayım. .

Benim de yüzümün sağ tarafında uyuşma oluyordu son iki üç gündür de kafamın sol tarafı karıncalanma oluyor kendimi sıkıyorum karanlığa boguyorum diye böyle oluyor farkındayım. .
Aynen o şekilde devam ediyor benimde, fena halde taktığım düşünceler var ve bu derece detay düşündüğüm için artık ömrümce unutamıcakmışım gibi hissediyorum. Bu saplantılardan kurtulamıyorum ve sürekli farklı bedensel sorunlar yaşıyorum.

Selam , benimkisi panik atak mi bilmiyorum ama yedi yirmidört stres icindeyim, migdeme agrilar giriyor

Aynen o şekilde devam ediyor benimde, fena halde taktığım düşünceler var ve bu derece detay düşündüğüm için artık ömrümce unutamıcakmışım gibi hissediyorum. Bu saplantılardan kurtulamıyorum ve sürekli farklı bedensel sorunlar yaşıyorum.
Bedensel sorun neler yaşıyorsun bu ara bendede tavan yaptı yürüyemiyorum bile

Bedensel sorun neler yaşıyorsun bu ara bendede tavan yaptı yürüyemiyorum bile
Bu ara en çok karıncalanma, içimde sürekli bir sıkıntı, mutluyken bile bu düşüncelerim yüzünden keyfimin kaçması, zorla geçiştirdiğim çarpıntı, nefes alamama, kas ağrısı, mide bulantısı.. sen ne durumdasın ?

Selam , benimkisi panik atak mi bilmiyorum ama yedi yirmidört stres icindeyim, migdeme agrilar giriyor
Stresinin herhangi bir nedeni var mı ?
söylediğin yeni başlayan bir kaygı bozukluğuda olabilir. Bu konudaki en doğru bilgi dr.dadır öncelikle belirteyim ki sonradan yanlış anlaşılmak istemem :) Bir de panik bozuklukta birçok belirti var, sen tam olarak neler yaşıyosun?

Stresinin herhangi bir nedeni var mı ?
söylediğin yeni başlayan bir kaygı bozukluğuda olabilir. Bu konudaki en doğru bilgi dr.dadır öncelikle belirteyim ki sonradan yanlış anlaşılmak istemem :) Bir de panik bozuklukta birçok belirti var, sen tam olarak neler yaşıyosun?

Tesekkur ederim cevap icin:) stresimin altinda ki neden basarisiz olma , hayati kacirmak, ani yasayamamak yapacagim seyleri yapicam diye strese giriyorum cogu kez sonra da hatalar yapiyorum hem teorik hep pratik olarak.. (bu arada eskiden ptsd, okb, depresyon vardi bende)

Tesekkur ederim cevap icin:) stresimin altinda ki neden basarisiz olma , hayati kacirmak, ani yasayamamak yapacagim seyleri yapicam diye strese giriyorum cogu kez sonra da hatalar yapiyorum hem teorik hep pratik olarak.. (bu arada eskiden ptsd, okb, depresyon vardi bende)
Rica ederim ne demek :) geçmiş olsun inşallah tekrar yaşamazsın onlarıda. Bu anlattıkların bana daha çok anksiyete gibi geldi. Bende o şikayetler dahil olmak üzere daha fazlasıyla gitmiştim dr.a, bir süre sonra panikte başladı :) daha başlarındaysan dr.a gitmen en doğrusu tabi ama kendini telkin etmek de çok önemli. Beyine söz geçirmek çok zor oluyor, yılmadan devam etmek ve uzun zaman alsada moral bozmadan devam etmek gerekiyor :)

OKB icin tam olarak rituelleri yapmasam da hala korkularim icimde kaldi korkuyorum hala bunlar ve birsuru dusunceler (ama gercekten birsuru), saplanti dusunceler, gecmiste unutamadiklarim ve uzuntuler beni strese sokuyor.. kagida cok yazmayi severim bu yuzden :) nasil telkinler ne yapiyoruz mesela? evet cok haklisin beyine kalbine söz geciremiyor insan ama zamanla olur degil mi:)

ve haberlere bakamam mesela olmuyor asiri etkilenirim, insanlarin uzulmesi de beni yipratiyor kimse kendisini kötu hissetmesin istiyorum kendimi anlayamadim bi turlu

O bende de var malesef, haberlere bakınca, ambulans sesi duyunca, ani bi siren sesinde, birinin bağırarak konuşmasında felan hemen kötüleşiyorum. Ama şuan oturduğum ev hastaneye yakın ve sürekli ambulans sesi duyduğumdan korkumun üzerine gitmeye başladım. Telkin derken, aslında yaşadığımız şeyin beynimizin bir oyunı olduğunı, geçeceğini, hiçbirşey olmayacağını kendimize sürekli ve kararlı bir şekilde söylemek, gerekirse defalarca :) bende son zamanlarda geçmişe dönüp dönüp hatalarımı düşünüp hayatı zehir ediyorum kendime. Bu yüzden korkularım tavan yapıyo ve saplantı haline geldi artık. O yüzden cok iyi anlıyorum seni :)

Bugun youtubeden telkinler dinledim iyi geldi sakinlestim biraz :)birde hakli oldugum yerde hakliymis gibi davrananlardan yoruldum.. ne yapicam bilmiyorum..
telkinlere devam edecegim , tesbihlere bakacagim ,.. evet aynen öyle en buyuk dusmanimiz kendimiziz öyle :)

Benim hep söylediğim birşey var. Panik sürekli kılık değiştiriyor. Bi süre en çok çarpıntıyla seyrediyo, sonra çarpıntıdan daha etkili bir belirti çıkıyor sıkıntı vs gibi. Üzerine gide gide umarım birgün tamamen geçer :) şuan mesela sıkıntı geliyor sürekli ve ben sürekl bu sıkıntıya kendi hatalarımı bağlıyorum. Saplantılı biri oldum çıktım. Baş etmem lazım Allahın izniyle :)

Arkadaşlar yaşadığım durum panik atak mi kaygi bozuklugu mu anlamıyorum lütfen okuyup yardimci olur musunuz

Geçen sene subat ayinda en yakin arkadaşımın eski erkek arkadaşı vefat etti arkadasim cok etkilendi onunla beraber bende ayni surecim yasadim tabi, daha sonrasinda 15 temmuz darbe gecesi ankaradaydim ve olaylara yakin yerde oturdugumuzdan bomba sesi olsun silah sesleri olsun cok etkilendim o gece cok korktum zaten kucuklukten beri her seyden korkan bir yapim var yani en ufak bir yerim agrisa kanser miyim diye dusunup kendini yoranlardanim hemen amaan diyip gecemiyorum kafama takiyorum
Ve gecen sene temmuz sonlarinda bir gece uyurken ansizin ölüm korkusu dustu aklima ve birden kalp atislarim hizlandi basim dondu midem bulandi sakinlesemedim saatlerce bunaldim icim sıkıldı
Ertesi sabah uyandığımda gece yasadigim seyden cok etkilenmistim ve tum gun bunun korkusuyla yasadim surekli ayni seyi yasiycakmis gibi korktum
Ve bu gunlerce devam etti hep ayni korku gelcekmis gibi yasadim daha sonra baktim olmuyor psikologa gittim kaygi bozuklugu dedi basit ilaclar verdi yolladi biraz kullandim sonrasinda tatile gittim biraz kafam dagildi, ilaclar istahimi kesiyordu iyilestim dedim biraktim
Aylarca yine o korku gelir diye dusundum dusunmemeye calistikca dusundum ama o geceki gibi streslenmedim hic sadece dusuncesi huzursuz ediyordu
Arada sirada geliyordu o korku ama esir almadan gidiyordu.
En ufak bi stresli ortama girsem duramiyorum icim sıkılıyor o gece geliyor aklima yine oyle kotu olcam diye korkuyorum
Ve 1 haftadır bu sefer farkli korkular basladi kotu kotu seyler dusunup sonra korkuyorum oyle bir korku geliyo ki kalbim hizli hizli atiyo vucudumun isisi yukseliyor, bildiginiz kacip gitmek istiyorum dunyaya sigamiyorum gecsin diye dualar ediyorum dusunmek istemedikce geliyor aklima kalbim atiyor icim sıkılıyor korkular beni bunaltiyor kafayi yiycem diye korkuyorum ve hic kurtulamiycam diye biraz sakinlesiyorum sonra tekrar basliyor ama bunu kendi düşüncelerimle yapıyorum
Inat gibi dusunmek istemedigin seyi dusunursun ya aynen o sekilde..
Ve 2 gundur cok yogun yasiyorum bunu artik kendimi nasil kasıyorsam kendimi biraktigimda bildiginiz uykum geliyor rahatlayinca. Sanki boyle her an basim donuyo da bayilcakmisim gibi dusunuyorum surekli boyle dusunce çemberinin icindeyim.
Sizce nedir bu durum ve nasil kurtulur tekrar psikologa gitmeli miyim ilaclar ise yarar mi sizce lütfen yardimci olun gerçekten cok korkuyorum

Internetten panik ve anksiyetenin farkina baktim

Anksiyete ile panik atağın farkı ne?
Anksiyete ile panik atak iki farklı sorun ama belirtilerini birbirinden ayırmak kolay değil.

Panik atakta, vücudun sinir sistemi kendisini tehlikede hisseder, saldırıya uğradığını sanır, bayılacağınızı sanarsınız, kalbiniz hızla atar ya da nefesiniz kesilir. Ataklar birkaç dakika ya da birkaç saat sürebilir.

Anksiyete ise süreklilik arzeden bir durum; kendisini geri planda bir yerlerde, bilinçaltınızda sürekli hissettirir.

Anksiyete dönemlerinde genel olarak tedirgin olur ya da belli bir olay karşısında tuhaf hissebilirsiniz.

Merak edenler olursa okuyabilir

X