Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

Doktor ilacımı değiştiriyor ... bende endişe iyice arttı :KK43: çok korkuyorum... markete gittik biraz önce baş dönmesi terleme çok korktummmm off

Bu dönemsel midir nedir bilemedim ama azcık bari azalsın şu anksiyete. Sürekli bişiler kurguluyo beynim. Farklı bişeylere odaklanmaya çalışıyorum ama sanki diğer taraftan zorla dürtüyolar düşün düşün diye. Özellikle akşamları daha da artıyo onu farkettim. Geçiştiremezsem gece uykumdan oluyorum.

Kızlar bugün kafayı kansere taktım çok korkuyorum kendimi dinliyorum acaba kansermiyim neden iştahsız ve halsizim diye benim gibi olan var mı yardımcı okurmusunuz :KK17:
ben aynıyım ve çok kötü haldeyimmm vücudumdaki ağrıları kansewr sanıyorum

ocak ayından berii bende uğraşıyorum okadar kötü haldeyim ki benimkii annemin hastalığına üzülmemle başladı çok ağladım anneme sonra benim heryerim ağrımaya başladı bendeki sorun vücudumu taktım ağrılarımı hissttiğim an kalbim heyecanlanıyor,vücuduma iğne batıyor ayaklarım uyuşuyor ve aynanın karşısında ayaklarım aynımı diye sürekli bakmak ve herkeze ayaklarım aynımı diye sormak yani bir bacağımı şiş hissediyorum ,beyin cerrahiye gittim mr cekildim temiz,dahiliye gittim bütün kan tahlili verdim temiz daha önce psikatriyi iyiy oldum diye 3 ncü ayımda yarım bıraktım ama bir üzüntüyle daha kötü oldum bıktım artık ağrı hissedecem diye korkmadktan ve kimse inanmıyor bana
Benim sorunum üzüntüden dolayı bütün eklemlerim ağrıyor kaslarım gerildi heryerimin ağrıması kolumdaki damarı bile kafama takıyorum gergin hissettiğimde kansermiyim diye,geçen ay psikatriye başladım ağrılarım gecti ama uyuşmalrım devam ediyor o yüzden ilacı yükselttik ama benim duxet 30mgdan 60mg oldu,içimdeki duyguları birtek siz anlarsınız eşim bana inanmıyor kafan uyduruyor ağrılarını diyor

resmen beni anlatmış

ALINTI
Fibromiyalji, başta yaygın ve inatçı kas ağrıları olmak üzere, sabahları vücutta tutukluk, yorgunluk gibi yakınmalarla seyreden yumuşak bir doku romatizması olarak tanımlanıyor. İçinde bulundukları hali ‘çok yorgunum, sanki enerjim çekilmiş gibi’ şeklinde izah eden hastalar, kaynağı teşhis edilemeyen ağrı şikayetleri yüzünden yıllarca çeşitli branşların doktorlarına başvuruyor.

Doğru teşhis konulamadığı için hastaların yakınmaları azalmış veya geçmiş gibi görünse de, bir süre sonra tekrar başlıyor. Fibromiyalji tedavi edilmez ise; yaşam kalitesinde düşüş ve işgücü kaybına neden olur. Hatta hasta ağrıları ve diğer yakınmaları nedeniyle çevresi tarafından ‘hastalık hastası’ olarak tanımlanabiliyor.

Fibromiyalji nedir?
Fibromiyalji (FM), yaygın kas iskelet sistemi ağrısı, uyku bozukluğu ve yorgunluğun çoğu kez birlikte bulunduğu kronik bir ağrı sendromudur. Fibromiyaljili kişilerde irritabl barsak sendromu, kronik baş ağrısı, depresyon, anksiyete, huzursuz bacak sendromu, temporomandibular disfonksiyon, kronik yorgunluk sendromu ve irritabl mesane sendromu gibi bazı semptom ya da sendromlara sık rastlanmaktadır. Genel polikliniklere başvuruların %5–6’sını, romatoloji polikliniklerine yeni başvuranların %10-20 sini fibromiyaljili hastalar oluşturmaktadır.

H HeraVenus buraya yazsan biraz rahatlarsın belki. Neler hissediyosun? İlaçların değiştiğinden hassasiyetin daha da artmış olmalı.

Deniz ve Kum Deniz ve Kum geçmiş olsun arkadaşım. Malesef bende ağrı ve uyuşmalar yüzünden zamanı zehir ediyorum kendime. Sol kolum uyuşuyo ve ben koluma taktıkça daha da artıyo. Bu arada bende fibromiyalji ve boyun düzleşmesi var. Bu belirtilerden daha fazlasını yaşıyorum. Sürekli sersemlik hissi, halsizlik, kafamda bi doluluk vs hissediyorum. Üstüne anksiyete tavan yapınca kafamdan geçen senaryolar bitmek bilmiyor

Ben hiç
H HeraVenus buraya yazsan biraz rahatlarsın belki. Neler hissediyosun? İlaçların değiştiğinden hassasiyetin daha da artmış olmalı.

Deniz ve Kum Deniz ve Kum geçmiş olsun arkadaşım. Malesef bende ağrı ve uyuşmalar yüzünden zamanı zehir ediyorum kendime. Sol kolum uyuşuyo ve ben koluma taktıkça daha da artıyo. Bu arada bende fibromiyalji ve boyun düzleşmesi var. Bu belirtilerden daha fazlasını yaşıyorum. Sürekli sersemlik hissi, halsizlik, kafamda bi doluluk vs hissediyorum. Üstüne anksiyete tavan yapınca kafamdan geçen senaryolar bitmek bilmiyor
değilim ölcek gibi hissediyorym resmen şuannnn

Tam da bahar ayları. İster istemez psikoloji bozuluyo, hassas insanlarız etkileniyoruz herseyden. Bnm eşimde başladı iç sıkıntısı ve sinirlilik. O öyle olunca ben daha da zorlanıyorum toparlanıcam diye.

Kızlar kimse yok mu geçen hafta iyi hissetmiştim kendimi regl oldum gün kadayı yicek gibi oluyorum :KK43: off

Ben varım, takıntılarım var, bozulmuş psikolojim, uyuşan yanağım, uykusuz gözlerim, yemeği zorla kabullenen midem ve napıcanı şaşırmış bir halim var.

X