Aniden başlayan sıkıntı :( Daralma, Gögüs ağrısı, Kaygı Bozukluğu...

Amin inşallah çok teşekkürler. Yani eşim tezcanlıdır ve şunu bilirim ne zaman hasta olsa çok düşer üstüne mesela 3 yıl önce bir kulak çınlaması vardı sebebi bulunamadı herseyi temizdi şükür ama çıldırıyordu çın çın yeter diye yani sürekli ne zaman geçcek ya da mr çekildi diyelim sürekli sonucu düşünür vs…
Zaten hep böyle çok düşünen, ince eleyip sık dokuyan, mükemmelliyetçiler yakalanır bu illete 😞

Ben yenerim havasına keske girse ama hiç geçmeyeceğini düşünüyor ve çok üzülüyor nasıl atlarım ben diye. :KK43:
Ben denizin ortasında yakalandım bu illete, boğuluyordum az kalsın. Kıyıya çıktığımda ambulans çağırdılar, doktor da kalp krizi geçirdiğimi düşündü, hastaneye kaldırdılar. Ambulansın içinde kalbime baktılar nasıl bir taşikardi olduysam düşünün..Geçiyor. Şu an eşiniz yaşadıklarından korktuğu için anksiyetesi iyice tavan yapıyor. Aylar geçtikçe kendini tanıyacak, korkmayacak, gelen atağı nasıl alt edeceğini öğrenecek. Zaten eğer ilaç tedavisi olursa tamamen bitiyor. İlaçlarımı bırakalı 4 yıl oluyor. Geçen hafta kürtaj olduğum için tekrarladı ilk kez. Onun dışında iyiydim.

Bedenini çok yorması gerekiyor. Tempolu yürüyüş, yürüyüşteyken müzik. Hem beyni, hem bedeni yormalı. Ben de anksiyete hastasıyım. İlaç çok iyi geliyor ama ilaç kullanmıyorsa ya da onlar etki edene kadar yürüyüş, koşu, puzzle yapma, boyama.. düşünmesini engelleyecek, kafasını dağıtacak her şey iyi gelecektir. Şu an ben de aynı durumdayım, göğsüm sıkışıyor sürekli, ne kadar ben bir şey düşünmüyorum desek de düşünüyoruz. Okey oynuyorum, tv açık, burada farklı konuları okuyorum. Nefes darlığım öyle azalıyor. Çok geçmiş olsun. Yaşayan bilir, Allah şifa versin.
Amin Allah razı olsun sağolun sizede geçmiş olshn bende onu dedim gece gündüz kalkıp bunu düşünüyor. Anca kafa dağıtılırsa geçer. Dışarı çıkarıyorum keyfim yok eve gidelim ne zaman düzelcem ben diyor.

Ben denizin ortasında yakalandım bu illete, boğuluyordum az kalsın. Kıyıya çıktığımda ambulans çağırdılar, doktor da kalp krizi geçirdiğimi düşündü, hastaneye kaldırdılar. Ambulansın içinde kalbime baktılar nasıl bir taşikardi olduysam düşünün..Geçiyor. Şu an eşiniz yaşadıklarından korktuğu için anksiyetesi iyice tavan yapıyor. Aylar geçtikçe kendini tanıyacak, korkmayacak, gelen atağı nasıl alt edeceğini öğrenecek. Zaten eğer ilaç tedavisi olursa tamamen bitiyor. İlaçlarımı bırakalı 4 yıl oluyor. Geçen hafta kürtaj olduğum için tekrarladı ilk kez. Onun dışında iyiydim.
Çok geçmiş olsun çok sağolun… Allah en hayırlı zamanla sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah.

Amin Allah razı olsun sağolun sizede geçmiş olshn bende onu dedim gece gündüz kalkıp bunu düşünüyor. Anca kafa dağıtılırsa geçer. Dışarı çıkarıyorum keyfim yok eve gidelim ne zaman düzelcem ben diyor.
En çok öyle kalacağını düşünmek üzüyor insanı. Daha çok yeni belli ki. Ama emin olun geçiyor. Özellikle ilaç içtiğim dönemlerde düşünemiyordum hastalığı. Enerjim hep yüksekti, hep olumlu şeylere odaklanıyordum. Tedavisi olan bir şey, üzülmesin eşiniz. İlaç 1-2 ayda etki etmeye başlıyor, yanında terapi de alabilirse kesin çözüm zaten. İlaca karşıysa direk terapiyle de başlayabilir. Boşuna üzmesin kendisini, inanın geçiyor.

Bu his bende hayatımda ilk defa bu sene oldu ( bi kaç ay önce ) sınav ortasında bir anda kalbim çatlarcasına çarpmaya başladı. Allah kimseye vermesin gerçekten insan kafayı yiyecek gibi oluyor . Ben açıkçası çekindim doktora gitmekten gidip ne diyeceğimi bilemedim çünkü fiziksel bir rahatsızlığım yoktu sadece kalp çarpıntısı /sıkışma ve ağlama hissi.
Neyse sonuç olarak iki hafta boyunca çektim sıkıntıyı artık renk falan kalmadı yüzümde etrafındakiler bile farkediyordu daha sonra dişimi çektirdiğimde fiziksel bir acı çekince geçti diye düşündüm.

Sağlam bir psikiyatrist ve psikolog lazım. Başka sorunlarla beraber anksiyete için 2 yıl psikoloğa gittim ben. Ara ara hala yoklar. Anksiyete ataklarında sakinleştirici nefes egzersizleri var. Ben baya sara hastası gibi kriz geçirirdim, psikolog öğretti kendimi sakinleştirmeyi.

Anlamanız açısından şöyle bir örnek vereceğim. Diyelim ki işyerinde sıkıntı var. Ya beni çıkarırlarsa düşüncesi onlarca farklı düşünceye ve korkuya varıyor. Evsiz kalırsak karımla sokakta nasıl yatarız diye bile düşünebilir. Normal şartlarda insan kendine sakin ol ,olmaz öyle şey, herşeyin yolu var der geçer. Ama anksiyete aktif olunca sanki olacak olan tek şey o gibi inandırıyorsun kendini. Kesin o ihtimal olacak, herşey çok kötü olacak, o olmazsa bile şu olur yine kötü olur diye düşünüyorsun. Çevrendekilerin ne dediği asla umrunda olmuyor çünkü biliyorsun o kötü şey olacak. Kendini ikna edemiyorsun. Bu ciddi bir hastalık. Hele bu ülke de bu kadar tetikleyecek şey varken çok ciddi. Psikologdan durdurmayı öğrenmesi lazım. Ama ilaç şart. Beyin kimyası değişmediği sürece başedemez bununla.

Bu his bende hayatımda ilk defa bu sene oldu ( bi kaç ay önce ) sınav ortasında bir anda kalbim çatlarcasına çarpmaya başladı. Allah kimseye vermesin gerçekten insan kafayı yiyecek gibi oluyor . Ben açıkçası çekindim doktora gitmekten gidip ne diyeceğimi bilemedim çünkü fiziksel bir rahatsızlığım yoktu sadece kalp çarpıntısı /sıkışma ve ağlama hissi.
Neyse sonuç olarak iki hafta boyunca çektim sıkıntıyı artık renk falan kalmadı yüzümde etrafındakiler bile farkediyordu daha sonra dişimi çektirdiğimde fiziksel bir acı çekince geçti diye düşündüm.
Çok geçmiş olsun ben diyorum kendi kendine konus de ki içimdeki şey takıntı, vesvese ben iyiyim testler temiz çıktı kandır kendi kendini diyorum ama haklı malesef kolay değil

Sağlam bir psikiyatrist ve psikolog lazım. Başka sorunlarla beraber anksiyete için 2 yıl psikoloğa gittim ben. Ara ara hala yoklar. Anksiyete ataklarında sakinleştirici nefes egzersizleri var. Ben baya sara hastası gibi kriz geçirirdim, psikolog öğretti kendimi sakinleştirmeyi.

Anlamanız açısından şöyle bir örnek vereceğim. Diyelim ki işyerinde sıkıntı var. Ya beni çıkarırlarsa düşüncesi onlarca farklı düşünceye ve korkuya varıyor. Evsiz kalırsak karımla sokakta nasıl yatarız diye bile düşünebilir. Normal şartlarda insan kendine sakin ol ,olmaz öyle şey, herşeyin yolu var der geçer. Ama anksiyete aktif olunca sanki olacak olan tek şey o gibi inandırıyorsun kendini. Kesin o ihtimal olacak, herşey çok kötü olacak, o olmazsa bile şu olur yine kötü olur diye düşünüyorsun. Çevrendekilerin ne dediği asla umrunda olmuyor çünkü biliyorsun o kötü şey olacak. Kendini ikna edemiyorsun. Bu ciddi bir hastalık. Hele bu ülke de bu kadar tetikleyecek şey varken çok ciddi. Psikologdan durdurmayı öğrenmesi lazım. Ama ilaç şart. Beyin kimyası değişmediği sürece başedemez bununla.
Evet çok haklısınız gidecek sürekli doktora yapacak birşey yok :KK43: hayırlısı olsun sağlığı yerinde olsun da

Çok geçmiş olsun ben diyorum kendi kendine konus de ki içimdeki şey takıntı, vesvese ben iyiyim testler temiz çıktı kandır kendi kendini diyorum ama haklı malesef kolay değil
Başka bir şeye odaklanmasından başka çare yok. Benim kurtuluş sebebim diş ağrım olmuştu :/ çok geçmiş olsun tekrar

Gereksiz ilac kullanimina da karsiyim, her seyin mevcut bir tedavisinin oldugunu dusunurum. Alternatif tipa da karsi degilim ama hacamat gercekten kapisindan gecmeyecegim bir sey; cunku vucudumuzda onlarin iddia ettigi gibi kirli kan yok. Akcigerlerimizin ve kalbimizin varolma amaci kani yemizlemek. Oksijeni azalan kan kirli kan sayiliyorsa o da tek bir noktada toplanmaz, toplanamaz; atar ve toplardamarlarimiz sirkulasyonu sagliyor her kalp atiminda ve aninda temizleniyor. Burdan cikan sonuc hacamat gercekten plasebo etkisinden baska bir sey degil. Ha bitkiler deseniz, akupunktur deseniz, reflexoloji, homeopati deseniz hepsine varim yani pesin fikirli degilim ama hacamatin mantikli hicbir aciklamasi yok
Hacamat vücutta biriken kirli kanın akıtılması gibi bir şey değil zaten akan sıvı kanda değil...pıhtı tarzı koyu kırmızı kan gibi bişey...deri altında biriken toksit maddeler onlar.
Ben ilk 3 yıl önce yaptırdım 20 yıllık sigara kullana biri olarak söylüyorum.. Eşimle birlikte yaptırdık
Ertesi gün uyandığımızda çok enteresan hiç almadığım kadar dolu dolu nefes alıyordum.. İnanamadım..eşim işteydi onu aradım dedim nasl hissediyorsun(eşimde pek inanmazdı böyle şeylere) acaip oldum dedi.nasıl dedim diyaframa kadar nefesimi çekebiliyorum ..değişik bir şeymiş dedi oda inamamış
Neyse 6 ay geçti 2.sini yaptırdım dizlerimde ağrılar var varis falanda var bende bacaklarıma kupa attırdım...birkaçdün sonra ağrılarım geçmişti artık ne ile alakalıydı bilmiyorum doktora gitmemiştim dizlerimin ağrısı için
Bir 6 ay daha geçti 3. Seans ihtiyacı hissettim migren hastasıyım haftada 1 veya 2 mutlaka krizim tutar ağır ağrı kesiciler alırım,alırdım!!
Bu kez başıma yaptırdım ve bu krizlerim ayda 1e düştü..
Stresliydim bu son aylarda corona muhabbeti kaygı bozukluğu başladı bende hep bir sıkıntı hali
Timüs bölgesine iki göğüs arası hemen altı kupa atalım dedi uygulamacı hanım..yaptırdım.ertesi gün antidepresan almışım gibi leyla leyla dolaşıyorum evde kafam bomboş...inanamadım gerçekten ..yada biri anlatsa inanmazdım ama birebir yaşadım
Bu kadar iyi gelen bir yöntemi yaptırmak benim için farz herkesede tavsiye ediyorum
Ama en can alıcısı şuydu,
Eşimin topuğu kırıldı 2 yıl önce..doktor 6 ay basamazsın 1 yıla anca iyileşir hasarda kalabilir topallayablirsin dedi..2 ay alçıda kaldı
Alçı çıkar çıkmaz çağırdık hacamatçıyı eve
Ayak bileği çevresine 2 kupa hacamat yaptı oradaki tüm ödemi çekti
15 gün sonra yeniledi bidaha yaptı
Ve ay sonu kontrole eşim normal yürüyerek gitti yani toplam 3 ayda iyileşti ki topuk kırığı en zor iyileşen kırık türüymüş hasar kalması,kireçlemeye sebebiyet vermesi bu sebeple sonunda ameliyat olmak yüksek ihtimalli hatta neredeyse kesin bir durum
Doktor şaşırdı nasıl yani dedi eski filmlere baktı çok iyi bakmışsınız kendinize fizik tedavi falanmı aldınız hiç ödem yok bu çok rastladıpımız nir durum değil şaşkınım dedi..
Bende durumu anlattım.
Evet yani uygulanablir bir sakıncası yok ama biz modern tıp hekimleri olarak hastalarımıza alternatif tıp öneremiyoruz pozisyonumuz gereği siz iyi yapmışsınız dedi..
Uzun oldu biraz ama tecrübemi paylaşmak istedim. Umarım anlatabilmişimdir.yani belki bunları birebir yaşamasam belki bende sizin gibi düşünebilirdim..ama tecrübbe ettim ki hacamat hakikaten muhteşem etkili bir yöntem.herkese de bir kez daha tavsiye ediyorum
Modern tıp evet ama alternatif tıp önceliğim

Eşiniz anksiyete atağı geçiriyor. Zaten teşhis konmuş. Ilaç tedavisi başlanmadı mi? Eğer başlamadıysa bence baslanmali çünkü başka türlü şikayetleri geçmez. Eğer başladıysa ilacın etki etmesi iki haftayı buluyor. Bunları anksiyete hastası olarak söylüyorum. Yakın zamanda bende atak geçirdim, neler yaşandığını çok iyi biliyorum. Ben ilaç sayesinde tüm şikâyetlerimden kurtuldum. Psikiyatriste gitmelisiniz.Geçmeyecek sanıyorsunuz ama geçiyor inanın. Çok geçmiş olsun.

Arkadaşlar iyi geceler merhaba sizlerden yardım istemeye geldim. Eşimin bir ara sırt ağrıları vardı çok şükür geçti ama o sıralar o kadar stres oldu ki sanırım psikolojik yaprandı. dışarıya kahvaltıya gitmiştik eşim birden bunalıyorum ben çok dedi attı kendi dışarı yarıda kestik kahvaltıyı eve geldik. Ondan sonra sürekli daralma, bişey olcak mı ve gögüs ağrısı başladı. Kan testi vs yaptırdı Allaha çok şükür hepsi temiz çıktı. Psikologa gittik doktor eşime kaygı bozukluğu, anksiyete demiş. Bazen evde ağlıyor daralıyorum, gögsüm ağrıyor diye. Gögsümde yanma oluyor diyor. Bende de oluyor bazen ama geçiyor eşimin neredeyse 1-2 haftadır böyle. Ben nasıl destek olabilirim eşime ? Elimden geldiğince hoş tutup güzel seyler konusuyorum. Testler temizse psikolojik hastalandım nasıl geçecek bu his diye üzülüyor. Unutmaya calıstıkça daha çok tekrarlıyor malesef. Böyle olan herkese Allah şifa versin. Fiziksel, ruhsal her türlü sağlığımız yerinde olsun inşallah…
Psikiyatrinin önerilerine uyun gerekirse bir süre ilaç kullansın. Ama asıl sorun kafasına taktığı içini daraltan bunaltan sorun ne bunu çözmeli. Öyle daralınca filan kafasını dağıtacak birşeyler bulun yapın, temiz havaya cıkıp yürüyüş yapın, aklından bu bunalım düşüncesini dağıtmaya çalışın. Zor bir dönem ama geçer inşallah 🙏 Allah şifa versin.

Eşiniz anksiyete atağı geçiriyor. Zaten teşhis konmuş. Ilaç tedavisi başlanmadı mi? Eğer başlamadıysa bence baslanmali çünkü başka türlü şikayetleri geçmez. Eğer başladıysa ilacın etki etmesi iki haftayı buluyor. Bunları anksiyete hastası olarak söylüyorum. Yakın zamanda bende atak geçirdim, neler yaşandığını çok iyi biliyorum. Ben ilaç sayesinde tüm şikâyetlerimden kurtuldum. Psikiyatriste gitmelisiniz.Geçmeyecek sanıyorsunuz ama geçiyor inanın. Çok geçmiş olsun.
Çok teşekkürler sağolun eşim psikolog ile görüştü psikiyatriye gidip ilacs başlamalarını söylemiş 😣

Psikiyatrinin önerilerine uyun gerekirse bir süre ilaç kullansın. Ama asıl sorun kafasına taktığı içini daraltan bunaltan sorun ne bunu çözmeli. Öyle daralınca filan kafasını dağıtacak birşeyler bulun yapın, temiz havaya cıkıp yürüyüş yapın, aklından bu bunalım düşüncesini dağıtmaya çalışın. Zor bir dönem ama geçer inşallah 🙏 Allah şifa versin.
Amin inşallah çok sağolun buradaki yorumları söyleyeceğim ona morali düzelir biraz belki

Çok teşekkürler sağolun eşim psikolog ile görüştü psikiyatriye gidip ilacs başlamalarını söylemiş 😣
Ilac icmek istemeyebilir anlıyorum ama bu fiziksel sıkıntılar ilaç içmeden geçmiyor. Ben çarpıntı, nefes alamama, el ayak uyuşması,bayılma hissi, halsizlik,mide bulantısı karın ağrısı, ishal yaşadım atak döneminde. Kalp krizi geçirip her an ölüyorum sanıyordum. O kadar zor ki bu hissiyat. Ilaca başladım, iki üç haftada anca kendime gelip şikâyetlerim bitti. Psikolojik rahatsızlıklar insanı daha çok yıpratıyor. 🤦‍♀️ bir an once gider inş 🙏

Ilac icmek istemeyebilir anlıyorum ama bu fiziksel sıkıntılar ilaç içmeden geçmiyor. Ben çarpıntı, nefes alamama, el ayak uyuşması,bayılma hissi, halsizlik,mide bulantısı karın ağrısı, ishal yaşadım atak döneminde. Kalp krizi geçirip her an ölüyorum sanıyordum. O kadar zor ki bu hissiyat. Ilaca başladım, iki üç haftada anca kendime gelip şikâyetlerim bitti. Psikolojik rahatsızlıklar insanı daha çok yıpratıyor. 🤦‍♀️ bir an once gider inş 🙏
O stre yaptığı dönem ayağıda uyuşuyordu mesela… ayenn öyle kimse anlamıuor beni diyor :KK43: umarım bir an önce gider dediğiniz gibi çook sağolun sizee çok geçmiş olsun

X