Geçmeyen anksiyete, kaygı bozukluğu

beyazcicek1997

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
631
1.562
27
Arkadaşlar buraya daha önce eşimle ilgili konu açmıştım hepiniz sağolun tecrübelerinizi yazmıştınız. Eşim yine buralardan benim aracılığmla destek istedi. Uzatmadan anlatayım eşim bir ara sıkıntı çok yapmıstı hastalanmıstı boyun ağrısına sonra anksiyete kaygı bozukluğu başladı sürekli bi birşey mi olcak ben hasta mıyım deyip hastalık bulmalar. Bu sırada kan testi, nöroloji, psikolog, psikoloji dolaştı. Psikolog kaygı bozukluğu anksiyete başlangıcı ilaç yazılcak dedi gitti ilaç aldı 2-3 gün kullanıp attı kendi kendime düzelcem dedi evet ilaçsız geçmez söyledim ama istemedi. Şuan masallah çok iyi tek sıkıntı sürekli hayalde gibiyim rüyada gibiyim diyor. Bunu çözmem gerek nedne böyleyim diyor paniği yok şükür gülüp eğleniyor bir ara ağlıyordu eşim sürekli. Bu neden olur ? Anksiyetenin bir parçası mıdır ? Ben çözemedim…

Arkadaşlar buraya daha önce eşimle ilgili konu açmıştım hepiniz sağolun tecrübelerinizi yazmıştınız. Eşim yine buralardan benim aracılığmla destek istedi. Uzatmadan anlatayım eşim bir ara sıkıntı çok yapmıstı hastalanmıstı boyun ağrısına sonra anksiyete kaygı bozukluğu başladı sürekli bi birşey mi olcak ben hasta mıyım deyip hastalık bulmalar. Bu sırada kan testi, nöroloji, psikolog, psikoloji dolaştı. Psikolog kaygı bozukluğu anksiyete başlangıcı ilaç yazılcak dedi gitti ilaç aldı 2-3 gün kullanıp attı kendi kendime düzelcem dedi evet ilaçsız geçmez söyledim ama istemedi. Şuan masallah çok iyi tek sıkıntı sürekli hayalde gibiyim rüyada gibiyim diyor. Bunu çözmem gerek nedne böyleyim diyor paniği yok şükür gülüp eğleniyor bir ara ağlıyordu eşim sürekli. Bu neden olur ? Anksiyetenin bir parçası mıdır ? Ben çözemedim…
Manik olmasın 🤔

geçmiş olsun
ilacı bıraktı demişsiniz tekrar başladı mı?

şuan çok iyi diyorsunuz ya ondan sordum
ilacı az iç bırak afallatmış olmasın?

Psikolojik farklı rahatsızlıklar da var kendisini dışardan izliyormuş gibi veya o an rüyada gibi vs. hissedilen. Psikiyatrıye bu ruh halini anlatması gerekiyor

İlaç bir iki sefer kullanma ile etkisi olmaz. Çoğunda ilk ay yan etkisi çok olur sonra vücut dengeyi bulur. Tek başına düzeltmek söz konusu değildir. Bir kalp hastası ilaç kullanmadan iyileşebilir mi? İyileşmez. İstediğimiz kadar iyileşeceğiz diye kendimize telkin edelim olmaz. Psikolojik rahatsızlıklarda ilaç olmadan geçmez. Anksiyete bozukluğu olan birisi olarak söylüyorum bunu. İlaç kullandım, iyileştim. Ancak buna rağmen atak dönemlerim olur.

Ben de boyun düzleşmesinden önce psikoloğa gitmiştim. Boyundaki damarla beyinden geçtiği için, düzleşme olduğunda benim de başım dumanlı oluyordu, gerilme, böyle rüyada yürüyorum hissi oluyordu. Midem buruluyordu. Bu beni panik yapmıştı, psikolog boyun filmi istedi. Gerçekten düzleşme varmış. Fizik tedaviden sonra bu şikayetlerim geçti.

Bunu neden doktora söylemiyor? Bizim söylediklerimiz doğru olmaz, kaldı ki bilemeyiz zaten.
Ama bak şimdi, ben de merak ettim. Eeg çekildi mi? Epilepsi olmasın? İnşallah çıkmaz öyle bişey.

İyi falan değil. Derealizasyon veya depersonalizasyon yaşıyor. Anksiyetenin taş gibi en ağır belirtileridir. Anksiyete aslaa ilaçsız geçmez boşa vakit kaybetmeyin.

Eşiniz derealizasyon denilen panik bozukluğun disosiyatif belirtisini yaşıyor. İlaclar 3 haftadan önce etki etmez. Mutlaka kullansın. Kendiliginden düzelmez daha da ağırlaşabilir.

Bunu neden doktora söylemiyor? Bizim söylediklerimiz doğru olmaz, kaldı ki bilemeyiz zaten.
Ama bak şimdi, ben de merak ettim. Eeg çekildi mi? Epilepsi olmasın? İnşallah çıkmaz öyle bişey.
Söyledi anksiyete yapar demiş. Yine bugün herseyi arastırmıs. İyice hasta olcak yarabbim ya

X