Aniden başlayan sıkıntı :( Daralma, Gögüs ağrısı, Kaygı Bozukluğu...

Olumlu düşünün...mesela bir ağrıya sızıya sizden daha çok tepki vermesinin mutlaka bir kök nedeni vardır.. Fizyolojik bir sıkıntı olmadığdan eminseniz bu konuda niye bu kadar hassas. çocuklukta bir travma mı oldu vs onu tespit ediyorlar..o kırılmaya neden olan duyguyu hafifletiyorlar...eskisinden daha iyi olur ama 1 sene gibi devam etmesi lazım..
Bu arada burda teşhis koymak gibi bir cahillik yapmıyorum yanlış anlamayın ,fizyolojik olarak baktırdığınız ve anlattıklarınız kadar tecrube paylaşıyorum.
Üzülmeyin biraz gidip geleceksiniz,doktorun dediği davranırsınız eşinize de o süreçte..atlatılır inşallah...Panik atak,depresyon vs gibi olumsuz birçok duyguyu çözen insanların oranı yuksek...Ama işte biraz üstünde durmak lazım geçiştirmemek lazım..
zaman zaman azalabilir çünkü..
Çok güzel yazmışsınız sağolun… ailesinde de biraz paniklik var açıkçası genlerinde yani.. 2-3 günde bir ağlar oldu evde yani daralıyorum nolcak düzelemicek miyim ben diye… bende üzülüyorum güzelce konusuyorum ama nafile :KK43:

Bizde yaşadık birkaç yıl önce eşim panik atak hastasıydı..ani baş dönmeleri bayılacak gibi olmaları..arabayı sağa çekip (usta şoför dur kendisi) kullanacak durumda değilim ölüyorum galiba demesi,gece yarısı acillere taşınmamaız serumlar..
Baştan sona çekaptan geçtik fizyolojik hiçbir sıkıntı yoktu
Aonra antidepresan kullandı 1 yıl ..kabuslar,cinsel libido düşüklüğü ve artık kendini iyi hissediyor zannetmesihle ilaçları bıraktı
Sonrası tam bir kabustu..1 yıl boyunca aşırı sinirli,depresif,darp gerekçeli açılan mahkemeler(trafikte) evde gereksiz tartışmalar.. neredeyse boşanacak duruma geldik..beni bir dövmediği kalmıştı onuda yapsaydı kesin boşanırdım
Neyse iş değiştirdi..evde de biraz benim özverim,neşrepliğim,ilgim,alakam birakç kğrde zorla yaptırttıpım hacamat sonrası kendine geldi şükür
Rica ediyorum sacmalamayin. İnsanlar aya cikti, uzaydan atlayislar yapiliyor, modern tip cogu hastaligin tedavisini buldu ve geldigimiz noktada panik ataga hacamat iyi geldi oyle mi?

Hacamat tam olarak nedir duydum ama hiç detaylı bilmiyorum.
Sirtiniza yada gerekli bölgeye kupa koyulur vakumlanir.
Vakumla oradaki toksinleri çekersiniz bı bölgeye .
Sonra o bölgeye ince çizikler atılır .
Kanar orası .

Bu çizikler çocukken çekirdek kabuğuyla yada kalem ucuyla kendimizi cizerdik ya
Yani bizim sınıf mi psikopatti bilmiyorum oynardık öyle 😅😅😅 sadece öyle acır .
Yani acı değil de sertçe kasıma gibi dusunelim.
Hoş bı tat

Bakın sağdan soldan duyduklarınıza inanmayın. Anksiyete bozukluğu ilaç kullanmadan asla ama asla geçmez. İlaçlarını kullansın 3 ay sonra bişeyi kalmaz.

Arkadaşlar iyi geceler merhaba sizlerden yardım istemeye geldim. Eşimin bir ara sırt ağrıları vardı çok şükür geçti ama o sıralar o kadar stres oldu ki sanırım psikolojik yaprandı. dışarıya kahvaltıya gitmiştik eşim birden bunalıyorum ben çok dedi attı kendi dışarı yarıda kestik kahvaltıyı eve geldik. Ondan sonra sürekli daralma, bişey olcak mı ve gögüs ağrısı başladı. Kan testi vs yaptırdı Allaha çok şükür hepsi temiz çıktı. Psikologa gittik doktor eşime kaygı bozukluğu, anksiyete demiş. Bazen evde ağlıyor daralıyorum, gögsüm ağrıyor diye. Gögsümde yanma oluyor diyor. Bende de oluyor bazen ama geçiyor eşimin neredeyse 1-2 haftadır böyle. Ben nasıl destek olabilirim eşime ? Elimden geldiğince hoş tutup güzel seyler konusuyorum. Testler temizse psikolojik hastalandım nasıl geçecek bu his diye üzülüyor. Unutmaya calıstıkça daha çok tekrarlıyor malesef. Böyle olan herkese Allah şifa versin. Fiziksel, ruhsal her türlü sağlığımız yerinde olsun inşallah…
Kaygi bozukluğu için psikiyatrın verdiği ilaçları düzenli kullanmali en yakın 20 günde etkisini gösterir. Kalp krizi geçirdiğini sanıp ambulans çağıran bir arkadasima da bu teşhis konulmuştu. Boğulma korkusuyla yemek yiyemeyen ya da kötü birşey olacak diye dışarı çıkamayan insanlar da tanıdım.Hepsi iyileştiler .Tedaviyi kabul etsin ben yenerim havalarına girmesin çözümü var.

Kaygi bozukluğu için psikiyatrın verdiği ilaçları düzenli kullanmali en yakın 20 günde etkisini gösterir. Kalp krizi geçirdiğini sanıp ambulans çağıran bir arkadasima da bu teşhis konulmuştu. Boğulma korkusuyla yemek yiyemeyen ya da kötü birşey olacak diye dışarı çıkamayan insanlar da tanıdım.Hepsi iyileştiler .Tedaviyi kabul etsin ben yenerim havalarına girmesin çözümü var.
Ben yenerim havasına keske girse ama hiç geçmeyeceğini düşünüyor ve çok üzülüyor nasıl atlarım ben diye. :KK43:

Rica ediyorum sacmalamayin. İnsanlar aya cikti, uzaydan atlayislar yapiliyor, modern tip cogu hastaligin tedavisini buldu ve geldigimiz noktada panik ataga hacamat iyi geldi oyle mi?
Tecrübemi paylaştım bu bir
İkincisi bu tarz hastalıkların aya çıkmayla uzaydan atlamayla alakası yok yaşayan bilir
Benim eşim 1 yıl destek aldı ilaç kullandı ilaç bir süre sonra farklı sorunlara yol açtı
Hacamat ayrıca altenatif tıpta bir çığır.. ..yaptıranlar bilir yaptırmadıysanız bilmediğiniz bir konu üzerine yorum yapmamanızı en azından araştırmanızı öneririm
Panik atağa hacamat tek başına elbet yeterli değil
Konu sahibine verdiğim cevabı okuduysanız nasıl başa çıktığımı anlattım
Ha eğer anlamadıysanız tekrar okuyunuz,araştırınız

Tecrübemi paylaştım bu bir
İkincisi bu tarz hastalıkların aya çıkmayla uzaydan atlamayla alakası yok yaşayan bilir
Benim eşim 1 yıl destek aldı ilaç kullandı ilaç bir süre sonra farklı sorunlara yol açtı
Hacamat ayrıca altenatif tıpta bir çığır.. ..yaptıranlar bilir yaptırmadıysanız bilmediğiniz bir konu üzerine yorum yapmamanızı en azından araştırmanızı öneririm
Panik atağa hacamat tek başına elbet yeterli değil
Konu sahibine verdiğim cevabı okuduysanız nasıl başa çıktığımı anlattım
Ha eğer anlamadıysanız tekrar okuyunuz,araştırınız
Kendimi kestirmeye ve bunu dini rituellerle yaptirmaya hic niyetim olmadigi icin arastirmama gerek yok. Mesajinizin kayda deger kismini okudugum zaman ah vah neler cektik, bi hacamat yaptirdik kurtulduk sonucu cikiyor. 1 sene destek alip iyilesmeyen esiniz icin keske doktor degistirseydiniz, tedavi yontemini degil. Yani ayni durumda ben olsam ya da akli basinda her kim olsa farkli doktor arayisina girerdi diye dusunuyorum

Kendimi kestirmeye ve bunu dini rituellerle yaptirmaya hic niyetim olmadigi icin arastirmama gerek yok. Mesajinizin kayda deger kismini okudugum zaman ah vah neler cektik, bi hacamat yaptirdik kurtulduk sonucu cikiyor. 1 sene destek alip iyilesmeyen esiniz icin keske doktor degistirseydiniz, tedavi yontemini degil. Yani ayni durumda ben olsam ya da akli basinda her kim olsa farkli doktor arayisina girerdi diye dusunuyorum
Hacamatı dinimizle ilgisi oldupu için değil sağlıklı bulduğum için tavsiye ediyorum. Dünya çapında sporcularında trendinde şu aralar dinle alakası yok yani
Yaptırmamak sizin tercihiniz
Okuduğunuzu yanlış değerlendirmeniz kast ettiğim durumu değiştirmez.
Aklımda başımda çok şükür zira sadece aklı başında olan insanlar araştırarak sorunlarına çözüm bulabilirler..bilmedikleri konuları eleştirerek değil

Hacamatı dinimizle ilgisi oldupu için değil sağlıklı bulduğum için tavsiye ediyorum. Dünya çapında sporcularında trendinde şu aralar dinle alakası yok yani
Yaptırmamak sizin tercihiniz
Eminim dunya capinda sporcular da kesin yaptiriyordur, tamamen sisirilmis bir balon

Eminim dunya capinda sporcular da kesin yaptiriyordur, tamamen sisirilmis bir balon
Biraz araştırın neden bu kadar katısınız anlamadım bu sadece alternatif...uzman hekimler tarafından yapıldığın da da hiçbir yan etkisi yok üstelik..ilaç kullanımına karşı değilim elbet modern tıbbada o ayrı ...vücudumuza aldığımız kimyasal ilaçlarıda bu kadar eleştiryormusunuz yada araştıryormusunuz gerçekten merak ettim
her ilacın kendi çapında illaki yan etkisi var..bu inkar edilemez ha mecbur kalıp kullanıyoruz o ayrı ama bana göre son çare ilaç kullanımı ..

Biraz araştırın neden bu kadar katısınız anlamadım bu sadece alternatif...uzman hekimler tarafından yapıldığın da da hiçbir yan etkisi yok üstelik..ilaç kullanımına karşı değilim elbet modern tıbbada o ayrı ...vücudumuza aldığımız kimyasal ilaçlarıda bu kadar eleştiryormusunuz yada araştıryormusunuz gerçekten merak ettim
her ilacın kendi çapında illaki yan etkisi var..bu inkar edilemez ha mecbur kalıp kullanıyoruz o ayrı ama bana göre son çare ilaç kullanımı ..
Gereksiz ilac kullanimina da karsiyim, her seyin mevcut bir tedavisinin oldugunu dusunurum. Alternatif tipa da karsi degilim ama hacamat gercekten kapisindan gecmeyecegim bir sey; cunku vucudumuzda onlarin iddia ettigi gibi kirli kan yok. Akcigerlerimizin ve kalbimizin varolma amaci kani yemizlemek. Oksijeni azalan kan kirli kan sayiliyorsa o da tek bir noktada toplanmaz, toplanamaz; atar ve toplardamarlarimiz sirkulasyonu sagliyor her kalp atiminda ve aninda temizleniyor. Burdan cikan sonuc hacamat gercekten plasebo etkisinden baska bir sey degil. Ha bitkiler deseniz, akupunktur deseniz, reflexoloji, homeopati deseniz hepsine varim yani pesin fikirli degilim ama hacamatin mantikli hicbir aciklamasi yok

Bedenini çok yorması gerekiyor. Tempolu yürüyüş, yürüyüşteyken müzik. Hem beyni, hem bedeni yormalı. Ben de anksiyete hastasıyım. İlaç çok iyi geliyor ama ilaç kullanmıyorsa ya da onlar etki edene kadar yürüyüş, koşu, puzzle yapma, boyama.. düşünmesini engelleyecek, kafasını dağıtacak her şey iyi gelecektir. Şu an ben de aynı durumdayım, göğsüm sıkışıyor sürekli, ne kadar ben bir şey düşünmüyorum desek de düşünüyoruz. Okey oynuyorum, tv açık, burada farklı konuları okuyorum. Nefes darlığım öyle azalıyor. Çok geçmiş olsun. Yaşayan bilir, Allah şifa versin.

2010 yılında bir sinav sonrasi okulda ayni boyle nefes alamiyorum deyip kendimi yere atmistim. Sonra uzun sureli aglama ataklari. Her gun değişen şikayetler. İlk o zaman aldim anksiyete teşhisi. 6 ay tedavi oldum iyi gelmişti. İlaç kullanmıştım. Daha sonra hic o kadar kötü olmadim ama bazi zamanlar kaygi seviyem epey artıyor

X