Ana okulu sınıf mevcudu

Çok fazla bir sayı .komşum devlete verdi sabahçı grubu sınıf 10 kişi 4 yaşta.ve çok memnun .23 kişi özel bir kurum için fazla bir sayı.engel yoksa başka bir kurum araştırın bence
Evet herkes fazla olduğunu ifade etmiş. Haklısınız özel bir kurum için 23 çok fazla. 2 öğretmenler ama 4 yaş grubu için fazlasıyla yıpratıcı onlar içinde süreç. Sanırım değiştireceğim okulunu çocuğum alışmasına rağmen

Di mi.. içim içimi yiyor. Şu ekonomik şartlarda maaşımın 4/3 ünü okula veriyorum iyi bir eğitim alsın diye. Kendimi kandırılmış gibi hissediyorum böyle olunca
Iyi bir egitim derken?.anaokulu orası. Yapılacaklar ve çocukların kapasitesi bellidir.ortalamanin üstünde fiyat sunan bu okul farklı ne yapıyor?

devlet okullarında sayı sınırı diye bir şey yok . Metrekare olayını da kimse takmıyor zaten yönetmelikte de sınıfın müsaitse alabilirsin yazıyor. Benim okulumda sisteme düşen öğrenci sayısı 277 . 6 tane sınıfım var .İlçe mem diyor ki hepsi de gelirse kaydolmak isterse alacaksın başka yolun yok diyor.
Özel okullar için 23 sayıısı çok fazla hele ki 4 yaş için çok daha fazla.

Böyle bir şey söz konusu değil. Tabi ki sınıfın metrekaresine göre belirlenir.

Çok fazla öğrenci sayısı ben olsam göndermem.

Arkadaşım kızını kreşlerin aşırı fiyat artışı nedeniyle (2500 den 4500 e çıktı) bağımsız anaokuluna (devlet) yazdırdı.Sınıfı 20 öğrencili..ödeyeceği ücret aylık 1500. Başka bir arkadaşım devlet ilkokulu bünyesindeki anasınıfında öğretmen öğrenci sayısı yirmibeşti yanılmıyorsam...sizin bahsettiğiniz öğrenci sayısında pekala 2.bir sınıf açılabilirmiş.Özel ortaokulda bile en fazla 25 mevcutlu sınıflar..siz anasınıfından bahsediyorsunuz.

Özel bir kurum için sınıf mevcudu evet yüksek fiyatlar da ortalamanın üzerinde diye ifade ettiniz.Bu yıl kızım ilkokula başladı, geçtiğimiz yıl özel bir kurumdaydı 16 kişiydi sınıf mevcudu.

Resmi gazete yayınlanan karara göre ağustos 2022 tarihiyle anaokulu sayıları bir sınıfta 20 yi geçemez. Metrekare olayında sinif metrekaresi alınmaz okulun toplam metrekaresi oran alınır ama zaten sinif mevcudu hatalı. Heleki özel okulda. Çocuğunuzu alabilirsiniz bencede. Hem o kadar para verip hemde rezillik çekilmez. Devlette olur derseniz bağımsız anaokullarini yada kız meslek liselerinin bünyesinde bulunan uygulama okullarını tavsiye ederim çünkü özellikle uygulama okullarında mevcut az oluyor döner sermaye sistemi olduğu için. Ben çocuğumu 13 kişilik sınıfa vermiştim uygulama okulunda. Mevcuttur bakarsınız. Ona göre karar verirsiniz.

okulun ücretini merak ettim maaşımın 4/3 ü deyince
Okul şu an 4.000 Ocak ayında da artış olacaktı asgari ücret artışına göre.
Iyi bir egitim derken?.anaokulu orası. Yapılacaklar ve çocukların kapasitesi bellidir.ortalamanin üstünde fiyat sunan bu okul farklı ne yapıyor?
Ortalamanın üstünde fiyatlı bir okul ingilizce, drama , cimnastik gibi ek etkinlikler koyabiliyor. Ya da öğretmenlerini asgari ücrete değil biraz daha yüksek maaşlı çalıştırıp uzun yıllar kadrosunda tutmayı hedefleyebiliyor. Ciddi farkları elbette yoktur dediğinizi çok iyi anlıyorum. Ya da işte ortalamanın üzerinde tutup sınıf mevcudum daha az der orada fark yaratır.

Ne kadar güzel yazmışsınız. En kısa sürede araştıracağım dediğini uygulama okullarını teşekkür ederim

cimnastik derken ,kızım hergun evde kendine cimnastik yapıyor.her hareketi deniyor.amuda kalkma,çember,takla..hatta tele sabah sporu yapmak için program bile yüklemiş.dramayi bilemedim,bu yaşta gerekli mi?ingilizce içinde ingilizce öğretmeni mi geliyor?

İki senedir devlette. Geçen sene 3,5 yaştı 6 kişiydi sınıfları. Bu sene 4 yaş (2018) 25 olmuşlar. Sınıf büyük. Zaten her çocuk her gün gelmiyo mevcut 20 civarı oluyo. Bi üst yaş sınıf mevcudu 32 diye duydum.

Yani her şey yolunda gitse, gene tolere edilebilir belki 23 öğrenciye 2 öğretmen. Ama en basitinden, bir öğrenci tuvalete gitse öğretmen sınıfta tek kalıyor. Branş derslerinde bazı okullarda öğretmenler sınıfta bulunmayabiliyor. Sınıfta özel öğrenci olabilir, 1 öğretmen o öğrenciyle ilgilenmek zorunda kalır. Adaptasyon öğrencisi olduğunda gene aynı durum. Ve sonuçta insanız, işi olur ya da hasta olur gelemez öğretmen. O yüzden aslında öğretmenin tek kalabileceği anlar da hiç az değil, 23 öğrenciyle.

Neler var diye sormuşsunuz cevap veriyorum bende kreşte cimnastik, drama, İngilizce, resim, müzik harici başka ne olsun Elbette her çocuk evde dans eder, cimnastik yapar, takla atar, oyun oynar. Okulda da toplu bir şekilde yaparlar evde yaptıklarını. İngilizce için evet İngilizce öğretmeni geliyor. Drama gerekli mi olmazsa olmaz değil elbette okulla görüştüğümde drama var mı diye hiç sormadım aklıma bile gelmedi.

Ne kadar úkalaca bir cevap. Tok saticilar resmen çevrede başka alternatif olmadigindan mi bu kadar rahatlar? Şikayet edilse sorusturma getirir, tavirlara bak

Ee tamam işte, diğer okullardan fazla para istemek icin pek farkı yok.kizim devlet okuluna gitti, sabah sporu gibi öğlen sporu yaparlardı,adi olmuş cimnastik.resim,müzik her okulda var.fazla para ödemek için bir sebep yok ama para sizin tabi

Ne kadar güzel yazmışsınız. En kısa sürede araştıracağım dediğini uygulama okullarını teşekkür ederim
Uygulama anaokullarinin fiyatı bağımsız anaokullatina göre fazladır. Iyi bir bağımsız anaokulu bulursanız ilk tavsiyem odur tabiki. Cunku bağımsız anaokullari sinif sayısı fazla değil ise özel okul gibiler. Uygulama anaokullarinda tam gün açılabildigi için avantajlı fakat döner sermaye sistemi olduğu için biraz fiyat yüksek. İlk tercih bağımsız olmalı ikinci tercih uygulama olabilir. Bu arada uygulama okullarını kız meslek lisesi okulları içinde aciliyor. Sadece oralarda var.

Ben illa özel kreşe göndermek istiyorum ilk tercihim odur demedim ki

Cok fazla bende 4 yas oglumu yazdirdim en dikkat ettigim sey ogrenci sayisi ve ogretmen sayisi bizim en fazla 16 ve iki ogretmen seklinde ciddide para veriyoruz yani karsiligini almak tabiki hakkimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…