Ana okulu sınıf mevcudu

Fazla bence.
Madem para veriyorsunuz tabi ki daha az mevcut isteyeceksiniz. Müdürle acilen konuşun ya sayıyı indirceksiniz ya da gidicem diyin.

Son düzenleme:
Herkese merhaba,
Oğlum 4 yaşında özel bir kreşe geçen seneden beri gidiyor. Geçen yıl sınıf mevcudu 15 civarıydı 2 öğretmen ile. Bu yıl sınıf mevcudunun 23 e çıktığını öğrendim 2 öğretmen ile. Sınıf büyük bir sınıf değil maalesef. Ücret olarak da ortalamanın üzerinde bir fiyatı var. Aşırı ikilemde kaldım sınıfın kalabalıklığı konusunda. Araştırıyorum eş değer diğer okulların mevcudu genelde 15 16 kişi arası. Üst sınırın devlet anaokullarında bile 20 olduğunu duyunca iyice moralim bozuldu. Sizce sınıf mevcudu nasıl aranızda ana okulu öğretmeni olan, ya da 4 yaş deneyimi olan anneler var mı ? Düşüncelerinizi merak ediyorum ?
Yönetmeliğe aykırı davranıyorlar şikayet edeceğinizi söyleyin hemen düzelir zaten,hiç gitmenize gerek yok. Ekteki yazıyı çıkarın sunun.

Çok fazla sayısı,değiştirin okulunu. İki sınıflık mevcudu tek sınıfa toplamışlar resmen.

:KK70:cimnastik derken ,kızım hergun evde kendine cimnastik yapıyor.her hareketi deniyor.amuda kalkma,çember,takla..hatta tele sabah sporu yapmak için program bile yüklemiş.dramayi bilemedim,bu yaşta gerekli mi?ingilizce içinde ingilizce öğretmeni mi geliyor?
Kendi kendine jimnastik hareketlerini denemekle jimnastik eğitimi almayı aynı mı sanıyorsunuz? Drama elbette şu an için alınabilecek eğitimler arasında, felsefe dersi vardı benim kızımın kreşinde. Onların seviyesine gerçekten inilip kaliteli sunuluyorsa elbette anaokulunda her alınan eğitim değerlidir.

Bir devlet okuluna göre normal bir sınıf mevcudu diyebiliriz. Ama üzerine para verdiğiniz bir okul için çok fazla. Üstelik az da bir para vermiyorsunuz. Şahsen farklı okullar araştırırdım yerinizde olsam.

Bol şanslar,

Mevcut özel anaokulu için çok fazla. Bir sorun belki sonra ayıracaklardır. Ayırmayacaklarsa tabi ki başka okulla anlaşmak en mantıklısı.

Mevcut özel anaokulu için çok fazla. Bir sorun belki sonra ayıracaklardır. Ayırmayacaklarsa tabi ki başka okulla anlaşmak en mantıklısı.
Hayır ayırmayacaklar. Görüşmeye gittiğimde oldukça sert ve tok satıcı modundaydı. Benim de canımı sıkan o oldu. Biz yanlış bir şey yapmıyoruz öğretmenleri hep izliyoruz biz işimizin başındayız. Siz ne zannediyorsunuz istersek 30 öğrenci Bile alırım sınıfa total mevcudu geçmeden diyor. Başka okul araştırmaya başladım içim rahat etmeyecek

Bu sene bildiğim kadarıyla milli eğitim sayıyı ana okullarında özel ve devlet arttırdı geçen sene milli eğitim 4 yaş için maksimum sayıyı 16 olarak belirlemişti. Bu sene arttı daha çok öğrenci faydalansın diye ama 4 yaş için fazla bence de. Devlet de aynı çünkü

Herkese merhaba,
Oğlum 4 yaşında özel bir kreşe geçen seneden beri gidiyor. Geçen yıl sınıf mevcudu 15 civarıydı 2 öğretmen ile. Bu yıl sınıf mevcudunun 23 e çıktığını öğrendim 2 öğretmen ile. Sınıf büyük bir sınıf değil maalesef. Ücret olarak da ortalamanın üzerinde bir fiyatı var. Aşırı ikilemde kaldım sınıfın kalabalıklığı konusunda. Araştırıyorum eş değer diğer okulların mevcudu genelde 15 16 kişi arası. Üst sınırın devlet anaokullarında bile 20 olduğunu duyunca iyice moralim bozuldu. Sizce sınıf mevcudu nasıl aranızda ana okulu öğretmeni olan, ya da 4 yaş deneyimi olan anneler var mı ? Düşüncelerinizi merak ediyorum ?
Doğu'da minik bir ilçede anaokuluna gidiyor kızım,mevcut 10 kişi.Özel okul için çok fazla

Kızım devlet okuluna gidiyor 20 kişi olacak sınıfları
Özel okula göre mevcut fazla qma ogretmen de iki taneymjs

Herkese merhaba,
Bağımsız devlet anaokullarında üst sınır 30.

Okul şu an 4.000 Ocak ayında da artış olacaktı asgari ücret artışına göre.

Ortalamanın üstünde fiyatlı bir okul ingilizce, drama , cimnastik gibi ek etkinlikler koyabiliyor. Ya da öğretmenlerini asgari ücrete değil biraz daha yüksek maaşlı çalıştırıp uzun yıllar kadrosunda tutmayı hedefleyebiliyor. Ciddi farkları elbette yoktur dediğinizi çok iyi anlıyorum. Ya da işte ortalamanın üzerinde tutup sınıf mevcudum daha az der orada fark yaratır.
Bu kurslar gençlik sporda ya da halk eğitimde ücretsiz veriliyor bilginiz olsun 😊

Merhaba kızım devlet okulunda sınıf mevcudu 11 kişi 1 öğretmen bir stajyer öğretmen ilgileniyor, özel kreşteyken mevcut 9 kişiydi 1 öğretmen ilgileniyordu. Bana fazla geldi

Kendi kendine jimnastik hareketlerini denemekle jimnastik eğitimi almayı aynı mı sanıyorsunuz? Drama elbette şu an için alınabilecek eğitimler arasında, felsefe dersi vardı benim kızımın kreşinde. Onların seviyesine gerçekten inilip kaliteli sunuluyorsa elbette anaokulunda her alınan eğitim değerlidir.
Allah aşkına 20 çocukla, kapalı küçük mekanda ne cimnastik yaptırılacak.olsa olsa sabah sporu tarzında birşey olur.amuda kaldırıp,çember mi yapacaklar?takla mi atacaklar, kasa üzerinden mi atlayacaklar?çocuklara bu kadar yüklenmeyin,.ingilizceye diyecek birseyim yok ama gerisi fasa fiso..cimnastik eğitimi aldirilmak isteniyorsa bu konuda egitim almış, ders verenler var.yazin gsm de veriliyor,uzak diye gönderemedim,(ilcedeydi)merkezdeki başka kurslara yazdirdim.

Son düzenleme:
X