Altın yüzünden nişanlım benden ayrıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ek not: Arkadaşlar yorumlarınızı anlıyorum ve cevremden de duyduğum yorumlar buların hepsi. Aileminde malesef sadece arkamda birinin olduğunu ve ezilmemem için kabul ettiklerini biliyorum.
Herşeyi farkında olup gittiğimi de farkındayım, ve hatta yanlış yaptığımında, ona her gittiğimde kendimden tiksindim nefret ettim zaten…
Ama inandim ona veya inanmak istedim, malesef baba eksikliğim var belkide babalığına tutundum onun çünkü malesef benim hatırladığım babamın aynısı özellikle alkol konusunda. Senelerce terapide aldım, ama neden kendime bunu yaptığımı bilmiyorum hala ve bu eziyeti hala çekiyorum.
Ve altının önemini vurgulamak istemedim ben paylaşımımda asıl öne koymaya çalıştığım ben herşeyi kabul etmeme rağmen ilk isteğimde bana YİNE kapıyı göstermesiydi, zoruma gidende buydu.
Ben sevgi diyorum ama evet belki dediğiniz gibi yalnızlık korkusu, duygusal eksiklik , kendini sevmeme gibi duygular bunu tetikliyordur ki böyle olduğunuda farkındayım. Yorumlarınıza cevap vermememin sebebiyse haklı bulmam hepinizi ve zaten bildiklerim.

Bu arada kendisi kel ve 150 kilo, bende şaka olmasını dilerdim ama değil, gerçekler bunlar,

hepinize güzel sağlıklı değerli ilişkiler diliyorum :)

Yok ya sizin yazdığınız herşey şaka olmalı, herşey gerçek olamayacak kadar saçma !

Çocuklu,alkolik olması zaten bu işin olmaması için geçerli nedenler,herkes bunda hemfikir..ama düzgün biri karşımıza çıksa anneniz gene 200 grdan fazla mi altın isteyecek? 110 gramı bile az bulmuşsunuz..110 gr yanılmıyorsam bugün 300 bin eder..Turkiue şartlarında 1 gr altını bile her ay biriktiren az kişiler var.anneniz bu kadar altını sizin hesapta mi tutacaktı yoksa kendi hesabında mi?altın mi namus oluyor, o bölümü pek anlamadım

Yani şimdi hep aynı şeyi yazıyorsun diyecekler ama yazmadan duramıyorum. Aynen dediğiniz gibi. Özellikle Fransadaki büyük denilecek oranda gurbetçi böyle hatta daha ötesi. Fransa'da doğmuş büyümüş biriyle Yozgat'ta yaşayanı yer değiştir, bir gün bile yadırgamaz aynı yaşantıya devam ederler, çünkü kapalı sistemde yaşıyorlar. Aynı mahalle aynı gelenek aynı koloni halinde yaşam. Büyük ihtimal bu kızımızı baskı altında büyüttüler. Zorunlu yaşa kadar okula gitti, eğitim hayatı olmadı. Genelde Fransız arkadaş edinemezler, Fransız gençlerin yaptıklarını asla yapamazlar. Bırak arkadaş gruplarıyla tatili yemeği eğlenceyi vs mahalleden çıkamazlar.

O noktaya geldi ki adam ne yapsa kurtulamamış oldu. Kadın, bişey yapsın bişey söylesin de affedeyim diye dört dönmüş.

Düzenli alkol alıyorum içiciyim demiş, olsun
Boşandım çocuğum var, sen bakacaksın diye yeni velayetini aldım, olsun
Anam var artık ailenin reisi benim, olsun
Senin yaşadığın yere gelmem, ben buraya aidim, olsun
...
Hatta adama altın olayında bile hak verdim o derece.

Ben yakışıklı ve cinsel çekimden bu kadar direttiginizi düşünmüştüm. Ee o da yokmuş. Emin olun başkasını da seversiniz. Başkası ile görüşün arada anlarsınız farkı. Zaten kv ve çocukla olacak iş değil. Boşanmaktansa bu noktada bırakın. Yaş farkı da kolay değil. Bütün ilk hevesleriniz çöp olacak.

Bu bulduğun kişi baba eksikliği vs ile bahane edilecek bir şey değil. Olay alkol değil. Ne alaka alkol.

Yalnızlık korkusu gibi bir korkun var taaaaa kilometrelerce öteye gelin gitmek korkutmuyor mu? Olur mu öyle saçmalık.

Yaşadığın ülkede mutlaka gönüllülüğe dayalı, yardım etkinlikleri vardır. Biraz hayata karış. Kendine uğraş bul.

10 gram da olsa aklin yok mu. Pes..

Yani boşanmış çocuklu anasıyla yaşayan ağzı bozuk alkolik cimri vizyonsuz kel ve obez. Daha kötü ne olabilir ki

Bu yazdiklarini okudugumda icimden hic mi gururun yok be cancagizim? Hic mi kendine saygin yok..
baska bir sey diyemiyorum artik

Dost acı söyler beni sakın yanlış anlama okurken çok üzüldüm alkol bağımlılığı çok zor her gece böyle devam ederse şiddette olur kayınvaliden yanında olmaz, sen her şeyi bırakıp geliyorsun yapmak isteyen almak isteyen ne yapar eder alır çok gördüm. Elindeki imkanların fazlasını yapanları çünkü fedakarlık tek taraflı olmaz sevgide. Ezilip hor görülmeni istemem. Yol yakınken vazgeç… ölene kadar bunun yasını tutmazsın. Elbet üzüleceksin ama ileride iyi ki yol yakınken dönmüşüm diyeceksin. Belli ki nişanlının psikolojik sorunları var üzülme ama sana sövüp sayan, ve seni hep ikinci plana atan biriyle yapamazsın. İleride çocuğun olunca boşanırsan çok zor olur daha çok yıpranırsın. Evlilik bana göre şans işi ama bazen Allah’ta gösteriyor önümüze çıkarıyor işaretleri bence sende çok iyi düşün geleceğini, kendini… ayrıca şunu da söylemek isterim ki evlilikte ailelerde evlenir derler evet ama kayınvalide sorunları yaşayıp boşanan da çok oluyor ki eşin kayınvalidenle sorun yaşadığın zaman haklı olsan bile her zaman annesinin arkasında duracak olan yine sana olacak üzüldüğünle kalacaksın inan Allah daha iyilerini karşına çıkarır lütfen üzülme ve en mantıklı olanı seç ha birde anneler her zaman doğru hisseder ilk başta karşı çıkmışlar zaten bırak onları dinle :)

çocuk yapmadan açmaz

Reactions: Gao

zorunuza gitmesin herşeyi kabul edip evet dediğiniz için o kapı gösteriliyor zaten size.
olacak şey var olmayacak şey var. adam bakmış olmayacak şeylere bile evet diyor binebildiği kadar binmiş tepenize. sizi sevmiyor tr de sizin gibi anasını çocuğunu baktırabilecek hiç evlenmemiş birini bulamayacağı için sizinle evlenmek istemiş.
bütün bunların üstüne kv altınlarıda alamayacağını farkedince ayrıl demiş. sizi seviyor olsaydı eşşek kadar adam anasının lafıyla hareket etmezdi. adam zahmet edip ailenizle tanışmaya bile gelmemiş siz ayağına gitmişsiniz ailenizide sürükleyip.
baba eksikliği değil sizinkisi akıl eksikliği.

Siz altın kısmına ve “paracı” durumuna düşmenize çok takılmışsınız ama mesele altın değil ki zaten. Mesele karşınızdaki kişinin saygısız ve iletişime kapalı biri olması. Sadece kendi istek ve ihtiyaçlarına odaklanması, sizi düşünmemesi. Varsın olsun onlar sizi öyle bilsin, ne fark eder? Burada mesele çok daha derin ne yazık ki.
İşte bazı insanlar böyle, her şeyi mükemmel yapmaya çalışırsınız, yine yaranamazsınız. Böyle kişileri hayatınıza tanıdık olarak dahi almayın.
Ve itiraf edeyim, iyi ki böyle bir kriz çıkmış ve ayrılmışsınız demekten kendimi alamadım. Çünkü bu ilişkinin sizi mutlu edemeyeceği ennn başından belliymiş.
Terapi aldım demişsiniz, hala devam ediyor musunuz? Bir daha böyle bir ilişki kurmamak için ruh sağlığınızı güçlendirmelisiniz.

Süz ortada mı kaldınız, bu kadar mı kendinizi değersiz görüyorsunuz? Sen Fransa’da yaşa daha 30 yaşında ol, başımdan daha önce evlilik geçmesin git boğanmış, çocuklu, Anadolu’nun bir ilçesinde yaşayan, alkol problemi olan, sana değer vermeyen, annesi ve çocuğu ile yaşayacağın bir adama ve herşeye evet de. Allah yine yüzünüze gülmüş. Azıcık kendinize değer verin, gururlu olun ve yanlışınızdan dönüp önümüze bakın.

Eee ne yapmayi düsünüyorsunuz peki?Bu ilişkli için zorlamaya devam etmeyi mi?

Kel ve 150 kilo olduğunu okuyunca konunun gerçek olmadığını düşündüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…