Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Ben geldim, yeter mi? Eşim sıfırdan iş kuracaktı, kredi çektik ama olmadı. 2 yıl g.tümüzü toplamaya çalıştık. Konudaki adamın hiç yoktan kurulu düzeni varmış, riski azmış, bir miktar sıcak para ile kurtulabilir düzeyde imiş sıkıntısı. Konu sahibi zamanında destek olsa şimdi keyfi beyde yoktu. Bu adam vefasız birine de benzemiyor, öyle olsa neyi var yoksa karısının eline saymaz, hadi saydı o sıkıntı anda burnundan getirirdi verene kadar. Ama sessizce başka çıkar yol aramış.

Sizinki istisna şanslısınız o zaman benim çevremde gördüğüm çoğu kadın eşleri için arabalarını sattı kredi çekti altınları verdi hepsi de en sonunda terk edildi tek başlarına kaldılar.

Sizin çevrenizi istisna bence. Kendi çevrenize göre genelleme yapıyorsunuz. Hayat szin çevrenzden ibaret değil

Bu adam da gayet istisna, konu sahibinin yalancısıyız. Uydum aklı ile mahvetmiş evliliğini. Kaç yıllık kocasını elaleme rezil etmiş üstüne, önüne gelene napim diye sorarak. Kadın burda varını yoğunu versin de denmedi. Altınlardan mehrini ayırıp verse yeterdi, kalan adam koymuş zaten.

Sizin çevrenizi istisna bence. Kendi çevrenize göre genelleme yapıyorsunuz. Hayat szin çevrenzden ibaret değil
Herkes kendi düşüncesini söyler kimin çevresine bakıp laf edecektim ? Bu dediklerinin arasında çok üst düzey yerlerde çalışmis insanlar da var. Hayır bu baskı nedir anlamadım. Benim düşüncem bu şekilde. Siz yedirin icirin banane.

Kocam değil mi tabi yedireceğim. Aslan kocam ohh sefası olsun

Altınları istemeyen erkek duymadım,
Çoğu kadın altınlarını verdikten sonra çoğu eş almıyor , adam sana kinlenmiş kötü gününde destek olmadın diye otur bu durumu eşinle konuş gerekirse özür dile ki kini hafiflesin

Yargıtay düğün altınları kadının diyor. Ortak birikim için aldıkları altınlar demiyor. Adam kadına biriktir bunları kötü günler için diye altın alıyormuş.

bunu ben de doğum yaptıktan sonra kocam kişisine söyleyeyim ama beraber karar verip altınlarla araba alıp 21 gün tatile gitmiştik ve orada arabayı bozmuştuk eve döndüğümüzde altınsız arabasız ve borçluyduk unutmuşum

O zaman versin bende tum takıları degil sadece bilezikleri verdim hobi bahcesi alalım diye sonucta biz yasiyoruz altında ustunde gözüm yok . Borsa isi olmasında cok sahit oldum

Ya ille bi yediren varsa bi yiyen mi var? Arada değişmiyor mu bu? Ya da değişmemeli mi?
Kafalar öyle çalışıyor katip. Evlilik demek koca parası yemek demek bazılarına göre .
Benimde onlara verecek en iyi cevabım bu

Birikim zor günler için degilmi,ikinizin birikimi sonuçta adam zora düşmüş geri gelmeyeceğinden emin olsanız bile o durumda destek olmanız gerekirdi hatta destek bile değil onunda hakkı olan birikimden kullanacaktı.sogukluk duvarını siz dikmissiniz şimdi soğuk diye üzülmeyin. Anneniz ve arkadaşlarınız kocanizin yerini doldurmayacagini anlarsınız artık. Maalesef eşiniz sonuna kadar haklı, evinde Birikim varken başkasından borç almak çok aşağılayıcı olmuş ki ben kardeşinin yerinde olsam vermezdim ilerde karın sana güvenmiyor ben güvendim verdim dese nekadar ezilir eşiniz. Sağlam bir konuşmayla özür dileyin sonrası ona kalmış

Evlilik bu demek değil yalnız.

Bu biraz sert olmadı mı ?ben ilk evlendiğimde zaten takılarımın hiçbirini takmıyordum ,sonra ev aldık biraz birikmişimiz kalmıştı,,
o dönem eşim sıfır arabaya çok heves ediyordu ben de kredi çekmesin diye ona bütün takılarımı verdim o istemedi ben verdim ...arkasından arabayı üzerime yaptı, kişiden kişiye değişiyor yani bütün erkekleri genelleyip haksızlık etmemek lazım.. şimdi ise bana yeniden takılarımı tek tek almaya çalışıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…