Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hepsini gez yıllık ücretlerini öğren öyle kararı ver.
Günaydın

Günaydın canım.

Ziraatte vardı benim. Tavsiye ederim memnundum. Geçen yıl, ücreti 250 liraydı ama açarken 500-600 civarı gidiyor. Sonra yıllık 250. Şimdi 280 olmuş olabilir

Kapatırken de yine açarken o fazladan ödediğini geri alıyorsun.

Günaydın
Ben akbanktan kasa kiralamıştım açarken depozito ve yıllık kira ücreti alıyorlar, ayrılırken depozito yu geri alıyorsun.

Günaydın kızlar =)
Dün iş yeri kumbaramı açtım 205 TL çıktı, altın hesabına attım
Bu ay hesaplarım çok sıkışık 2 gram ancak alabileceğim ay sonunda
İki ay önce altın hesaplarımızı bozup araba aldık, yeniden biriktirmeye başladım
12,5 gram alabilmişim, bir de kredi kartımdan her ay 1 gr alınıyor, ona hiç dokunmuyorum 36 gr. olmuş
Hayat git gide zorlaşıyor, eskisi gibi biriktiremiyorum
Bugün pazarımız var, biraz biraz kışlık hazırlıklara başlayacağım artık, ancak yetiştiririm, 100 lira pazar için ayırdım, bakalım ne yapabileceğim. Mutfağı derli toplu tutmaya çalışıyorum ki açılmayalım. Hepinize bereketli bir gün diliyorum

Buralar çok sessiz kızlar neler yapıyorsunuz?

Şimdi pazardan geldim hava inanılmaz sıcak
Pazar pahalı
100 lira ile çıktım, 74 lira harcamışım
1 kilo vişne
1 kilo kiraz
1 kilo armut
1 kilo şeftali
1 kilo üzüm
3 kilo patlıcan
1,5 kilo kabak
6 kilo domates
2 kilo salatalık
4 kilo barbunya
1 kilo kıl biber/çarliston biber
1 kilo taze fasulye
2 demet maydanoz+1 demet dereotu aldım

Domatesin 5 kilosunu kavanoz, vişneyi reçel, patlıcan ve fasulyeleri kışlık türlü yapmak üzere mutfağa dönüyorum
Kalan 26 liramı ev kumbarama attım. Mevsiminde fasulyenin 5, barbunyanın 6, domatesin 1,5, çengelköy salatalığın 3 lira olduğu memlekette çoluklu çocuklu ailelere Allah kolaylık versin diyorum

Buralar çok sessiz kızlar neler yapıyorsunuz?
Ben buzluk doldurmakla meşgulum
2 kg kadar patlıcanı közleyip buzluğa attım.
3 lt kiraz suyu yaptım.
Yarım kilo kadar beyaz üzüm var evde birazdan ondan da üzüm suyu yapmayı deneyeceğim. Maksat ziyan olmasın hemde denemiş olurum.
Eğer tadı iyi olursa arada böyle meyveler oluyor evde. Meyve suyu yapar kenara koyarım misafirlige gittigimizde bir kavanoz alıp götürsem yeter. Hem makbule geçer hemde masrafsız gitmiş olurum.

Ellerine sağlık canım. Afiyet olsun.
Doğal doğal katkısız mis gibi olmuştur.

Amin canım. Afiyet olsun. İyi günler de sevdiklerinle birlikte yemek nasip olsun. Ellerine sağlık kolay gelsin.

Bizim buzdolabımızın derindondurucu bölümü arızalandı servisi aradım pazartesi günü gelecekler, servis elemanı mümkün olduğu kadar açıp kapatmayın dediler. İçindekiler bozulur diye korkuyorum.

Merhaba herkese
karamelli_turta hayırlı olsun topiğin
Seninle aynı dönemler birikimin önemini anlamıştık bende senin gibi devam ediyorum
Kredi kartı vs borçlanmıyorum artık
Tek farkımız eşimle hesaplarımız bir bizim
O da birikim yapmanın öneminin farkına vardı çok şükür
Bende geçen seneden beri oğlum için altın alıyorum
Bu senede her ay bir çeyrek alıyorum
Ziraat bankasında var kasam ben memnunum

kızlar benim taşınma ihtimalim var o yüzden buzluğa bir şey koymaya çekiniyorum ama barbunya bezelye gibi şeyleri koysam çözüldüğünde bir şey olur mu

2 ay önce taşındım ben, buzluğumu ve derin dondurucumu boşaltmadım,eski yerimden 40 dk. uzaklıkta bir semte taşındım. Evden eve nakliye iki saatte toparladı evi, buzluğu ve derin dondurucuyu arabada ilk inecek sıraya koydular, eşyaları indirince ikisini de bir saat beklettim gazları otursun diye, sonra takıp çalıştırdım, bir şey olmadı, buzluklar 5-6 saatten önce çözülmüyor zaten

Merhaba kızlar nasılsınız benim üzerimde bir yorgunluk ki hiç sormayın haftanın yorgunlugu mu başka bisey mi bilemedim yürüyüs yapıyordum düzenli bu yorgunlukla onuda ihmal ettim 4 gündür
Kışlık hazırlıklarına başlayan kızlar kolay gelsin bereketli olsun
karamelli_turta bende düsünüyorum canım hatta dün araştırdım kasa fiyatlarını şöyle bisey buldum güncel fiyatlar mıdır emin değilim ama

canim nasil yapiyorsun meyve sularini? tarif verebilir misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…