Altın biriktirmeye başlıyoruzz

canim nasil yapiyorsun meyve sularini? tarif verebilir misin?
Ölçüyle degilde göz kararı yapıyorum cnm. Kiraz suyu yaptım.
Bir kg kadar kirazin cekirdeklerini ayıkladim. Yaklaşık 3 lt kadar su ekledim. Kaynadiktan sonra yarim su bardağı şeker, yarım limonun suyunu ekleyip 15 dk daha kaynatıp altını kapadım.
Sonra yumuşayan kirazları ince bir süzgeçte güzelce ovuşturup suyunu iyice sıktım. Son olarak bir kere daha süzgecten gecirip sişelere doldurdum.

Sen istersen süzgecle uğraşmak yerine blendırdanda geçirebilirsin. Ama benim annem meyve suyunu pütürlü sevmiyor. Bu yüzden iyice süzdüm.

Üzüm suyunuda aynı şekilde yapacaktim. Üzümler azdı. Baktım evde elma ve şeftali var. Onlari da dograyip aynı şekilde karışık meyve suyu yapmış oldum. Şeker oranıda kişiden kişiye değişir. Ben yarim su bardagı şeker koyuyorum. Ama teyzem 1.5 su bardağı koyuyor. Damak tadina göre, tadına bakarak ekleme yaparsın

cok tesekkur ederim Allah razi olsun :)

Sanırım bende ziraat ten kiralayacağım cnm teşekkür ederim. .

Merhaba Canım ATTRAENTE hayırlı olsun arababanız, birikimleriniz... Daha sık uğra sohbetini özlettirme...

Merhaba mornergis çok memnun oldum Canım seni gördüğüme neler yapıyorsun?
Nasıl gidiyor birikim işleri neler biriktirebildin hepsi hayırlı olsun...

Merhaba Canım haftanın yorgunlugudur o.
Dinlenince geçer cnm kasa kiralamaya belki bir yıl oldu niyetleniyorum yok o gün bugün ekstra çocuklarıma gelen paralara bile kıyıp da kasa almaya içim el vermiyor
Yetmezse üstünü tamamlayıp ata almaya calisiyorum.
Kasa için neden paraya kıyamıyorum bilmiyorum.
Ziraat bankası biraz içime yattı bakalım inş

Inşallah canım her ne olursa olsun kararın hayırlı olsun yalnız dün araştırırken vakıfbank katılım 150 tl aluyomuş kücük kasa için attıgım tabloda yok ama bunu da dikkate al araştır derim canım epey fiyat farkı var

İyi akşamlar hanımlar herkes nerede gitmeyin buralardan
- bugün harcama yapmadım
- yarın bi arkadasa davetliyıim kahvaltıya ıkındiye. Kadar oturcaz erimek tatlısı yaptım
- yarın akşam için de buLuktan et çıkardım sosladım dinleniyo mangal yapcaz
- bana kasa kiralama pek mantıklı gelmiyo kızlar ya o paraya bı çeyrek daha alırım dıye aklıma geliyo hep tabi çalınma ihtimali var ama o ihtimal hiç aklıma gelmıyo nıyeyse

Buralardayım Canım
Bugün market alışverisi yaptım kahvaltılık sadece 50 kadar harcamışımdır.
İşte ben de tamda o noktada kalıyorum

Hep hadi kasa alayım diyorum, elime para geçince kasa değil altın almaya gidiyorum

Aynen kızlar size katılıyorum bende araştırdım ama çok yüksek fiyatlar o yüzden altın birikimini internet bankacılıgı aracılığıyla yapiyorum fakat yine de elimdeki biraz fiziki altında olsun istiyorum uzun vade için biriktirmeyi düsünüyorum hem de motivasyon olur arada bakma imkanım olur diyorum ama çalınma tehlikeside var bankada kasada tutacağıma doğrudan internet hesabıma atarım daha iyi diyorum vs vs kafamda deli sorular yani

Ben halkbanktan kiraladim.
Dugun aksami esimin ailesine biraktim. Kendi annem kabul etmedi. Onlardan yana bi sorun yasamadim, balayi donusu aldim, bir gece bizde kaldi uyku tutmadi uzerinde yatmistik aramiza almistik.
Su an kasada. Evde gunluk takacaklarim var ve onlara bile sahip cikamiyorum. Kasada aklim rahat ama bazen korkuyorum kasaninda sigortasi yok. Deprem durumunda giden gitti. Bu yil toplu bir yere baglamak istiyorum Allaha emanet insallah bsy olmaz. Bankalarin altin kabul gunleri oluyordu onlarda degerlendirilebilir. Var olani bozup bankaya atip tekrar almak mantikli degildi kisin cok yukseldigi gun aklima geldi ama daha cok cikar diye cesaret edemedim Benim elimdeki takilar yuklu, bir yil veya alti ay daha uzatabilirim ama oyle tutmanin anlami yok uzun vadede insani sıkıntı basiyor.

benimki şehir dışı canım ben buzluğa bir şey koymadan yapamam çalışan biri olarak bana çok yardım ediyor bilmiyorum ki ne yapıcam zamanda geçiyor

evet canım karar verdım , suan ıcın 500 zarat gıbı dursada 2 sene daha kalsam zaten onu aydan aya alıyorlar aynı hesaba denk gelıcek, besten cıkıp uzerıne bıraz daha bırıktırıp yıne bılezık alırım dıyorum.

Gunaydin kizlar
Bencede bildirim yapalim her ay icin
Hem gormus oluruz topik basladiktan sonra ne kadar altincik biriktirmisiz
Günaydın kızlar....
buzmavileylak nasıl yapılıyor bilmiyorum ama çok iyi olur
Günaydın kızlar .. kahvaltıya gitçem demiştim .. 2 ekmek 3 simit alırım giderken başlasa harcamam olmaz .. buzmavileylak süper düşünmüşsün cnm

Kızlar o zaman şöyle yapalım, birikim tablosuna katılmak isteyen herkes temmuz ayı için biriktirdiği miktarları yazıp bana mesaj atsın her ayın son haftası da bildirim günümüz olur bildirimleri yapıp tabloyu güncelleriz,

Tabloyu bildirim geldkçe ben güncellerim karamelli_turta 'de ilk mesajına ekler.

tabloda altın, bes, dolar,usd,tl diye ayırırız herkes birikimlerini yazar.

her ay için ayrı ayrı yazarız tek bir tablomuz olur,

tablo için örnek oluşturp paylaşırım bende :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…