Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Maşallah maşallah canım senden de allah razı olsun guzel gönlüne sağlık bende yeni yeni akıllanıyorum canım daha öncede har vurup harman savurmadım ama yakın çevrem tarafından bazen kullanıldığıma inanıyorum keşke o zamanlar akıllansaydım simdi kenarda kösede 5-10 bin liram olurdu fazladan
Biz de tek maaşız ve bizim de dar zamanlarimiz oldu ama biri de sormadı naptiniz diye

Sormazlar maalesef sende hep var sanırlar kendilerini bilirler sadece biraz empati sahibi olsalar hayat ne kadar kolaylaşırdı
İnternet bankacılığından 250 liralık dolar aldım. Toplam da 76 dolarım oldu.
Canım hayırlı bereketli olsun hesabın büyüsün kabarsın kocaman olsun bende bugün 20 $ aldım ay başında yol param yatcak birazda eşimden tırtıklayabilirsem 1-2 gr altın alayım diyorum

buzmavileylak çok şükür 1 haftayı bitirdik ve h sonu geldi onun mutluluğu var canım üzerimde sen napıyosun peki bes ten çıkmaya kesin kararlı mısın canım

dolar düşmüş diyorlardı, bereketli olsun tatlımmmm...

haklısın, Allah yardımcın olsun..ben de çok uzun yıllar çook fazla çalıştım, yoruldum artık
bi süre evdeyim..sen de saatleri daha uygun bir iş baksaydın keşke..

bakalım sımdılık sıkıntı olmuyor. ılerıde nasip olursa cocuk olursa bende baska bısey dusunecegım

dolar düşmüş diyorlardı, bereketli olsun tatlımmmm...
Sagol tatlım hepimizin kazancı birikimi bol bereketli olsun belirgin bi değişiklik yoktu canım $ da €'nun sanki biraz yukarı yönlüydü hareketi
kızlar evde uyguladığınız tasarruf tedbirlerinizi paylaşsanıza, gözümüzden kaçan varsa hatırlar uygularız...

Ben bildik şeyler yapiyorum canım tasarruf adına
pirizde hiçbir cihazı bırakmıyorum bence bu elektrik faturasını çok etkiliyo
suyu ziyan etmemeye calısıyorum banyoda mesela suyu kovaya doldurup öyle kullanıyorum
camaşır ve bulaşık makinelerini gece 10 dan sonra ve dolu olarak kullanıyorum ama kesinlikle aşırı dolu çalıstırmıyorum.
Buzdolabını sık sık açıp kapatmamaya çalısıyorum.
Yemekleri fazla yapmamaya çalısıyorum artanı atmıyorum genelde ertesi gün yanına yeni bi yemek yapıp menüyü tamamliyorum
Öğlen işyerimde evden götürdügüm yemeği yiyorum.
Yakın mesefalere yürüyerek gidiyorum hem spor oluyor hemde yol param cebimde kalıyor.
Marketlerin indirimlerini takip ediyorum, temizlik malzemeleri wc kağıdı peçete kağıt havlu vs indirimde olunca stokluyorum. Tüm bunları son 1-2 yılda yapar oldum

süpersin, ben de hiç uygulamazdım bunları, son 7 aydır yapıyorum...ayrıca bu yaz dipfrize rendelenmiş salatalık,dolmalık biber, yemeklik biber, (kışın çok pahalı oluyor ve sık kullanıyorum) minik domates, barbunya, taze fasulye, közlenmiş patlıcan vs stoklayacağım...kışın kullanımı da çok pratik oluyor..son 4-5 senedir unutmuştum, yapmıyordum... öncesinde yapardım, o zamanlar çok misafirimiz olurdu ve yoğun çalışırken çok işime yarardı...

Sağol canım sende öyle benimde buzlugum surekli dolu olur kolaylık oluyor gerçekten geçen yıl konserve ve menemenlik yapmıstım bol bol patlıcan biber közlemiştim bu yılda yine aynen devam ederim
Sen yemeğini yap canım ahhh o eşler sanki hep biz kadınların işlerini bozmak için varlar

1. Sezon sonu alışveriş yaparım
  2. Toplu taşıma kullanirim hatta yakın mesafeleri yürürüm.
  3. Temizlik ürünleri, şampuan, yağ, şeker, salca gibi ürünleri kışa girerken indirimde bir seneye yetecek kadar alìrim ve ertesi sene kışa kadar bunları almam.
  4. Derin dondurucuyu ve buzluğu aktif kullanırım Kış için yazdan turşu, reçel, erişte tarhana, konserve ve sebzeleri hazìrlarım
  5. Misafirlige giderken yaş past, tatlı vs alacağıma bir kek yada kurabiye yapıp götürüyorum. Yada ev yapımı küçük kavanoz bir reçel. Cok ekonomik oluyor
  6. Surekli dışarı çıkmak yerine, arkadaşlarımì davet ederim. Bir kahveye durduk yere 10 TL vermenin alemi yok.
  7. Meyve ve sebzeleri, sürekli akan suda yıkamam. Altìna bir kap koyar o su ilede balkon yikarim
  8. Bulaşıklarınızı elde değil, makinede yikarim
  9. Çamaşır ve bulaşık makinesini dolmadan çalıştırmam. Ekonomi programlarını kullanırim
  10. Pizlerde takılı fiş bırakmam. ( Sadece bunu yaparark faturamı 25 TL daha aşağıya çektim
  11. Odadan ayrıldığımizda lambaları mutlaka kapatirim
  12. Evdeki butun ampulleri tasarruf ampulleri ile degistirdim
  13. Donmuş bir yiyeceği mikrodalga fırında çözmek yerine, buzdolabının alt kısmına koyarim. Bu şekilde hem daha saglikli çözülür hemde buzdolabi daha az elektrik yakar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…