Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

kesinlikle hayatımızda önemli adımlar attığımızı düsünüyorum. bilinçli bireyler olduk. bu bile çok ama çok önemli bir adım.benden de kucak dolusu sevgiler.
canım daha önce callanetic ve silimin 6 yı beraber yapmıştım.diyet yapmadığım halde çok incelmiştim.şimdi çok üşeniyorum.

ahh o üsengeclik olmasa .. adım atınca gerisi geliyor da baslayana kadar işte mesele..

bugünkü menüm -- bu arada bugün ağzımın hiç tadı yok herşeyi zoraki yedim. sanırım yolculuk ve hava değişimi beni mafetti.

kalkınca alkali su
sabah;yumurta,bir dilim ekmek..

ara;nescafe,2bardak alkali su-telafi etsin diye

öğlen; kavrulmamıs badem 15 tane kadar,2bardak yeşil cay

ara;yarım bardak sıcak çikolata,alkali su

akşam;salata

şimdi 45 dk callanetics egzersizimi de bitirdim.. yatana kadar da suya devam.

bugünkü menüm ;

hastayım yemek yiyemiyorum

sabah kalkınca 45 dk callanetics egzersizi

alkali su

kahvaltı ; kahvaltıysa o da

15 tane kadar kavrulmamıs badem, 3 adet kuru kayısı,2bardak yesil cay

öğlen; 2 tane sarma,meyveli cay

ara; yarım kek ,siyah cay(telafi alkali su)

akşam; salata,tavuk yiyebilirsem..

sağlıklı günlere. mutlu hafta sonları kızlar sizlerden de menülerinizi bekliyorum.. bosladınız topiği farkındayım

donuk pudracıgım canım topınıgıne bende katılıyorum daha dogrusu hemen katılamıyorum bıraz takıp edıcem cokm fazla okuyamadım yanı tum sayfayı okuyamadım alkalı dıyetını ılk kez duyuyorum benımde bastıramadıgım bı ıştahım var callan sayfamızdada bı cok kez dıle getırdım bunu :) ozellıkle aksam yemeklerını cok kacırabılıyorum neyse kısacası yapabılırmıyım dıye dusunuyorum ama alkalı dıyetının ozunu cozemedım neye ne karıstıryosunu nasıl ıcıyosunuz sadece bellı bı su mıkatarına karbonat m karıstrıyosunuz bazı sorular var yanı kafamda bunlarıda bılen bırı olarak sana sormak ıstoyrum vakttın olurda cvplarsan cok sevınırım canım :)

ben de aranıza katılmak istiyoruuuuuuum bütün sayfaları dikkatlice okudum özetler çıkardım söylediklerinizden. yarın da ilk iş taranmış sayfaları inceleyeceğim,,şimdi saat çok geç oldu çünkü. son zamanlarda en çok aklıma yatan beslenme yöntemlerinden biri oldu bu.aklım karışmadı değil ama zamanla oturur diye düşünüyorum.bunu yaşam biçimi haline getirmek istiyorum..diyetin mucidi doktor da çok kibar ve içten geldi bana,çok sevdim kendisini sizlerin de azmine hayran kaldım umarım ben de aynı iradeyi gösterebilirim,özellikle spor konusunda... hepinize kolaylıklar diliyorum ​:109:

ben de dun itibariyle alkali yaşam tarzını benimsedim:) şimdi ne yedigimide dun boyunca bi raporlayayım
Sabah: 1 yumartalı lorlu omlet
nane, maydanoz, salatalık ve ceyreginde yarısı avakado ve yeşil cay
ara ögün : 1greyfurt ve kefir
ara ögün : bi avuc badem
aksam 16.30 gibi roka salatası ve nohutlu dereotlu salata
19.30 sade turk kahvesi ve siyah cay
22.00 beyaz cay la gunu bitirdim..
Sevgiler..

canım hosgeldin sefa getirdinn

hemen yanıtlayayım sana.. ilk iş su ile baslarsan inan bana o da cok büyük bir adım. alkali yapıyoruz suyumuzu. içtiğin suyun ph degerine bak onun 8 ve üzeri olması gerekli. 1 litre suya yarım cay kasıgı karbonat ilave ediyoruz. böylece suyumuzun ph'ını artırarak alkali yapmıs oluyoruz. örnegin ; 60 kilo isen günde 3 litre alkali su tüketmen gerekiyor.. 20 kg basına 1 litre alkali su..

ilk sayfadaki taranan sayfaları bilgisayara indirip incelemeni öneririm. dr. aysegül hn. herseyin özetini vermiş orda. onlara dikkat ediyoruz.
bende tatlı yı ve aksam yemelerinin önüne gecemezdim. şimdi cok güzel dengeleyebiliyorum. cünkü yasak yok kacamak yapsan da dengeleyebiliyorsun.

yine merak ettiğin olursa sor. birbirimizi destekleyerek insallah saglıklı yeme düzenimizi de oturtacagımıza inanıyorum

menülerini de yaz istersen canım

Son düzenleme:

hosgeldin evet doktor hanım cok sevecen bir bayan gercekten de insan ilk anda sempati duyuyor.
beraber güzel seyler yapacagımıza inanıyorum. spor sayfasına da beklerim. callanetics sayfası hem saglıklı beslenelim hem de fit olalım

hosgeldin canım sen de
siyah cay içtiğin zaman arkasından telafi icin2 bardak alkali su içersin.
sağlıklı günlere kızlar. musmutlu hafta sonları ddiliyorum

çok teşekkurederım canım az çok anladım sayılır :) ılk sayfalardakı taranan sayfaları ınceledım ama alkalıdekı amacı cozemedıgım ıcın pek bsey anlamadım o şekılde anlamam zor zaten benım burdan sorar sora takıp ede ede artık oğrenıcem :) bende yarın ılk iş olarak suyumu alkalı yaparak başlicam işe insallah işe yarrada en azından aksam yemekleımı kısmende tutabılırım menulerımıde yazıcam canım sende okudukca yardımcı olursun ınsallah tabı vaktın olursa neyse tmm ozaman yarın sabah ıtıbarıyle alkalı suyla başlıyorum menulerımı yedıklerımıde yazıcam pekı arada gun ıcınde ne yapmam lazım elme sırklı su yesıl cat zerdecal zencefıl gıbı seyler okudum sayfaralarda bunlar nasıl canım

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.
donuk pudra arkadaşım sana bişey sormak istiyorum bizim evde su arıtma cihazı var dün servisi aradım sordum suyun ph sı 7,3 müş.
sonuçta 7 üstü olunca alkali oluyor.sence yinede karbonat koymalı mıyım kitapta bununla ilgili bişey var mı?
ben hala daha kitabı alamadım senin yazdıklarından yararlanıyorum.emeğine sağlık çok uğraşmışsın.

bugun yediklerimide yazayım:)

sabah: dereotlu lorlu omlet + maydanoz+ salatalık + kırmızı biber

ara 1 cay bardagı kefir + yarım greyfurt

öglen

karabugday salatası

ara
yarım greyfurt + bu acuc badem

Aksam

Sebze corbası + salata

ara

nescafe 3ü 1 arada ve badem

canım menunu okudumda masallah ya bu kadarcık seyle nasıl gun boyu durabılıyosun

canım menunu okudumda masallah ya bu kadarcık seyle nasıl gun boyu durabılıyosun

cok kilom yok ondandır 59-58 civarıyım birde haftaonları evden cıkmıyorum hafta içi belki degisir bakıp görücez:)
birde yesilcay ve kefir iciyiroum hepsi cok tok tutuyor:)

bugün hep bu diyeti inceledim,,kabataslak bi fikir oluştu kafamda.. akşam yemeklerinde karbonhidratı mümkün olduğunca azaltmayı düşünüyorum.. akşam yemeğinde salgılanan fazla insülin büyüme hormonunun etkisini azaltıyormuş.

yine sitede bahsettiği üzere öğle yemeğinden önce 1 çay kaşığı tarçın yemek de fazla insülin salınımını engelliyormuş,,o zaman akşam yemeklerinden önce de alınırsa insülin fazla salgılanmayacağı için yağ depolanması az olur ya da olmaz.. bnm en çok dikkate aldıklarım bunlardı,yani insülin ve yağ depolanması gibi konular..

en çok üzüldüğüm konu inek sütü ve yoğurdu oldu.. yağsız süt ve yoğurdu çok seviyorum ve yoğurtsuz doymuyorum,,kahveyi de şekersiz tüketmek için yağsız sütle içmeye çok alışmıştım..birden yağlı keçi sütü ve yoğurduna geçemem muhtemelen,,napcam bilmiyorum,,siz napıosunuz bu süt ürünleri konusunda

rica ederim canım. ne demek elimizden geldiğince birlikte öğrenip yararlanacagız. ben de kitabı hala bitiremedim. ama zamanım oldukca girip yazarım. arada kacamaklar oluyor ama diyete uyuyorum. alısıyorsun belli süre sonra. aslında diyet gözüyle bakmadım hic cünkü herseyi yiyiyorsun yine saglıklı sekilde.
gün içinde yapacakların ; sabah kalkınca alkali su(kahvaltıyı 20dk sonra yapıyorsun su içince)
kuru kayısı,kuru üzüm birkac tane kahvaltıdan önce yiyebilirsin
zerdecal-zencefili su ile icemezsen bal ile karıstırıp bir kasık yiyebilirsin..içimizi temizliyor.

menülerden 2 saat sonra alkali su içmeye baslıyoruz.(bu sabah-öğle-aksam yemeklerinden sonra olacak sekilde gecerli ve her menüden 20 dk önce alkali su iciliyor__)

öğle yemeginden 1 saat sonra yesil cay tüketilmesini öneriyor dr.

aksam yemeginden 1 saat sonra yine özellikle kilo vermek isteyenlere 1 bardak alkali suya 1kasık elma sirkesi

dr.aysegül hanıma göre 8 ve üzeri alkali sayılıyor. bu yüzden yarım cay kasıgı karbonat eklemenin bir zararı olmaz

rica ederim. hepimiz bir sekilde birbirimize fayda saglıyoruz. bilinclenmek ve bunu yaymak cok güzel.

evet tespitlerin cok dogru

o konuda ben de en az senin kadar üzgünüm. ben neredeyse her aksam süt icen bir insandım aynı zamanda yogurdu da cok tüketirdim. kademe kademe azalttım. telafi icin salata cig sebze yedim onları tükettiğim zamanlar.

suan hala keci sütü ve yogurdu tüketemiyorum ama digerlerini de haftada 1 gün belki tüketiyorum..

tüketsen de az tüket arkadasım ve dengele %80 alkali %20 asit kuralına göre..

canım nescafe icmeseymişin iyimiş ama olsun. onu tükettikten sonra üzerine telafi icin 2 bardak alkali su bir de öğlen vs ic istersen canın isterse ..

badem kavrulmamıs badem olursa daha iyi olur. özellikle haftada 2-3 gün kahvaltıya eklemeliymişiz.

alkali su ne kadar tükettin peki gün içerisinde_?

bugünkü menüm;

kalkınca alkali su, 45 dk callanetics egzersizi

kahvaltı ; yumurta,maydanoz-nane-marul-salatalık, zeytin,yagsız peynir,kırmızı biber,2bardak siyah cay,1 dilim cavdar ekmegi

ara; kuru üzüm

öğlen; yok canım birsey istemiyor su aralar

alkali su

ara; sıcak cikolata(reglyim de) üzerine alkali su

aksam; corba,balık,bol bol salata

yatana kadar da suya devam

donuk_pudra, ben de kademe kademe bırakmayı deneyeceğim ozmn tabi evdeki bir koli süt bitince öğle yemeğini atlaman ve sıcak çikolata kaçamağın dışında sağlıklı öğünler olmuş..

daha önce bahsettiğin bu zencefil ve zerdeçalın toz olanlarınımı suya karıştırıyorsunuz.. zerdeçal hiç almadık daha önce ama evde taze zencefil var,sanırım o daha faydalı olur..yine de kitapta toz diyorsa gidip tozlarını alacağım.. (bi an önce kitabı edinmeliyiiiim)

bu zencefil zerdeçal karışımına keten tohumu tozu da karıştırmayı düşünüyorum,,keten tohumunun içerisindeki lingan karaciğerin östrojeni temizlemesine yardım ediyormuş.. çok inceleyememiş olanlar için ek bilgi olsun fakat şarküteri ürünleri yasak derken balı da listeye eklemiş sitesinde,,yani bal şekerini de zararlı sayıyor, o yüzden karışımı balla tüketmek yerine suyla içmeye alışmaya çalışmak + puan olacaktır alkalilik açısından :109:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…