Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

canım nescafe icmeseymişin iyimiş :KK1::KK1: ama olsun. onu tükettikten sonra üzerine telafi icin 2 bardak alkali su :KK31: bir de öğlen vs ic istersen canın isterse ..

badem kavrulmamıs badem olursa daha iyi olur. özellikle haftada 2-3 gün kahvaltıya eklemeliymişiz.:KK16::KK16:

alkali su ne kadar tükettin peki gün içerisinde_?

tüm gün cok alkali olunca nescafede kacamagım olsun dedim:) Bademlerim cig badem 2 saat suda bekletiyorum ve her gün mutlaka ara ögün olarak yiyecegım:)

donuk_pudra, ben de kademe kademe bırakmayı deneyeceğim ozmn tabi evdeki bir koli süt bitince :KK1: öğle yemeğini atlaman ve sıcak çikolata kaçamağın dışında sağlıklı öğünler olmuş..

daha önce bahsettiğin bu zencefil ve zerdeçalın toz olanlarınımı suya karıştırıyorsunuz.. zerdeçal hiç almadık daha önce ama evde taze zencefil var,sanırım o daha faydalı olur..yine de kitapta toz diyorsa gidip tozlarını alacağım.. (bi an önce kitabı edinmeliyiiiim)

bu zencefil zerdeçal karışımına keten tohumu tozu da karıştırmayı düşünüyorum,,keten tohumunun içerisindeki lingan karaciğerin östrojeni temizlemesine yardım ediyormuş.. çok inceleyememiş olanlar için ek bilgi olsun :KK34: fakat şarküteri ürünleri yasak derken balı da listeye eklemiş sitesinde,,yani bal şekerini de zararlı sayıyor, o yüzden karışımı balla tüketmek yerine suyla içmeye alışmaya çalışmak + puan olacaktır alkalilik açısından :109:

bu zerdeçal,zencefil ve keten tohumunu önceden annem bas bas bagırarak bana söylerdi. bak iç cok faydalı diye.

şimdi diyor ki ben söylerken yapmazdın kitapta okuyunca kafana dank etti :KK1:

ben zencefil zerdeçel keten tohumu ve tarçını önceleri suyla karıştırıp içerdim fakat içimi çok zor oluyor özellikle de keten tohumu tozu dibe çöktüğü için... şimdilerde 1 kaşık kadar koyu olmayan kendi yaptığım keçi yoğurdu ile karıştırıyorm. hiç zorlanmıyorum bu şekilde.
yarın kan vereceğim tahlil için bakalım kolesterol seviyem nasıl yanlız son zamanlarda çok uyum sağlayamadım. hele ki bugün! dün aşure yaptım kaç kase tükettim sayamadım bile şimdide bol bol sebze yerim artık

ben zencefil zerdeçel keten tohumu ve tarçını önceleri suyla karıştırıp içerdim fakat içimi çok zor oluyor özellikle de keten tohumu tozu dibe çöktüğü için... şimdilerde 1 kaşık kadar koyu olmayan kendi yaptığım keçi yoğurdu ile karıştırıyorm. hiç zorlanmıyorum bu şekilde.
yarın kan vereceğim tahlil için bakalım kolesterol seviyem nasıl yanlız son zamanlarda çok uyum sağlayamadım. hele ki bugün! dün aşure yaptım kaç kase tükettim sayamadım bile şimdide bol bol sebze yerim artık

umarım tahlillerin iyi çıkar tyrael,,yoğurt fikri çok iyiymiş gerçekten ama ben bugün markette keçi yoğurdu bulamadım,,acaba satılmıyomu herkes kendi mi yapıo diye düşündüm :44:zaten ne glutensiz ekmek ne de himalaya tuzu bulabildim :105: pazarda olma ihtimali var ama açık alınca da içime sinmiyo.. bi tek soğuk sıkma zeytin yağı aldım ne pahalıymışş :KK53:

bugunki menumü yazayım

sabah: sebze corbası

ara 6 badem

oglen fırında brokoli ve Salata

ara 10 badem ve turk kahvesi

aksam

salata ve sebze corbası

şimdi az önce gelen tatlı yeme istegi üzerine
1 kakaolu muz 10 badem 2 gun kurusu 1 elma yedim
tatlı krizi dısında her sey yolunda gözüküyor yrn bol sebzeyle devam:)

bugünkü menüm;

kahvaltı ;yumurta,maydanoz-marul,diyet peynir,zeytin,çay,1dilim cavdar ekmegi

ara; bitki cayı

öğlen; badem,kuru üzüm,kuru kayısı

ara;bitki cayı

aksam saat(18.00); yesil mercimek,bol limonlu brokoli ve karnıbahar
2bardak cay

gün içerisinde bol alkali su:KK16::KK16:

Kızlar merhaba, hayatımın son 7 senesi balık eti adında geçti. Ne zaman ki üniversiteye gelip yurtta kalmaya başladım, o zaman kilo almaya başladım :KK43:
27 yaşındayım, 1,66 boyundayım, en son 72,5 kg civariydım. normal kilom ise 58 civarı.
Yıllardır ne yaptıysam kalıcı kilo veremedim.. Karatay d,yeti en çok kafama yatan diyet oldu ama uygulayamadım, hollywood diyeti beni hastanelik etti, en çok Fx 15 işe yaradı, ancak bırakır bırakmaz kiloları fazlasıyla geri aldım..
iş hayatının ve evliliğin de getirdiği tekdüzelikle kilom gitgide artıyor..
Bu alkali mevzusu çok yattı kafama, hemen kitabı aldım, okumaya başladım, yarından itibaren de aranıza katılıyor olacağım.. İnşallah sık sık yazarım size gelişmeleri.. Birbirimize destek olalım :)
Şimdi 2 önemli sorum var, 1. si kokmayan keçi peynirini nereden buluruz? 2. si de himalaya ya da deniz tuzunun gerçeğini nereden buluruz?
Bilen varsa paylaşırsa çok memnun olurum..

Kızlar merhaba, hayatımın son 7 senesi balık eti adında geçti. Ne zaman ki üniversiteye gelip yurtta kalmaya başladım, o zaman kilo almaya başladım :KK43:
27 yaşındayım, 1,66 boyundayım, en son 72,5 kg civariydım. normal kilom ise 58 civarı.
Yıllardır ne yaptıysam kalıcı kilo veremedim.. Karatay d,yeti en çok kafama yatan diyet oldu ama uygulayamadım, hollywood diyeti beni hastanelik etti, en çok Fx 15 işe yaradı, ancak bırakır bırakmaz kiloları fazlasıyla geri aldım..
Bu alkali mevzusu çok yattı kafama, hemen kitabı aldım, okumaya başladım, yarından itibaren de aranıza katılıyor olacağım.. İnşallah sık sık yazarım size gelişmeleri.. Birbirimize destek olalım :)
Şimdi 2 önemli sorum var, 1. si kokmayan keçi peynirini nereden buluruz? 2. si de himalaya ya da deniz tuzunun gerçeğini nereden buluruz?

canım ben keçi peyniri olarak tahsindaroğlunun kahvaltılık sürülebilir keçi peynirini alıyorum kokmuyor biraz yağlı ama miktarını çok almadığın sürece problem yok bence

Selamlar bende evlendikten sonra ki bir ay oldu 5 kilo alabilen biri olarak bu hale bir son vermek için iki günüdr alkali diyetle ilgi ne var ne yoksa araştırmaya başladım bugunden itibaren de sıkı takipçiniz olucam belliki hepimiz sağlıklı günler diliyorum...

hosgeldin :KK16::KK16::KK16: bende 6 yıldır balıketli kıvamda hayatımı sürdürdüm.hatta bu yıl balina ete geciş yapıyordum ki dur dedim kendime :KK1::KK1:..
sağlık sorunları vs derken sonra şiştikce yedim ,yedikce sistim :KK31::KK31: ama taa ki burda alkali ile benedenben arkadasımızın yazısını okuyana kadar. kitabı aldım okuyorum. bu beslenme yöntemi cok saglıklı ve en önemlisi diger diyetler gibi kısıtlayıcı ya da zor değil. beraber yapabiliriz inanıyorum :KK16::KK16: menü paylasımlarını da bekliyorum.:KK34:
Selamlar bende evlendikten sonra ki bir ay oldu 5 kilo alabilen biri olarak bu hale bir son vermek için iki günüdr alkali diyetle ilgi ne var ne yoksa araştırmaya başladım bugunden itibaren de sıkı takipçiniz olucam belliki hepimiz sağlıklı günler diliyorum...

hoşgeldin :KK16::KK16::KK16: senin de menülerini bekliyorum. beraber birbirimizi kontroller ve destekleriz. sağlıklı günlere :KK16:

slmmmmm kızlarrrrrrrrrr:KK3::KK3::KK3:
giremedim işlerdeki yoğunlukdan nasılsınızzzzzzzzz canlarımmm nasıl gidiyo alkaliiiiiiii yaşammmmmm benim toplam 6 kilo oldu :KK76::KK76::KK76:
alkalili suyu seviyorummmmmmmmmmm:nazar::nazar::nazar::nazar:

slmmmmm kızlarrrrrrrrrr:KK3::KK3::KK3:
giremedim işlerdeki yoğunlukdan nasılsınızzzzzzzzz canlarımmm nasıl gidiyo alkaliiiiiiii yaşammmmmm benim toplam 6 kilo oldu :KK76::KK76::KK76:
alkalili suyu seviyorummmmmmmmmmm:nazar::nazar::nazar::nazar:

canımcım nerlerdesin yahu :KK19::KK19:

özlettin..

menüler de gelmiyo :44::44:

:KK9::KK9: tebrik ederim. bakalım 15 inde ben de tartılacagım ne kadar verdim 1 ayda belli olcak:KK31:

alkali kitabından bilgiler sayfa ;114

" sadece aç kalarak,kalorileri sayarak, iyi yağları kısarak kilo verirsek, aynaya bakınca kalın belli, soluk mat ciltli, kilo veren yerleri sarkmış depresyona eğilimli birini göreceğiz.

kilo vermek için iyi yağ yemeliyiz. omega 3'ler bizi hem asitlenmeden, hem kilolardan korur. "

tatlımbende çok özledim işler çok yogundu ihmal ettim burayı ama diyeti asla bırakmadımmmmm ya iştahim kaybolmuş nasıl oldu anlamadım neredeyse tek öğün besleniyorum sabah yiyorum iyi güzel nar ve greyfurt suyumu da içiyorum ama öglen hiç yiyemiyorum 2 kaşık çorba 3 çatal salata o kadar
akşam hiççç canım istemiyo 1 elma yada mandalin,lahana ,karnıbahar yemeye çalışıyorum yada 2 havuç yiyorum o kadar aşure ayındayız tümmm müslüman aleminin aşure ayını kutluyorum
aşure canım istiyo en çok onuda sabah yiyorum 3-4 kaşık o kadar suyumu yeşil çayımı içiyorum 30 ekimde başlamıştım 30 kasım da 5,5 kilo vermiş dim bugün toplam 6 olmuşşş :KK76:

tatlımbende çok özledim işler çok yogundu ihmal ettim burayı ama diyeti asla bırakmadımmmmm ya iştahim kaybolmuş nasıl oldu anlamadım neredeyse tek öğün besleniyorum sabah yiyorum iyi güzel nar ve greyfurt suyumu da içiyorum ama öglen hiç yiyemiyorum 2 kaşık çorba 3 çatal salata o kadar
akşam hiççç canım istemiyo 1 elma yada mandalin,lahana ,karnıbahar yemeye çalışıyorum yada 2 havuç yiyorum o kadar aşure ayındayız tümmm müslüman aleminin aşure ayını kutluyorum
aşure canım istiyo en çok onuda sabah yiyorum 3-4 kaşık o kadar suyumu yeşil çayımı içiyorum 30 ekimde başlamıştım 30 kasım da 5,5 kilo vermiş dim bugün toplam 6 olmuşşş :KK76:

ya ben de onu diyecektim gribim gerci ondan mı bilmiyorum ama kahvaltı iyi yapıyorum öglen canım gram birsey istemiyor aksam da laf olsun diye yiyiyorum resmen.

amin canım bende asure ayını kutluyorum hepimizin. Allah kabul etsin.

bende meraktayım bakalım 15 aralıkta baskül ne gösterecek suana kadar 3 kg verdim :KK52:

kitaptan bana önemli gelen yerleri sizlere aktarayım arkadaşlar ;

diyetlerde kastan protein kaybedilmemesi için özellikle daha fazla protein alınması önerilir.
" yüksek protein alındığı halde diyet yaparken kastan protein kaybedilebilir. " bunun sebebi hayvansal proteinlerin asitlenmeye sebep olmasıdır.
demekki bir diyetle kasları korumanın yolu protein miktarını artırmak yerine alkali besinleri arttırmaktır. :KK31:

"kocaman filler, inekler boşuna mı ot yiyiyor ? " :KK9::KK9: ( kitapta suana kadar En hosuma giden cümle bu oldu :13:)

Karatay da diyor ki inekler neden şişman, koyunların kuyruğunda neden o kadar çok yağ var:)))

meraba kızlar bnde bugun ıtıbarıyle alkalı yasama gecıs yapıyorum ama bu kecı peynırı yogurdu falan nasıl olcak bılmıyorum sabah kahvaltm ve oglen yemegımı sırkette yıyorum kahvaltıyı hadı hallederım evde yaparım cıkarım belkı ama oglen yemegı ne cıkasa artık bıde kecı peynırı ve yogurdu kokar ya nasıl yencekkı o normal peynır yogur olmaz mı :KK43:

Son düzenleme:
Karatay da diyor ki inekler neden şişman, koyunların kuyruğunda neden o kadar çok yağ var:)))

aslında herseyin bir cevabı var :KK1::KK1:

"Yağlı kuyruklu koyunlar ne kadar iyi beslenirse kuyrukları o kadar büyür. Koyun, yemin bol olduğu dönemlerde kuyruğunda yağ depolar. Yemin yetersiz olduğu kış dönemlerinde bu yağı harcayarak yaşamını sürdürür"

meraba kızlar bnde bugun ıtıbarıyle alkalı yasama gecıs yapıyorum ama bu kecı peynırı yogurdu falan nasıl olcak bılmıyorum sabah kahvaltm ve oglen yemegımı sırkette yıyorum kahvaltıyı hadı hallederım evde yaparım cıkarım belkı ama oglen yemegı ne cıkasa artık bıde kecı peynırı ve yogurdu kokar ya nasıl yencekkı o normal peynır yogur olmaz mı :KK43:

merhaba canım :KK3::KK3:

sabah kahvaltıda lor peyniri tüketebilirsin üzerine cörekotu ve kırmızı pul biber serpip ya da tuzsuz diyet peynir tüketebilirsin.

ben hala ne keçi peyniri ne de yogurdu tüketmedim.

X