Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

Ben paylaşmıştım o kitabı.Okumana sevindim.İnsan o kitabı okuyunca vay be diyor bu yüzdenmi hasta olmuşum.Şimdi hastalıklarıma ömür boyu benim sırtımda yüküm bunlar,kabullenmem gerekir gözüyle bakmıyorum.Tedavi edilebilecek bozukluklar diye bakıyorum.İnan hayata bakışıma bile neşe getirdi.Sürekli ilaçlara bağımlı bir hayat zoruma gidiyordu.Ve ilaç içmeme rağmen hastalığın tedavi olmaması gün geçtikçe daha çok hasar yapması da ayrı bir olaydı.Bu sene hayat kalitem çok düşmüştü.Hastalıklar açısından dibe vurmuştum.Eğer bir gün ilaç almadan normal değerlerimi düzenli görmeye başlarsam yani hastalığımın bittiğine inanırsam benden mutlu kimse olmaz sanırım.Hayırlısı inşallah.

traelcim merhaba

karabugday ekmegini buldum sayılmaz aslında seminerler nedeniyle baska sehirdeyim kaldığım otelde varmış. tam bilmiyorum bende. dediğin gibi o bilgiyi ben de duymustum

bahsettiğin kitabı ben okumadım. bu okuyacağım 2. kitap olacak alınaca
klar listesinde. bir de uyku mahmurunun bahsettiği kitap vardı

ben meyveleri alkali olanlardan tüketmeye gayret ediyorum. normalde meyve seven bir insanım çok fazla.. şuan eskisine nazaran az tüketiyorum. yogurt,süt tüketmiyorum eskisi gibi ilk zamanlar cok zor geliyordu ama suan alıstım gibi.

greyfurt suyu içebilirsin ya da
yiyebilirsin. aeben arkadasımız da demişti. zayıflamaya faydalı diye

bugünkü menüm (pardon dünkü saat geçmiş fark etmemişim ) ;
sabah; omlet,yarım sosis,bal,yeşillik,zeytin,peynir,adaçayı,1 dilim kepekli ekmek

öğlen; brokoli çorbası,tavuk,salata

ara;kahve

saat;17de ---- 45 dakika callanetics egzersizi
akşam;köfte,salata,bulgur pilavı 2 kaşık, 2 adet kemalpaşa tatlısı :26: çok canım çekti

bol su içtim (reglim yaklaşıyor karnımdaki şişlik çok rahatsız ediyor beni .suyu o yüzden daha cok tüketmeye calısıyorum.)

Son düzenleme:

Sağol canım. bende menümü paylaşayım

Kahvaltım: alkali su kalkınca ve yarım greyfurt

-sebzeli peynirli omlet (ıspanak, yeşil biber, soğan, mantar)
-1 dilim tereyağlı ekmek
-Kırmızı üzüm (sırf kan yapsın die yiyorum)
-marul, maydanoz
-yeşilçay

Öğle yemeği: alkali su içemedim öncesinde unutmuşum yanıma almayı normal su içtim bende

-salata (zeytinyağlı ve elma sirkeli)
-sebze yemeği
-çiğ brokoli
-değişik bi tahıldan bizim kısıra benzer bişey
-iki çatal makarna salatası (bu 1.hatam ama canım istedi azcık yedim)

Kaçamak: yurtta arkadaşın teki kurabiye getirmiş küçük 2 tane yedim. olmamalıydı

Akşam: yeşil çay

-1 küçük elma

akşamdan sonra da yeşilçay ve su tüketimime devam ediyorum. malesef spor yapamıcam çünkü yarına yetiştirmem gereken bi araştırma ödevim var 10 sayfalık ben daha yeni başladım. yandım yani

burcucum kolay gelsin öncelikle

kaçamaklar olmasa iyiymiş ama olsun çiğ sebze ile dengelenebilir. bol salata ile

üzüm tüketiyormussun kan yapsın diye ama kuru üzüm(simsiyah oluyor ya) onlar kan yapıcı ..aynı sorun bende de var tüketiyorum.

kitapta da kuru üzüm,kuru kayısı,kuru erik öneriyor.

sabahları imkanın varsa kavrulmamıs badem ekleyebilirsin..ceviz de

ben bugün birdaha giremeyebilirim kızlar. yola cıkacagım... hepimize sağlıklı günler

Bayadır giremedim nete. 4.5 aylık bewbeğim var ve her zaman giremiyorum. girsemde yazamıyorum hiç fırsat vermiyor. Bu arada diyete devam aslında çok fazla kaçamaklarım oluyor. ama genelde kaçamakları erken saatlerde yapıyorum mesela kahvaltıdan sonra bir dilim pasta yiyorum ve gözlemlediğim kadarıyla kilo vermeme engel olmadı. 15 ekimden beri yediklerime dikkat ederekten ve neredeyse 1 aydır alkali su içiyorum ve 5 kilo verdim. sonuç almak gerçekten mutlu ediyor. Paylaşımlarınız gerçekten çok yararlı . Dikkat edince kilolar gidiyor. Yola devammmm:))))

Regl oldum. Diyet miyet kalmadı
Bu dönemde çok yiyorum

bende regl olcam,karnım sis ve bugün oglen 2 tane sütlü tatlı yedim kac gündür dısarıda olmama ragmen dikkat ediyordum ama bugün resmen krize girdim.

merhaba evet dediğin gibi dikkat edince ve dengeleyince cidden sorun yok. saglıklı günlere

merhabalar...
halaaa tartılmadım.kendimi nasıl tutuyorum bilemezsiniz.eğer kilo veremediysem yıkılırım.korkudan tartıya çıkmıyorum.5 er kilo periyotlarla ilk hedefim 10 kilo.adetim son günü.pantolonlarımın beli bol geliyor.ama akşam kaçamağım oldu(erişte yedim.ama sabah maydonoz ve marullu bir kahvaltı yaptım.çünkü bugün perşembe,sabah dersim yok.çok hazırlanarak bir kahvaltı yapamıyorum.ama akşam evde meyve sebze suyu karışımı hazırlıyorum. menülerimde daha fazla çiğ sebze olabilir.bu arada aralık ayı itibari ile okulda yemekhanede yemek yemekten vazgeçmeyi düşünüyorum. sizce de evden mi taşısam? bana ne önerirsiniz?gerçi bu koşturmada zor olacak bana.bu arada yarından sonra yürüyüşlerime geri döneceğim.ben hareketsiz veremiyorum.sevgilerle... iyi akşamlar.

bende aynı senin gibi korkuyorum reglim de yaklasıyor . karnım şiş ve dün bayagı bi kacamak yaptım kendime cok sinirliyimm..

bu hafta sonu tartılmayacagım sanırım. aralık 15 te tam 1 ay olacak sonucları merak ediyorum. 1 ayda değişimimi.

yemekhanede yaglı yemek vs mi cıkıyor. evden hazırlayabilirsin ama zor olmazsa !! ben de bazen getirebiliyorum işyerine her zaman vaktim olmuyor..

yürüyüs cok faydalı. bu beslenmeyi sporla desteklersek hem daha güzel sonuc alırız hem de vücudumuza yararlı..

--

dünkü menüm ; /////// skandal menüm !!!!!! //////

sabah ; yumurta,bal,zeytin,peynir, yarım cökelekli bazlama (neyimeyse) , yeşil çay

ara; 2 bardak siyah cay,su

öğlen; tavuk,salata, 1 dilim pide, 2 minik sütlü tatlı !!! oohh ne yemişim ya

ara; su,su,su... ıhlamur cayı

45 dk callanetics egzersizi

akşam; tavuk,salata.

suyu az tükettim.

Bu arkadaşımızın kendi topiği var "Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!" diye.Madem deneyimlerimizi buraya yazıyoruz onun yazdıklarını da alıntılayayım dedim.İkinci mesajı yeni yazmış, mutluluğunu görebiliyormusunuz?Lütfen yılmadan devam edelim arkadaşlar.Bünyemizin cevap verme şekline göre bazen biraz az bazen daha fazla toparlanma olabilir ama devam edersek eninde sonunda isteklerimize kavuşabiliriz inşallah

sağol uykumahmuru. sayende yılgınlıga düsecekken toparlanıyorum.

tam olarak uyamasamda 5 günde 2 kg gitti.ah bide spora başlayabilsem.

bu harika

menü paylasımlarını yazmak istersen bekleriz

spora da başlarsın. hareketli eglenceli birsey istersen tifanny rothe 'nin videoları cok güzel, ayrıca callenetics var o da bayagı etkili vücudu sekle sokuyor

Son düzenleme:

benim de yaklaşık 1 ay olacak ama çok uydum diyemem diyete.yinede hiç su içmeyen ben su içmeye başladım:))bu bile benim için kar diye düşünüyorum. kesinlikle tartılmamalıyım. cesaretim yok.
ama sizinle bir şey paylaşıyorum .annem su tanıtımı yapmaya gelen firma yetkilisine ''kızım sizin suyun ph ı kaç? '' diye sormuş bence artık bilinçleniyoruz.
ayrıca spor kesinlikle olmalı hayatımızda katılıyorum söylediklerine donukcuğum. bence korkma kilo vermişsindir.sevgi ve saygılar...

canım daha önce callanetic ve silimin 6 yı beraber yapmıştım.diyet yapmadığım halde çok incelmiştim.şimdi çok üşeniyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…