Akşamları Kayınvalideniz aradığın da...

Benim kayınvalidem de eşimin iş yerini arardı. Bense kayınvalidemi bir kaç günde bir arardım. Sonra eşime söyledim rahatsızlığımı. Annen seni arıyor bense anneni. Demek ki benimle konuşmak istemiyor bende aramam sık dedim. Eşim hak verdi bana.
Sonra annesine söyledi benim yanımda bende onayladım. Kırılıyorum dedim. Oda hatasını kabul etti ve artık akşamları ikimiz evdeyken arar. Çünkü aileysen o da seni aramalı sen de onu aramalısın. Öyle uzun uzadıya sohbet etmeyede gerek yok. Halini hatrını sorarsın kapatırsın.

Eskiden çok guzel sohbetlerimiz vardi...o 1 ararsa ben 2 arardim...
konusacak da çok sey bulurduk
ama o gunler geride kaldi
benimde Laale ablam gibi ev telefonum olmadigi için, zate kendisi oglusunun teli ariyor. banada slm gonderiyor. bende a.s diyorum.
boylesi çok daha iyi.

Arkadaşlar her kayınvalide sizinki gibi iyi olmuyor malesef..
Nabza göre şerbet misali...
Bende kayınvalidemi arar uzun uzun konuşurdum.. Benim kayınvalidem de konuşmayı çok sever. Bende günlük yaşadığım herşeyi anlatır sohbet ederdik(aynı annemle olduğu gibi)
Ama anladım ki asla annem gibi değil..
Söylediğim her şeyi o anda ay ne güzel desede sonradan kendisine sıkıntı yapıyor..
Hemen bir örnek vereyimm.. 3 ay önce çocuğumu okula arabayla götürdüm.. o gün de kayınvalidem aradı bende onunla bu mutluluğumu paylaştım.. Anne artık kullanabiliyorum diye, Ay kızım ne güzel aferin sana dedi ve tel. kapattı..
Hemen eşimi aramış sen nasıl erkeksin niye arabayı eşine veriyorsun vuracak malın ziyan olacak demiş.. Bunun gibi bi kaç şey daha var..
O yüzden kayınvalidem hiç bir zaman annem gibi olamaz....

çiğdemcim benimde benzer şeyler oldugu için sıkıldım konuşmaktan mesela bişi derdim laf sokardı zorla komsularını yada diğer oğlunun kız arkadaşını da misafir geleceği zaman çağırmamı söylerdi müdahale vardı yani yoksa annemden ayırmam ama tek fark anneme aman anne yada ne alakası var ya çağıramam derim ama kayınvademe diyemem ama o her istediğini söyler falan

bencede mesafelı olmak en ıyısı,fazla yuz göz olmamak gerek :) ne olursa olsun ısterse cok ıyı bı anne olsun ama adı var bir kere,kayınvalde.. :)

kayınvaldem bir gün sesmi duymasa rahat edemez vallahi
herşeyi bana danışır
bende ona
kayınvaldemi çok severim hatta ismi ile rabiş derim ona :)

ben anlamıyorum galiba...
kayınvalidenizle sorununuz var mı...yok burdan anladığım kadarıyla...
e ozaman nedir bu gelinlik hali...
kadın işten gelip oğlunu gelinini arar ama gelin hanım açmaz telefonu oğluna açtırır...belki bir selam söyler zahmet edip...
neden:..konuşacak bişey bulamıyor çünkü...
yahu insan kayınvalidesine bir nasılsın diyemez mi...bir akşam da telefonu o açamaz mı...
ya bu nasıl iştir ben anlamıyorum...
hem akşamları telefonu açmıyor eşinize açtırıyorsunuz hem de gündüz ararsa ben de onu ararım diyorsunuz...yani demek istiyorsunuz ki akşamları sırf oğluyla konuşmak için arıyor...
yanlış yapıyorsunuz...açın telefonu nasılsın deyin...geliniyle problemi olmayan kayınvalide neden onunla konuşmak istemesin...
ben diyorum...herzaman sorunun temelini atan kayınvalide değildir...
bizde kim telefona yakınsa o açar telefonu...arayan benim ailem de olsa eşimin ailesi de...hatta eşimin elinde de olsa ben açarım bazen...kanulayım bir hal hatır sorayım diye...ne var ki bunda...

tabi ki benim de açtığım zamanlar oluyodu, hiç konuşmuyor deilim her zaman arar halini hatrını sorarım,ama genelde eşimin açtığını söyledim...yapım gereği tel de konuşmayı pek sevmiyorum buna rağmen konuşmak için çabalayan hep benim,oğluyla konuşurken konuşçak bi çok şey bulan insan benimle konuşurken neden kem küm yapar bunu anlamıyorum, bu yüzden de artık telleri ben açmamaya çalışıyorum...madem benimle konuşmak istiyor artık evde gündüzleri neden beni aramıyor, 2 haftayı aşkındır evinde geçen cumartesi haricinde hiç aramış deil görümcemin 2 yaşında kızı orda 1 haftadır ve hasta kaç kez nasıl olduğunu iyileşip iyileşmediğini sormak için aradım konuştum ama beni arayan yok maalesef.. kızını gün içinde kırk kere aradığını biliyorum ama ne yazık ki beni aramıyor sizce problem bende mi??? ben şu zamana kadar hiç bi şekilde gelinlik yaptığımı zannetmiyorum. eşim çok sık arar annesini bigün aramıyosa ben derim ara konuş diyee arama sende kız gibi hep anneni arıyosun desem yanlış yapmış olurum ama bunu hiç bi zaman yapmadım..

tabi ki benim de açtığım zamanlar oluyodu, hiç konuşmuyor deilim her zaman arar halini hatrını sorarım,ama genelde eşimin açtığını söyledim...yapım gereği tel de konuşmayı pek sevmiyorum buna rağmen konuşmak için çabalayan hep benim,oğluyla konuşurken konuşçak bi çok şey bulan insan benimle konuşurken neden kem küm yapar bunu anlamıyorum, bu yüzden de artık telleri ben açmamaya çalışıyorum...madem benimle konuşmak istiyor artık evde gündüzleri neden beni aramıyor, 2 haftayı aşkındır evinde geçen cumartesi haricinde hiç aramış deil görümcemin 2 yaşında kızı orda 1 haftadır ve hasta kaç kez nasıl olduğunu iyileşip iyileşmediğini sormak için aradım konuştum ama beni arayan yok maalesef.. kızını gün içinde kırk kere aradığını biliyorum ama ne yazık ki beni aramıyor sizce problem bende mi??? ben şu zamana kadar hiç bi şekilde gelinlik yaptığımı zannetmiyorum. eşim çok sık arar annesini bigün aramıyosa ben derim ara konuş diyee arama sende kız gibi hep anneni arıyosun desem yanlış yapmış olurum ama bunu hiç bi zaman yapmadım..

bana 1 adım gelene ben 10 adım gıderım.. ama balayında benı arayıpta nıye aramıyosunuz,birbirinize kavusunca benı unuttunuz dıyen birini ne kadar canı gönülden aramak ısteyebılırım kı..

bana 1 adım gelene ben 10 adım gıderım.. ama balayında benı arayıpta nıye aramıyosunuz,birbirinize kavusunca benı unuttunuz dıyen birini ne kadar canı gönülden aramak ısteyebılırım kı..

belki takılmıştır sana,espri yapmak istemiştir...direk bu lafı yüzünden yargılama bence kayınvalideni...biz balayına gitmeden önce el öpmeye gittiğimiz gibi..balayındayken de aramıştık ..genelde bekler aileler...yerimseniben

belki takılmıştır sana,espri yapmak istemiştir...direk bu lafı yüzünden yargılama bence kayınvalideni...biz balayına gitmeden önce el öpmeye gittiğimiz gibi..balayındayken de aramıştık ..genelde bekler aileler...yerimseniben

yok tatlım,sımdı sana anlatsam sayfalar yetmez ınan.. Beklentı ıcınde tabıkı oluyordur ama bu sekılde söylememesı gerekırdı,benım kendı annem bıle rahatsız etmemek ıcın aramadı benı.. Ama yapcak bısey yok tabıkı :)

bizimkide ne aksam dinler ne sabah ama genelde o cagri birakir biz geri arariz...
hatta bazen aradiginda yatiomuydunuz diye bile sorar..ama ben yinede severim konusacak seyimiz hic bitmez..zaten onun anlaticaklari da hic bitmez..3 sene icinde anasinin karnindan dogumuna kadar bütün hikayelerini defalarca dinlemisimdir..eskileri anlatmayi cok sever.bende her seferinde ilk defa duyuyomusum gibi dinlerim anlattiklarini ..alaturka kadin nede olsa eskilerde yasio..

aynı benimki.anlatmaya başıyor,ben sonunu getiriyorum.ama ertesi gün yine aynı.hiç bıkmıyor aynı şeyleri anlatmaktan.kaydirigubbakcemile2

walla ben hususi hiç aramam kendisini
o da beni(özel günlerde arar)
2-3 günde bir oğlunu arar konuşurlar
ben de hiç haz etmem zaten kendisiyle konuşmaktan

walla ben hususi hiç aramam kendisini
o da beni(özel günlerde arar)
2-3 günde bir oğlunu arar konuşurlar
ben de hiç haz etmem zaten kendisiyle konuşmaktan

bende aramıyorum,ıcımde hıc bı ıstek heves bırakmadılar kı.. eşimide hergun ararlardı sabah aksam,herseyımızden haberlerı olurdu ama eşimde rahatsız olmaya baslamıstı artık halıyle.. 2-3 gunde bır aramaya basladık ama ondada suyunu cıkardılar,üçüncü gun aramayınca onlar arayıp sıtem edıyolardı ustelık.. gecen de kayınvaldemın dogum gunuymus,ben bıllmıyodum acıkcası yanı kutlanmıyordu ben bıldım bılelı,ama beklemıs kırılmıs kendı kendıne karar almıs,bızı bı daha rahatsız etmıcekmıs(ısabet olmus) yaslandıkca cocuk gıbı oluyorlar o yuzden bazen duymuyorum,gercı benım aılem bana ve eşime hıc tavır,naz yapmıyor ama dediğim gıbı duymayın hıcbıseyı.. Kocanla mutlu musun huzurlu musun,gerısı hıkaye..

walla biz de bayramdaaan bayrama konuşuruz
evlendiğimizden bri ev tlf olmasına rağmen hep eşimi cepten arayıp konuşurlardı.
ben de selam söylerdim
beni 1 kere aramamışlardır daha özel olarak
amaan böyle iyi, tlfla konuşmayı sevmiyorum ben de zaten

X