Akşam Ne Yapsam Sorunsalı?!

Yemek yapmayı seviyorsanız madem değişik yemek kitapları alın okuyun, sonra haftalık belki de aylık liste hazırlayın, hem market alışverişi için kolaylık olur, hem de ne yapacağım diye düşünmezsiniz. Ne güzel değişik kültürlerin mutfaklarını da denemiş olursunuz. Planlı olunca daha sağlıklı da beslenirsiniz.

Geçen hafta fırında beşamel soslu tavuk yaptım bi saatimi almadı ama tat muhteşemdi. Kolay yapılan yemekleri seviyorum. Şimdi de makarna yapıyorm. Çok basit bi yemek. İsteyene tarif verebilirim:)) yemek yapmaktan ütü yapmaktan bilumum ev işlerinden haz etmiyorum. Çok sıkıcı yorucu ve yanlış cinsiyetin üstüne yapışmış işler bunlar. Kim yüklediyse...

Bende severim yemek yapmayi ama hergün düsünmekten sıkıldım. Mesela corba yapmayi hic beceremem her corbam kötü olur. Ara sira canim corba cekiyor onuda hazir almak istemiyorum. Sadece balkabagi corbasini lezzetli yapiyorum. Ondan sonra mesela köfte yapabilirsin kiymali sulu patates. Bulgur pilavi. Makarnanin cok cesidi var domates soslu kiymasoslu yada sarimsakli yogurtlu yapabilirsin. Ara sira balik da yap firinda veya kizartma firin da daha kolay oluyor. Icli köfte sarma gibi yemekleri önceden hazirla porsiyonluk buzlug koy. Aklina birsey gelmeyince onlari yaparsin. Karisik yazdim kusura bakmayin

Hosbuldum tatlim.teşekkür ederim:)
Okuldan çocuklarımı aldım şimdi geldim eve.yazdığın özet çok güzel.liste iyi fikir valla. Bende şimdi bütün yorumları okuyacağım. Bakalım yeni yemek önerileri varmı?

KONUN cok guzel sana bisey dedigim yok ama mune hanımcık bu konuyu ben acsam sak diye ceza yazar bide konum kaldırılır bune cifte standart munecik.... Mune

şu yemek konusu benim de kabusum. yapmak değil ne yapsam diye düşünmek yoruyor insanı. bi de malzeme sıkıntısı var tabi. konuyu takipte kalayım ben de.
bu arada ben de patates tavası, patlıcan musakka, karnıbahar kızartması çok yaparım. ama bunlardan da bıktım artık sana fikir olur belki :)

Ben kendim ne tür yemekler yaptigimida yazayim bari..ben hem turk hemde cesitli ulke mutfaklarından yapiyorum.
Mesela hint yemekleri,Çin yemekleri Meksika ve Italyan.turk yemekleri vazgecilmezim ama.
Gercekten bircok yemek tarifi bilmeme ragmen bazen beynim duruyor yada biktigim icin icimden gelmiyor birde biri begenip biri burun kivirinca dahada sinir bozucu oluyor))evde 4 kişiyiz esim oglum kizim ve ben.
Ben artik cop tenekesi gibi oldum ne bulursam yiyorum yeterki onlar sevsin modundayim.en son ne zaman kendi sevdigim bir yemegi yaptim unuttum.acidim kendime birden bak.

Ay bende farklı ülke yemekleri denemek istiyorum. Favorin var mı ismi bile yeter arar bulurum :)

Benim esim yemek seciyor.. ama gene mi bu demez,hergun mesela tavuk yapsam yer.
Ama cesit isi skntli yani makarna yapsam sadece,burun kivirir... karnabahar,bamya,kabak,prasa assssla yemez. Ben de bunlarin hepsini cok severim. Kendi canim isteynce kendime gore yapar yerim mesela oglen. Eee o gun iki yemek birden mi yapicam. Yapmam birsey . Zaten hamileyim.. cayla mayla gecistirirz o zaman da napiyim.. esim peynir ekmek domstes vs kahvalti masasi da sevmez.. amaan ben de yemek bulamiyorum. Hamilelikte baslarda mide bulantisi ve uykudan.. sonlara yaklasrken de agirlasip nefes nefese kalmaktan,carpintidan yorgunluktan vs mutfaga pek girmez oldum. Ama gene de 2 3gune bir yapiyorum birseyler. Ertesi gune artarsa artiyo iste...
Yemek onerilerine ben de acigim...

Niye kapansin ki konu..kurallara aykiri olam bir durum yok burda.hatta cok guzel bir konu.
Belki siz yorumlarda polemik yasadiysaniz o yuzden mune kapatmistir.

Kıymetli Mune hanım ile hiç bir görüşmüşlüğüm yok, olsa dahi ayrımcılık yapacak son insan. Lütfen konumu böyle konularla doldurmayalım. Eğer yanlış konuysa, yanlış bir konuşma varsa konum kapatılabilir gerekirse banlanabilirim. Ben sadece çeşitli menüler ortaya sunarak, fikir paylaşmak sohbet etmek istediğim için bu konuyu açtım. Argo konuşma, agresif cevap, hiç bir şey yok. Mayflower75 olsun, diğer arkadaşlarım güzel ve kıymetli fikirlerni paylaştılar benimle... Bu neden buraya çekildi? Anlayamadım.

bu günkü menüm mantı patates salatası k. fasülye pilav
yarın şehriye çorbası lahana sarması k.fasülyenin devamı
sonraki gün mercimek çorbası lahana sarmasının devamı fırında patates
sonraki gün tüttü karnıyarık
sonraki gün içli köfte ayran vs
bir haftalıktır benim yemek listem tatlıya masamızda yer yoktur az uğrayan misafir tatlı

Ay bende farklı ülke yemekleri denemek istiyorum. Favorin var mı ismi bile yeter arar bulurum :)
Favorim tatli eksi soslu tavuk..Çin yemegi.
Orginal ismi sweet and sour chicken.bir bak bulamazsan ben sana tarifini yazarim cok kolay bir yemek ve cok lezzetli)

Favorim tatli eksi soslu tavuk..Çin yemegi.
Orginal ismi sweet and sour chicken.bir bak bulamazsan ben sana tarifini yazarim cok kolay bir yemek ve cok lezzetli)
Tamam bakayım bulamazsam tarifi rica ederim :) tavuk çok severim zaten :)
Ay ben de dünya mutfağından yemek yapmayı çok istiyorum ama önce bir yemek yapmayı öğrenmem gerek
Yemek yapmaya dünya mutfağından başla biri sorarsa yemek yapmayı biliyor musun diye ohoo çin mutfağına bile hakimim dersin dene tavuğu

Bu dert bende de var bız esımle haftalık lıste hazırlıyruz oyle kafam rahat oluyor

M e g g yazayim buraya tarifi en iyisi.belki baskalari da denemek ister.cunku cok kolay ve lezzetli gercekten.
Tatli eksi soslu tavuk
Malzemeler
4 tane derisiz kusbasi dogranmis tavuk göğsü
9 yemek kaşığı ketçap
3 yemek kaşığı sirke
4 yemek kaşığı kahverengi şeker
2 diş sarımsak
1 kucuk boy soğan
2 kirmizi dolma biber
220 gr ananas ve suyu
Tuz
Önce sogan biber sarimsak kavruluyor sonra tavuk ekleniyor sonra ketçap sirke ananas ve suyu ekleniyor.iyice pişiyor dilerseniz biraz soya sosu ekleyin.yanina pilav ile harika oluyor.))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…