Ailemle baş edemiyorum

Peki anneniz tarafından baskı olmuyor mu sürekli gelip görmediğiniz icin

ilk başlarda "bak ileride pişman olursun" diyerek orta yolu bulmaya çalış. bıkıp usanmadan herkesin yaptıklarını ve hayatımımıza yansımalarını tek tek anlattım. ısrarları sürerse kendi huzurumu korumak adına kendisini de hayatımdan kesip atacağımı söyledim. ne kadar ciddi olduğumun fakrında çünkü babamı da bir telefon görüşmesi ile hayatımdan çıkardım. yıllar içinde ölüp gidenler oldu. bir kez olsunardıma bakmadım ya da pişmanlık hissetmedim. şimdi "haklısın" cümlesine döndü iş.
endişenizi anlıyorum ama siz yetişkin bir insansınız. size baskı yapsalar da nereye kadar yapabilecekler. ceza verip odanıza mı yollayacaklar bu saatten sonra?

Aynı benim yaşadıklarım. Evlendim işim gücüm var diye kabul edemediler. Kocam yarın işe erken kalkacak biz burdan gece eve gitmeyelim dediğimde bile koca meraklısı derler mesela. Ev hanımı kardeşlerim, tüm gün görüntülü konuşuyorlar, ben tüm gün işteyim. ben niye sohbete katılmıyorum ağaç kovuğundan mı çıkmışım ailemi silmişim diye laflar ederlerdi hep. Bu yüzden terapiste başlamıştım kendimi sorunlu görürdüm. Neyse ki suçsuzmuşum. Kendi aralarında bile habire kavga ederler anne babalar yaşlanınca aniden kıymet verir oldu çocuklarına, sanki evde onca savaşlar yaşanmamış gibi birbirlerindem ayrı duramıyor hiçbiri. Ben hiçbir ihtiyacımda para istemem mesela siz de istemeyin herkes kendi geçimine baksın

Açıkçası istemiyorum zaten aksine hiçbir şey evet bizde de öyle kardeşim ev hanımı sürekli görüntülü konuşuyorlar. Ben mesafe koydukca sorun oluyor

Şöyle düşünmek lazım gerçek hayatta bir dost/arkadaş/herhangi biri yapsa bu insanla iletişim kurar mıyım? Cevap eğer hayır ise anne babanız sizi doğurdu diye akrabalık var diye sadece bu tutar al için aile ile görüşülmesi hiç mantıklı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…