Ailemin kilomla dalga geçmesi

İnsanların eleştirisi bitmiyor, takmamak lazım ama ben de bunu başaramayanlardanım.Benim akrabalarımda yıllardır sürekli eleştirip dururlar, 160 boya 40 kg dım beş altı ay öncesine kadar, yıllarca hep öyle olmuştum, ne zaman beni görseler yüzlerinde bir acıma ifadesi, bileklerin kopacak, yok kilo da alamadın vay efendim hastalıklı mısın? İki yıl önce çocuklarıma oyuncak almak için bir oyuncakçıya girdim, orada çalışan kız daha beni göreli iki dak olmadı, hastalığınız filan mı var dedi.Kaldı ki öyle bile olsa bu onu niye ilgilendirsin, hem kişinin yüzüne lap diye böyle bir şey neden söylenir?

Şimdi biraz kilo aldım, 47 olmuşum en son, tanıdıklar yine aynı havada acıma dolu yüzlerle bakıp laf sokuşturuyorlar.Üstelik öyle çok zayıf görünen biri de olduğumu sanmıyorum, 36 beden giyen bir insanım.En son o tanımadığım kızdan sonra çok psikolojim bozuldu, ama sonra baktım saçmalıyorum, şimdi umursamamaya çalışıyorum.Siz de net olarak belirtin, belki önünü alabilirsiniz.
İşte sizi de zayıflıktan vurmaya çalışıyorlar görüldüğü üzere kimene ki yani yazık değil mi insanların hisleriyle alay ediyorlar resmen ben kimseye yapmıyorum bana yapılıncada bu yüzden zoruma gidiyor kim derse desin üzülüyorum yani

annesi 49 kiloymus ama bence o yasta bir kadinin 49 kilo olmasi normal degil
Evet kendiside dert yanıyor halbuki ben hiç böyle zayıflamazdım şeker hastalığından oldu her gören ayy ne kötü olmuşsun diye söylüyor üzülüyorum diyor annem, anlıyorum mesela onun duygularını ama onlar benimkini anlayamıyor nedense

Valla kimse zorla kilo alamaz ki yada kilo ver deyince kimse pat diye veremez insan bin kere düşünür bir kere söyler kalp kırarmıyım diye bir düşünüp kendisine sormalı kişi, yani bu sırf şişman olanlarla ilgili değil kilo alamayan insanlar var yok değnek gibisin, yok zargana, fasulye sırığı, çöp gibi, iskelet gibi vb. bir çok kırıcı şey söylüyorlar
Kesinlikle bizim millet fütursuzca ağzına geleni söylüyor
Ama özellikle şişman birini görünce daha beter oluyorlar

Günümüzde insanlar depresyona girmek/sokmak için elinden geleni yapıyor gerçekten. Sağlığını etkileyecek bir şey yoksa bana ne ki insanların kilosundan... Ailemde obezite sorunu yaşayan biri olsa, ona yardımcı olmaya çalışırım ego tatmini yapmaya değil... İnsanlar çok düşüncesizleşti...

Kaldı ki sizin böyle bir durumunuz da yokmuş...

Malesef öyle, kişi şişmansa yaşamasın mı yani ölsün mü kısası bu mudur anlamıyorum :KK43:
Yine sizin aileniz sokaktan geçene az ye az diye söyleneni duydum
Geçen markete gittim bir ara elektrikler gitti geldi tabii kasiyer kızcağız geçtiği tüm malzemeyi geri almak
üstüne kredi kartının onayını beklemek zorunda kaldı
Adamın teki oradan demesin mi bu şişmanları işe alıyorlar kaç saattir bir işi halledemedi diye
İçimden Allah seni davul etsin adam diye geçirip adama yahu kız ne yapsın kaç saattir elektrik yok dedim
Daha hızlı yapabilirmişmiş
Şişman olunca insanların çalışmaya bile hakları yok iki ötede zayıf bir kız vardı oda işi daha yavaş yaptı ona çıtları çıkmadı

Merhaba hanımlar ben 30 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım çocukluğumdan genç kızlığıma kadarda hep kiloluydum öyle aşırı değildi ama hep normal indexten hep 5 veya 6 kilo fazlam olurdu genç irisi ve balık etliydim hep, sonra sonra 20 yaşlarına gelince kendime kendime kilo verdim 70ten 57ye kadar düştüm gayet iyi gidiyordum evlendim, yine kilo aldım bu sefer 66lara kadar çıktım ama sıkıntı etmedim hamile kaldım sonra 81 kilo ile doğuma girdim eve geldim 72 ye düşmüştüm sonra eşim askere gitti türlü sıkıntılar, üzüntüler derken yine 57 kiloya kadar düştüm daha sonrası 63e yine çıktım ve bir kaç sene bu böyle hep sabit kaldı derken 2.ci hamileliğimi öğrendim ve 88 kiloyla doğuma girdim bu sefer plesenta previa olduğum için mecburi sezeryan oldum eve geldiğimde karnım torba gibi sönmüş balon gibiydi zaten moralim çok bozuktu ama o arada da hep eleştirildim lohusa halimle, sonra yavaş yavaş biraz toparladım kilomu, bayağı sıkıntılar yaşadım lohusalıkta, bebek emmeyi reddetti, ağır mastit geçirdim iğneler kullandım, oğlumda 1 haftalık bebekken böbrek sıkıntıları çıktı falan derken, aylarca uğraştım durdum ama 18 kilom gitmişti bile şimdi 70 kiloyum ve daha da veremedim şuan, yazdan beri 70im oğlum şuan 17 aylık,
ben elimden geleni yapıyorum ama kilo serüvenlerim zaten hep sıkıntıydı benim için al ver al ver böyle çok kolay kilo alabiliyorken o kadar doğum, aile sıkıntıları vs. Şeyler yaşamışken ailemin tutumu beni çok üzüyor annem, babam, kardeşlerim sürekli beni eleştiriyor her gördüklerinde sözleşmiş gibi sen farkında değilsin ama iyice kilo aldın, bu kadar kilo fazla falan diyip duruyorlar bunu diyen babamda 95 kilo yani zayıfta değil, annem şeker hastalığından dolayı bayağı zayıfladı 57den 49a falan düştü bak ben nasıl fitim bu yaşta sen bayağı irisin diyip duruyor, kardeşimde güya şaka yaptığını sanıyor bana, görüntülü konuşurken kek dilimliyordum misafirlere ucu bıçakta kaldı ağzıma attım bana diyorki az ye az yani sözleşmiş gibi neden benim üzerime bu kadar geliyorlar anlamıyorum bunu diyen kardeşimde inanın o kadar kiloluydu ki zamanla verdi ve şimdi ben çok düzenli besleniyorum ben şöyleyim ben böyleyim diyip diyip söyleniyor hepsini çok seviyorum ben onları bir gün bile kıracak fiziksel özelliklerine kasıtta bulunacak bir tek cümle etmedim ama onlar sürekli beni eleştirip kalbimi kırıyorlar.
dün eşimin yanında da kekten yeme kilolusun gibi birşey söylediler, oda sinirlendi kimseyi ilgilendirmez siz mi alıyorsunuz kiloyu dedi. ben tabağımı mutfağa koydum canım sıkıldı çünkü obez muamelesi görüyorum ve ailedeki en uzun kişi benim yani bayanlarda 169 boyum ve hiç 70 kilo göstermiyorum inanın ki, o anda eşim sinirlendi kek tabağını geri getirdi ye lütfen diye, açıkça söylüyorumda kırıldığımı ama hiç laftan anlamıyorlar nasıl bir tutum izlemeliyim sizce? Kim kilolu olmak ister Allah aşkına sinirlerim zıplıyor artık
Canım 1.69 by kg gayet iyi neden kilolu diyorlar ki.. Bence gayet iyi.. Sanırım karnın sezaryan. Onuda yok etmenin yolu ebru sallı egzersizi 7 adımda var bir ona bak derim.. İkinci çocuk benimde sezaryan oldu göbek kalınca korse giydim ve egzersiz yaptım dene4derim inan 3 ay sonunda sen bile inanamayacak sın.. Ailene gelince insan kendi evladına nasıl bukadar üzerine gelir inan anlayamadım.. Tersi olması gerekirken.. Neyse ki eşin senin yanında takma kafana derim..

Gayet sağlıklı bir aralıktasin. Yaklaşık boy ve kilolardayiz ben gayet mutluyum. Bence sen çok taktiğin için üstüne geliyorlar. Beden olumlama diye bir hareket var artık. Kimsenin güzellik algısını uymak zorunda değiliz ve izin vermemeliyiz.

Eşinize helal olsun ne kadar vicdanlı, duyarlı bi insan. Keşke aileniz de onu biraz örnek alsaymış.

Eğer siz memnunsanız ve herhangi bi sağlık problemi yaratmıyorsa kimse için kilo vermek zorunda değilsiniz.

eşiniz en güzelini yapmış. kilo vermek isterseniz zaten kendiniz verirsiniz. kimsenin laf etmeye hakkı yok.

Gerçekten üzüldüm konunuzu okurken.
Kilonuzda da bir şey yokmuş, aileniz ne kadar acımasız. Görüntüyü çok kolay hayal edebiliyorum , nasıl yüklenirler size anlayamadım, çok patavatsızlar belli ki. Kilonuz çok da olsa böyle konuşmaya hakları yok, ağızlarının payını güzelce verirseniz bir daha yapmazlar eminim

Merhaba hanımlar ben 30 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım çocukluğumdan genç kızlığıma kadarda hep kiloluydum öyle aşırı değildi ama hep normal indexten hep 5 veya 6 kilo fazlam olurdu genç irisi ve balık etliydim hep, sonra sonra 20 yaşlarına gelince kendime kendime kilo verdim 70ten 57ye kadar düştüm gayet iyi gidiyordum evlendim, yine kilo aldım bu sefer 66lara kadar çıktım ama sıkıntı etmedim hamile kaldım sonra 81 kilo ile doğuma girdim eve geldim 72 ye düşmüştüm sonra eşim askere gitti türlü sıkıntılar, üzüntüler derken yine 57 kiloya kadar düştüm daha sonrası 63e yine çıktım ve bir kaç sene bu böyle hep sabit kaldı derken 2.ci hamileliğimi öğrendim ve 88 kiloyla doğuma girdim bu sefer plesenta previa olduğum için mecburi sezeryan oldum eve geldiğimde karnım torba gibi sönmüş balon gibiydi zaten moralim çok bozuktu ama o arada da hep eleştirildim lohusa halimle, sonra yavaş yavaş biraz toparladım kilomu, bayağı sıkıntılar yaşadım lohusalıkta, bebek emmeyi reddetti, ağır mastit geçirdim iğneler kullandım, oğlumda 1 haftalık bebekken böbrek sıkıntıları çıktı falan derken, aylarca uğraştım durdum ama 18 kilom gitmişti bile şimdi 70 kiloyum ve daha da veremedim şuan, yazdan beri 70im oğlum şuan 17 aylık,
ben elimden geleni yapıyorum ama kilo serüvenlerim zaten hep sıkıntıydı benim için al ver al ver böyle çok kolay kilo alabiliyorken o kadar doğum, aile sıkıntıları vs. Şeyler yaşamışken ailemin tutumu beni çok üzüyor annem, babam, kardeşlerim sürekli beni eleştiriyor her gördüklerinde sözleşmiş gibi sen farkında değilsin ama iyice kilo aldın, bu kadar kilo fazla falan diyip duruyorlar bunu diyen babamda 95 kilo yani zayıfta değil, annem şeker hastalığından dolayı bayağı zayıfladı 57den 49a falan düştü bak ben nasıl fitim bu yaşta sen bayağı irisin diyip duruyor, kardeşimde güya şaka yaptığını sanıyor bana, görüntülü konuşurken kek dilimliyordum misafirlere ucu bıçakta kaldı ağzıma attım bana diyorki az ye az yani sözleşmiş gibi neden benim üzerime bu kadar geliyorlar anlamıyorum bunu diyen kardeşimde inanın o kadar kiloluydu ki zamanla verdi ve şimdi ben çok düzenli besleniyorum ben şöyleyim ben böyleyim diyip diyip söyleniyor hepsini çok seviyorum ben onları bir gün bile kıracak fiziksel özelliklerine kasıtta bulunacak bir tek cümle etmedim ama onlar sürekli beni eleştirip kalbimi kırıyorlar.
dün eşimin yanında da kekten yeme kilolusun gibi birşey söylediler, oda sinirlendi kimseyi ilgilendirmez siz mi alıyorsunuz kiloyu dedi. ben tabağımı mutfağa koydum canım sıkıldı çünkü obez muamelesi görüyorum ve ailedeki en uzun kişi benim yani bayanlarda 169 boyum ve hiç 70 kilo göstermiyorum inanın ki, o anda eşim sinirlendi kek tabağını geri getirdi ye lütfen diye, açıkça söylüyorumda kırıldığımı ama hiç laftan anlamıyorlar nasıl bir tutum izlemeliyim sizce? Kim kilolu olmak ister Allah aşkına sinirlerim zıplıyor artık
Ayni boydayiz. Bende 65im. Yani 5 kilom daha olsada cok cok degismem. Amma abartmislar ya.

Bence gayet iyi kilon iki çocuklu biri için. Dikkat et ama onlar bir şey dediğinde ben böyle mutluyum de onların gözü önünde daha çok ye ama evde tut. Eşin de memnun kimseyi o kadar ilgilendirmez. Benim bir ark da göbeği vardı ama diğer yerleri inceydi, ben hep diyordum iyi niyetimden fiziğin çok güzel olucak o göbeğini erit az mekik çek falan diye. Güzellikle söylüyordum. Sonra göbeği gitti oh ne güzel oldu baksana falan diye daha da motive ettim. Her zaman nasıl söylendiği önemli bence söylenenden ziyade.

Eşinizin düşüncesi çok güzel. Aileniz böyle söylediklerinde ne kadar üzüldüğünüzün farkında değil mi yoksa bildikleri halde inatla devam mı ediyorlar? Önemli olan sizin nasıl mutlu olduğunuz. Onların fikirlerini değiştiremiyorsanız yapacak birşey yok malesef. Takmayacaksınız.

Eşinizin davranışı çok hoşuma gitti. Sizin kalbinizin kırılmasi adamın ne kadar zoruna gitmiş.

Öyle kocam olsun 10 kilo fazlam olsun:halay:

Yaaa ne kadar kırıcılar işte insan nasıl inciniyor ama gel de anlat anlamıyorlar hamile bir insana inek denir mi Allah aşkına:KK43:
Dogumdan sonra da sutlu inek yada memeli dediler hep seslenirken icim acimisti.agliyordum ve bunu goruyorlardi ustelik.ama epey verdim kilo.inat icinde degil saglik icin .bel fitigim vardi 95 kiloyla doguma girdim 64 suan boyumda 164.yaklasik 10 kilom var.ama ablam kendisi sisti suan 155 ve 90 kilo nerdeyse.hemde en cok memeleri buyudu.allahin isi iste agzina girecekler nerdeyse .hic uzulme bosver kocan destek nasilolsa

31 yaşındayım, 160 boyum 90la girdim doğuma şu an 75 kiloyum. Babam bana tontonum diyor :KK70: Eşim tombili, koç bu koç falan diyor. Arkadaşlar shusui alsın yuvarlanır gelir hızlı olur diyorlar ama ben hiç alınmıyorum :) Alınmam mı lazım acaba ya bende bilemedim şimdi. Bende hep tombiktim, kanıksadım herhalde. Eşim diyet yapma ya işte tamam zayıfladın yeter diyor kendisiyle yiyeyim diye. Annem yeme kızım zayıfla kızım, aman kızım diyor, ben gayet rahatım. Belki rahatım diye diyorlardır. Sende alındığını gücendiğini söylesen acaba etkisi olur mu ki?

X