Ailemin kilomla dalga geçmesi

Ailemde olsa bu kadar üstüme gelseler hiç aman kırılmasınlar diye uğraşamam valla. Şakanında bir dozu var. Sizde biliyorsunuz zaten fazlalığınızın olduğunu hem eşinizin de dediği gibi kime de. Takdir edilesi bir hareket 👏

Ah kilolar veremediğim kilolar bence boyuna göre sırıtan kilon yok ben senden daha kısayım ve kilomuz aynı
Bir beş kilo versen bile çok fark eder ki önceden vermişsin

Ah kilolar veremediğim kilolar bence boyuna göre sırıtan kilon yok ben senden daha kısayım ve kilomuz aynı
Bir beş kilo versen bile çok fark eder ki önceden vermişsin
Evet az buçukta olsa toparlandım verdim kilo, ama yinede vermem gereken bir 4 5 kilo falan var kilo alınır verilir de böyle şeyleri şaka yollu dahi olsa söylemek insanı gücendiriyor işte

Ailemde olsa bu kadar üstüme gelseler hiç aman kırılmasınlar diye uğraşamam valla. Şakanında bir dozu var. Sizde biliyorsunuz zaten fazlalığınızın olduğunu hem eşinizin de dediği gibi kime de. Takdir edilesi bir hareket 👏
Valla şimdide iyisin iyi kilon yerinde çokta zayıflama yeter diyorlar :)))

Eşine şunu demek istiyorum adammmmmmsin abi 👏
Sizde ailenizle biraz mesafe koyun derim aranıza bir süre sonra Arif olan anlar zaten .

Ne komik bir saka
Keşke komik olsada bende gülseydim ama değil işte en sonu söyledim o son oldu daha ağızlarını bıçak açmıyor :)
Eşine şunu demek istiyorum adammmmmmsin abi 👏
Sizde ailenizle biraz mesafe koyun derim aranıza bir süre sonra Arif olan anlar zaten .
Zaten bu konudan sonra bayağı zaman geçti bende hepsiyle bir aradayken söyledim size güceniyorum eşimin yanında yapıyorsunuz birde dedim, bir daha şakaymış gerçekmiş duymak istemiyorum yoksa konuşmayacağım dedim o son oldu ondan sonra bir tanesinden bile duymadım ama şimdi azda olsa vermeye başladım kilo şimdide iyisin maşallah çokta verme diyorlar :)

Benimde 6 7 kilo fazlam var sizin gibi 2 doğum yaptım ardarda ve sezeryandansonra gercekten göbek bölgesi kiloları gitmiyor , çok zor yani biliyorum. Ama eşimin yanında birisi kilomla ilgili yorum yapsa çok fena şekilde bozarım onu. Herkes sıfır beden olmak zorunda değil, anne olmak da kolay değil, 2 tane evlat dünyaya getirmişsiniz illa ki bir vücut deformasyonu olacak. Hiç takmayın bile kafanıza bunları.

Benimde 6 7 kilo fazlam var sizin gibi 2 doğum yaptım ardarda ve sezeryandansonra gercekten göbek bölgesi kiloları gitmiyor , çok zor yani biliyorum. Ama eşimin yanında birisi kilomla ilgili yorum yapsa çok fena şekilde bozarım onu. Herkes sıfır beden olmak zorunda değil, anne olmak da kolay değil, 2 tane evlat dünyaya getirmişsiniz illa ki bir vücut deformasyonu olacak. Hiç takmayın bile kafanıza bunları.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim, şuan bayağı zayıfladım göbeğim falanda azaldı yok gibi ama işte böyle söylemler üzüyor insanı, 2 çocuk çıktı karnımdan ve herkesin genetiği bir değil kimisinin göbeği dümdüz oluyor doğumda kimisi sarkıyor benim 2 hamileliğim de bayağı iriydi karnım ikiz bebek gibi haliyle doğumdan sonra sönmüş balon gibi oldu kilodan değil ama deformasyona uğruyor vücut valla artık ne derlerse desinler anladım ki kiloda versem kiloda alsam yine yaranamam kimseye

Ben 1.56 boya 73 kiloydum.Ona rağmen abartı durmuyordu ki sizin boyunuzla kilonuz gayet orantılı.Ailen kafayı yemiş.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim, şuan bayağı zayıfladım göbeğim falanda azaldı yok gibi ama işte böyle söylemler üzüyor insanı, 2 çocuk çıktı karnımdan ve herkesin genetiği bir değil kimisinin göbeği dümdüz oluyor doğumda kimisi sarkıyor benim 2 hamileliğim de bayağı iriydi karnım ikiz bebek gibi haliyle doğumdan sonra sönmüş balon gibi oldu kilodan değil ama deformasyona uğruyor vücut valla artık ne derlerse desinler anladım ki kiloda versem kiloda alsam yine yaranamam kimseye
Benım de öyle oldu canım ,çocuklar fazla büyüktü deformasyon çok oldu. Hiç üzülme gecerse gecer gecmezse de estetik olursun ne olacak sanki. Ben yaptırmayı düşünüyorum.

Merhaba hanımlar ben 30 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım çocukluğumdan genç kızlığıma kadarda hep kiloluydum öyle aşırı değildi ama hep normal indexten hep 5 veya 6 kilo fazlam olurdu genç irisi ve balık etliydim hep, sonra sonra 20 yaşlarına gelince kendime kendime kilo verdim 70ten 57ye kadar düştüm gayet iyi gidiyordum evlendim, yine kilo aldım bu sefer 66lara kadar çıktım ama sıkıntı etmedim hamile kaldım sonra 81 kilo ile doğuma girdim eve geldim 72 ye düşmüştüm sonra eşim askere gitti türlü sıkıntılar, üzüntüler derken yine 57 kiloya kadar düştüm daha sonrası 63e yine çıktım ve bir kaç sene bu böyle hep sabit kaldı derken 2.ci hamileliğimi öğrendim ve 88 kiloyla doğuma girdim bu sefer plesenta previa olduğum için mecburi sezeryan oldum eve geldiğimde karnım torba gibi sönmüş balon gibiydi zaten moralim çok bozuktu ama o arada da hep eleştirildim lohusa halimle, sonra yavaş yavaş biraz toparladım kilomu, bayağı sıkıntılar yaşadım lohusalıkta, bebek emmeyi reddetti, ağır mastit geçirdim iğneler kullandım, oğlumda 1 haftalık bebekken böbrek sıkıntıları çıktı falan derken, aylarca uğraştım durdum ama 18 kilom gitmişti bile şimdi 70 kiloyum ve daha da veremedim şuan, yazdan beri 70im oğlum şuan 17 aylık,
ben elimden geleni yapıyorum ama kilo serüvenlerim zaten hep sıkıntıydı benim için al ver al ver böyle çok kolay kilo alabiliyorken o kadar doğum, aile sıkıntıları vs. Şeyler yaşamışken ailemin tutumu beni çok üzüyor annem, babam, kardeşlerim sürekli beni eleştiriyor her gördüklerinde sözleşmiş gibi sen farkında değilsin ama iyice kilo aldın, bu kadar kilo fazla falan diyip duruyorlar bunu diyen babamda 95 kilo yani zayıfta değil, annem şeker hastalığından dolayı bayağı zayıfladı 57den 49a falan düştü bak ben nasıl fitim bu yaşta sen bayağı irisin diyip duruyor, kardeşimde güya şaka yaptığını sanıyor bana, görüntülü konuşurken kek dilimliyordum misafirlere ucu bıçakta kaldı ağzıma attım bana diyorki az ye az yani sözleşmiş gibi neden benim üzerime bu kadar geliyorlar anlamıyorum bunu diyen kardeşimde inanın o kadar kiloluydu ki zamanla verdi ve şimdi ben çok düzenli besleniyorum ben şöyleyim ben böyleyim diyip diyip söyleniyor hepsini çok seviyorum ben onları bir gün bile kıracak fiziksel özelliklerine kasıtta bulunacak bir tek cümle etmedim ama onlar sürekli beni eleştirip kalbimi kırıyorlar.
dün eşimin yanında da kekten yeme kilolusun gibi birşey söylediler, oda sinirlendi kimseyi ilgilendirmez siz mi alıyorsunuz kiloyu dedi. ben tabağımı mutfağa koydum canım sıkıldı çünkü obez muamelesi görüyorum ve ailedeki en uzun kişi benim yani bayanlarda 169 boyum ve hiç 70 kilo göstermiyorum inanın ki, o anda eşim sinirlendi kek tabağını geri getirdi ye lütfen diye, açıkça söylüyorumda kırıldığımı ama hiç laftan anlamıyorlar nasıl bir tutum izlemeliyim sizce? Kim kilolu olmak ister Allah aşkına sinirlerim zıplıyor artık
Zayifim aynısını bana da yapan var takmıyorum üstelik hastayım bu yüzden olduğunu bile bile yapıyorlar döt yaristiriyirlar takmicaksiniz mutlu olduğunuz gibi kalacaksınız insanlar aynanın icad edildiğini bilmiyorlar insanliklari olmus

Benım de öyle oldu canım ,çocuklar fazla büyüktü deformasyon çok oldu. Hiç üzülme gecerse gecer gecmezse de estetik olursun ne olacak sanki. Ben yaptırmayı düşünüyorum.
Yok artık takmıyorum zaten güzel söylemleriniz için çok teşekkür ederim estetiğide düşünmedim değil ama ağrısı sızısı çok oluyormuş kasları falanda onardıkları için sezeryandan daha fazla ağrıyor diyorlar ondan ürktüm yoksa düşünmedim değil zaten öyle abartılacak kadar sünük ve buruşuk değil ama eski göbeğim gibi gergin de durmuyor anladım ki insan önce kendisine değer vermeli, yoksa kimse vermiyor ailede dahil buna :)

Zayifim aynısını bana da yapan var takmıyorum üstelik hastayım bu yüzden olduğunu bile bile yapıyorlar döt yaristiriyirlar takmicaksiniz mutlu olduğunuz gibi kalacaksınız insanlar aynanın icad edildiğini bilmiyorlar insanliklari olmus
Haklısınız katılıyorum size kimse kendisine dönüp bakmıyor herkes bir başkasını eleştirmenin derdinde

Ailenin yaptığı normal değil ama bazen az kilo olsa bile vücut orantısız olunca olduğundan fazla gözükebiliyor
Benim boyum 169 ve o zaman 70 idi kilom sanki 60 gibi duruyordu çünkü kilo dağılımı düzgündü ama benim hep yüzüm yanaklarım kilo alır ve doğum sonrası göbeği malum eskisi gibi olmuyor bu ikisinden yola çıkarak kilolusun kilolusun diyorlardı yani :KK43:

Çok saolun bende böyle düşünüyorum bu yüzden söyledim yüzlerine artık diyemiyorlar birşey :)

Yok artık takmıyorum zaten güzel söylemleriniz için çok teşekkür ederim estetiğide düşünmedim değil ama ağrısı sızısı çok oluyormuş kasları falanda onardıkları için sezeryandan daha fazla ağrıyor diyorlar ondan ürktüm yoksa düşünmedim değil zaten öyle abartılacak kadar sünük ve buruşuk değil ama eski göbeğim gibi gergin de durmuyor anladım ki insan önce kendisine değer vermeli, yoksa kimse vermiyor ailede dahil buna :)
Aynen öyle canım. Bana eskiden ayy çok zayıfsın nasıl yaşıyorsun diyen insanlar, şimdi de ayy kilo ver biraz spor yap bu göbekle rahatsız olmuyor musun diyorlar. Benım de fazla değil 5 6 kilo fazlam ve doğumdan kalan pörsümüş bir göbeğim var :KK66: Kilo gitti göbek kaldı sönmüş balon gibi :KK66: Sanırım gitmeyecek, kendimi iyi hissetmek için düşünüyorum estetiği, yoksa insanların her zaman bir eleştirisi var zaten çok ciddiye almamak lazım .

Ben 1.56 boya 73 kiloydum.Ona rağmen abartı durmuyordu ki sizin boyunuzla kilonuz gayet orantılı.Ailen kafayı yemiş.
İşte benim sinirlendiğim noktada buydu ama ahh bir anlatabilsem ama eni sonu dedim artık kırgınlık çıkacak hele eşimin yanında bunu yapmayın bir durun artık dedim korkum o ki eşimin yanında bir daha söyleseler herkes birbirine girer eşim lafını esirgemez ve aile arası tatsızlık çıkar o yüzden bağırıp çağırmadan gayet sakin bir ses tonuyla yeter dedim 7 ay oldu ses seda yok şimdilik :)

Aynen öyle canım. Bana eskiden ayy çok zayıfsın nasıl yaşıyorsun diyen insanlar, şimdi de ayy kilo ver biraz spor yap bu göbekle rahatsız olmuyor musun diyorlar. Benım de fazla değil 5 6 kilo fazlam ve doğumdan kalan pörsümüş bir göbeğim var :KK66: Kilo gitti göbek kaldı sönmüş balon gibi :KK66: Sanırım gitmeyecek, kendimi iyi hissetmek için düşünüyorum estetiği, yoksa insanların her zaman bir eleştirisi var zaten çok ciddiye almamak lazım .
Aman valla bende de bir sönmüş balon var işte herkesin derdi seri o :) canımız saolsun bazen de düşünüyorum Allah bana o çocukları nasipte etmeyebilirdi anne olmak için uğraşan ne çok kadın var, diyorum ki olsun be varsın pörsük olsun karnın çocuklarını orada taşıdığını büyüselerde o karnın onlara ev sahibi olduğunu hatırlarsın diyorum siz de hiç üzülmeyin 5 6 kilo ne ki veririz elbet :KK54::KK54::KK54:

X