Ailemin kilomla dalga geçmesi

Verin ağızlarının payını, siz çıkışır terslerseniz bi daha bişey diyemezler. Şaka yaptıklarını zannediyorlar benim kardeşlerimde dalga geçerdi üst üste haşladım hepsini şimdi ben kendimle dalga geçsem bile cesaret edip bişey diyemezler.

Kilonuzu kontrol altında tutmaya çalışın bu kadar sık alıp vermek hem cildiniz hem kalbiniz için pek iyi değil.

Ya aslında ben insanları kırmaktan çok korkarım birde normalde yardım sever ve çok yandaş insanlardır ailem herşeyime koşarlar hep destekdirler kıyamıyorum kalplerini kırmaya ama onlar hrr konuda bana destekken kilo konusunda niye bu kadar eleştiriyorlar onu anlayamıyorum işte başka eksi yönleri var mı deseniz inanın sayacak bişey bulamam ama bu konuda seviyorlar beni eleştirmeyi anlayamıyorum:KK43:

Merhaba hanımlar ben 30 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım çocukluğumdan genç kızlığıma kadarda hep kiloluydum öyle aşırı değildi ama hep normal indexten hep 5 veya 6 kilo fazlam olurdu genç irisi ve balık etliydim hep, sonra sonra 20 yaşlarına gelince kendime kendime kilo verdim 70ten 57ye kadar düştüm gayet iyi gidiyordum evlendim, yine kilo aldım bu sefer 66lara kadar çıktım ama sıkıntı etmedim hamile kaldım sonra 81 kilo ile doğuma girdim eve geldim 72 ye düşmüştüm sonra eşim askere gitti türlü sıkıntılar, üzüntüler derken yine 57 kiloya kadar düştüm daha sonrası 63e yine çıktım ve bir kaç sene bu böyle hep sabit kaldı derken 2.ci hamileliğimi öğrendim ve 88 kiloyla doğuma girdim bu sefer plesenta previa olduğum için mecburi sezeryan oldum eve geldiğimde karnım torba gibi sönmüş balon gibiydi zaten moralim çok bozuktu ama o arada da hep eleştirildim lohusa halimle, sonra yavaş yavaş biraz toparladım kilomu, bayağı sıkıntılar yaşadım lohusalıkta, bebek emmeyi reddetti, ağır mastit geçirdim iğneler kullandım, oğlumda 1 haftalık bebekken böbrek sıkıntıları çıktı falan derken, aylarca uğraştım durdum ama 18 kilom gitmişti bile şimdi 70 kiloyum ve daha da veremedim şuan, yazdan beri 70im oğlum şuan 17 aylık,
ben elimden geleni yapıyorum ama kilo serüvenlerim zaten hep sıkıntıydı benim için al ver al ver böyle çok kolay kilo alabiliyorken o kadar doğum, aile sıkıntıları vs. Şeyler yaşamışken ailemin tutumu beni çok üzüyor annem, babam, kardeşlerim sürekli beni eleştiriyor her gördüklerinde sözleşmiş gibi sen farkında değilsin ama iyice kilo aldın, bu kadar kilo fazla falan diyip duruyorlar bunu diyen babamda 95 kilo yani zayıfta değil, annem şeker hastalığından dolayı bayağı zayıfladı 57den 49a falan düştü bak ben nasıl fitim bu yaşta sen bayağı irisin diyip duruyor, kardeşimde güya şaka yaptığını sanıyor bana, görüntülü konuşurken kek dilimliyordum misafirlere ucu bıçakta kaldı ağzıma attım bana diyorki az ye az yani sözleşmiş gibi neden benim üzerime bu kadar geliyorlar anlamıyorum bunu diyen kardeşimde inanın o kadar kiloluydu ki zamanla verdi ve şimdi ben çok düzenli besleniyorum ben şöyleyim ben böyleyim diyip diyip söyleniyor hepsini çok seviyorum ben onları bir gün bile kıracak fiziksel özelliklerine kasıtta bulunacak bir tek cümle etmedim ama onlar sürekli beni eleştirip kalbimi kırıyorlar.
dün eşimin yanında da kekten yeme kilolusun gibi birşey söylediler, oda sinirlendi kimseyi ilgilendirmez siz mi alıyorsunuz kiloyu dedi. ben tabağımı mutfağa koydum canım sıkıldı çünkü obez muamelesi görüyorum ve ailedeki en uzun kişi benim yani bayanlarda 169 boyum ve hiç 70 kilo göstermiyorum inanın ki, o anda eşim sinirlendi kek tabağını geri getirdi ye lütfen diye, açıkça söylüyorumda kırıldığımı ama hiç laftan anlamıyorlar nasıl bir tutum izlemeliyim sizce? Kim kilolu olmak ister Allah aşkına sinirlerim zıplıyor artık
Onlar kilolu insan görmemiş 70 kiloya bu tepkileri verdiklerine göre

Birde zayıf birine hamsi gibi olmuşsun iskelet sistemin ortada falan denilince hakaret oluyor
Şişmanlara ne söylerse söylesin alınma hakları yok

Size ne?
Sağlık problemi olmadığı sürece kilo fazlası varsa ve aynaya baktığında rahatsız olmuyorsa si-ze-ne?

Benim yazdığımdan da size ne?
Konu sahibi gayet güzel cevap vermiş sizi niye gerdi anlamadım.
Benimle muhatap olmayın uğraşamam kimseyle laf yarıştırmaya.
Bundan sonra yazdıklarınızı dikkate almıycam.

Şimdi şöyle söyleyeyim ben az veya çok farketmez kilolu olduğumun farkındayım vermek mücadelem şuan çok aşırı yiyen birisi değilim öğünlerimiz düzenlidir ve öyle beden olumlamasına falan inanmıyorum kendini avutmaktır güzek bir dille söylem yapmaya her zaman eyvallah dedim ama kırıcı ve alaycı şekilde olması kırıyor beni

Alaycı olmaya hakları yok, uyarın onları bu konuda.

Ay valla sizin üzüntünüzü kalpten hissettim gerçekten. Ben de kiloluyum hem de boyum sizden kısa. Ha öyle yusyuvarlak değilim tabi ama göğüslerim çok büyük ve kollarım kalın. Bölgesel yani. Eylül ayında evlendim. Kınamdan bir hafta falan önce bindallılae getirdi eve organizatör deneyeyim diye. Olmadı hiçbiri. En küçük bedenleri getirmiş kız da belki olur dene diye. Söyledi bi de bunu. Büyük bedenleri de var kuru temizlemede diye. Annem başladı ay bulamazsak büyük beden naparız, ya olmazsa onlar da diye kızın yanında söylendi durdu. Benim sinirden gözlerim doldu ama. Kız gider gitmez patladım anneme. Ben böyle olmak ister miydim, haşimatodan dolayı kilo veremiyorum. Yediğim iki lokma yemek,zayıflama haplar kullandım haberin bile yoktu,ölmeyi göze aldım ben anne zayıflamak için,kalbim teklemeye başlayınca bıraktım diye bağırdım ağladım. Ama yıllardır kalbim çok kırıktı bu yüzden. Mağazaya gireriz bişey beğenirim annem hemen sorardı büyük bedeni var mı diye. Ya da bana üç beden küçük şeyi dene bunu diye verirdi. Ya anne olmaz o bana derim ısrar eder. Babam zaten aşırı şişman ve benimle dalga geçer aynı kilodayız diye ama aslında tabi ki aynı kiloda değiliz. O obez nerdeyse. Ben öyle patlayınca annem de ağladı ben öyle düşünmedim hiç. Sen kilonla barışıksın sanıyodum hiç çaktırmadın mutsuz olduğunu dedi. Ama içimde ne fırtınalar koptuğunu kimse bilmiyodu. Nitekim o patlamadan sonra annem asla ağzını açmaz oldu kilomla ilgili. Eşim de seninki gibi çooook şükür. Biraz patlamak gerekiyor böyle insanlara bence çenelerini kapatmaları için. Eğer devam etseydi annem görüşmeyi bile azaltacaktım. Beni mutsuz edecek insanları istemiyorum çünkü.

Ay valla sizin üzüntünüzü kalpten hissettim gerçekten. Ben de kiloluyum hem de boyum sizden kısa. Ha öyle yusyuvarlak değilim tabi ama göğüslerim çok büyük ve kollarım kalın. Bölgesel yani. Eylül ayında evlendim. Kınamdan bir hafta falan önce bindallılae getirdi eve organizatör deneyeyim diye. Olmadı hiçbiri. En küçük bedenleri getirmiş kız da belki olur dene diye. Söyledi bi de bunu. Büyük bedenleri de var kuru temizlemede diye. Annem başladı ay bulamazsak büyük beden naparız, ya olmazsa onlar da diye kızın yanında söylendi durdu. Benim sinirden gözlerim doldu ama. Kız gider gitmez patladım anneme. Ben böyle olmak ister miydim, haşimatodan dolayı kilo veremiyorum. Yediğim iki lokma yemek,zayıflama haplar kullandım haberin bile yoktu,ölmeyi göze aldım ben anne zayıflamak için,kalbim teklemeye başlayınca bıraktım diye bağırdım ağladım. Ama yıllardır kalbim çok kırıktı bu yüzden. Mağazaya gireriz bişey beğenirim annem hemen sorardı büyük bedeni var mı diye. Ya da bana üç beden küçük şeyi dene bunu diye verirdi. Ya anne olmaz o bana derim ısrar eder. Babam zaten aşırı şişman ve benimle dalga geçer aynı kilodayız diye ama aslında tabi ki aynı kiloda değiliz. O obez nerdeyse. Ben öyle patlayınca annem de ağladı ben öyle düşünmedim hiç. Sen kilonla barışıksın sanıyodum hiç çaktırmadın mutsuz olduğunu dedi. Ama içimde ne fırtınalar koptuğunu kimse bilmiyodu. Nitekim o patlamadan sonra annem asla ağzını açmaz oldu kilomla ilgili. Eşim de seninki gibi çooook şükür. Biraz patlamak gerekiyor böyle insanlara bence çenelerini kapatmaları için. Eğer devam etseydi annem görüşmeyi bile azaltacaktım. Beni mutsuz edecek insanları istemiyorum çünkü.
Vallahi duygularınızı bende yürekten hissettim aynı duyguları taşıyoruz inanın paylaştığınız için teşekkür ederim gerçekten kırıcı oluyorlar ama farkında bike değiller Allah eşinizden razı olsun sizinde ne tüzel bir insanmış ki böyle söylemler de bulunmuyor size

İnsanların eleştirisi bitmiyor, takmamak lazım ama ben de bunu başaramayanlardanım.Benim akrabalarımda yıllardır sürekli eleştirip dururlar, 160 boya 40 kg dım beş altı ay öncesine kadar, yıllarca hep öyle olmuştum, ne zaman beni görseler yüzlerinde bir acıma ifadesi, bileklerin kopacak, yok kilo da alamadın vay efendim hastalıklı mısın? İki yıl önce çocuklarıma oyuncak almak için bir oyuncakçıya girdim, orada çalışan kız daha beni göreli iki dak olmadı, hastalığınız filan mı var dedi.Kaldı ki öyle bile olsa bu onu niye ilgilendirsin, hem kişinin yüzüne lap diye böyle bir şey neden söylenir?

Şimdi biraz kilo aldım, 47 olmuşum en son, tanıdıklar yine aynı havada acıma dolu yüzlerle bakıp laf sokuşturuyorlar.Üstelik öyle çok zayıf görünen biri de olduğumu sanmıyorum, 36 beden giyen bir insanım.En son o tanımadığım kızdan sonra çok psikolojim bozuldu, ama sonra baktım saçmalıyorum, şimdi umursamamaya çalışıyorum.Siz de net olarak belirtin, belki önünü alabilirsiniz.

Birde zayıf birine hamsi gibi olmuşsun iskelet sistemin ortada falan denilince hakaret oluyor
Şişmanlara ne söylerse söylesin alınma hakları yok

Valla kimse zorla kilo alamaz ki yada kilo ver deyince kimse pat diye veremez insan bin kere düşünür bir kere söyler kalp kırarmıyım diye bir düşünüp kendisine sormalı kişi, yani bu sırf şişman olanlarla ilgili değil kilo alamayan insanlar var yok değnek gibisin, yok zargana, fasulye sırığı, çöp gibi, iskelet gibi vb. bir çok kırıcı şey söylüyorlar

X