Ailemin kilomla dalga geçmesi

Ya aslında ben insanları kırmaktan çok korkarım birde normalde yardım sever ve çok yandaş insanlardır ailem herşeyime koşarlar hep destekdirler kıyamıyorum kalplerini kırmaya ama onlar hrr konuda bana destekken kilo konusunda niye bu kadar eleştiriyorlar onu anlayamıyorum işte başka eksi yönleri var mı deseniz inanın sayacak bişey bulamam ama bu konuda seviyorlar beni eleştirmeyi anlayamıyorum

Onlar kilolu insan görmemiş 70 kiloya bu tepkileri verdiklerine göre

Birde zayıf birine hamsi gibi olmuşsun iskelet sistemin ortada falan denilince hakaret oluyor
Şişmanlara ne söylerse söylesin alınma hakları yok

Size ne?
Sağlık problemi olmadığı sürece kilo fazlası varsa ve aynaya baktığında rahatsız olmuyorsa si-ze-ne?

Benim yazdığımdan da size ne?
Konu sahibi gayet güzel cevap vermiş sizi niye gerdi anlamadım.
Benimle muhatap olmayın uğraşamam kimseyle laf yarıştırmaya.
Bundan sonra yazdıklarınızı dikkate almıycam.

Alaycı olmaya hakları yok, uyarın onları bu konuda.

Ay valla sizin üzüntünüzü kalpten hissettim gerçekten. Ben de kiloluyum hem de boyum sizden kısa. Ha öyle yusyuvarlak değilim tabi ama göğüslerim çok büyük ve kollarım kalın. Bölgesel yani. Eylül ayında evlendim. Kınamdan bir hafta falan önce bindallılae getirdi eve organizatör deneyeyim diye. Olmadı hiçbiri. En küçük bedenleri getirmiş kız da belki olur dene diye. Söyledi bi de bunu. Büyük bedenleri de var kuru temizlemede diye. Annem başladı ay bulamazsak büyük beden naparız, ya olmazsa onlar da diye kızın yanında söylendi durdu. Benim sinirden gözlerim doldu ama. Kız gider gitmez patladım anneme. Ben böyle olmak ister miydim, haşimatodan dolayı kilo veremiyorum. Yediğim iki lokma yemek,zayıflama haplar kullandım haberin bile yoktu,ölmeyi göze aldım ben anne zayıflamak için,kalbim teklemeye başlayınca bıraktım diye bağırdım ağladım. Ama yıllardır kalbim çok kırıktı bu yüzden. Mağazaya gireriz bişey beğenirim annem hemen sorardı büyük bedeni var mı diye. Ya da bana üç beden küçük şeyi dene bunu diye verirdi. Ya anne olmaz o bana derim ısrar eder. Babam zaten aşırı şişman ve benimle dalga geçer aynı kilodayız diye ama aslında tabi ki aynı kiloda değiliz. O obez nerdeyse. Ben öyle patlayınca annem de ağladı ben öyle düşünmedim hiç. Sen kilonla barışıksın sanıyodum hiç çaktırmadın mutsuz olduğunu dedi. Ama içimde ne fırtınalar koptuğunu kimse bilmiyodu. Nitekim o patlamadan sonra annem asla ağzını açmaz oldu kilomla ilgili. Eşim de seninki gibi çooook şükür. Biraz patlamak gerekiyor böyle insanlara bence çenelerini kapatmaları için. Eğer devam etseydi annem görüşmeyi bile azaltacaktım. Beni mutsuz edecek insanları istemiyorum çünkü.

Vallahi duygularınızı bende yürekten hissettim aynı duyguları taşıyoruz inanın paylaştığınız için teşekkür ederim gerçekten kırıcı oluyorlar ama farkında bike değiller Allah eşinizden razı olsun sizinde ne tüzel bir insanmış ki böyle söylemler de bulunmuyor size

İnsanların eleştirisi bitmiyor, takmamak lazım ama ben de bunu başaramayanlardanım.Benim akrabalarımda yıllardır sürekli eleştirip dururlar, 160 boya 40 kg dım beş altı ay öncesine kadar, yıllarca hep öyle olmuştum, ne zaman beni görseler yüzlerinde bir acıma ifadesi, bileklerin kopacak, yok kilo da alamadın vay efendim hastalıklı mısın? İki yıl önce çocuklarıma oyuncak almak için bir oyuncakçıya girdim, orada çalışan kız daha beni göreli iki dak olmadı, hastalığınız filan mı var dedi.Kaldı ki öyle bile olsa bu onu niye ilgilendirsin, hem kişinin yüzüne lap diye böyle bir şey neden söylenir?

Şimdi biraz kilo aldım, 47 olmuşum en son, tanıdıklar yine aynı havada acıma dolu yüzlerle bakıp laf sokuşturuyorlar.Üstelik öyle çok zayıf görünen biri de olduğumu sanmıyorum, 36 beden giyen bir insanım.En son o tanımadığım kızdan sonra çok psikolojim bozuldu, ama sonra baktım saçmalıyorum, şimdi umursamamaya çalışıyorum.Siz de net olarak belirtin, belki önünü alabilirsiniz.

Birde zayıf birine hamsi gibi olmuşsun iskelet sistemin ortada falan denilince hakaret oluyor
Şişmanlara ne söylerse söylesin alınma hakları yok

Valla kimse zorla kilo alamaz ki yada kilo ver deyince kimse pat diye veremez insan bin kere düşünür bir kere söyler kalp kırarmıyım diye bir düşünüp kendisine sormalı kişi, yani bu sırf şişman olanlarla ilgili değil kilo alamayan insanlar var yok değnek gibisin, yok zargana, fasulye sırığı, çöp gibi, iskelet gibi vb. bir çok kırıcı şey söylüyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…