Ailem beni mi kandırdı?

Söyledik tek dedikleri haklısınız çözüm önerilerine yanasmiyorlar. En sonunda bu yıl sonu gelirimizden sana masrafını vericem dedi. En son arabayi satmaya kalktım dedi ikinci araçları kullanmiyorlar pek annem izin vermemiş kendisi kullanacakmis işler hiç iyi gitmiyor fiyatlar çok düşük masraf çok deyip duruyorlar muhtemelen komik bir rakam vermeyi teklif edecekler

En son nokta bu olacak herhalde ama sokturmez rezillik çıkar sonuçta haklı olduğumu da kanitlayamam tarla onun üzerine
Ama ağaçlar sizin. Şöyle düşünün. Dükkanı kira olduğu halde işyerleri bile devir yapıyor. Çünkü içine atıyorum raf falan koyuyor.
Cevizler sizin. Sökün cevizleri başka tarla aldık diyin. Gerçek olmasa bile blöf yapın. Sokecegiz tarla aldık oraya taşıyacağız diyin

Yani işin özü biz anne babayiz nasıl olsa size kalacak yine bunlar diyorlar ne tarladan vazgeçmiyorlar nede paralarindan ortada bizim yaptığımız emek ve masraf da cabası

Ah ediyorum içten içe ne yazık ki
Kusura bakmayin ama boyle alabilecegi aksiyon koyabilecegi tavir varken -bakin elinize bir sey gecmeyecegini bilseniz bile en azindan renginiz belli olur- ah ediyorum diyenleri ben anlamiyorum. Agaclari satin diyorlar yok gorurler yapamam. Emek sizin emeginiz kesin diyorlar yok yapamam. Ailenize cikisin diyorlar dedim de bir sey yapamiyorlar diyorsunuz. Yazik esiniz bile hala ariyormus sizin yumusak yuzunuzden dolayi. O adam o parayi 5 yaz tatilde harcamayi baska is yapmayi bilmez miydi? Hadi sizin aileniz ama adama yazik resmen dolandirilmis.

Bunu yap yinede diretirlerse ve baktın sana kalmıcak ağaçları kökünden kes gitsin hiç değil ağacını satarsın

Anneniz ayni feminist tavri diger cocugunun huzuru tehlikeye girince de gosterir mi cok merak ediyorum.

Olabilir kendileri sıfırdan duzsun malzemeleri
Valla hiç size kalır diye düşünmeyin. Yaşlılar daha çok yaşıyor. Benim babam dedemle kardeş gibi herşeyi ortak yapmis. Amcalar aynı derecede ortak oldu herşeye. Babam 15 yasindna beri çalışıyor. Dedem 4-5 yıl oldu vefat edeli. Babaanne hala duruyor. Onlar ölecek de biz daha pay sahibi olacağız ben geldim 40 yaşına. Babaannem den önce babam ölür bence hatta.
Bu arada annemin zoru ile ve babamın çok emeği olduğu için minicik bir dükkan fazladan aldı diye tüm ailesi de babama cephe aldı. Babam kendi içinde depresyonda kus ama ailesine çaktırmiyor. Biz köye gidemiyoruz babam gitmediği için. İki küçük amcam da kat kat zengin. Dedemin malını afiyetle gurur yapmadan yediler çünkü. Babam gurur yapan taraf oldu.
Özetle bugün alın alacaginizi. Sonra helallesirsiniz. Yapın yapacaginizi siz kuseceginize onlar kussun. Masrafı vermekle olmaz..emeğiniz nerde. Karınız nerde. Ev alsaydiniz bugün kaç milyon ederdi. Veya araba. Tarla vermek zorunda değil. Ama cevizler sizin. Ben olsam ne aldığım bir çekici bile orda bırakırım ne cevizleri bırakırım.

Valla şöyle soyleyeyim. Annemler sitede bahçe katında oturuyor. Komşulara dediler meyve ağaçları dikelim..kimse oralı olmadı. Annem de kendi lara verdi emek verdi meyve ağacı dikti. Şimdi meyvesinden sadece göz hakkı veriyor onlara meyvesi bizim. Toprak ortak ama ortak alan çok. Onlar da eksin alsın meyvesini

Anneniz sadece kendine feminist bence. İş çıkara gelince niye feminist değil.
Ailenizle aranıza mesafe koyun.
Bu olanları eşiniz biliiyorsa eşinizle ailenizin araları zor düzelir.

Bence cevizleri mutlaka sokun ve babanız gibi satın. Yok paraya bile gitse icim soğur benim. O arsa ilk günkü haline dönsün. Ne kardeşe ne ailenize ne size kalsın.
Ha bu arada tarla arsa statüsüne geçti ise evet orda bir haksızlık olabilir. Ama yine de aileniz adil davranmamis. Tarlanın yarısını kardese verip cevizlerin parasını da kardesiniz size vermeliydi. Sonra apartman mi yapılır ne yapılır bakardiniz.

Haklısınız kardeş rakadas vs kıyameti koparirdim şimdiye ama anne babaya karşı bunu yapamıyorum bir yanım hep vicdan yapıyor. Üniversite de okurken bile yaz tatillerinde köyde hayvan bakardim annem babam biraz rahat etsin diye belki terapi almam lazım onlara karşı duramadigim icin

Doğru söylüyorsun kimin ne zaman gideceği de belli değil

Anneniz sadece kendine feminist bence. İş çıkara gelince niye feminist değil.
Ailenizle aranıza mesafe koyun.
Bu olanları eşiniz biliiyorsa eşinizle ailenizin araları zor düzelir.
Biliyor tabi cevizleri birlikte yaptık bu olanlar eşimde varken oldu düzeleceğini bende düşünmüyorum

Aynı yerde başka arazi var isterse ona da ordan verebilir kendileri vermek istemiyor

En sonu bu olacak
Ağaçların yok edilmesine karşıyım ama ortada da çok büyük bir haksızlık var, harcadığınız emek, maddiyat ve hepsi evladınızın geleceği için yapılan şeyler, anne babanıza karşı vicdan yapıyor olabilirsiniz ama onlar torunları için vicdan yapmıyor görünüyor, ya ağaçları satacaksınız ya maalesef kökten keseceksiniz veya kaç senedir yaptığınız masrafı kalem kalem hesaplayıp o miktar karşılığı babanıza senet imzalatacaksınız, keşke tarla kiralama sözleşmesi yapsaydınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…