Ailem beni mi kandırdı?

Ceviz getirisi yuksek bir sey 10 sene sonra cok para edecek .bence son olarak onaraziye karsi yakinlarda kardesine ayni buyuklukte bir araziyi almayi teklif et.babanda orayi ustune versin .
Yoksa cok kotu oyuna getirmis ailen .
Esin baya iyi biri ben olsam yuzlerine bakma. Bide kardesinin bu konudaki tabri ne hic onu la konustun mu ?
Evet öyle bulunduğumuz bölgeye doğalgaz geldi şuan bize verdiği tarlanın değeri 6 milyona yakın onu kardeşime alacak param yok . Şehire çok yakın elektrik su ve doğalgaz tesisatı var herkes alıp bahçeli ev yapmaya başladı oyuzden çok arttı fiyatları ama babama benim üstüme ver kardeşime de aynı bölgede aynı miktarda tarla ver diyorum yok diyor. Biz ekerken bahçe fiyatı 100 bin bile yoktu

Cok sinirlendim ailenize. Size yar etmezlerse o agaclari, insallah kurur da meyve vermezler diyesim geldi. Kim olursa olsun emeginin ustune cokmek hayir getirmez zaten.

İyi günler fikirlerinize çok ihtiyacım var cikmazdayim nasıl dusunecegimi şaşırdım kaldım. Babam çiftçi büyük arazileri var ve büyük çiftçilik yapıyor. 5 yaşında kızım var kızım ilk doğduğu zaman onun için ceviz ekelim dedik küçük bir bahçe almaya karar verdik. Babamın daha önce incir ve zeytin ekili ancak hiç meyve yapmayan ağaçların bulunduğu bir bahçesi vardı. Kepçe tutun o ağaçları sökün yerine ekin zaten yapmıyorlar dedi. Bir kız kardeşim var ona da ver dedik ona da küçük bir bahçe alacağını söyledi bizde ektik.yaklasik 150 ağaç. Ağaçlar büyüdü meyve vermeye başladı artık ama ailemin tavrı değişti. Bizi bahçeyi bırakmak için zorlamaya başladılar. Kendim öğretmenim yaz tatillerinde giderim tatilimi o bahçede geçirir her işini yaparım bahar ayında olanlar için işçi tutardik. Babamda Kendi yapacağı şeyleri yapar onunda ücretini verirdim.yaz tatilinde kardeşim ile bir sorun yaşadık başka bir durumdan aileme ileride bu ağaçlar içinde sorun olabileceğini söz verdiğiniz gibi bahçeyi üzerimize vermelerini kardeşimin de üzerine aynı miktarda toprak vermelerini istedik hayır dediler.ilerde sorun olabilir mi dedik olabilir olursa yarısını kardeşine verirsin ağaçların dediler.onceden işçilerin yaptığı her iş için beni çağırmaya başladılar her gelip gitmem en az 1000 TL ye çıkıyor kışın. İşçi tutuyoruz bu yarım kaldı gel tamamla diyorlar. Her gittiğimde kendi işleri içinde sürekli tarlaya gider olarak buldum kendimi.ben bu bahçe için her yıl 100 bine yakın bir masraf ediyorum ama bilinmezlige en sonunda bırakalım o zaman sizin olsun dedik sen bilirsin dedi babam.en azından yaptığın masrafı veririm dedi ancak vermedi vereceğini de düşünmüyorum.
O ağaçları söker öyle bırakırsım onlara. Resmen kandırmışlar sizi. Baktılar meyve veriyolar yan çizdiler.

Eşin öyleyse bile onlara bunu belli etmek zorunda değilsin yavaştan başla hazırlıklara senaryolara aramız bozuk boşanmak istediğini söyledi kendine yediremiyo bunu emeklerim gitti senin yüzünden oldu ben o parayla çocuğuma arsa araba alırdım diyo de evde huzurumuz kalmadı de babana anlat bunları annen belli ki baskın karakter annenin de telefonlarını asla açma ki kendi kendini yesin bitirsin. Bi süre de sessiz kal senden haberleri olmasın mahsül zamanına kadar da vicdanları rahatsız olur içleri içlerini yer bu çocuk ne halde evini yuvasını karıştırdık diye tapuyu bile verebilirler ama iyice korkutman lazım ya bneim yengem kavga kıyamet kendine ev aldırdı durduk yere babaannemlere bi yerden bi kavga tutturdu sen kendi ailenden hayli hayli mal alırsın cazgır ol hakkından gelemesinler verelim kurtulalım desinler gerçekten gördüğüm böyle insanlar tepkilerinden çekinilen insanların her dediği yapılıyor 🤣🤣
Evet genelde böyle cirkeflik yapınca ancak teslim ediyorlar hakkini

O ağaçları söker öyle bırakırsım onlara. Resmen kandırmışlar sizi. Baktılar meyve veriyolar yan çizdiler.
Aynen birde yukarıda da belirttim doğalgaz gelmesi ile arsa olarak geçmeye başladı ve fiyatları çok arttı buda etkili oldu vazgecmelerinde sanırım satmamizdan korktu halbuki böyle birşeyi hiç dillendirmedik bile

Size geçmiş olsun diliyorum. Babanız güzel dolandirmis. 100 bin az para değil ama günümüzde zor bir meblağ da değil. Biz de eşimle öğretmeniz. İki maaş ek ders gitti diye bakın. Çok üzücü farkındayım. Paradan ziyade yapılana üzülüyorsunuz. O da cabası. Herkesin dediği gibi tapusuz senetsiz iş yapmayın. Görüşmeyin de demem. Her yere çekerler. Ama buz gibi mesafeli olun. Tekrar geçmiş olsun.

Size geçmiş olsun diliyorum. Babanız güzel dolandirmis. 100 bin az para değil ama günümüzde zor bir meblağ da değil. Biz de eşimle öğretmeniz. İki maaş ek ders gitti diye bakın. Çok üzücü farkındayım. Paradan ziyade yapılana üzülüyorsunuz. O da cabası. Herkesin dediği gibi tapusuz senetsiz iş yapmayın. Görüşmeyin de demem. Her yere çekerler. Ama buz gibi mesafeli olun. Tekrar geçmiş olsun.
Yüzbin değil ki 5 yıldır içine yaptığımız aldığımız şeyler 500 bini çoktan geçti kendime bir araba alırdım üzerine biraz ekleyip masrafı da geçtim her yaz tatilinde ben o bahçe işleri için çalıştım birde babamın kendi bahcelerinde kışın bizim işimiz ile ilgileniyor diye aynı meslekteniz beni anlarsınız okul kapanır ben köye giderim nerdeyse hergun tarladayiz okullar açılmasına bir hafta kala ben eve dönerim tek bir şey istedik kızım için birşeyler yapayım daha rahat okusun istedikleri şeyleri yapabilsin

Yüzbin değil ki 5 yıldır içine yaptığımız aldığımız şeyler 500 bini çoktan geçti kendime bir araba alırdım üzerine biraz ekleyip masrafı da geçtim her yaz tatilinde ben o bahçe işleri için çalıştım birde babamın kendi bahcelerinde kışın bizim işimiz ile ilgileniyor diye aynı meslekteniz beni anlarsınız okul kapanır ben köye giderim nerdeyse hergun tarladayiz okullar açılmasına bir hafta kala ben eve dönerim tek bir şey istedik kızım için birşeyler yapayım daha rahat okusun istedikleri şeyleri yapabilsin
O zaman milyonu buluyor ki terbiyemi bozacağım ohaaaa yani ben olsam ağaçları sokerdim

Bende başta konduramyordum ama şimdi onu düşünüyorum çünkü ilk defa ürün aldık daha önce ağaçlar büyüdü. Diye meyveleri söküp atıyorduk ağaçlar büyüdü bahçe bir şeye benzedi ağaçlar büyüyünce de bahçeye müşteriler çıkmaya başladı buda etkili oldu diye düşünüyorum
Bahçe işinden anlamam.
Belki saçma olacak ama ağaçlark söküp başka arsa alıp oraya ekemez misiniz?

Eşim çok kırgın sadece bayramlarda geliyor ellerini öpüp gidiyor ki oda onların olmasa da senin hatrin var diyor . Onlar için hiç birşey yapmadım gerçekten çok değer vermiştim sanki oyuncağı elinden alınmış çocuk gibiyiz
Bence açık açık söylesin ugradiginiz hayal kırıklığıni. Anlamazliktan gelirler. Aile olduğunuz için zaman icinde normale dönersiniz. Boş yere olan emeklerinize olur. İcinizdekileri söyleyip tavır koyun.

X