Aileler yüzünden ayrılma aşamasındayım

eşin neden ailesini karıştırıyorki bu evliliğe...
kararrı iki kişi vermeli onlar değil..
ama anladığım kadarıylada eşin çok pasif..
benim için mücadele etmeyen bir erkeğe koca gibi göremezdim..
iyi düşünün..eğer eşin gerçekten istese çok şey yapabilirdi...

birde şunu düşün farklı olarak,anne babamdan örnek vereyim...senin yasadığın olayın aynısı..annem baba evine geliyor 3 ay kalıyor ,aileler yüzünden ayrılıyorlar..neyse daha sonra birbirlerini sevdiğini anlıyorlar ve babam anneme bir daha asla ailesini karıştırmayacağına söz veriyor,evide babaannemlerden uzak bir yere taşıyor...annemde buna kanarak kendi ailesi asla istemediği halde ailesine gitmek istediğini söylüyor...aile göndermek istemiyor kızları üzülmesin diye,ama annem tam rızalarını bile almadan gidiyor babamın yanına....sonuç:herşey dahada kötüleşiyor..babam bakıyorki artık aileside annemin arkasında durmaz çünkü annem onları ezip geçti,dahada kötülük ediyor..dayak,kötü söz,ailesi dahada fazla karışıyor vs vs....annem hep der keşke o zaman geri dönmeseydim...hayatımın en büyük hatasıydı der....ve biz böyle bir ailenin içinde ayakta durmaya çalıştık,çocukluğum berbat geçti,her zaman annemle babamın ayrılacağını ortada kalacağımızı düşünürdüm...aynı durumu düşmanımın çocuğunun bile yaşamasını istemem...
ama şunuda ekleyeyim eğer diyorsanki benim sevgim herşeyi kaldırır,gülü seviyorum dikenine katlanırım o apayrı...

İkinizde aklı başında insanlarsınız,çocuk değilsiniz ki ailede olsa bu başkaları karar versin evlilğinize..Bence başınızı dik tutun evliliğinize devam edin..Her koyun kendi bacağından asılır bu hayat sizin..Ailenizin değil..güçlü olun ve pes etmeyin

canım ikinizin ailesindende uzak bir yerde hayat kursanız zormu olur sizin için. ailelerinizle barışırsınız ama niye durum bu halde bilmediğim için affedermi ailen onuda bilemiyorum. aile bulunmuyor eş bulunuyorda. tamam aşk sevgide önemli ama ailenin yeri doldurulamıyor. eşin gelse babanla konuşsa küslüğü kaldırsa ne yapıp edip ailenle olmazmı.

bence ailelerin yaptigi cok yanlis,sonucta siz birbirinizi seviyorsunuz..yani ikinizin arasinda o kadar da cok problem yok anladigim kadariyla...bence ailelerinizi ikna etmeye calisin,bir yuva bu kadar kolay yikilmamali hele de birbirinizi severken....

yardımınız için çok teşekkür ederim eşim evime geldi karımı istiyorum diye babam ailende gelsin bir konuşalım ded ama o taraf gelmedi 2 senden beri ne geldiler nede aradılar biz çok uğraştık maddi durumumuzda yokki başka bir şehire gidip düzen kuralım olmuyor olmuyor allah sanada hayırlı kısmetler versin saygılar

aileler işin içine girince olay dahada büyüyüp karmaşıklaşıyor.bizde aileler yüzünden boşanıcaktık ama büyükler araya girip barıştırmaya çalışınca aileler inat edip olayı büyütmedi.nede olsa bu bi yuva kimse evledının yuvasının bozulması hele buna sebep olmayı istemez.eşin ailesiyle konuşsun ben eşimi seviyorum ondan ayrılmak istemiyorum deyip kabul ettirsin.eğerki kabul etmezlerse resti çeksin sen yabancı değilsin canım eşisin hayat arkadaşı yoldaşısın... böyle biri için aileyi karşıya almaya değmez mi heleki seviyor ve onunla mutluysan.kabul etmiyolarsada gelsin babanın elini öpsün olanları anlatsın ama ben eşimi seviyorum ayrılmak istemiyorum bir daha kimsenin onu üzmiyeceğini kefilim desin. ne orası ne burası olmuyorsa farklı bir yere taşının bu kadar birbirini seven bir yuvanın bozulmasına izin vermeyin.

inan çook üzüldüm durumuna..
senin yaşadıklarının benzerini bende nişanlılık dönemimde yaşadım.. özellikle kendi ailemle ciddi promlemlerim oldu..o yüzden yaşamış biri olarak söylüyorum ki bence kimseye fırsat vermeyin.. aman onun annesi bunun babası demeyin.. şimdi durumunuzla herkes ilgilenir, herkes (şimdilik) üzülür, çünkü olay daha çook taze.. ama üzerinden biraz zaman geçsin, olay tazeliğini yitirsin sana boşanman için baskı yapanların hepsi yaşadıklarını unuturlar herkes kendi telaşesinde kaybolur sonunda da siz can acısıyla ömrünüzün sonuna kadar yaşamak zorunda kalırsınız... bence ayrı bi şehre taşının kendinize bi düzen kurun ve en önemlisi kararlı olun emin ol bi süre sonra onlarda kararlılığınızı anlayıp durumu kabulleneceklerdir...
Allah yardımcın olsun canım benim inşaallah en kısa zamanda düzelir ve çook mutlu olursunuz...

bende biraz senin durumundaydım.ama biz sizin gibi ayrı yaşamadık eşimle.bende kayınvalidemle anlaşamadım beraber oturuyoduk şimdi ayrıldık herşey düzeldi.her iki tarafta iyiyiz şuan
allah senin yardımcın olsun.zor durumdasın.ayrı evde oturmayı deneseydiniz belki bu kadar kötü olmazdı durumunuz.şuan anladığım kadarıyla ayrı eve otursanız bile bazı şeyler yıkılmış aranızda evlilik tek 2 kişi arasında değil.ailelerinizle sorunlarınızı düzeltmeniz lazım önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…