Aile Sıkıntıları

O kadar kotu bir Türkçe ile yazmissiniz ki anlayabildiğim kadariyla para kayinvalidenizin parasi.

Bu durumda kendisi henuz sağ oldugu icin parayi ne yapacağına, nasil değerlendirecegine karisamazsiniz, cunku kendi parasi. Isterse gider cope atar, ister dernek kurup yardim dağıtır, isterse gider bir evladina verir.

Sağ ve akli basinda olan insanlarin parasina karisma hakkiniz hukuken yok.

bu benim annemden kalan param diyor babasının parasıda engelli olduğu için eşinin üstünde olduğu için rahat rahat kullanıyorlar. kendi malım sana vermek zorunda değilim diyor. benim eşim küçüklüğünden beri hem çalışıp hem okumuş biri kardeşide tam aksi olan yiyip bitiren bir. kızlar kıskanıyorsun sakın demeyin bu hayatı haketmeyin biri
Miras pay edilmedi mi? Engelli olunca tüm mal varlığı eşe mi kalıyor? Geçenlerde abimin babamın arabası ile ilgili bir işlem yaptırması gerekiyordu ve benim imzam olmadan bir şey yapamayacaklarını söylemişler. Ben de notere gidip vekalet vermiştim o gün.

Eşinizle kızınızın suçu, günahı ne peki ? Eşinizin annesi çok mu zengin ? 15 milyon TL sizin kafanızda kurduğunuz bir rakam mı; gerçeklik payı var mı ?

Eşinizle evlenirken ailesinin mal varlığına bakarak mı evlendiniz ? Eşinizin annesi kendi parasını istediği yere harcayabilir. Bu durum nedeniyle sizin eşiniz ve kızınıza olan davranışlarınızın değişmesi normal değil.
davranış değişikliği eşim ile olan tartışma hallerimiz kızımı çok seviyorum dünya malı dert değil bir anne çocuğuna nasıl der benim itediğimi yaparım der

İyi de böyle bir şey nasıl mümkün oluyor? Bir kişi öldükten sonra hukuken mirası eşi ve çocuklarına kalıyor. Babam vefat ettikten sonra evi ve arabası hepimize kaldı. Eşinizin imzası olmadan anne ve görümce kuruş alamaz benim bildiğim kadarıyla.

Adamin üstüne birşey yoktu demekki.
Adam yıllardır engelliyse ve KV ilgileniyorsa kadin yavaş yavaş mallari üstüne geçirmiştir.

doğru ama eşimin nasıl bu kadar sakin kalabiliyor boşve diyor ihtiyacımız yok şükür ama düşünülmemek çok üzücü

Dişa sakindir. Benim eşimde KV tarafindan sömürülen çocuk.
Dışı sakin ama içinden baya baya nefret ediyor. Bazen ağzından kaçırıyor, annem ölse üzülmem diye.

Miras pay edilmedi mi? Engelli olunca tüm mal varlığı eşe mi kalıyor? Geçenlerde abimin babamın arabası ile ilgili bir işlem yaptırması gerekiyordu ve benim imzam olmadan bir şey yapamayacaklarını söylemişler. Ben de notere gidip vekalet vermiştim o gün.
benim diyor sanane diyor oda eşimi üzüyor aslında içine atıyor ben atamıyorum söylüyorum fikirlerimi verdim diyor

Dişa sakindir. Benim eşimde KV tarafindan sömürülen çocuk.
Dışı sakin ama içinden baya baya nefret ediyor. Bazen ağzından kaçırıyor, annem ölse üzülmem diye.
yazık ama böyle olması hiç güzel değil... olumlu yada olumsuz hepinizle dertleşmek iyi geliyor

davranış değişikliği eşim ile olan tartışma hallerimiz kızımı çok seviyorum dünya malı dert değil bir anne çocuğuna nasıl der benim itediğimi yaparım der
Görümceniz bekar sanırım şu an. Anne kız beraber yaşıyorlar galiba. Kayınvalidenizden beklentiniz nedir tam olarak ? Sizin bakımınıza mı muhtaçlar; eşinizden aylık gelir mi talep ediyorlar ?

Görümceniz bekar sanırım şu an. Anne kız beraber yaşıyorlar galiba. Kayınvalidenizden beklentiniz nedir tam olarak ? Sizin bakımınıza mı muhtaçlar; eşinizden aylık gelir mi talep ediyorlar ?
ikisininde ayrı evi var yan yana aslında anlaşamıyorlar evet kardeşi bekar 38 yaşında ama o ağlar sızlar döker kırar dediğini yaptırır böyle bir tip benim eşimde sadece sakin sakin hep kendim yaparım diyor beni çok yoruyor.

O kadar kotu bir Türkçe ile yazmissiniz ki anlayabildiğim kadariyla para kayinvalidenizin parasi.

Bu durumda kendisi henuz sağ oldugu icin parayi ne yapacağına, nasil değerlendirecegine karisamazsiniz, cunku kendi parasi. Isterse gider cope atar, ister dernek kurup yardim dağıtır, isterse gider bir evladina verir.

Sağ ve akli basinda olan insanlarin parasina karisma hakkiniz hukuken yok.
aslında konu para değil tercih 2 çocuğu arasında ayrımcılık yapması biz yaşadık siz yaşamayın ama

yazık ama böyle olması hiç güzel değil... olumlu yada olumsuz hepinizle dertleşmek iyi geliyor

Tabiki değil ama ayrim yaşayan milyonlarca insan var.
Eşinize yapılan haksızlıği üstünüze alinmayin.
Kendinizi ve cocugunuzu koruyun yeter. (benim KVdem mesela torun ayrimida yapıyor malasef. Benimki iki yaşında, kaynimin oğlu 4 yaşında. Benim oğlum şimdiden kendini geri çekti. O bile yapilan ayrımı anliyor)
Eşiniz herşeyin farkında.

ikisininde ayrı evi var yan yana aslında anlaşamıyorlar evet kardeşi bekar 38 yaşında ama o ağlar sızlar döker kırar dediğini yaptırır böyle bir tip benim eşimde sadece sakin sakin hep kendim yaparım diyor beni çok yoruyor.
41 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Kızınız da en fazla 6 yaşında olsa gerek.

Sizi yoran nedir ? Eşinizle evlenirken, ailesinin gelir düzeyi ve ailesinden gelebilecek olan olası bir malvarlığı beklentiniz yoksa; sizi etkileyen nedir ?

Tabiki değil ama ayrim yaşayan milyonlarca insan var.
Eşinize yapılan haksızlıği üstünüze alinmayin.
Kendinizi ve cocugunuzu koruyun yeter. (benim KVdem mesela torun ayrimida yapıyor malasef. Benimki iki yaşında, kaynimin oğlu 4 yaşında. Benim oğlum şimdiden kendini geri çekti. O bile yapilan ayrımı anliyor)
Eşiniz herşeyin farkında.
Fazlasıyla farkında ama aile ilişkilerei de etkileniyor eşimin onlarla görüşmemesine üzülüyorum sonra kızıyorum beter olsunlar diyorum eşim hariç

Siz her yerde görümcenizin okuduğu parayı vs konuşuyorsanız kulaklarına gitmiştir bilenmişlerdir. Ayrıca miras kadının kendi annesinden kalmış istediğini yapar. Siz niye müdahale ediyorsunuz kendi mirasınızla ilgilenin. Eşiniz de bir avukat tutup kendi hakkını savunsun. Hiç sevmem alakası olmayan şeylere karışanları. Size araba ev alınırken destek olmadılar mı

Siz her yerde görümcenizin okuduğu parayı vs konuşuyorsanız kulaklarına gitmiştir bilenmişlerdir. Ayrıca miras kadının kendi annesinden kalmış istediğini yapar. Siz niye müdahale ediyorsunuz kendi mirasınızla ilgilenin. Eşiniz de bir avukat tutup kendi hakkını savunsun. Hiç sevmem alakası olmayan şeylere karışanları. Size araba ev alınırken destek olmadılar mı
bırakın avukat dava vs. karşılarını alıp konuşmuyor bile. ben en başından beri konuşun sorununuzu çözün bakın böyle daha kötü olacak durumunuz ben kendimi belkide gereksiz paraladım

X