Aile nedir? Tüm yalnızlıklar hakkında

durumsuferda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
12
7
25
Merhabalar arkadaşlar,ilk yazım bu uzun olursa vaktinizi mutlu şeylere harcamanızı isterim.
Ben 25 yaşında genç bir kızım,daima pozitif mutlu neşeli yüzünden gülmeyi eksik etmeyen bir insanım.Hayatıma elhamdülillah biri dahil oldu,bir seneden fazladır evlenme hayali ile rabbimize tevekkül ediyoruz.Ancak ortada çok sıkıntılı bir durum var,işte bunu size arz etmek istiyorum.
Çocukluğumdan bu yana anne ve babam birbirlerini sürekli öldürmek isteyen, defalarca babam silahla annem satırla saldırmış polisler eve gelip sürekli karakollarda vakit harcamış insanlar.Detayları farklı ancak ikiside birbirini aldatması dışında çok ciddi psikolojik problemleri olan insanlar.Üniversite sınavımın olduğu gün annem sığınma evinde,babam nezarethanedeydi.Üstelik kendimden küçük üç kardeşime daha bakmakla yükümlüydüm.Eve sosyal hizmetlerden bir kağıt geldi ve 18 yaş altı çocukların alınması konusunda.O gün hıçkıra hıçkıra ağlamıştım.Ağlamak derken,ağlamak konusunda hassasiyetim var.İlkokul çağındayken ağladığım için annem emzik almıştı,çok döverdi her yerim yara izidir zaten.1 hafta takacaksın o emziği yoksa döverim demişti elinde oklavayla.Korkunç olan kısmı eve sınıf arkadaşlarım geldiğinde kahkaha atarak bu da sürekli ağlıyor bu yüzden emzik takıyor demişti.Gerçi babamda farksızdı.Ortaokula giderken yine annemin kaçtığı bir gün babam ona satırla saldırmış camları kırmıştı.Daha sonra satırla annenizi bulun diye üstümüze yürümüştü.O gün erkek yakın sınıf arkadaşımın yanına gitmiştim ağlayarak,evinde tacize uğramıştım.Basit anlatsam da atlatmak 7 yılımı aldı.O günden sonra dava açıldı 5 yıl hapis cezası para cezasına çevrildi.Çocuk yüreğim bunu atlatmak için günlük tutmaya karar verdim.Günlüğüme onların bana o.ç diye küfür ettiklerini yazmışım.Bunu babam gördüğünde beni yağmurlu bir akşam ankaranın dağına götürmüştü seni öldürürüm elin adamına (14 yaşında) nasıl küfür ettirirsin diye elindeki çelik yüzüğü dahil ters tokat atmıştı.Burnum kanamıştı o gün,üst kıyafetim dahil olmak üzere kan olmuştu. Ve dahası dahası..
Asıl konu ise şu hala hiç bitmeyen boşanma ve bir arada kalma davalarında yan yana ömür geçirirken kadın kız mevzusu benim yanımda konuşuyorlar,doğrusu adım ferda.Bunun nedeni ise zamanında sevdiği kızın ismini koymuş babam.Bu kadın yıllar sonra tamda ayrılacakları dönem ne hikmetse çıktı,ve babam bu kadınla evlenicem diye bana anlatırdı.Sadece bana.Diğer kadınlarla yaşadıklarını anlatırdı,evet bana anlatırdı.Ruh sağlığım çok etkilenmişti.
Her neyse konudan çok sapmak istemiyorum değerli insan,evlenmek istediğimi söylediğimde aleviler diye babam 3 aya yakın benimle konuşmadı.Başkasına vermek,ayarlamak istediler.Annem akşamları gelip o oğlanla konuşma baban seni öldürür diyordu.Saçmalıkları sınırı aşıyor.Sürekli aşağılama,küçümseme ve isteklerim karşısında beni aciz bırakmaya çalışıyorlar.1 seneyi aştı tanışalı,olmadı direk evleniriz diyoruz.Artık helal olalım diyoruz,çalıştı canım benim çok şükür arabamızı aldı,eşyalarımızı aldı gecesini gündüzüne kattı çalıştı aldı her şeyimizi.
Küçük bir örnek vermek istiyorum dün kız kardeşim dudağı ince olduğu için çok küçük bir dolgu yatırmak istediğini söylediği için destek çıktım,çünkü çok travması vardı rahatlaması için destekçisi olduğumda annem senin müslüman olduğuna inanmıyorum dedi,tamam yine sorun yok umursamıyorum.Bunun üzerine babam diyor ki benim düşüncelerime senin kapesiten yetmez,sen kusurlusun yanlış düşünüyorsun torpil ile memur yapardım seni sen istemedin diyor.Annen vesveseli bir insan diyor,bu bir bahane dedim dua edebilir tedavi uygular dedim.O zaman sen müslüman değilsin kitaba inanmıyorsun diyor,ne alaka dedim tedavisi var diyorum ne alakası var.Kendimi savunmak istediğimde akrep gibisin sen diyor.Ben seni dinledim sende beni dinlemelisin karşılıklı konuşmalıyız diyorum,ancak dinlemiyor ve sürekli aşağılamalara,küçümsemelere maruz kalıyorum.Bu olay üzerine dün ayet atmış bana öf denilmez diye.Beni her şey ile vurmaya aşağıda tutmaya çalışıyorlar.Anlamıyorum değerli insan,ne yapmalıyım bilmiyorum.Yorgunum.

konunuzu üzülerek okudum
benim de zor bir çocukluğum/ergenliğim oldu
ben de annesiz büyüdüm babam vardı ama yoktu başkalarının evinde büyüdüm

çalışıyor musunuz? şuan için en önemli şey kendi güvenceniz
çalışıyorsanız evlenin bence sevgilinize güveniyorsanız

bu aileden maalesef size hayır gelmez üzgünüm

okuduklarım karsısında sok oldum aynı zamanda cok uzuldum. evlenmekten önce yasadıgın travmalardan kurtulman ıcın destek almanı önerırım. bır ıse gırsen calıssan aynı zamanda psikyatrıst tarafından destek alsan ve öyle saglıklı bır karar versen daha dogru olur. hayatındaki kişiyi kötülemek değil ama evliliği bir kaçış olarak görmemen için bunu söyluyorum. önceliği kendine verip daha sonra sağlıklı bır psıkolojıyle evliliğini yurutmelisin

Ah canım güzelim çok zor bir çocukluk geçirmişsin,halada zor zamanlar geçiyorsun. Umarım evleneceğin adam seni çok mutlu eder tüm yaşadıklarını unutturur. Asıl kusurlu onlar. Asıl dinden uzak olanlarda onlar. Sen çok güçlüsün,onların yanında bu yaşa kadar gelebilmişsin.

Geçmiş olsun,çalışıyor musunuz,işiniz gücünüz varsa evlenin, ailenizin değişmesine imkan yok,onlara laf anlatmaya uğraşmayın hiç,toplumumuz da bazı kavramlar aşırı abartılıyor maalesef ,bunun için kendinizi asla suçlu hissetmeyin lütfen.

Evden kaçan annen ya da annenden boşanmadan başka bir kadınla evleneceğim diyen baban mıymış Müslüman tövbe ya.

Evden kaçan annen ya da annenden boşanmadan başka bir kadınla evleneceğim diyen baban mıymış Müslüman tövbe ya.
Diyor ki ben imam nikahı ile başka bir kadın ile evlenirim,ama sen benim resmi nikahımdan çıkamazsın.Ve tüm tartışmalarının ardından akşamına ikeada gezelim mi diye sohbet ediyorlar.Çok dengesiz tavırları,oldukça ürkütücü.

Anaokulu öğretmeniyim, maalesef ki geçen senelerde uluslararası çalıştığım bir kurumda aşçının oğlu tarafından taciz edildim.Okul islami bir okuldu,öyle ki pantolon giymek yasaktı türk öğrencimiz yoktu neredeyse.O kadar güzel ilerliyordum ki almanya da açılacak olan okulumuza gidecektim.Ancak tacizi ertesi gün müdüre anlattım.Bir kaç gün sonra işten çıkarıldım.Sebebi ise müdür aşçı ile yakın arkadaşmış,oğlunun adını kirletmemek için beni işten apar topar çıkarttı.1 sene durumu atlatamadım ve çok ahımı aldılar.Ardından maaşları yetiştiremediklerini ve okulun battığını duydum.Ve aşçının oğlu sadece bana değil yabancı tüm öğretmenlere de aynı şeyi yapıp zor kullanmış.Ahım onların üzerinde.

Babam senin düğününü yapamam dedi.Aylık 75 bin alıyor,hem emekli hemde özelde eğitim bir senin genel müdürlüğünü yapıyor.Kardeşlerim hep özel okullarda, üniversitelerde,dershanelerde okudular.Okusunlarda,ama aynı gün annem istemeye gelirlerse ben evde durmam temizlikte yapmam yemeğini kendin yap diyip çıktı.2 senedir beynimde hipofizde olan bir kist ile uğraşıyorum.Bu maalesef yumurtalıklarımda 3 santim kist yapıp hormonal dengemi tamamen bozdu.En nihayetinde bunu aktarmak için anneme sağlık durumu hakkında konuşacağım salona gel desemde asla umursamadı,gelmedi de.Aynı gün bana gözünden yaş eksik olmasın,yolun kapalı olsun hiçbir şeye ulaşama gibi beddualar etti nedeni ise kardeşimi korumaya çalışmamdandı.Elhamdülillah geçen ki kan durumum iyi çıktı ama bu olanlar içimde bir kor,yangın ki söndürmesi zor.

Anne Babaya of bile denilmez doğru
Ama ailen çok cani ben olsam yüzlerine bakmazdim bunların.

Evet bende öyle düşünüyorum çok denedim ama en azından evliliğim konusunda anne baba olabilselerdi.Nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.Anaokulu öğretmeniyim,şuanlık ara verdim.Elbette ona güveniyorum,ancak ailemi ikna etmek zorunda olmadığımı da biliyorum.Elimden geleni yaptım,çok zorlarlarsa bir süre sonra evleneceğim vakit herkesin haberi olarak çıkarım evden.Açıkcası hiçbirini istemiyorum gerçekten,en mutlu günümde en mutsuz günlerimi yaşatan insanlar o günümüde mahvedebilirler.Görmek yeterince acı veriyor.

Anne Babaya of bile denilmez doğru
Ama ailen çok cani ben olsam yüzlerine bakmazdim bunların.
Sürekli Allah ile korkutuyorlar.14 yaşında zorla kapattı beni nedeni ise o taciz dava olayından dolayı güzelsen görülmeyeceksindi konu.2 sene önce açılmak istediğimi söyledim 1 hafta boyunca yanına gittim bak ben istiyorum diye yanından kovdu beni.Nihayetinde açıldım ve evlatlıktan reddetti 2 ay yüzüme bakmadı kapıları suratıma kapattırdı ölürsem cenazeme gelmesin dedi.Ardından gerçekten içtenlikle kapandım.O gün şöyle demişti,aramıza hoşgeldin.Daha ne olabilir bilmiyorum.

İnşallah hep iyi olur sağlık durumun. Ailedir atsan atılmaz satsan satılmaz. Evlenirsin mutlu bir yuvan olur,ailenle arana biraz mesafe koyarsın. Yine silinmez. Evleneceğin adam ailevi durumunu biliyorsa seni anlayışla karşılar,eğer mesleğin varsa veya bir yerde çalışıyorsan maddi açıdan destek çıkarsın,beraber düğününüzü yaparsın.

Satırla kovalama kelimesini duydum ya.Emzikle rezil etme falan bunları bırak anne baba insan insana yapmamalı.O yüzden ben olsam yüzlerine bakmazdim

Haklısın,bu yüzden bugün bu konuyu burada açmak istedim.Umarım faydasını görürüm.Yakın zamanda bir doktora da gitmeyi düşünüyorum.Ama hala bunların arasındayken gitmek beni düzeltmiyor, farkındalık daha çok can yakıyor.

Ailevi durumumu biliyor ve yaşananlar karşısında elinden geleni yapıyor sürekli çalışıyor ve yuva için çabalıyor.Silinmiyor evet,ama ne yapacağımı bilemez haldeyim

Satırla kovalama kelimesini duydum ya.Emzikle rezil etme falan bunları bırak anne baba insan insana yapmamalı.O yüzden ben olsam yüzlerine bakmazdim
En küçük kardeşim bundan 6 yıl önce annemin babama satırla saldırdığını görmüştü.Bugün bana satırı her gördüğünde korktuğunu ve tetikte hissettiğini söyledi.4 yıl önce babam tüfekle saldırmıştı içine mermi koyup.Baba yapma diye salona kapatıp ağlamıştım.O sıra annem evden koşarak kaçmış.Polis eve geldiğinde babamın tüfeğin içine mermi koyduğunu söyledim.Ya da adı neyse işte.İlk seferlerde nezarethanede tutuldu daha sonra 5 yıl tutuksuz yargılandı.Senelerdir hala beni suçlar.Sen tüfeği polise söyledin diye ben tutuksuz yargılanıyorum diye.Narsizm tam olarak böyle bir şey.Beni nasıl suçlayabiliyor? Olay ise babamın bana dışarıdaki kadınlarla özel şeyler yaşadığını söylemesi ve bunlara aylarca katlanıp yuva parçalanmasın diye sustuktan sonra anneme söylememle oluştu.Ve o gün babam bana dedi ki bana ihanet ettin,ben sana anlatmıştım dedi.Her konuda suçlayacak korkunç mazeretler bulabiliyor.

Öncelikle sabrınız için sizi tebrik ediyorum. Ben okurken sinirlendim. Ha bu tiplerden çoğu ailede ne yazık ki var. Allah kitap der ama şeytanın bile ağzını açık bırakacak kötülüğü yaparlar. Kendilerince bir din oluşturmuşlar ve onların şiddetine, küfrüne, iğrenç yaşantılarına uymak zorundasın. Hasta ve psikopatların hayal dünyası işte. Ben çocuklara üzülüyorum. Güçlü kalmışsınız yine de elbet travma olarak kalıyor insan da ama hayatınıza devam etmek zorundasınız. Evleneceğiniz kişiyi de seviyor güveniyorsunuz belli ki. Sizin için en sağlıklısı ailenizden uzak yaşamak. Bunu söylemek kolay gibi gelir insana ne kadar yanlış yapsalar da zordur ama maalesef size zarar veren ailenizse bunu yapmanız gerekiyor. Siz ailenizin istediği gibi her yaptıkları yanlışa doğru desenizde hor görülüp, aşağılanacaksınız sorun siz de değil onların tedavi olması gerekiyor. Benim akrabalarımda da var bunlardan çok iyi biliyorum yani değişmezler.

Aynı evdeyiz.Ama benim ne annem var ne babam,ailem gibi hissetmediğimi daha önceden de söyledim.Seneler önce öyle ruh sağlığım bozulmuştu ki 48 kiloya düştüm,saçlarımı tıraş ettim her yere siyah perde taktım telefonumu sattım 1 hafta yemek yemedim,ölüydüm sanki.Ve ip almaya çıktım.2 parça ip aldım,pencereye monta edilmiş perdenin demirine bağladım.Beni buradan yok etmek istedim.Düşünemiyordum.Boynum morarmış halde oradan indim,ölmekten vazgeçtiğimde akşama ağlaya ağlaya ben ölmek istedim dedim.Salondalardı.Herkes oradaydı.Artık kardeş olarak nitelendirmediğim babamın büyük kızı dersim var dedi çıktı,annem işim var seninle mi uğraşıcam dedi çıktı.Hala gözlerimi buğulandıran, yüreğimi ilmek ilmek yapan bir andır.Ve babam bağırdı ölünce ne olacak Allah'a ne diyeceksin diye.Yazarken yutkunmama sebebiyet veren bu olayı içimde kaç gece yaşadım.Tekrar tekrar,sesler zihnimde yankılandı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…