Ahım tuttu, Cehenneme birlikte gideceğiz..

çocuğun hastalığına gelince, elbette arkadaşın ahındandır demiyorum. hepimizin türlü dertleri var.

ama bu alemde SEBEPSıZ hiç bir şey vuku bulmaz. bunu da unutmamak gerek.

yazdıklarını okuduğumda şok geçirdim resmen...
bu ne gaddarlıktır bu ne kin ne nefrettir böyle....
Rabbim bile kullarını affettikten sonra bizler kimiz ki affetmeyelim....
ne yapmış kuzeniniz sevmiş!
belki zorbaca belki gaddarca sevmiş ama sevmiş!
sonra nolmuş herşey geride kalmış gelip önünde el pençe divan durup ahiretini kurtarmak için helallik istiyor ve siz helallik vermiyorsunuz!
yazık gerçekten yazık hem onu hem kendinizi kurtaracağınız yerde birde karşısına geçip helal etmiyorum diyorsunuz!
belki helalleşseniz hem kendinizi kurtaracaktınız hem kuzeninizi...
senin onda hiçmi hakkın yok sanıyorsun?
elbet seninde ona hakkın geçmiştir...
ne yaptı bu insan sana?
tecavüz mü etti,hayatını mı mahvetti ?
henüz 21 yaşındasın hemde hayatının baharında
elbette kendine yepyeni bir hayat kurabilirsin..
istedikten sonra okuyabilirsin!
ne eksildi hayatından da bu kadar gaddar olabiliyorsun?
hasta bir insanın hayır duasını almak ne kadar önemli birşeydir bilir misin!
ben senin yerinde olsaydım dayanamaz hakkımı helal eder Allah şifanı versin derdim..
karşılıklı halalleşirdik ve benim içim ahirete kadar rahat olurdu!

yazı başlınğından gördüğüm kadarıyla için hiç rahat değil!
vicdan azabı çekiyorsun!
kafanı kurcalayan şeyler var ki burada bizimle paylaşıp rahatlama çabasındasın....
unutma
VıCDAN AZABI RUHUN KANSERıDıR.....
bu azabla yaşamak istemiyorsan kuzenini ara ve helalleş....
yarın çok geç olabilir....

la havle vela kuvvete illa billah....

çok doğru bence.o zaten sana yaptıklarının cezasını şuan çekiyo.ahirette de çekmesin.
tabiki yaşadıklarını sen bilirsin.ama biz kuluz sonuçta.affetmek büyüklüktür.sebabıda büyüktür.CENAB-I HAK işlediğimiz büyük günahları bile affediyoken...
bence sende affet derim.

cocuk sucsuz diyen yok ki zaten hatali yaptiklari yanlis hem cocuk hem akrabalari hata yapmis kimsenin kimseye aci cektirmeye hakki yok ancak suda bir gercektir ki kisinin rahatsizliginin ahla beddua ile iliskisi yoktur kisi gunahlarindan sevaplarindan kendi sorgu suale tutulacaktir kimin ne kadar kotulukle nereye gidecegini kullar bilemez ayrica imanin sartlarindandir KADERE,HAYIR VE SERRIN YARATICISININ ALLAH OLDUGUNA INANMAK senin dediklerine katilmiyor falan degiliz sadece konu sahibinin dusuncelerine yorumumuzu yazdik seni eglendiren komik bulduklarin varsa ne guzel

ben mı gaddarım ben mı acımasızın ben allah korkusuyla yasıyorum..hayatımdan bısı kaybolmamıs degılmı ...

cok guzel acılmaıssın arkadasım tşk ederım..

okudugum son sozlere inanamiyorum BELANI BULDUN ,OMRUMU CALDIN SENINDE CALINACAK,ALLAH BELASINI VERDI,AHIM TUTTU,KALBEN HAKKIMI HELAL ETMEDIM .............ne kadar yazik inanilir gibi degil ne olursa olsun ortada bir hayat var insan dusmanina dilemez bunlari desenize daha sirada kanser olup omru gidecek alti amca,hala,babaniz var aman siz ah etmeyin toplu katliam olur giden gidene madem bu kadar kin icinde beddualar ettiniz tuttu simdi ne diye kalbiniz aciyor sevinsenize ettigini bulmus cezasini bulmus ............................yasadiklariniz cok kotu halanizin oglu size cok eziyet etmis tabiki akrabalarinizda ama bir sekilde sizin ahlarinizin onun hastaliginla ilgili oldugunu hic ama hic sanmiyorum yoksa her agzinizi acista cok insan zarar gorurdu amcanizin oglunda muhtemelen genetik ve beslenmeye yasam sekline bagli ve daha bircok nedene cagimizin hastaligi gorulmus umarim kurtulur sizede bu zor gunlerinde onlarin yaninda bulunmak destek olmak duser boylesine icindekilerini kusmak degil

size katiliyorum kimse ne sartta olursa olsun olumu hak etmez boyle temennilerde bulunmak buyuk hatadir insanlar gunahlarinin hesabini kendileri verir birine kotu bir dilekte bulunmakla o kisinin kaderi belirlenmez insanoglunun vakti tamamlardimi bir saniye az yada cok kalamaz hayatta

kendince ozetlemis ..............size okulunuzda ogretilenlerle ne guzelde kucumseyerek yorum yapmisiniz Islamin ozu sevgidir dinsel dusunceleri yuzunden kimse alay konusu olmamalidir henuz okulunuzdan mezun olmadan Ilahiyat profesoru gibi konusmussunuzda ama gereksiz olmus kimse sizin dusuncelerinize katilmamazlik yapmamis bilgileriniz cok guzel bunun icin tesekkurler ama insanlarin kendince kaza ve kader inanislarina komik demek cok asgilayici kimseyi inanisinin yolu ve sekli yuzunden tipki bir aslan terbiyecisi gibi terbiye edemezsiniz suana kadarda sahsen hic komikce gelen bir yorum okumadim biraz daha sevgi saygi ve anlayis lutfen

ben mı gaddarım ben mı acımasızın ben allah korkusuyla yasıyorum..hayatımdan bısı kaybolmamıs degılmı ...

Bak ne güzel yazmissin...Ben Allah korkusuyla yasiyorum...demissin...

Madem öyle bilmelisinki ..Baskalarini aff eden Müslüman Allahin affina mazhar olur. Öyleyse önce kendimiz affedici olmali, sonra da Allahtan af beklemeliyiz. Allahın affi bizim affimizi takip eden bir aftir.

Aff eden kisi izzetinden birsey kaybetmis güzelim..tam tersi hem allah katinda hemde kullar icinde daima yücelir...
Bunu Hz. Muhammed (sav) su hadisi ile bize müjdeliyor: “Faziletlerin en üstünü, seninle ilişkisini keseni senin arayip sorman, seni mahrum birakana senin yardimda bulunman ve sana zulumedeni (haksizlik edeni) senin affetmendir.a.s

Kolay birsey degildir elbet...dedigim gibi herkes yasadigni bilir...lakin Allahin affini istiyorsan önce kendin aff et....Ölümlü dünya belki ilerde keske deyip vicdan azabi cekersin...
Ayrica senden aff dileyen kisi...zaten pismandir ve hatasini anlamistir...

kesinlikle cok dogru kapiya gelmis af dilemis yaptiklarindan ders almis bencede olumlu dunyada kine nefrete gerek yok

ıcım rahat en son 3 gun once halam ve oglu bıze geldıler ıkısınınde aglamakdan gozlerı sısmıstı merak ettım hala ne oldu dedım oglum kanser dedı.. o anda ıcımden bısıler oynadı resmen okadar sneının ahı cıkdımı dıye genc kızın bedduasını aldın ya dedım rabbım sen buyuksun dedım

bu cümlelerinizden anladım sevindiğinizi canım

Canım, yaşadıkların muhakkak ki kötü şeyler, sana hak vermiyor değilim.
Ama bu kadar acımasız olmamalısın.
Allah bile bizlerin en büyük hatalarını affetme büyüklüğü gösterirken biz kim oluyor ki bir kulu affedemiyoruz?
Evet hayatın bugüne kadar güllük gülistanlık geçmemiş, bu da senin payına biçilen kısmı.
Senden bugüne kadar geçmişini almış olabilirler ama "geleceğin" halen senin elinde.
Bak o kadar kurslara gitmişsin gizli gizli, güçlü bir kızsın demek ki.
Ve her şeyden önemlisi 21 yaşındasın daha... o kadar gençsin ki.
Koca bir hayat seni bekliyor, daha okursun da gönlünün istediğiyle yuva da kurarsın.
Ama içindeki bu kini, bu öfkeyi at artık dışarı... sen atmadıkça bu öfkeyi, nefreti hayat boyu attığın her adımda seni zehirlemeye devam eder.
Ne ilişkilerini sağlıklı kurabilirsin ne kafan rahat eder.
Bak senin daha bir sürü şansın var ama onun artık yok. Helal et hakkını ve unut artık, önüne bak.
Senin kadar genç ve eminim ki cici bir kıza bu kadar kin, nefret, öfke hiç yakışmıyor.

katılıyorum

canım tamam bir şeyler yaşanmış ama bu kadar da kendinizi kaptırmayın çünkü herkesin böyle birileri istiyopr rahatsız ediyor olsunda olsun diyorlar yani sadece akraba olarak değil okullarda da var kafayı takıpta peşi,ne düşen inşallah o da düzeler sende gençsin bişeyler için geç değil daha gençsin.şimdilerde daha seninle arrtık uğraşamaz artık rabbim ona senden daha önemli bişey olduğnu hatırlatmış sen kendine oda kendine bakar dualarımızlada iyi olur inşallah oda ailesiyle mutlu olur....

Son düzenleme:
nasıl desem ki belki halanızın oğlunun da suçu yok onun beyni öyle bir yıkanmış ki esas lanetlenmesi gerekn bu töreler değil mi 14 yaşında bir çocuk offf yaaa.geçmiş olsun güzelim.Affetmek büyüklüktür.kalben de affet gitsin.halan gelip elini öptüyse ne bileyim.yine de sen bilirsin.

Ben olsam bu durumları yaşasam ben de helal etmek istemezdim..Ama dışardan helal et demek kolay gelir insanlara...Yaşayan bilir.... ( ben böyle bir durum yaşamadım.Konu açan arkadaşın yaşadığı gibi..Ama asla hakkımı helal etmem diyebilceğim kişiler var...)

ben de etmezyebilirdim. siz ne derseniz deyin ceken bilir. o bilmiyor mu karsidakinin ailesinin acisini. ama senelerce kiz cekmis, o kadar nefretle dolmus ki olumu bile affettirmiyor.

istediginiz kadar dil dokun eger o kisi ben olsaydim soyledikleriniz bir kulagimdan girer birinden cikardi. kizildereli atasozu, komsuyu elestirmeden once iki ay onun makosenleri ile dolasmak gerekir.

gazel okumasi kolay.

ayrica baslarina bu tur bir olay gelmeseydi ben sanmiyorum ki akillari baslarina gelsin. ayni tas ayni hamam devam edecekti. kizcagiz evlenecekti belki hala o terbiyesizin golgesi uzerinde olacakti.

simdi bir ihtimal ondandir belki diye gelmisler af dilemey. bir laf vardir gecti borun pazari. bunlar olmadan once gelecektiniz. yoksa herkes akrabasini iyi tanir eger senelrce surmusse bu olay olmasaydi daha cok cekerdin guzelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…