Ahım tuttu, Cehenneme birlikte gideceğiz..

ancak çocuk cinnet geçirip kızı öldürdüğü zaman kız haklı olur bu zihniyete göre.
ondan sora töre cinayeti bikbik. aferin.

tabi zamanında size çektirmişler ama bu olay onların sizi üzdüklerini anlamalarına vesile olmuş.
Allah şifasını versin.

Ben olsam bu durumları yaşasam ben de helal etmek istemezdim..Ama dışardan helal et demek kolay gelir insanlara...Yaşayan bilir.... ( ben böyle bir durum yaşamadım.Konu açan arkadaşın yaşadığı gibi..Ama asla hakkımı helal etmem diyebilceğim kişiler var...)

arkadasima katliyorum insanlarin ne yasadigini kimse bilemez sadece yasayan bile bilir , bende hayatimda buna benzer birsey yasamadim ama hayatimda asla hakimi helal etmiyecegim dedigim insanlar var ve varliklari beni rahatsiz ediyor bu benim vicdansizligimdan degil onlarin vicdansizligindan kaynaklaniyor senağlama...

su sarki aklima geldi icim aciyor o insanlar aklima gelince yasayan bilir arkadaslar cok gormeyin bir genc kizin cigliklarini senağlama

**** "SEN" AFFETSEN BEN AFFETMEM ****

TANRIM Kötü Kullarını "SEN" Affetsen Ben Affetmem
Bütün Zalim OLANLARI " SEN" Affetsen Ben Affetmem

Sen TANRIsın Affedersin Bağışlarısı Kulum Dersin
Bütün Zalim Olanları "SEN" Affetsen Ben Affetmem

Ağlatıpta Gülenleri, Terk Edipte Gidenleri
Sevilip Sevilmeyenleri "SEN" Affetsen Ben Affetmem

Ümidimi Kıranları, Bu Dünyayı Yakanları
Dar Günde Bırakanları "SEN" Affetsen Ben Affetmem
Boynu Bükük Koyanları "SEN" Affetsen Ben Affe
tmem

zor bi yaşantın olmuş belkide hepsi babanın gidişiyle olmuştur ezilmişsindir neyse canım ama sen yinede sevnme hasta diye boşver allahından bulmuş allah böyle çıkarmış ama biliosunki senin gibi insanlar başkasının üzüntüsüne sevinmez tmmı canım inş bundan soraki yaşntın çok güzel olur yuva kurarsın ve mutlu mesut yaşarsınn

ahım tutdu..
ben suan 21 yasındayım dogma buytume istanbulluym ama aslen koken d.bakırdır..
bızım oralarda erken yasda evlılık akraba evlılıkler cok vardır ..hangı cagda yasıyoruz demeyın lütfen bu bı gercekdrı ve kımsede degıstıremıyodur..benım babam ben 5 yasındayken romanyaya gttı ve ben 13 yasına geldgmde gerı dondu..ama gec kalmısdı cunku ben okuma azmıyle yanarken sevgılı babaannem ve 6 tane amcam benı halamın oglu ıle evlendırmek ıcın mucadele edıyolardı benle..benı okuldan aldılar evlenmem ıcın cok baskı ettıler bende 8 yas buyuk bırıyle ve halamın oglu 14 yasının başlarında yasıtlarım okurken ben neler cekıyodum cahıl ınsanlar olsa tamamdı ama degıllerdı herkesden daha bılmışlerdı ..ve tam o sırada babam geldı onla konusmuyodum bıle tanımadgm yabancı bı adam gıbıydı..aglamalarım bı nevzı kalblerını yumuşatmısdı ve kararlarından donduler 20 yasıma kadar babamın yanında calısdım babam gecmısı telafı etmek ıcın herşeyı yapdı ben 20 yasıma geldım gundem gene aynı oldu halamın oglu kabusum cocuk peşımı bırakmıyodu..nere gtsem benı takp ettırıyodu..benle ılgılı elınde kozlar bulundurdu benı tehdıtler şantajlar hayatımı zehır ettı bu yasıma kadar aglamakdan gozlerımın rengı kırmızı olmusdu artık..kabus gıbı ruh gıbıydım yolda yurudgmde aklımda hep onun manyaklıkları 6 tane amcamı bana karsı kıskırtmaları..yaşayan öluydum artık anladılar kı olmıycak başka kız ıstedıler durumları ıyı oldg ıcın herkes kızını yamardı zaten ..nışanlandı ama gene benımle ugrastı ..evlendg gun bıle bızım kapıdaydı kımse ona engel olamıyodu artık evlendı bende dugununde bol bol halay cekdım ..oda cıldırdı koluımu sıkdı dugunde eşide benle konusmuyo zaten hıcde konusmasını ıstemem zaten evlenelı 4 ay oldu gene hergun evı arıyo konusuyoda konusuyo artık eskısı kadar uzulmuyom cunku evlendı ..ıcım rahat en son 3 gun once halam ve oglu bıze geldıler ıkısınınde aglamakdan gozlerı sısmıstı merak ettım hala ne oldu dedım oglum kanser dedı.. o anda ıcımden bısıler oynadı resmen okadar sneının ahı cıkdımı dıye genc kızın bedduasını aldın ya dedım rabbım sen buyuksun dedım halam elımı optu kızım ogluma hakkını helal et dıye bende dayanamdım agladım benden ne ıstedınız dedım ne ıstedınız hayatımı caldınız ..hıckıra hıckıra herkes agladı halamın oglu bana sarıldı affet dedı neye yara dedım..gec kaldın dedım ..ben affetsemde sen belanı buldun dedım..arabadan tabancısını aldı geldı hadı affet dedı bende once bana sık dedım ruhumu oldurdun bedenımıde oldur dedım bılıkde gıdelım cennete veya cehenneme..evde herkes aglıyodu babası aldı sılahı elınden vedalastı hakkımı agzımla helal ettıysemde kalben edemedım edemıyomda etme bulma dunyası alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste..ömrumu caldı onunda omru calıncak bundan sonra..
kac gunbdur aglıyodum en sonunda ıcımı doktum ..sızde hakkınızı helal edın arkadaslarım..seaglama

cok üzüldüm yaa..
ne denirki..
allah sabir versin..

iaalhi adalet ama okumak ıçın gec degıl yenıden oku kaybettıklerını kazan ve kuzen puruzude ortadan kalkıyor üzüldum

Hepimiz insanız. Adam hastalanmış şifasını Allah versin. Bence helal etmelisiniz yada ben olsam hiç düşünmez ederdim. Kötülüğü herkes yapar düşünür ama iyliği herkes yapamaz. Böylece farkınızı ortaya koyardınız.

tüylerim diken diken oldu yaa :çok üzgünüm:

insanlara hak ettiği şekilde muamele edeceksin.hadlerini bilsinler

affet yada affetme buna en iyi sen karar verirsin..
ama ayıp olan bu durum karşısında senin ''ahım tuttu'' polemiği yapman..
sanki sana kötülük yapmasaydı hiç hasta olmayacaktı..
ister melek ol ister şeytan,tıpta herşeyin açılımı var..
lütfen cahillik etmeyin..
aksi takdirde günahsız insanların hiç derdi olmazdı..

X