Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Kuzum pcos olunca yumurta çok ama küçük küçük oluyor. Destek olmadan büyüyemiyor. Mesela benim her döngüde en az 4-5 yumurtam oluyor ama büyümüyor ve yumurtlama olmuyor. İlk gebeliğimde klomenle olmuştu 3 tane yumurtam çatlamıştı ikisi tutmuştu. Regl de biraz düzensiz oluyor çoğunlukla gecikme falan oluyor. Yumurtlama olmasa bile rahim duvarı kalınlaştığı için regl oluyorsun. Benimki çoğunlukla düzenli ama ilaçsız regl olamayanlarda var bünyeye göre
Canım bu pcos ne oluyor yani yumurtalama olmuyorsa nasıl regl oluyorsun

Kuzum ben daha önce defalarca yazdım bu konuyla ilgili. Hsg cihazı yoktu hastanede. Ve bunu çekmeden çekemeden yani beni de infertilite bölümüne sevk edecekti. Göründüğüm doktorun tek artısı ege üniye falan gidip zaman kaybetme ordan da buraya hasta yolluyorlar dedi. Bende başka devlet hastanesine uğraşmayıp özelde çekildim filmi
Aptal saçmalıklarla dolu bir hastane gerçekten hastayada saygı asla yok ki doktora cok kibar davrandıgım halde ne muayenesi muayene ne tedavi bir şey yapıyolar bomboş tamamen zaman kaybı gwrçekten bundan sonra özele gideceğim

Doktorum verdi canım. Hıı sen iğne olmuştun değil mi hatırladım. Bende pcos var yumurtlayıp yumurtlamadığımdan emin değilim sadece varsaydım. Bakalım hakkımızda hayırlısı
Anladım canım ben klomen ve gonal f kullandım iğne öncesi 3 yumurtam büyüdü 20 ve 21 mm en büyükleri ondan sonra adetimin 12. günü vurmamı söyledi iğneyi

Kızlar bşey görüyor musunuz yoksa bana mı öyle geliyor yada test çizgisimi yeni yaptım ve 8 gün var reglme

Eklentiler

• IMG_20240919_103838.jpg
    IMG_20240919_103838.jpg
    246,3 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20240919_103918.jpg
    IMG_20240919_103918.jpg
    260,9 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20240919-WA0000.jpeg
    IMG-20240919-WA0000.jpeg
    65,6 KB · Görüntüleme: 26
Kızlar bşey görüyor musunuz yoksa bana mı öyle geliyor yada test çizgisimi yeni yaptım ve 8 gün var reglme
Biliyorum daha 8 gün var ama göğüslerim aşırı şekilde şiş ve hassas oldukları için dayanamayıp bi yapayım dedim ama emin değilim yanlış mı görüyorum diye yada test çizgisi mi , çizgi olmaya da bilir bilmiyorum siz bakar mısınız kızlar

Kızlar ben ayın 16sında çatlatma iğnesi oldum çatlatma iğnesinden sonra ultrasonla çatlamış mı veya rahimde kalınlaşma var mı diye ultrasonla veya alttan baktıranınız oldu mu hiç?

Hemen çıktıysa olma ihtimali var yumurtlama ne zaman oldu biliyor musun
Evet hemen çıktı anında , valla canım bilmiyorum çünkü test kullanmadım bi ara buraya belirtilerimi yazmıştım kızlar çatlama olabilir demişti bende değerlendirdim ama ondan önce de olabilir eyer varsa ve çıkmışsa bilmiyorum

Evet hemen çıktı anında , valla canım bilmiyorum çünkü test kullanmadım bi ara buraya belirtilerimi yazmıştım kızlar çatlama olabilir demişti bende değerlendirdim ama ondan önce de olabilir eyer varsa ve çıkmışsa bilmiyorum
Anladım canım yarın ilk idrarla mutlaka dene bakalım koyulaşma olacak mı

Aptal saçmalıklarla dolu bir hastane gerçekten hastayada saygı asla yok ki doktora cok kibar davrandıgım halde ne muayenesi muayene ne tedavi bir şey yapıyolar bomboş tamamen zaman kaybı gwrçekten bundan sonra özele gideceğim
Malesef şu şartlarda biraz zorlu ama en doğrusu bu özele gitmek

Merhaba, Bende 5 yıl kullandım bırakalı 2 ay oldu. Adetim düzeniniz nasıl. İlk adetim 50 gün sonra 2. Adetimde dün gelmesi gerekiyordu hala yok. Sizin düzen nasıl ?
Merhaba benim bırakmama rağmen inanılmaz düzenli gelmeye devam ediyor. Ama tabii ki bu kişiden kişiye değişebilir. 28 gün döngüm, saati dahi şaşmadı 3 aydır. Yine de böyle devam ederse bir doktora gitmekte fayda var.

Kizlar hormon testimde prolaktin cok yuksek cikmis, sinir degerin 2 kati.
Nasil bir sorun yaratabilir, bilginiz varmi acaba ?
Adetim vs de cok duzgun aslinda.

X