Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Selam kızlar, bakar mısınız? Ben şuan yumurtlama dönemimdeyim, yani yeni oluşan ve büyüyen yumurtaları gözümle gördüm bugün ama bu test neden böyle kalbim kadar temiz çıkıyor?? 🙄🙄
Ayrıca bugünkü değerlerim de bu şekilde, var mı bi yorumunuz 🤔🙄
Candy7777 Candy7777 ArasaNillGerek ArasaNillGerek @oylamabaslay B Beyond the sky @ParlayanGece
Merhaba, LH hormonunun görevi yeterli büyüklüğe ulaşan yumurtayı çatlatmak. Sizin LH değeriniz kan tahlilinde 3,48 çıkmış yani düşük. O yüzden ovulasyon testinin silik çıkması normal. Bu değeri algılayamaz çünkü. Var olan yumurtalarınız henüz çatlama büyüklüğüne ulaşmamış demek ki. Yeterince büyüyüp de çatlamaya hazır hale geldiklerinde LH hormonunuz artacaktır dolayısıyla test de pik olacaktır. Umarım güzel sonuçlar alırsınız bu ay🙏🌸

Malesef bende bunaldım diye doktorada ara verdim bir kaç aydır gitmiyorum muhtemelen bir kaç ay daha gitmeyecegim sonra bakicam duruma iki sene oldu dolu dolu yorgunluk var biraz sende biraz kendini dinlemeye çalış sohbet muhabbet oyalancak şeyler işe yarıyor tavsiyemdir kuzum🥲
Ya aslında evden çalışıyorum pek vaktimde olmuyor eşimde aynı şekilde oda çok yoğun ay sonları bu ay ilk defa ay sonuna denk gelmedi yumurtlamam bakalım stres falanda çok etkiliyor

Merhaba, LH hormonunun görevi yeterli büyüklüğe ulaşan yumurtayı çatlatmak. Sizin LH değeriniz kan tahlilinde 3,48 çıkmış yani düşük. O yüzden ovulasyon testinin silik çıkması normal. Bu değeri algılayamaz çünkü. Var olan yumurtalarınız henüz çatlama büyüklüğüne ulaşmamış demek ki. Yeterince büyüyüp de çatlamaya hazır hale geldiklerinde LH hormonunuz artacaktır dolayısıyla test de pik olacaktır. Umarım güzel sonuçlar alırsınız bu ay🙏🌸
Evet çok doğru yazmışsınız. Lh hormonu yükselmeye başladıkça ovulasyon testleri pik yapıyor. O sebepten pikten önceki 2 gün pik günü ve çatlama bence en önemli günler

Yok valla saldım artık testi stres yapmıyorum ama hazır yumurtalar büyüyor ve az da olsa çoğalıyorken belki doğal yollardan da değerlendirilebilir diye düşünmüştüm o yüzden bi deneyeyim dedim 😅
Haklisin o zaman adetten sonra ki haftayi gun asiri degerlendirebilirsin👍🏻 testsiz and stressiz😎

Hiç bilmiyorum 🤷 ben ilk kez geçen ay denemeye başladım ovu testlerini, aldığım marka da Laboquick ama laboquick kalmadığından firma aynı üretim olan başka marka göndermişti Certain diye, hangisi iyi hangisi kötü onu da bilmiyorum
Şikayet et testler hatalı diye vallahi artık napcagimizi şaşırdık ben en son üç ay önce birgebeningünlüğünden aldım yanıltmadı daha ama artık almicam elimdekiler bitsin diye bekliyorum oda test yapmak hobi gibi oldu diye 😂😂

B Beyond the sky

Gerçekten ya ben bi de son kez geçen ay Doğal yollardan deneyeceğim sonra TP bebek başlıcam diye gaza gelip elimde fazla bulunsun diye de 30'lu almıştım 😂 500 küsür lira verdim 😅 sanki 30'lu benim neyimeyse sanki yumurtalar yaldır yaldır akıyordu 😂 😂 😂 😂
Olsun canim o kadar da yuklenme kendine insan almisken biraz olsun is gorsun istiyo denemis oldun. Ben de hic kullanmazdim gecen sene ki kurtaj sonrasi adet duzensizligi olunca acaba yumurtlama oluyor mu diye gormek icin almistim ama ister istemez etkileniyorsun bagimli gibi bir sey oluyorsun neyseki bendekiler bitti bir daha almayi dusunmuyorum:KK12:

Kızlar kaç aydır deniyoruz 6. Ayımız ilk iki ay yumurtlamadan önce ilişki diye direttim.teorilere göre sonra saldık yumurtlama zamanı oldu hep geçen ay reglken tahlilimde prolaktin 55 çıktı sonra progesteron bakılırken 0.98 çıktı gene olmadı hiçbir ay ümidim yoktu 🤭 ama sanki bu ay olmuş gibi hissediyorum nedense bat 27-28 Ağustos dua edin hepimiz pozitif görelim 🙏
Merhaba prolaktin seviyeniz yüksekmiş, düşürmek için ilaç başlaması gerekiyordu doktorunuzun kullandınız mı ? Prolaktin hormonu yüksek olunca yumurtlamayı baskılar progesteron değeriniz de o yüzden düşük çıkmış. İnşallah bu ay düzene girmiştir ve gebesinizdir.

Merhabalar sizi ben önceki topiklerden hatırladım şimdi. LH konusunda baya bilgilisiniz sanırım bişi sorsam yanıtlar mısınız acaba. Benim lh ım 19 geldi tahlilde bi sonraki gün akşam da yumurtam çatladı. 19 olan değer çatlama öncesi normal mi sizce

Merhabalar sizi ben önceki topiklerden hatırladım şimdi. LH konusunda baya bilgilisiniz sanırım bişi sorsam yanıtlar mısınız acaba. Benim lh ım 19 geldi tahlilde bi sonraki gün akşam da yumurtam çatladı. 19 olan değer çatlama öncesi normal mi sizce
Foliküler fazda 1-18 IU/L arasında salgılanan LH hormonu yumurtlamanın gerçekleşmesinden 24-48 saat öncesinde ani bir artış göstererek 20-80 IU/L arasında salgılanmaya başlar. Yumurtlama gerçekleştikten sonra başlayan luteal fazda ise tekrar sakinleşir 0.5-18 IU/L seviyelerinde salgılanması beklenir.

Böyle bir bilgi buldum senin için Google amcadan 🤷💖

Birde takip ettiğim sayfadaki kadında ki açıklamalar da böyle yumurtlama günü bakılan bir değer varmış ondan öğrendim bir bak istersen 🤷😊

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-20-02-45-24-171_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-08-20-02-45-24-171_com.instagram.android.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 56
Foliküler fazda 1-18 IU/L arasında salgılanan LH hormonu yumurtlamanın gerçekleşmesinden 24-48 saat öncesinde ani bir artış göstererek 20-80 IU/L arasında salgılanmaya başlar. Yumurtlama gerçekleştikten sonra başlayan luteal fazda ise tekrar sakinleşir 0.5-18 IU/L seviyelerinde salgılanması beklenir.

Böyle bir bilgi buldum senin için Google amcadan 🤷💖
Sağlıklı yumurta gelişiminde de çatlamadan önceki günden en az 15 ve üstü olmalı yazıyorsa bende onu okudum ama ben farklı şikayetten dolayı gitmiştim. Adet döngü süremle miktarı azalmıştı 4 aydır, tam pik dönemine denk gelmiş allahtan yoksa yüksekliği menopozdan dolayı da olabiliyormuş korkmuştum açıkçası çok teşekkür ederim cevapladığın için 🤎🤎

Birde takip ettiğim sayfadaki kadında ki açıklamalar da böyle yumurtlama günü bakılan bir değer varmış ondan öğrendim bir bak istersen 🤷😊
Çok doğru demiş yazan kimse ellerinden öperim evet Dr usg baktığında 20 mm yumurtan var demişti demek ki doğru paralel de 19 -20 ye varınca Lh bu yumurta çatlamaya hazır diye uyarı veriyor yükselerek

Sağlıklı yumurta gelişiminde de çatlamadan önceki günden en az 15 ve üstü olmalı yazıyorsa bende onu okudum ama ben farklı şikayetten dolayı gitmiştim. Adet döngü süremle miktarı azalmıştı 4 aydır, tam pik dönemine denk gelmiş allahtan yoksa yüksekliği menopozdan dolayı da olabiliyormuş korkmuştum açıkçası çok teşekkür ederim cevapladığın için 🤎🤎
Bende bildiğimden değil 😂öğreniyorum aslında sadece arkadaş uyuduysa diye bir bakayım dedim 💝 yardımcı olabildiysem için rahatladiysa ne mutlu inşallah herşey gönlümüzce olur 🥰

Çok doğru demiş yazan kimse ellerinden öperim evet Dr usg baktığında 20 mm yumurtan var demişti demek ki doğru paralel de 19 -20 ye varınca Lh bu yumurta çatlamaya hazır diye uyarı veriyor yükselerek
Birgebeningünlüğü Instagram sayfası birde mesaj yazabiliyoruz kadın yardımcı oluyor baya ben onun sayfasından çok şey baktım da hareket ettim valla sağolsun karşıma çıktı

Bende bildiğimden değil 😂öğreniyorum aslında sadece arkadaş uyuduysa diye bir bakayım dedim 💝 yardımcı olabildiysem için rahatladiysa ne mutlu inşallah herşey gönlümüzce olur 🥰
Bu yolda tam anlamıyla bişey öğrenmek mümkün değil gibime geliyor benim de çünkü her zaman farklı şekilde geliyo hep birbirimizden bişeyler öğrenicez🤩 rahatladı rahatlamaz mı daha iyi hissediyorum kendimi🍀 aminnn aminn dileyen isteyen hepimize nasip olur inşallah 🤎🤎

Birgebeningünlüğü Instagram sayfası birde mesaj yazabiliyoruz kadın yardımcı oluyor baya ben onun sayfasından çok şey baktım da hareket ettim valla sağolsun karşıma çıktı
Ben onu geçen yıl takip ediyodum, sonra burda hanımefendinin ovü testlerini alanlar olmuş tam pik yakalayamamışlar uzun bi süre baya da farklı farklı kişilerden okudum. Öyle olunca bırakmıştım takip etmeyi Allah var. Dönem dönem de bıkkınlık geliyo hepimize ben hemen bebek ile ilgili sayfalar oldu öu takipten de çıkıveriyorum 🙈🙈😅😅

Günaydın, evet normal Denizz41 Denizz41 ‘in yazdıklarına katılıyorum😊

X