Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Ben hiç birini başaramadım gerginim kimseyle görüşmek istemiyorum sürekli kafamla konuşuyorum yani sen harika yapmışın yarın saat 4 de hsg çekilicem ama çok korkuyorum ben eski vajinismus hastasıyım öyle bacaklarımı rahat ayıramıyorum

bak bu benim doktorum özge İdem karadağ bu konularla ilgili sohbeti buldum

Tatlım anestezili olacak diyodun. Sen sadece sedyeye uzanicaksin mümkün olduğunca düzenli nefes alıp vermeye çalış durumunu doktoruna söylersin sen bayildiktan sonra işlem başlayacak ayildiginda hersey bitmiş olacak zaten. 5 dk kestirdigini düşün.
Ben Tezcanli panik atak anksiyete vs vs ne ararsan var. O görüşmek istememen felan çok normal geçecek inan bana o hissettiğin her ne varsa geçecek güneşe çıkmaya d vitamini almaya özen göster balkona cama çık dışarı cikamasanda. Ağır depresyon geçirdim Ben 2 buçuk yıl bebek olayı işin içine etti neler neler sadece sabret bu duyguların bi gun geçecek senden. Kimsenin yolu dümdüz değil herkes ayakları kanaya kanaya o yollardan geçiyor yalnız değilsin. ❤❤❤❤

bak bu benim doktorum özge İdem karadağ bu konularla ilgili sohbeti buldum
Kısa saçlı kadını bi yerde gördüm sanırım ınstagramda felan. Tüp bebekle alakalı idi. Video yuklenemedi alttaki de senin doktor galiba. İyi birine benziyor rahat ol kadın olması çok daha iyi seni daha iyi anlar

Aa ben o yayılmış durumu bilmiyordum kuzum çok saol öğrenmiş oldum

Aa ben o yayılmış durumu bilmiyordum kuzum çok saol öğrenmiş oldum
Ne demek tatlım hatta o sivi catlayip yayildiginda spermler o sıvıya doğru gidermiş yapısı gereği. Cok düşünürdüm bu spermler nasıl buluyo yumurtayı vs diye. Yüce Rabbım hikmetiyle yaratmış işte bizimkiler biraz nazlı bulusmuyolar pek

Yaaa çok teşekkür ederim Nası güzel kalplı bi insansın Allah gönlüne göre versin inşallah dediğin gibi olur böyle olmayı istemezdik ama bizim sınavımız da bu

Bir şey soracaktım canım ya ilaça ne zaman başla diyordu peki yumurtlama dan sonra bende bu ay çatlatma iğnesi oldum bir hafta sonra duphaston başla dedi

Benim yumurta çatlama sonrası seffaf akinti gelmedi
Neden acaba .Gelmesi şart mi biliyomusunuz

Bir şey soracaktım canım ya ilaça ne zaman başla diyordu peki yumurtlama dan sonra bende bu ay çatlatma iğnesi oldum bir hafta sonra duphaston başla dedi
Canım ben daha aşılama olmadım salı yada çarşamba olcam ama benim doktorum şöyle yapıyordı takiplerde ilişki günlerini söylüyor ya atıyorum çarşamba günü son ilişki günüydü perşembe kontrole çağırıyordu yumurta çatlamışsa görüp bugün progestan başla 10 gün kullan bırak diyordu afedersin vajinal fitil olarak bir kere de dupaston vermişti reglim ya düzensizdi yada rahim kalınlığı için vermişti ama onuda aynı şekilde veddi. 10 gün kullanıp bırakıyordum ikisinide reglimde şaşmamış oluyordu. Hamile kaldığımdada beta artışını görüp devam et demişti. İlk 3 ay kullancaz demişti

Yaa ay bende hep düşürdüm cevabı sen vermiş oldum rabbim ne büyük inşallah bizimde yumoşlar catlarda spermle bulusup döllenir Bilgilendirdiğin için saol canım

Yani takiplerde ovitrelle sonrası aşağı yukarı 4 5 gün sonra başlıyordum kuzu
Çok teşekkürler cevap için canım. Bana çatlatma iğnesi yazdı pazartesi günü akşam iğneyi vurul dedi salı ilişki dedi bir gün ara ile pazartesi günü ilaça başla dedi çağırmadı kontrol için beni zaten sağda bir tane 23 mm yumurta vardı solda varmıydı yokmuydu onu demedi sadece bir önceki kontrolde solda iki adet vardı gelişmediği için mi söylemedi bilmiyorum ama benim bugünden itibaren sol kasık ağrım çok fazla.

Valla kuzu işte şahsa göre olduğu için net birşey diyemiyorum mesela bize doktorumuz hiç bie gün ara ile ilişki vermedi iğne günü ve peşine 2 gün daha şeklinde veriyordu. Eşinin sperm değerleri ile alakalı da olabilir dicem ama mesela bizin en son verdiğim testte bir yıl önceki teste göre değerler düşmüştü ilaç başlamıştık ama yine de üst üsteydi. İlaca gelince ilaç normal kuzu bence şöyle düşünmüş sana net olan yumurtayı söylemiştir yani aslında her ay fazla yumurtamız olabiliyor ama doktorlar gebelik açısından umut gördüklerini baz alıyorlar mesela senin o yumurtan gebelik için çok daha iyi gözüküyordur ona göre başlamıştır ama diğer küçük yumurtalar içib ne olur ne olmaz gün aşırı ilişki verip ilacıda bir hafta sonraya almıştır. Çünkü vurduğumuz iğne de yumurta çatlayana kadar yumurtayı büyütüyor. İyi düşün iyi olsun ama bir sorun yok bence ağrı konusunda da bazen benm de boşluklarıma kadar gelirdi ağrı vs doktorum yansıyan ağrılar olabilir demişti belki sağın yansıması sola vuruyordur diştede olur ya bazen. Sen iğne vurulduğun hafya için çalışmaları sıkı tut ilacını al gerisi Allahtan inşallah gönlüne göre olur

Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben bu ay doktora gittim artık bir tedavi yöntemi ile başlayalım istedim normalde 14. Gün yum görürdüm ama boş gebelik kürtajından sonra 11-12. Günler yumurtlama görüyorum.

Neyse normalde ben hap yada iğne ile düşünüyordum doktor dedi ki (tüp bebekçi) yani ben klomen takip edecek doktor değilim en azından iğneli tedavi yapalım o zaman ve gonal f 450 başlattı istioyorsan iğneye bu kdr para veriyorken aşılama deneyelim dedi (benim artık sabretmekten ve doğal akışa bırakmaktan çok yorulduğumu biliyor) ben de tamam dedim ve o an orada karar verdik aşılamaya neyse iğneleri aldık vs. beni döngünün 10. Günü ilk kontrole çağırdı. Ben adetin 3. Günü iğnelere başladım ve döngümün 7. Günü bugün. Ama 10. Gün ilk kontrole gitmek için uzun bir ara ve riskli değil mi ya gittiğimde yumurtalar çoktan büyümüş ve çatlatma iğnesini vurma günü geçmiş olursa fazla rahatça bir zaman değil mi sinirlerim çok bozuldu neredeyse aşılama yapmaktan vazgeçeceğim ayrıca sperm için hiç perhiz süresi falan bunlar dahi konuşulmadı

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…