Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben bu ay doktora gittim artık bir tedavi yöntemi ile başlayalım istedim normalde 14. Gün yum görürdüm ama boş gebelik kürtajından sonra 11-12. Günler yumurtlama görüyorum.

Neyse normalde ben hap yada iğne ile düşünüyordum doktor dedi ki (tüp bebekçi) yani ben klomen takip edecek doktor değilim en azından iğneli tedavi yapalım o zaman ve gonal f 450 başlattı istioyorsan iğneye bu kdr para veriyorken aşılama deneyelim dedi (benim artık sabretmekten ve doğal akışa bırakmaktan çok yorulduğumu biliyor) ben de tamam dedim ve o an orada karar verdik aşılamaya neyse iğneleri aldık vs. beni döngünün 10. Günü ilk kontrole çağırdı. Ben adetin 3. Günü iğnelere başladım ve döngümün 7. Günü bugün. Ama 10. Gün ilk kontrole gitmek için uzun bir ara ve riskli değil mi :KK43: ya gittiğimde yumurtalar çoktan büyümüş ve çatlatma iğnesini vurma günü geçmiş olursa fazla rahatça bir zaman değil mi sinirlerim çok bozuldu neredeyse aşılama yapmaktan vazgeçeceğim ayrıca sperm için hiç perhiz süresi falan bunlar dahi konuşulmadı :KK43:
Dpktorunuz gayet uygun günleri vermiş, içiniz rahat olsun. Muhtemelen 10.gun gittiğinizde 2 Gün sonrası için çatlama iğnesi verir ya da hemen o gün de verebilir. Perhiz süresi de 2 Gün yeterli oluyor zaten onu da bu gidisinizde verir

Valla kuzu işte şahsa göre olduğu için net birşey diyemiyorum mesela bize doktorumuz hiç bie gün ara ile ilişki vermedi iğne günü ve peşine 2 gün daha şeklinde veriyordu. Eşinin sperm değerleri ile alakalı da olabilir dicem ama mesela bizin en son verdiğim testte bir yıl önceki teste göre değerler düşmüştü ilaç başlamıştık ama yine de üst üsteydi. İlaca gelince ilaç normal kuzu bence şöyle düşünmüş sana net olan yumurtayı söylemiştir yani aslında her ay fazla yumurtamız olabiliyor ama doktorlar gebelik açısından umut gördüklerini baz alıyorlar mesela senin o yumurtan gebelik için çok daha iyi gözüküyordur ona göre başlamıştır ama diğer küçük yumurtalar içib ne olur ne olmaz gün aşırı ilişki verip ilacıda bir hafta sonraya almıştır. Çünkü vurduğumuz iğne de yumurta çatlayana kadar yumurtayı büyütüyor. İyi düşün iyi olsun ama bir sorun yok bence ağrı konusunda da bazen benm de boşluklarıma kadar gelirdi ağrı vs doktorum yansıyan ağrılar olabilir demişti belki sağın yansıması sola vuruyordur diştede olur ya bazen. Sen iğne vurulduğun hafya için çalışmaları sıkı tut ilacını al gerisi Allahtan inşallah gönlüne göre olur
Amin canım inşallah Rabbim hepimiz için hayırlısını nasip eder inşallah en kısa sürede hayırlı evlat nasip eder.

Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben bu ay doktora gittim artık bir tedavi yöntemi ile başlayalım istedim normalde 14. Gün yum görürdüm ama boş gebelik kürtajından sonra 11-12. Günler yumurtlama görüyorum.

Neyse normalde ben hap yada iğne ile düşünüyordum doktor dedi ki (tüp bebekçi) yani ben klomen takip edecek doktor değilim en azından iğneli tedavi yapalım o zaman ve gonal f 450 başlattı istioyorsan iğneye bu kdr para veriyorken aşılama deneyelim dedi (benim artık sabretmekten ve doğal akışa bırakmaktan çok yorulduğumu biliyor) ben de tamam dedim ve o an orada karar verdik aşılamaya neyse iğneleri aldık vs. beni döngünün 10. Günü ilk kontrole çağırdı. Ben adetin 3. Günü iğnelere başladım ve döngümün 7. Günü bugün. Ama 10. Gün ilk kontrole gitmek için uzun bir ara ve riskli değil mi :KK43: ya gittiğimde yumurtalar çoktan büyümüş ve çatlatma iğnesini vurma günü geçmiş olursa fazla rahatça bir zaman değil mi sinirlerim çok bozuldu neredeyse aşılama yapmaktan vazgeçeceğim ayrıca sperm için hiç perhiz süresi falan bunlar dahi konuşulmadı :KK43:
Merhaba canım. Aynı sürecin tam ortalarindayim bende. Aynı şekilde gonalf 450 igne kullandim son bir doz kaldi bugun muayeneye gidicem duruma göre son dozu bu akşam yapicam. Ben salı gün adet oldum çarşamba yani adetin ikinci gün muayene oldum değerler güzel olunca o gün gonalf a başladım. O gün doktorum pazar günü ilişki olsun perhiz için gerekebilir dedi. Bugun ki yumurtalara göre asilama günü belirlenecek. Asilama icin perhiz suresi 2 3 gün daha fazlası olmamalı. 10 gün dediyse ve düzenli gittiğin doktorsa senin periyoduna hakimdir benim doktorum ilk olucak o yüzden beni adet bitiminin ertesi günü çağırdı. Sen stres yapma doktor bilir ne olduğunu. Benim döngülerim elhamdülillah normaldir ama dün sanki çatlamış gibi hafif sancim oldu belki ignenin etkileridir hic bilmiyorum ilk kez kullandim çünkü. Sen akışa bırak adet bitimi ilişkilerinize devam edin Gün aşırı muayene Günü de hersey belli olur zaten. He yok sürekli düşünüyorsan 10. Gün geç geliyorsa ulaş doktoruna sor neden diye çekinme. İçinin rahat etmesi için sormaktan geri durma 💐 hersey güzel olsun 🍀🍀

Canımm nasılsın ? Nasıl geçiyor sürecin 🤗
çok saol canımm iyiyim çok şükür :) Sen nasılsın? Süreç bi bakıyorum hamilleyim galiba diyorum bi bakıyorum kist oldu kesin diyorum :KK70: çünkü yumurtaların çatladığından emin değilim kist olusumunda da hamilelik belirtileri gibi belirtileri varmış.. Suan mesela sağ kasığım ağrıyor. Hakkımızda hayırlısı olsun sen neler yapıyorsun ne yaptın :)

çok saol canımm iyiyim çok şükür :) Sen nasılsın? Süreç bi bakıyorum hamilleyim galiba diyorum bi bakıyorum kist oldu kesin diyorum :KK70: çünkü yumurtaların çatladığından emin değilim kist olusumunda da hamilelik belirtileri gibi belirtileri varmış.. Suan mesela sağ kasığım ağrıyor. Hakkımızda hayırlısı olsun sen neler yapıyorsun ne yaptın :)
Kist falan düşünme kötü düşünceleri çıkar kafandan, inşallah güzel haberlerini alacağız belirtilerin hayıra çıksın 🤲🏻💖
Hakkında hayırlısı olsun çatlamıştır onca emek boşa gitmez Allah’ın izniyle …
Ben bugün sabah adet oldum hemen gittim doktora kan alındı yarın gel rapor çıkaralım dedi, bakalım başlıyoruz hayırlısı olsun 🙃

Selam hanimlar. Kontrolden geldim şimdi 14mm lik tek yumurta oluşmuş. Bi tane de büyümek üzere olan varmış gonalf artı sabah akşam klomen verdi küçük olanı asilama zamanına yeterli büyüklüğe gelsin diye. Çarşamba kontrol var gene o günkü duruma göre belki cuma asilama olucak. 3 ten fazla olmasa bari derken 1 tane zor gelişmiş. Bu ay boşum yüksek ihtimal tek yumurtayla kolay kolay asilama tutmaz şans daha da düşük. Artık önümüzdeki maçlara bakicaz 🤲🙄

Kist falan düşünme kötü düşünceleri çıkar kafandan, inşallah güzel haberlerini alacağız belirtilerin hayıra çıksın 🤲🏻💖
Ben bugün sabah adet oldum hemen gittim doktora kan alındı yarın gel rapor çıkaralım dedi, bakalım başlıyoruz hayırlısı olsun 🙃
Hadi yolun hayirli olsun Rabbım kucağını doldursun inşallah 🤲🤗

Selam hanimlar. Kontrolden geldim şimdi 14mm lik tek yumurta oluşmuş. Bi tane de büyümek üzere olan varmış gonalf artı sabah akşam klomen verdi küçük olanı asilama zamanına yeterli büyüklüğe gelsin diye. Çarşamba kontrol var gene o günkü duruma göre belki cuma asilama olucak. 3 ten fazla olmasa bari derken 1 tane zor gelişmiş. Bu ay boşum yüksek ihtimal tek yumurtayla kolay kolay asilama tutmaz şans daha da düşük. Artık önümüzdeki maçlara bakicaz 🤲🙄
Bence hiç umudunu kaybetme çok iyi hatırlıyorum hamile kaldığım yumurta takibinde 1 yumurtam vardı ve 20 mm olduğunda iğne olmuştum iğneden 12 gün sonra 14 givi bi değerle öğrenmiştim tek yumurta vardı. Bak ben inofolic kullanmaya başladım son denemelerde inofolic kullandığım ay takipte 3 yumurta olmuştu bana çok iyi geldi ve kilo alımını baya durduruyo bu süreçte hatta verdiriyor bile. O yüzden hiç umudunu kaybetme sonuçta bir yumurta bir sperme bakıyor olay

Canım şöyle diyim sana verdiği iğnenin dozuna göre değişir normalde bir kere bile olsun takibini yapmış bi doktoraa aşağı yukarı seni bilir endişennolmasın. Mesela bende 12 13te klomenle gelişmekteydi iğneye başladım gonalf 75e adetin 9.günü gittiğimde 14 13 11 mm yumurta vardı birde küçükler vardı sanırım ama onlardan gebelik beklemiyordu bende daha erken büyümüş olurlar diye düşünüyordum ama doktorum dozu az verdiğini söyledi ek olarak sadece folik asitimi inofolic ve ecopirin kullanıyordm. Merak etme için rahat olsun. Perhize gelince bize de doktorum birşey demedi salı günü çağırdı çarş en geç perş aşılama olur diye hesapladı bizde böyle olunca afedersin pazar günü ilişki olsun sonra perhize girmiş olur diye düşündük yani aşılama için de 2 ila 5 gün yazıyor internette biz kendimiz uyguladık. Sende kontrole gittiğinde sorarsın saha kontrolün var belki söyler canım

amin amin inşallah canım :KK36: Hadi bakalım inşallah sağlıklı yumurtaların oluşur döllenir tutar inşallah canım verdiğimiz emeklerin karşılığını herkes gibi bizde alıcaz Allahın izniyle :KK200::anneadayı: ozaman yarın yada çarsamba günü iğnelere başlıyorsun :) Sana tavsiyem aşılama olacagın güne kadar hergün spor yada yürüyüş lesie flan yap ve bol yeşillikli hergün 1 yumurta yemeye dikkat et sağlıklı yumurtalar için masajlarda var onlarıda yapmaya gayret et inşallah

Selam kızlar, bu sabah 2. aşılamam gerçekleşti 🤗 2 hafta sonra güzel sonuçları alacağız inş 🤲🏻 sorusu olan varsa sorabilir 🥰
Hayırlı olsun canım inşallah hepimiz pozitif sonuçlar alırız :KK200: Benim sorum herkese sorduğum gibi aşılama sırasında olmadan önce doktorun yumurtaların çatlamış mı diye baktı mı :KK70:

amin amin inşallah canım :KK36: Hadi bakalım inşallah sağlıklı yumurtaların oluşur döllenir tutar inşallah canım verdiğimiz emeklerin karşılığını herkes gibi bizde alıcaz Allahın izniyle :KK200::anneadayı: ozaman yarın yada çarsamba günü iğnelere başlıyorsun :) Sana tavsiyem aşılama olacagın güne kadar hergün spor yada yürüyüş lesie flan yap ve bol yeşillikli hergün 1 yumurta yemeye dikkat et sağlıklı yumurtalar için masajlarda var onlarıda yapmaya gayret et inşallah
İnşallah güzel dileklerin için çok teşekkür ederim balım Allah razı olsun 💖💖
İyi oldu söylediğin beslenmeye spora dikkat edeceğim 🤗

Bence hiç umudunu kaybetme çok iyi hatırlıyorum hamile kaldığım yumurta takibinde 1 yumurtam vardı ve 20 mm olduğunda iğne olmuştum iğneden 12 gün sonra 14 givi bi değerle öğrenmiştim tek yumurta vardı. Bak ben inofolic kullanmaya başladım son denemelerde inofolic kullandığım ay takipte 3 yumurta olmuştu bana çok iyi geldi ve kilo alımını baya durduruyo bu süreçte hatta verdiriyor bile. O yüzden hiç umudunu kaybetme sonuçta bir yumurta bir sperme bakıyor olay
Umutsuz değilim de ihtimaller dahilinde pozitif sonuc biraz yada baya mucize olur. Takdir allahtan elbet Rabbım hepimize nasip etsin.
Inofolic ilk kez duydum folik asit mi.. suan normal folikasit kullanıyorum doktorun verdiği ilaçlar dışında. Bugun yumurta için doz yükseltti aşırı mide bulantısı ve hormon patlaması yaşıyorum. Kendime sakin ol demekten gına geldi 😐
İlk asilamada 2 mi 3 mu ne yumurtam vardı öyleykende tutmadı Rabbım tekde olsa verir inşallah. 🤲

X