Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Bebegıni kaybettiğine çok üzüldümm gerçekten senin yasadıklarının yanında benim ki neymiş Allah bidaha evlat acısı vermesin inşallah
Ne kadar güzel düzgün olgun düşünüyosun ben düşüncelerimi kontrol edemiyorum daha
Rabbim hiç birimizi uğraştırmadan tez zaman da versin
Yanımda olduğun için çok teşekkür ederim

Bebeğini kaybettiğine çok üzüldüm Allah bidaha evlat acısıyla sınamasın aklı başında mantıklısın ben öyle olamıyorum çok yanlış farkındayım ama engel olamıyorum kendime

Ya canım benim bu seni kötü hissettirmesin hepimizin isyan noktası oluyor malesef ama inan bana kendine eziyet etmeni gerektircek hiçbir durum yok kendine eziyet edersen hayatta sana eziyet eder. Hiçbir şey için kendini üzme ne zaman istersen de konuşuruz..

Bebeğini kaybettiğine çok üzüldüm Allah bidaha evlat acısıyla sınamasın aklı başında mantıklısın ben öyle olamıyorum çok yanlış farkındayım ama engel olamıyorum kendime
Bu çok doğal benimde bu noktaya gelmem inan çok zor oldu hiçbir durum kolay olmadı en basiti bir kaybım var ve ben bunu doktor kontrolünde öğrendim kanamam dahi olmamıştı 11.hafya diye gittiğimde 9.haftada kalp atımının durduğunu öğrenmiştim. O konuşmalar hala kulağımda bazen rüyamda bile görüyorum. Ve hamile kalınca yine çok stres olucam diye korkuyorum düşünsebe herkes kontrol günlerini sever ama ben artık sevebilir miyim bilmiyorum. Sonra mutlaka kendi kendime kendimi motive edicek şekilde konuşuyorum. Bunu gerçekten yapıyorum salonun ortasında tütsümü yakıp oturup kendimle konuşuyorum kendimle tartışıyorum. Çünkü bebeğimi kaybettiğimds gördüm annem bile sadece bemim için endişelennişti üzülme daha küçüktü bebek bile değil gibi düşünenler olmuştu halbuki çoğu da anneliği tatmış insanlardı. Anneme şey demiştim ben ağlarım yavruma yavrum ağlar yavrusuna oldu bu diye. O zamandan sonra ne kimsenin söyledikleri ne de başka birşey umrumda olmadı açıkcası. Canımı sıkan birşey söylenirse oat diye bozuyorum insanları bir daha da ağızlarını açamıyırlar. Ondan sonrada böyle kendi kendime iyi gelmeye başladım. Çünkü gerçekten bazen bizi je annemiz ne eşimiz kimse anlayamıyor..

Canım sen naptın soracaktım unuttum nasıl gidiyor bekleme..
Yani iyi mi gidiyor bilmiyoeum kuzum bugün bi ara kasıklarım özellikle sağ taraf çok ağrıdı hatta sağ bacagım ağrıdır öyle söyleyim snra snra akşam geçti öle bi ağrı yok. Beyaz akıntım var ama afedersin iç çamasırımsa sarımsı gözüküyor öle farkettim. Ya bilmiyorum heveslenmek istemiyorum belirti mi yoksa kirsmi olustu bilmiyorum

Doktor çatladığnı görmedi mi aşkım birşey demedi mi ki bu konuyla ilgili. Kist olduğunu sanmıyorum ya kist böyle akıntı yapmaz ağrı yapar ama ağrı biliyorsun hepsinde var. Valla kuzu benm regli olacağım zamanda ağrıyordu hamile olduğumu öğrendiğimde de ağrıyordu. Eğer normalden farklı belirtilerse umut var demektir. İyiye yoralım iyi olsun inşallah

Kuzu yazdıysan da kaçırdıysam özür dilerim senin hikeyen ne hiç gebelik yaşadın mı..
Ne özrü estağfurullah. Hic gebelik olmadi. 2 yıl kadar ağır depresyon sürecimiz var o zaman bile korunmadik şimdilerde iyiyim. Hic pozitif olmadi. Eşimde bende hiiic bi sey yok. Rahim normal tüpler açık sperm değerleri normal pkos vs yok.. imtihan ediliyorum. Deli gibi isterdim anne olmayı 15 yaşımdan beri nerdeyse. Rabbım dizginliyo böyle işte kuzu. Diger yazdıklarını da okudum çevre olayı beni çok etkiler hayatımdan öyle çok kişiyi çıkarttım ki. Arkadaşlardan sadece bizim kucagimiz boş onlar anlayışlı can sıkmiyolar ama diğer çevre... Ne çok şikayet ettim Allaha, yarab bana bunu bunu yapıyorlar diye çok ağladım. Bazı insanlarda bize davranislariyla imtihan oluyor. Kayıpların için çok üzüldüm Rabbım guzellestirsin hayatınıza emanetini versin hayırlı tez zamanda inşallah.

Ay bide ayni şehirde olsaydık ne iyi olurdu bende bu ay 4 yılına girdim girdim ne ya girdik yani kocisle afsfsfsfs. Aksam kan vermeseydim vs dedin bak bi araştır hsg için uygun gün var biliyorum hiç olmadı bi ay sonraya kalır. Rabbım hayreyle diyerek yola çık. Bak biliyorum sen ona 5bjn verince için hiç rahat etmeyecek ve hep o aklıma gelince huzursuz olacaksın. Bazen diyoruz yeterki olsun borç harç diyoruz ama içten içe de giden gidecek olan meblaglar bizi yaralıyor bu yara dağa çok stres demek. Bugun pazar eşinle uygun olursa bi şeyler yapın basbasa güzelce konuşun. Benzer şeyler değil çok fazla şeyin arasında bunları da yaşadım ben. Şimdiki aklım o zaman olsaydı bu saatte bebek pispisliyodum sanirim. Sebepsiz infertilenin tek Oluru allah. Bizim işimiz Allah'la. Doktor ilac tedavi vesile olucsk. Benim akrabalardan geç olan var kardeşlerim annem hep geç oldu teyze kuzenler.. vs hersey Allah'tan gözyaşlarımız mutluluktan da akacak inanıyorum ben. Sadece sabır ve ne olur içinin rahat edeceği kalbinin sesini dinleyerek bi yola gir. Hsg için de. İçimden bi ses oraya bağlı kalma diyo. Bi arkadaş kayserideymis devlette ücretsiz varmış sanırım. Rabbım hayirli yollar hayirli vesileler versin.

bir annenin kuzusu ana kuzusu olabilmeyi çok isterdim. Bizi doğranin bizlerden bi parçası olan annelerin bizim yaralarımızı söylemeden görüp sarıp sarmalamasini çok isterdim.. anne olmak ve annelerimiz durmayan kanayan yaramız sanirim Rabbım imtihanlarimizi kolaylastirsin..
Hep söylenir herkesin hayatında kırılma noktası vardır diye bende Rabbım affetsin canımı sıkanın sıkacak olanın canını yakıyorum. Kimseye tahammülüm yok. Bi ailem vardi babam gitti rabbimin yanına sonra aile kalmadi. Eşimin annesi annem babası babam oldu. Ne yollardan yürüdüm.. Hani hep söyler ya uzmanlar sen değerlisin vs gerçekten öyle 30 yaşımda anca kendimi sevmeyi değer vermeyi yeni öğreniyorum.. inanıyorum Rabbıme elbet kucaklarimiz dolacak duam en yakın zamanda olsun

Yaaaaa ne kadar ortak yönümüz varmış meğer evet keşke aynı şehirde olsaydık çünkü bu durumlar insanları yanlızlastırıyor kimse anlayamiyor ki ben kime ne anlatayım
Tüm cesaretimi pazartesine ayarladım olmazsam bidaha olamam galiba
Dün internetten araştırdım sorucagım yerlere sordum
Bi arkadaşım tüp bebek merkezinde çalışıyor
Hsg memorialde de 5 bin mis
Bende dedim o zaman aşılama ne kadar dediki o da 5 bin peki aşılamanın tutması yüzde kaç dedim o da %15 dedi ben senin yerinde olsam tüp bebek yaptırırım dedi normal iliskiden farkın yok sadece spermler yıkanıyor dedi bende bi arastırayım dedim
Ama ben aşılama denemek istiyorum

Çok teşekkür ederim gerçekten çok teşekkür ederim

Benegım başın saolsun ben hiç o duyguyu yaşamadığım halde bunun acısını yaşıyorum sen düşünemiyorum bile büyük olgunluk büyük sabır çok tebrik ediyorum çok
Her zaman duam rabbim çok isteyene bakabilecek maddi manevi gücü olan insanlara versin önce
Hemen ilk aydan hamile kalanlara yanlısıkla oldu diyen insanların gebeliklerine sevinemiyorum bizler gibi isteyenlere her gece yatarken evlat diye dua eden eşlerinden gizli ağlayan insanlara önce nasip etsin zor bi durum

Yok kuzu doktorum çok iyi ama aşılama günü bakmadı ya ne alemdeler diye catladılar mı diye bakıcaktı alete prezervatif taktı hatta ama gel görelim bakmadı. Hayırlısı olsun kuzum ya takiplesem haberlesiriz. Sen simdi bidaha ne zaman gitceksin

Hanımlar aşılama tutsun diye kullandığınız ilaç vs. var mı? Benim doktorum vermedi ama ilaç kullananları duydum

Evet asilama ora i tüp e göre düşük ama imkansız değil bu yolla gebe kalan çok kişi var. Doktorun iyise başarı oranı da artiyo. Doktorla iletişimin de iyi olması avantaj. Ben ilkinde çok ilgisiz birine denk geldim açıkçası bunda muazzam rahatım umarım olumlu sonuçlar olur. Asilama çoğunlukla spermi az olan ileri hareketliliği az olan kişiler için çok daha avantajlı yada kadında pkos varsa hele pozitif sonuc alma ihtimali artiyo. Doğru demiş normal ilişki gibi sadece yumurta ve yumurtanın catladigindan emin olunuyor. Mikro çip yöntemi ile olursa saglikli spermler veriliyor ve sağlıklı gebelik şansi yakalanabiliyor. Açıkçası biz ilk baş direk tüp baslayacaktik devletten maddi destek alabilmek için asilama yoluna girdik hem belki tutar umudu ile. Kendini her duruma hazırla yani çok umut bağlama %15 hem küçük hem büyük olasılık kişiden kişiye değişir durum. Asilama zamanı yeniden konusur bizlere danisirsin takıldığın yerde. Tez zamanda kavuş bebislerine allahim izin versin

Hanımlar aşılama tutsun diye kullandığınız ilaç vs. var mı? Benim doktorum vermedi ama ilaç kullananları duydum
Bende merak ediyorum tutsun diye değil sanırım takviye edici vitamin yada değerlerle alakalı veriyorlar sanirim. Ben yarın kontrole gidicem aklımda unutmazsam Bende sorucam vericek mi. Ama onun dışında asilama normal ilişkiye benzediği için tutsun diye bi sey yoktur gibi geliyo. Folik asit kullanıyorum 2 dozluk gonalf kaldi bugun ve belki yarın için. Senin asilama oldu galiba konustukmu inan karıştırıyorum. Kaç yumurta vardi asilama olduysa kaçıncı günün. Ayyy Rabbım mutlu haberler aldirsin

Ben kendi doktoruma sordum gerek duymadı ama kullananları biliyorum duphaston progesteron gibi . Şuan folik asit ve demir hapı kullanıyorum . Aşılamayı cuma günü oldum bende inşallah bu sefer tutar güzel haberler alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…