Adet kanı demiş

Toplumsal baskının karşısında duramadığı için? Zorbalık yüzünden alınmak zorunda kalınan kararları böyle acımasızca değerlendirebilmeniz ne acı.
Umarım bütün zar peşinde koşan adamlara zar diktirmis ve hatta anal seksin pîri olmuş kadınlar denk gelir.
Niye bir erkek evlenmeden önce ilişkiye girmediyse daha önce ilişki yaşamamiş biriyle evlenmek isteyemez mi . Konuyu sapitmayin ya hu . Kadının da iki yüzlüsu erkeğin de aynı işte . 25 yaşında koskoca insanın cinsel ilişki yaşamak istemesi normal ama bunun sonucu diktirmesi normal değil ahlaksız bu oluyor.

Şunu da anlamıyorum herkesin görüşü kendine tercih edilen kadın veya erkek daha önce cinsel ilişki yaşamamiş niye olamıyor ?
Zorbalık yüzünden alınmış bilmem ne kiralık eve gidince ne olacağını düşünmüş arkadaşı ?? Birden bire olmuş fark edememiş burda birbirimizi kandırmayalım o işler fark etmeden de olmuyor değil mi ? Yaşamayı nasıl tercih ediyorsak onun arkasında duracağız .ben istediğimi yaparım zar dikince herşey bitti. Namus veya ahlak cinsel ilişki yaşamakla bağdaştırılmamali zaten . O zaman cinselliğini özgürce yaşayacağı bır ilişki kurmalı ve evlenmeli diğeri iki yüzlülük .
Zorbalıkmis asıl kızlık zarı operasyonu yaptırıp bunun parasını da "evlenince " ödeyeceğini söyleyen kadının yaptığı ne oluyor ?

yüzde yüz katılıyorum size.diktirmeyi düşünen de zara önem veren kafadadır erkekleri niye suçluyorlar ki sadece?şu konuyu konuşmak bile biz kadınlar adına utanç verici.
Yani zaten günümüzde eskisi kadar tabu değil seks şu ameliyatları olanlar daha da tabu haline getiriyor ama gel de anlat bu kafalara.

insan herzaman dürüst olmalı karşısındakine . ilerde evleneceği hayatını paylaşacağı adama karşı açık olmalı geçmişin üzeri ne yapılırsa yapılsın örtülmez yalan la dolanla da yola çıkılmaz . ailesi bu konularda tutucu olabilir bundan sonraki hayatına ona göre devam etsin . Belki ilki belki de değil bunu bilemeyiz ama vicdanı rahat olmalı insanın . birgün bu yalan ortaya çıkarmı tedirginliği ile inanın ki yaşanmaz

insan herzaman dürüst olmalı karşısındakine . ilerde evleneceği hayatını paylaşacağı adama karşı açık olmalı geçmişin üzeri ne yapılırsa yapılsın örtülmez yalan la dolanla da yola çıkılmaz . ailesi bu konularda tutucu olabilir bundan sonraki hayatına ona göre devam etsin . Belki ilki belki de değil bunu bilemeyiz ama vicdanı rahat olmalı insanın . birgün bu yalan ortaya çıkarmı tedirginliği ile inanın ki yaşanmaz
insanın kendisinin bilmesi bile yeter.mesela hırsızlık yaptık kimse bilmiyor öğrenilmedi bu hırsızlık yaptığımız gerçeğini değiştirir mi?

@zxshermine Milenakafka Milenakafka arkadaşlar bunun nesine BEĞENMEDİM atıyorsunuz? iki damla kanla namusunuzun test edilmesi hoşunuza gidiyor galiba. siz bu zihniyeti yüceltmeye devam ettikçe sizi zarınızla, kanınızla niteleyen daha çoook erkek olur. kaldı ki artık erkekler bile eskisi gibi kafaya takmıyor ama kadının düşmanı yine kadın. bu zihniyet var oldukça birileri kendisine mal muamelesi yapılmasına göz yumacak ve birileri cinselliğe dair her şeyi yaşadıktan sonra diktirip diktirip erkekleri kandırmaya devam edecek. dediğim gibi, o kandırılmayı hak ediyorlar. cinsellik ayıp değildir ve bir tercihtir. kimse kimsenin namusunu yaşadığı cinsellikle ölçemez. namus ölçmeye çok meraklı kim varsa gitsin çoluğu çocuğu istismar edenlere, bilmem kaç kişi tarafından tecavüze uğrayan çocukların suçlularını serbest bırakanlara, kadın cinayeti işleyip azıcık cezayla yırtmalarına vesile olanlara baksın!
Diğerini okumadım ama bu mesajını beğenmedim.

Beğenmememin en büyük nedeni konuları birbirine karıştırarak üste çıkmaya, kendini haklı göstermeye çalışman. Kısaca ad hominem.

Bekaret namus demek değilse diktirmenin ne anlamı var? Bu ikilem değil mi? Namus iki bacak arasında iki damla kanda değil ama evlenebilmek için o kana ihtiyacım var denmiyor mu burada? Zara önem veren zihniyeti zar diktirerek mi yeneceğiz? Ne dediğinizi neyi savunduğunuzu bir düşünün bence.

Diğerini okumadım ama bu mesajını beğenmedim.

Beğenmememin en büyük nedeni konuları birbirine karıştırarak üste çıkmaya, kendini haklı göstermeye çalışman. Kısaca ad hominem.

Bekaret namus demek değilse diktirmenin ne anlamı var? Bu ikilem değil mi? Namus iki bacak arasında iki damla kanda değil ama evlenebilmek için o kana ihtiyacım var denmiyor mu burada? Zara önem veren zihniyeti zar diktirerek mi yeneceğiz? Ne dediğinizi neyi savunduğunuzu bir düşünün bence.
diğerini okumadan sadece buna göre yorum yapmanın bir anlamı yok.
burada konu sahibi diyor ki, kız zarı diktirirse ileride evleneceği insana haksızlık olacak, ben de bu kandırmayaca ortak olmuş gibi olacağım.
ben de diyorum ki karşısındaki adam zara takık biriyse zaten ona müstehak.
ben ne dediğimi, ne savunduğumu ne savunmadığımı çok iyi biliyorum, isteyen istediği gibi algılamakta özgür.

Bu arada zar dikimi konusundaki düşüncem de şu: bekarete takık adam bu zar dikimi (yani kandırılma) olayını sonuna kadar hak eder arkadaşlar. Kadının namusunu bir damla kanla ölçen ruh hastalarına müstehak, emin olun. Ambalajı ben açayım gibi bir kafaya sahip adama keşke daha da fenasını yapma şansı olsa bu kadınların.
Bence surda yanlış düşünüyorsun sonuçta bulunduğumuz toplumda ve genel inanılan şeye göre erkek ve kadın için de haram değil mi ? Bunun sonucunda erkek de herhangi bir ilişki yaşamamiş kadınla evlenmek isteyebilir çünkü kendiside aynı şekilde bakir kalıyor evlenene kadar. Yani açıkçası mesele şu isteyen daha önce cinsel ilişki yaşasın isteyen yaşamasın . Zaten evleneceğimiz insanı da bu doğrultuda secmiyor muyuz ? Yani mesele sadece ambalaj açma da olmayabiliyor yoksa erkeklerin de mi ambalajı açılıyor 🤣
Bu yazdıklarım da sözde namus cinayeti işleyen her gün başka kadınla birlikte olan erkekler için geçerli değil bunu bilebilir miyiz hayır tabi ki ama bütün erkekler de böyledir de diyemeyiz .

Aaa kizin erkek arkadaslari olmus mu onceden🙄 benim tanidigim bi erkek arkadasinda basina ayni seyler gelmisti😐 kiz topugunu kesmis, o kani bakireyim diye kullancakmis.. ama Allah iste cocuk gormus bunu… buna cin olmadan adam carpmak denir, karsidakini aptal yerine koyma denir. Daha once dedim
Bazi erkekler bunlari hak ediyor yalan yok, ama dogru degil tabiiki

burada konu sahibi diyor ki, kız zarı diktirirse ileride evleneceği insana haksızlık olacak, ben de bu kandırmayaca ortak olmuş gibi olacağım.
ben ne dediğimi, ne savunduğumu ne savunmadığımı çok iyi biliyorum, isteyen istediği gibi algılamakta özgür.
Zara takık birini kandırarak ne elde ediyoruz? Toplum yapısını değiştirmiyoruz, zara takık erkeğin zihniyetini değiştirmiyoruz. Sadece kendimizi kurtarıp zara takık bir adamla namuslu bir kadınmış gibi (!) yaparak evlenmiş oluyoruz. Ne geçti elimize? Beş para etmez bir adamla moktan bir evlilik. Bravo bize 5 bin liraya bir evlilik satın aldık.

dürüst insan yalanla bir yola çıkmaz zaten yapamaz bunu
aynen öyle.mesela ben üniversite bitene dek kimseyle çıkmadım ama iş hayatına başlayınca 3 4 kişiyle çıktım sonra da evlendim.eşime aa ben kimseyle çıkmadımm flörtleşmedim desem olur muydu?cinsellik yaşayan arkadaşlarım da evlendiler eşleri hiç önemsemedi çoluk çocuğa karıştılar çoktan.boşanma çoğaldı ülkemizde.boşanan kadınların kaçına bakire değildi diye dava açıldı?çoğu kadın iş sahibi olmadığı parası olmadığı için eziliyor tam aksine .o adamlar daha ilk haftadan eziyete başlıyor bakire aldıkları eşlerine.demek ki yetmiyor mutlu olmaya

Neden mustehak? Herkesin tercihi olmayabilir evlilik oncesi cinsellik yasamqk! O zaman mustehak mi oluyor kandirilmasi🙄

Bence surda yanlış düşünüyorsun sonuçta bulunduğumuz toplumda ve genel inanılan şeye göre erkek ve kadın için de haram değil mi ? Bunun sonucunda erkek de herhangi bir ilişki yaşamamiş kadınla evlenmek isteyebilir çünkü kendiside aynı şekilde bakir kalıyor evlenene kadar. Yani açıkçası mesele şu isteyen daha önce cinsel ilişki yaşasın isteyen yaşamasın . Zaten evleneceğimiz insanı da bu doğrultuda secmiyor muyuz ? Yani mesele sadece ambalaj açma da olmayabiliyor yoksa erkeklerin de mi ambalajı açılıyor 🤣
Bu yazdıklarım da sözde namus cinayeti işleyen her gün başka kadınla birlikte olan erkekler için geçerli değil bunu bilebilir miyiz hayır tabi ki ama bütün erkekler de böyledir de diyemeyiz .
o zaman herkes karşısındaki adamın bu tarz konulara zihniyet olarak nasıl yaklaştığını bilir, öyle değil mi? daha önce ilişki yaşamamış bir adam kendisi gibi birini isteyebilir, o başka. o zaman o kadınlar da zihniyet anlamında kendisine uymayan adamlarla beraber olmamalı. ben yazımın hiçbir yerinde tüm erkekler böyledir demiyorum, namusu kanla ölçenler kandırılmayı hak eder diyorum.

bu arada yazılarımda herkes ne demek istediğimi çok iyi anladı da işlerine geldiği yere çekiyorlar, yemezler yani :)

aynen öyle.mesela ben üniversite bitene dek kimseyle çıkmadım ama iş hayatına başlayınca 3 4 kişiyle çıktım sonra da evlendim.eşime aa ben kimseyle çıkmadımm flörtleşmedim desem olur muydu?cinsellik yaşayan arkadaşlarım da evlendiler eşleri hiç önemsemedi çoluk çocuğa karıştılar çoktan.boşanma çoğaldı ülkemizde.boşanan kadınların kaçına bakire değildi diye dava açıldı?çoğu kadın iş sahibi olmadığı parası olmadığı için eziliyor tam aksine .o adamlar daha ilk haftadan eziyete başlıyor bakire aldıkları eşlerine.demek ki yetmiyor mutlu olmayaç

Zara takık birini kandırarak ne elde ediyoruz? Toplum yapısını değiştirmiyoruz, zara takık erkeğin zihniyetini değiştirmiyoruz. Sadece kendimizi kurtarıp zara takık bir adamla namuslu bir kadınmış gibi (!) yaparak evlenmiş oluyoruz. Ne geçti elimize? Beş para etmez bir adamla moktan bir evlilik. Bravo bize 5 bin liraya bir evlilik satın aldık.
+ Bekareti daha önemli bir hale getirmek.

X