Acill Eşimin ailesine bağırdım ne yapmalıyım sizce?

Kayinvalide torunun pipisi hakkında kararlar alırken, muhabbetini yaparken utanmamis. Demekki onun ayıbı farkli, ona gore davranılır.

Zaten Az çok tahmin ediyordur gördüğünü, yeni bilgi degil
Ona kaldıktan sonra analarımız babalarımız da neler biliyor neler tahmin ediyorda dile vurulmuyor. Kendi babasına da soylesın kocasının şeyini gördüğünü zira annesıde babasınınkini gördü bilinmez birşey değil.
Şaka gibi gerçekten

Helal

Kadın pipini yerim derken yanlış bir şey yaptığını düşünmüyor ki hatasını düzeltsin. Onla öyle görmüş öyle alışmış. Belki gelinin tavrı garilerine gidiyordur. Milyon tane dede ebe var böyle seven çok gördüm çok duydum. Bu kadar tepki vermek eve gelen misafiri onlar için yanlış olduğu bile anlaşılmayan bir şey için azarlanmak hoş olmamıştir bir ana baba için. Bir de uzun yoldan gelinmiş her gün görüşülen kişilerde eğil

Mesajınızı alıntılayıp bu söylediğinize cevap verdim :) anneme ve babama böyle bir cevap vermiyorum. Çünkü pipiden daha farklı konular konuşuyorlar. Anne ve babam hiç pipi görme hayalleri olduğundan bahsetmediler mesela. Oğlumun pipisinin boyutuyla, şekliyle ilgilenmiyorlar. Kendimi bildim bileli ailemle vajina ve pipi hakkında konuşmadık. Çünkü nerede ne konuşacağını bilen, mahrem konuları topluluk içinde konuşmayan insanlar. Ancak kayınvalidemin pipiye tapınma ayinlerinin tam ortasında çok da güzel söyledim bence. Dur bakayım, valla hiç utanmadım.

Bağırdığınız için özür dilemeyin kesinlikle. Onlara bu egoyu vermeyin. Karşınızdaki insanlar olgun mu ki siz olgun olacaksınız? Geri adım atmayın aynen devam

verdiğiniz tepki lohusalık sebebi ile olmuştur diye düşünüyorum...biras sabır edin bu dönem gececek....her ailenin kültürü farklı, saygı duymak lazım...

Şohusalığa sütünüzün kesilmesine bağlayın ama şimdi giderseniz bi yerleri tavan yapar daha çok ezerler sizi aradan bir ay sonra filan arasın telefonda laf arasında kusura bakma anne ben bu yüzden öyle davrandım dersiniz. Eşiniz o an için haklı bir tepki vermiş çünkü evinize km uzaklardan gelen insanlara bağırmanız hoş değil. Benim eşim benim aileme yapsa bende boşancam senden derdim herhalde

Şimdi konular birbirine karışmasın :) uzak yoldan gelip evimde misafir olan insanlara ben bağırmam zaten. Bağırmayı da yanlış bulurum. Dikkat ettiyseniz konu sahibine de sakin kalın, sakince isteğinizi belirtin dedim.

Karşımızdaki kişi isteğinin ve söyleminin yanlış olmadığını zannedebilir. Tam da bu yüzden ben aynı üslup ve yaklaşımla cevap verdim ki ne kadar itici göründüğünün farkına varsın. İnanmazsınız ama işe yaradı mesela.

Turuncu pijama size yazdığım yoruma cevap vermiş bende konu size soylediğim cevap olunca siz üzerinizden ona cevap verdim. Tabi herkese saygı duymak lazım ama süt kesilecek kadar boşanma aşamasına gelecek kadar insanları kovmaktan beter edecek kadar abartılacak bir konu değil bana göre.

Yok zaten ben dedim ya bağırmak evden kovmak filan bunlerı size demedim konu sahibine dedim. . Yazıda karıştı gibi ama öyle işte. Bu arada kv ve kp inize soylediğiniz sözlere şok olsam çok garipsesem de ki ben asla diyemem yapamam ama burdaki sakinliğiniz çok hoş. Bazen yorum yapılan kişiler çok ağır cevaplar verebiliyorlar siz yapmadınız. Sağolun.

Teşekkür ederim efem. Kayınpederim vefat etmiş. Bir pipili ile pipi konışamazdım ben de ahsjsjjs. Validem bir pipi tapanyus. Hayatı pipi üzerine kurulu. Kız çocuklarını da sevmez. O yüzden ona karşı konuşurken utanamıyorum :) saygılar.

Bide yeni dogum yapmış birinin yaninda kv yada anne durmali bence kp veya kayın olunca rahat olamiyo insan

tühh kötü olmuş canım aynen haklıyken haksız olmuşun ama senınde ruh halın normal değilkı bu donemde... cahıl insanlar belli.. toplumun sorunu bu.. sen 2 kelıme konuyu açmadan eşinin yanında kusuruma bakmayın size istemeyerek çıkış yaptım ama annelık hassasıyetıme verın de.. napıcaksın aıle bu kesıp atılmıyo.. gersını soyle boyle yaotın dıye uzatırlarsa ama çokta alttan alma konuyu değiştir.misafir sonuçta zaten gidiceklermiş tatsız ayrılmayın

Yaptıklarının ayıp olduğunu düşünüyorlar bence. Anlamışlar sanırım eşinin ve Kv dediklerine bakılırsa. Giderlerken hiçbir şey yokmuş gibi vedalaş sadece. Unutulur zamanla

Ben dilde sevenler için yorum yaptım. Şuranı yerim buranı yerim diyen içindi.
Ananemde bir erzurumlu olarak erkek çocuğuna haşa ama tapardı. Kızları hiç sevmezdi. 8 çocuktan bi tek annem baktı 10 sene ölene kadar. Kapıdan içeriye koymadılar oğulları. Ama ananem oğullarını severken annemden için kurban olsun kızlarım sizin tırnağınıza diye severdi. Resmen oğullarına hasret gitti ama gitmeden de malı mülkü evi tarlaları neyi var neyi yok hepsini oğullarına peşkeş çekip öyle gitti. Dediğim gibi lafım gizli pipi tapanyus dediğiniz ananem gibi kişilere kişilere değildi. Severken eskilerin dil alışkanlığı olan dedeside çükünü yesin gibi sevenlere idi. Sanırım hemfikir olduk. Kırdımsa affola

tepkinizi çok abartılı buldum.Öncelikle bu insanlar uzaktan misafirler. evinizde bir süre kalıp herkes evine gidecek.öyle her gün gelip çocuğunuza müdahale edemeyeceklerdir.madem her şeyde olması gerekeni arıyoruz istiyoruz doğru davranışlar bekliyoruz misafire kendimizden yaşça büyük insanlara nasıl davranılması gerektiğinde de olması grekeni bilmeliyiz.
ikincisi herkesi kendi yaşadığı hayata kültüre göre değerlendirmeli.şimdi kaynana ve kp bağırınca onlar senin haklılığına inandılar ikna oldular mı yoksa "gelin bizi istemiyor oğlumuzun evinde iki gün kaldık kovulmaktan beter etti mi" diyecekler.sizin haklılığınızı bile kavramamış olabilirler.
kendi annemiz aylarca kalsa her yaptığımıza karışsa bize kızsa bağırsa sesimiz çıkmaz kaynananın en ufak önerisi bize batar kıyamet kopar.
iki yaşlı insan torun heyecanı yaşıyor olabilir bizim doğruları bildiğimiz kadar bilmeyebilir yanlış yapabilir.bunun yolu bağırıp çağırıp sütüm kesildi falan fistan demek mi.
şu kadınlar lohusalık hamilelik yeni evlilik şu bu diye bir şeylerin arkasına sığınmadan güçlü hakkaniyetli sabırlı olmayı bilmeliler.
lohusalık depresyonunuz tutup kendi annenizi de kovmaktan beter ettiniz mi.lohusalık var olan saygıyı yok etmez bence.depresyon da öyle sinirli olmak bağırıp çağırmak değil çöküntü halidir.
kendi annenize eşiniz bu şekilde bağırsaydı tepkiniz ne olurdu.
zaten hep kendi ailelerimiz mükemmel bu eşlerin ailesi cahil bir şey bilmezler
aile olduğunuzu kabul edin.ailede hep mükemmellik aranmaz.hataları da konuşmanın üslubu ailede kalp kırmak yıkmak değildir çünkü her zaman yüz yüze bakacaksınız.
her zaman empatiden ve vicdandan yanayım.aile içi ilişkilerde yapıcı anlayışlı saygıya dayalı olması lazım.daha bir pipi meselesinde bu kadar tepki verdiyseniz çok büyük olay ve durumlar yaşansa ne olur merak ediyorum.iki yaşlı insanın yanlış yetiştirilmesinden kaynaklanan onlara göre doğru davranışlar.
her zaman esneklikten yanayım çok sert keskin davranışlardan yana olmadım tabi çok büyük durumlar dışında
rehber öğretmen ve psikolojik danışmanım öfkenin kinin nefretin keskinliğin insanın kendisine yük olduğunu hep söylerim.eşim bir annenin tek evladı ve 10 yıldır beraber yaşıyoruz.tamamiyle çok farklı iki kültürün insanıyız atama yoluyla gelip burada evlenip rehber öğretmenlik yapıp kaynana ile yaşayıp iki çocuk yetiştiriyorum.istesem ayrı da yaşayabilirim hepsi benim tercihim ama dediğim gibi empati ve vicdan anlayış diyorum.

Helal olsun diyorum. Çok güzel özetlemişsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…