Acill Eşimin ailesine bağırdım ne yapmalıyım sizce?

Niye geri adım atıyorsun. Haklıysan haklısındır. Tepkimin şiddeti ağırdı ama tepki vermekte haklıydı m diyerek, su üstüne çıkma vaktidir.

Herifler neye uğradığını şaşırmıştır gerçekten çok çok ayıp yaptığınız ya eşiniz utanmıştır sizden. Senede 1 2 kere gördüğünüz adamlar pipi muabbeti yapsa ne yapmasa ne. Lohusasın sen diye bişey yok siz resmen saygısızlık yaptınız.Bence bi gidin ben çevremde böyle şeyler görmediğim için çok tuhafıma ayıbıma gitti o yüzden bir anda sinirlendim dargın kalmayalım deyin ellerini öpün misafire hele eşin ailesine bu yapılmaz

Biliyorum çok haklıydınız ama yapamadım işte. Eşim şuan onların yanında oturuyor. Bana da dün gece ben boşanıp bebeğimizin ilerde üzülmesini istemiyorum dedi. Birde dün kayınvalide yanıma gelip bizim oralarda bu pipi mevzusu normal ama keşke bizde söylemeseydik dedi.
Sende onlar gitmeden ellerini op helalik iste yanlislarinin farkina varmislar iste esinde farkina varmis sende uzatma daha kotu olur git ozur dile bende fevri davrandim lohusalik de hic bise kaybetmezsin onalr gittikten sorna esinle huzurlu olmaniz adina ozur dile

arkadaş ne lohusalıkmış ya.hastalık değil ki bu lohusalık.şimdi çocuk doğuran herkes,lohusalığın arkasına sığınıp,etrafa ,özellikle de eş ailesine sarıyor.
ha bu arada benim 90 yaşında ki babam,3 aylık torunumun pipisini göreceğim diye tutturdu.(sünnet olmuştu torunum)gelinim de altını açınca yanına götürdü,gösterdi.eğer ki babama ters birşey söyleyip,kalbini kırsaydı.çekeceği vardı o gelinin benden.
bir de adamları evden kovmuşsunuz.

Kendinizden yaşça büyük insanlara terbiyesizsiniz demek çok terbiye sınırları içinde sayılmaz.Ozur dilemelisiniz bence.Kendi ailenizin hiç rahatsız olduğunuz huyu yok mu onlar olsaydı Terbiyesizsiniz diyebilir miydiniz? Onu düşünün bence.Umarim eşinizle halledersiniz sorununuzu

Lohusalık arkasına sığınılacak birşey değil belki. Ama aileyi savunanlar da şunu kabul etsin. Şu kv ile kpler de lohusa kadınlarla çok uğraşıyor. Benim kv yenidoğmuş bebeğimi ağızından öpüp duruyordu. Ben tabi bu kadar ağır bir tepki vermedim ama eşime söylettirdim. 3 kere hem de. Her seferinde gözümün içine baka baka inadına yaptı. 4. olsaydı ne yapardım bilmiyorum ama en son artık eşime ciddi bir konuşma yapmasını aksi takdirde ben neler yapabileceğime garanti veremiyorum dedim. O oldu. Bir daha da yapamadı. Konusahibinin eşi de azcık krizi yönetmeyi becerseydi de bu iş bu durumlara gelmeseydi.

Yanlış, yanlışı doğurmuş.

Benim asıl merak ettiğim, neden kadınların çoğu eş ailesi ile yaşadığı problemde eşi araya sokuyor?

KK'da çok görüyorum bunu. Eşimin ailesi öyle, eşim şöyle yaptı. Rahatsızlık duyduğum bir şey varsa kendi ağzımı açıp konuşabilme kabiliyetine sahibim. Eşime ailen şöyle dedi, şöyle yaptı, şunu yapıyor hayatta demem. Kendim çözerim. Beni eşimin savunmasına falan gerek duymam. Kibarca uyarır, devam ediliyorsa adabımı bozmadan kesin bir dille rahatsızlığımı belirtirim.

Eşimin de benim ailemden yana rahatsız olduğu bir durum olsa ve bana ailene şöyle böyle de, dese çok sinir olur, senin ağzın yok mu sen söyle derim.

Bir tek bagirsaniz anlarim da terbiyesizsiniz diyerek hakaret etmissiniz resmen.
Kaynanamla cok kavqam oldu ama hic bir zaman hakaret etmedim.
Arada anlasilmazlik, sorunlar filan ola bilir ama isin icine hakaret girmemeli bence

Bence sadece sesini yükselttiğin için özür dile ama diğer konularda da geri adım atma. Hormonlardan dolayı fazla tepki verdim de evine gelen misafir ne de olsa öyle bağırılmaz

X