Acill Eşimin ailesine bağırdım ne yapmalıyım sizce?

Yaşlı başlı insanlara bağırmasaydınız keşke. Cahillik yani hepsi. Doğru düzgün uyarıp, kendi odanıza çekilebilirdiniz. Olayları tırmandırmışsınız. Belli omlar da kırıldı size. Lohusasınız, yorgunsunuz elbette anlıyorum ama bağırmak yakışmamış. Eşiniz de haklı bir yerde. Anneme babama eşim bağırsa ben de boşanacağım senden derim. Kabul edemem. Gidip özür dileyin, güzelce söyleyin rahatsız olduğunuzu, tekrar yaşamak istemediğinizi. Uzatmayın. Onlar gitsin eşinizle oturup konuşun.

Dün ku konuda sizi fazla şişirmişler evet haklisiniz ama keşke bağırmak yerine normal bir şekilde sorsaydınız neden diye kiz torunları olsa sevmiyeceklermiydi. benim kv pipi deilde erkek olduğu için ikizlerinden oğlumu çok ayrı tutardı hatta bebeğimi emzirmeye çalıştığımda gelip kucağımdan alıp doymuyor emmiyor mama hazırla dediğinde bende dayanamayıp tartışmıştık tabi hem annelik iç güdüsü hem lohusalık zor.ben olsam hiç bir şey olmamış gibi normal konuşmaya devam ederim eşinizde. söyleyin çok stresli oldugunuzu

ben sizi haksiz bulmadim,
bazi seyleri tolere etmek o kadar kolay olmuyor,
bu raddeye getirmemeliydiler sizi,
esiniz arayi bulmaliydi, sizi surekli susturmak yerine.

konu cocuklar olunca ben yetiskinlere tahammul edemiyorum sahsen,
cocugumun zararina olacak bir seyi aman esimin ailesi uzulmesin diye kabul edemem,
esim de isterse bosayabilir.

Ben dilde sevenler için yorum yaptım. Şuranı yerim buranı yerim diyen içindi.
Ananemde bir erzurumlu olarak erkek çocuğuna haşa ama tapardı. Kızları hiç sevmezdi. 8 çocuktan bi tek annem baktı 10 sene ölene kadar. Kapıdan içeriye koymadılar oğulları. Ama ananem oğullarını severken annemden için kurban olsun kızlarım sizin tırnağınıza diye severdi. Resmen oğullarına hasret gitti ama gitmeden de malı mülkü evi tarlaları neyi var neyi yok hepsini oğullarına peşkeş çekip öyle gitti. Dediğim gibi lafım gizli pipi tapanyus dediğiniz ananem gibi kişilere kişilere değildi. Severken eskilerin dil alışkanlığı olan dedeside çükünü yesin gibi sevenlere idi. Sanırım hemfikir olduk. Kırdımsa affola

Benim de kök ailem Erzurumlu :) eşimin ailesi de Elazığ. Görünüşte aynı bölgelerin insanları lakin çok farklıyız. Estağfurullah kırılmadım. Dil ile organ övücülere ben de pek müdahil olmuyorum. Kırk yıllık üslubu ve anlayışı değiştirmek pek mümkün değil. Ancak burada asıl sıkıntı, hiçbir valideden "getir kızımın vajinasını bir görelim. Oy vajinasına kurban olduğum. Ne kadar da güzel benim kızımın vajinası" laflarını duymuyoruz. Çünkü ne kadar ayıp. Kız kısmının vajinasına bakılmaz, adı bile anılmaz. Mahrem bölge ise erkeğe de kıza da aynı muamele yapılmalı değil mi? Ancak pipi tapanyuslar öyle düşünmüyor işte. Pipi övülmeli, görülmeli, methiyeler düzülmeli pipiye. Aynı kişilere "anne bir bakar mısınız kızımın vajinası pişik olmuş" desen, "ay ne ayıp öyle vajina denir mi" der. Ancak pipisini aç bakayım demekte bir beis görmüyor. Ben de bu yüzden size dedim ki, bu zihniyette olan insana karşı pipili konuşmakta bir sakınca görmüyor ve utanmıyorum.

Öğrenecekler. Sırf pipisi olduğu için ayrım yapılmayacağını, üstün görülmeyeceğini öğrenecekler. Bugün pipisini sergilemenin normal olduğunu, pipili olduğu için kız çocuğuna ayıp olanın ona ayıp olmayacağını empoze etmeye çalıştıkları erkek çocuklarının, ileride bir vajinalıyı ikinci sınıf insan olarak görüp ezmeye çalıştığını, bu davranışların pipili üzerinde "taciz de ederim tecavüz de. Ben pipiliyim" düşüncesine sebep olacağını öğrenecekler. Bu düşünceden de, bu davranıştan da vazgeçecekler.

Ben bir pipili annesiyim ve oğluma mahremiyet eğitimi veriyorum. Pipisinin vajinadan bir farkı olmadığını bilecek oğlum.

Tabii bagirmasaniz iyi olurmus ama cahiller belli ki, fikirlerini degistirmeye ugrasmak beyhude bir caba olur.
Sadece surekli sert ama sessizce uyaracaksiniz mecburen.

Ben de lohusayken bir aksam kayinvalidem ve esim aglayan cocugu bana vermiyorlardi.
Verin bana dedim emzirdim yavrucugum sustu yumusadi uyudu.
Sonra gidip kusura bakmayin cok agladigi icin gerildim dedim.
Kayinvalidem hıı iyi iyi dedi.

Halbuki haksizlardi ama ben verin bana deyip alip sakinlessin diye karanlik odaya gittim diye kusmusler.
Bu kadarcik seye bile ozur mahiyetinde bir sey soylediginde kendini kaf dagina oturtanlar varken ben git ozur dile demeyecegim.
Fakat en azindan normal davran.

bence git kusura bakmayın sözleriniz hoş değildi ama bende bagirarak saygisizlik ettim, sizi kırgın göndermek istemem olanları unutalım de. görmemisin torunu olmuş pipisini sevmiş nolcak sevsin sende niye bagiriyosun ki

Günaydın bayanlar. Dün konu açmıştım pipi mevzusuyla ilgili. Sonra eşim süümün kesildiğinde inanmadığı için eşimle tartışmıştık olay büyümüştü. Bende çok sinirlenip eşimin anne ve babasına bağırdım. Sizin pipi merakınız yüzünden bizi birbirimize düşürdünüz sizin yüzünüzsen kavga ettik şimdi mutlu olun , ne pipiymiş çok terbiyesizsiniz gibi şeyler söyledim bağırarak. Sonra eşim de bana bağırdı onların yanında üstüme yürüdü ve yemin ederim ki seni boşayacağım bitti bu iş diye defalarca bağırdı. Sonra ortalık biraz yatışınca onlar oturma odasında oturdu, ben bebeğimle yatak odamda. Eşimle biraz konuştuk. Ne yapacağımıza bugün onlar gidince karar vereceğiz. Bugün gidecekler farklı şehirden geldiler. Ben fazla tepki gösterdiğimin farkındayım. Pipi mevzusunda haklıyım ama tepkim fazlaydı biliyorum. Haklıyken haksız duruma düştüm. Uykusuzluk, yorgunluk moral bozukluğu hepsi eklenince böuyle paylaşım işte. Sizce şimdi ne yapmalıyım? Gösterdiğim tepki için pişmanım ama gidip konuşmaya da çekiniyorum.
lohusa kadını ne hale soktular pesssss :KK12:
sakın yapma bunu kendine ve bebeğine
sütün kesilirse ömür boyu vicdan yaparsın

Yaşlılara böyle yapmasaydınız denmiş de bu yaşına gelene kadar adap edep öğrenememiş yaşadığı yıllar kendisine hiç bilgelik vermemiş insanlara saygı duymak neden? O yaşına gelmiş ama lohusa gelinine nasıl yaklaşması gerektiğini zerre öğrenememiş. Bu yaşına kadar hiç mi lohusa olmamış, hiç mi çevresinde lohusa görmemiş.

sakin kalın
ozur dılemeyın bırkere kızdıgınız konuda haklısınız ac pipiyı goster pıpıyı pipi asagı pipi yukarı nedır bu mılletın pipisiyle neden bukadar ugrasıyorlar
esınız aılesının yanında sov yapmıs resmen guya bak sızı karıma ezdırmıyorum tarzında oda ayrı bır degısık

bende cocugumun orasını burasını kurcalasınlar ıstemem bagırmasanız ıyıydı tabıkı ama yenı dogum yapmıs bır anne son zamanlarda artık herkes bu konuda hassas tecavuzden gecılmıyor ortalık o yuzden tepkınız aslında

ben sızı haksız bulmadım onlarda nerde duracaklarını bılsınler

Siz burdakilerin gazina gelip saygisizlik yapmissiniz esin yaninda hele ailesine terbiyesiz falan hic hos degil haksiz durumdasin su an malesef dediklerine he he de gec dikkate alma oylesine bos konusuyorlar de gec kv banyo ettirmeyeceginize kadar abartmisdiniz esinizle araniz daha mi iyi oldu bir omur basina kalkacak aileme bagirdi diye azcik olgun olun lutfen.

Bence bağırdığınız için özür dilemeniz en azından gidip bir gönül almanız gerekiyor. Önceki konularınızı okudum. Kin tutan biri olmanız, eşinizin ailesine karşı acımasız olmanız ki aslında yapınız öyle kendi ailenize de öylesiniz, eşinizle aranızda sorunlara sebep oluyor. Bu sorunlar giderek büyümüş. Siz onlarla iyi anlaşmayı gönül almayı öğrenmezseniz eşinizi kaybedeceksiniz. Kayınvalideniz gelmiş sizle konuşmuş, şimdi siz de gidin sinirlerim yıprandı o yüzden patladım özür dilerim ama aslında derdim şu diye sakince anlatın, sonra da konuyu kapatın. Bir gün sabrediverin. Eşinizin ailesine bir gün iyi davranmakla değersiz olmazsınız aksine eşinizin gözünde değeriniz artar.

Benim kayinvaldem oğlumun pıpisini öpüp dururdu oğlum bebekken. Ne sütüm kesildi, ne de bağırıp cagirdim. Torununu sevme şekli biraz enteresan geldi o kadar. Herseyi logusaliga vermeyin. Eşinizin anne babasına bağırmak hiç hoş değil.

Benim kayinvaldem oğlumun pıpisini öpüp dururdu oğlum bebekken. Ne sütüm kesildi, ne de bağırıp cagirdim. Torununu sevme şekli biraz enteresan geldi o kadar. Herseyi logusaliga vermeyin. Eşinizin anne babasına bağırmak hiç hoş değil.

Öpülecek onca yer varken pipisini öpmesi hiç garip gelmedi mi size? Beyinin pipisini öpseymiş madem. Pipi öpme hevesini beyi üzerinde tatmin etse, iki taraf da hoşnut olabilirdi halbuki. Pipi öpmek değişikmiş gerçekten.

Yorgunluğun verdiği sebeple abartmışsın. Hepimiz yaşadık o süreci. Ben yeri geldi canımdan çok sevdiğim anneme bile kızdım. Keşke yapmasaydım. Sonrasında çok özür de diledim.
Torunları doğmuş seviniyorlar ne var bunda. Büyütmeyin bu süreçte sizde eşinizde hassassınız. İnan ilerleyen zamanlarda birbirinize daha çok ihtiyacınız olacak. Ne olursa olsun annesi babası.
Yerinizde olsam özür dilerdim. Ayıp etmişsiniz

Öpülecek onca yer varken pipisini öpmesi hiç garip gelmedi mi size? Beyinin pipisini öpseymiş madem. Pipi öpme hevesini beyi üzerinde tatmin etse, iki taraf da hoşnut olabilirdi halbuki. Pipi öpmek değişikmiş gerçekten.
Şu kelimeden soğudum yeminle. Ne değişik insanlar var.

X